r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Samsunga Galaxy SIII można zresetować SMS-em

Strona główna Aktualności

Ravi Borgaonkar, specjalista w dziedzinie bezpieczeństwa komunikacji na politechnice w Berlinie, na konferencji Ekoparty w Argentynie zaprezentował sposób na zdalne przywrócenie smartfona do ustawień fabrycznych. Kto ma się martwić? Posiadacze Samsunga Galaxy SIII i SII.

Właściciele tych urządzeń muszą uważać na otwierane odnośniki do stron otrzymane kodem QR, przez NFC, w powiadomieniach push lub SMS-ach, bo otwarcie odpowiednio spreparowanej strony może spowodować wymazanie wszystkich danych na urządzeniu. Sposób, w jaki smartfony Samsunga używają mechanizmów USSD (Unstructured Supplementary Service Data, używane w sieciach GSM i UMTS do komunikacji z serwerami aplikacji w sieci, na przykład do przekierowywania połączeń lub sprawdzania stanu konta prepaid), pozwala dokonać tego za pomocą jednej linii kodu na stronie.

r   e   k   l   a   m   a

Co ciekawe, nie da się tego efektu osiągnąć po prostu odwiedzając stronę. Odnośnik musi zostać przesłany na telefon z zewnątrz. Złośliwy kod sprawia, że telefon zachowuje się jakby właśnie otrzymał polecenie przywrócenia urządzenia do ustawień fabrycznych od operatora. Przed utratą danych można się zabezpieczyć wyłączając opcję Service Loading w opcjach powiadomień push. Samsung na razie nie skomentował odkrycia.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.