r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Samsung testuje sterowanie myślami

Strona główna Aktualności

W pogoni za innowacjami, Samsung zainteresował się tematem może niezupełnie nowym, ale też takim, któremu do tej pory nie poświęcał raczej zbytnio uwagi — firma wraz z naukowcami z Uniwersytetu Teksańskiego w Dallas rozpoczęła testy rozwiązania umożliwiającego obsługę urządzeń producenta za pomocą myśli. Program pilotażowy prowadzony jest na tabletach Samsung Galaxy Tab 10.1, ale ostatecznie ułatwić miałby też obsługę smartfonów.

Główne ma się tutaj na względzie oczywiście osoby niepełnosprawne, chcąc otworzyć im także okno na świat nowych technologii. Prototyp zestawu składa się z czepka z elektrodami, podobnego do tych używanych przy normalnym badaniu elektroencefalograficznym, który w połączeniu ze specjalnie zaprojektowaną aplikacją, po odczytaniu fal mózgowych użytkownika przekłada je na odpowiednie akcje na ekranie tabletu. W tej chwili wszystko sprowadza się do skoncentrowania na migających w określonym rytmie ikonkach, wywołujących przypisane do nich działania. Odpowiednia i szybka interpretacja poleceń wydawanych myślami to jedno wyzwanie, a zminiaturyzowanie systemu tak, by mógł z niego bez problemu oraz uciążliwości korzystać każdy potrzebujący — drugie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.