Samsung zapragnął sukcesu osiągniętego przez Xiaomi Mi Band

Strona główna Aktualności

O autorze

Smartopaska Mi Band sprzedała się w ponad 10 milionach egzemplarzy. Ten świetny wynik został osiągnięty dzięki strategii obranej przez Xiaomi – spore możliwości w atrakcyjnej cenie. Najwidoczniej Samsung zazdrości chińskiej firmie sukcesu, ponieważ postanowił stworzyć własną odpowiedź na Mi Band.

Samsung wypuścił już własne urządzenie wearables, skupiając się głównie na inteligentnych zegarkach. Produkty południowokoreańskiego producenta to jak najbardziej ciekawa propozycja, ale niestety często dość droga. W związku z tym na smartzegarek Samsunga decydowało się mniej osób, nie każdy jest w stanie wydać kilkuset złotych na gadżet, który ma służyć wyłącznie do monitorowania aktywności fizycznej, wyświetlania godziny oraz powiadamiania o nieodebranych notyfikacjach ze smartfona.

Osoby szukające taniego urządzenia do zbierania informacji o aktywności fizycznej, zamiast po sprzęt Samsunga, sięgały chociażby po opaskę Xiaomi. Dobrze widać to po 10 milionach sprzedanych sztuk Mi Band. Samsung zapragnął również odnieść podobny sukces na rynku tanich urządzeń wearables i zdecydował się na stworzenie godnego rywala dla chińskiej smartopaski. Jak donosi serwis Sammobile, koreański producent pracuje obecnie nad inteligentną opaską Triathlon. Miałaby ona oferować funkcjonalność zbliżoną do Mi Band, a także miałaby być sprzedawana w atrakcyjnej cenie, ale nie tak niskiej jak sprzęt Xiaomi. Niestety, obecnie nie są znane jakiekolwiek informacje o specyfikacji tego urządzenia. Powinniśmy spodziewać się braku wyświetlacza. Dostaniemy jednak funkcje odpowiedzialne za liczenie kroków, mierzenie przebiegniętego dystansu i zbieranie danych o jakości snu.

Smartopaska Triathlon prawdopodobnie zaoferuje również możliwość powiadamiania o notyfikacjach ze smartfona. Na pewno będzie współpracowała z topowymi smartfonami Samsunga, możliwe, że producent zdecyduje się na zapewnienie wsparcia także dla urządzeń konkurencji.

© dobreprogramy