Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie... Netfix.

Kurde trochę czasu minęło od ostatniego wpisu i wypadałoby to zmienić. Nie do końca wiem jak to się stało, że powstała taka przerwa. Może przez zdradliwą wenę, brak czasu a może zwykłe lenistwo. Chyba jednak jest to składowa wszystkich trzech elementów. No ale do dzieła.

Ale o co chodzi?

Był zimny styczniowy wieczór. Na dworze panował nieprzyjemny mróz. Z resztą jak zawsze o tej porze roku. Siedziałem sam w sowim biurze i próbowałem powiązać poszlaki w sprawie, którą aktualnie prowadziłem.

Niby nowe dyski

Dzisiejszy wpis będzie raczej krótki i stricte informacyjny. Ostatnio chciałem zakupić sobie nowy dysk twardy i przeszukując sobie oferty sklepów trafiłem na ciekawą a może raczej istotną informację. A mianowicie informacja dotyczyła tego, że sprzedawcy uprawiają nieładną praktykę i dyski oznaczone mianem recertified lub refurbished sprzedają jako dyski nowe.

Zapewne większość kojarzy co oznacza określenie recertified bądź refurbished ale jak by ktoś nie wiedział podaję definicję z Wikipedii:

HotZlot - opis ogólny

Zaczynają się pojawiać wpisy dotyczące tego rocznego HotZlotu (dalej HZ ;p), więc postanowiłem dodać swoje przysłowiowe „trzy grosze” na temat zlotów. Nie wiem od czego zacząć, więc zacznę od początku. Aha zaznaczę, że jest to opis ogólny a nie szczegółowy.

Mój Pierwszy zlot.

Dostanie się na mój Pierwszy HZ było dość ciekawe, przynajmniej dla mnie. Jako, że byłem raczej pasywnym użytkownikiem wziąłem udział w otwartej rejestracji i losowaniu. Z niecierpliwością czekałem na wyniki losowania.

Kingston HyperX 3K SSD 120GB vs Intel SSD 520 120GB

W przeciwieństwie do moich niektórych poprzedników, którzy testowali dyski SSD ja już takowy posiadam od jakiegoś czasu i jestem z niego bardzo zadowolony. Wiem na co go stać i jak potrafi przyspieszyć działanie systemu i programów. Więc z miłą chęcią zabrałem udział w akcji Intela i Dobrych Programów żeby zobaczyć, który dysk okaże się lepszy i jaka będzie to różnica.

Dlatego serdecznie zapraszam na walkę wieczoru, która odbędzie się pomiędzy Kingston HyperX 3K SSD 120GB a Intel SSD 520 120GB.

Me, Myself and Intel SSD

Zacznę trochę jak wszyscy, czyli będąc dzisiaj w pracy dostałem telefon od mamy, że… potrzebuje mój adres milowy. Kurde nie takiego telefonu się spodziewałem, no ale cóż jak to się mówi „życie”. Jednak coś mnie tchnęło i zapytałem się, czy był może jakiś kurier dzisiaj? Na co usłyszałem, że był i paczka leży u mnie w pokoju. Dzień od razu zrobił się ładniejszy.

Tajemnicza paczka

Po informacji o kurierze dzień zleciał jakoś tak szybciej, ale nie miałem pewności czy to ta paczka, na którą czekam ja czy mój tata.

Pokaż kotku, co masz w środku... II

Jest takie powiedzenie, że „głupi ma zawsze szczęście”. Nie wiem czy zaliczam się do tej grupy osób choć trochę szczęścia mi dopisało, bo zostałem poproszony o wymianę dysku w kolejnym komputerze Apple’a jaki trafił w moje ręce. Biorąc pod uwagę moje wcześniejsze doświadczenie podjąłem się tego zadania, bez większego zastanowienia.

Przygotowania

Przygotowania zaczęły się od oględzin sprzętu bo trzeba zauważyć, że Mac mini w niczym nie przypomina iMac’a.

Pokaż kotku, co masz w środku...

No i jakoś tak się zdarzyło, że znalazł się temat na drugi wpis. No ale po kolei. W firmie dostałem wydawało mi się dość łatwe i „standardowe” zadanie: „Zrób kopię danych”. Pomyślałem „OK., nie ma sprawy, żaden problem, już nie raz się robiło taką kopię”. Jednak sprawa okazała się troszkę złożona bo komputer, z którego miałem wykonać kopię to 24’ iMac. I tu zaczęły się schody, no ale do pracy rodacy.

Przystąpienie do pracy

Samo kopiowanie danych to nie żaden problem, u mnie wyzwaniem było wykonanie kopii 1:1 (bo o taką kopię zostałem poproszony).

Jak grzyby po deszczu

Tytuł wpisu nie sugeruje, żeby wpis miał jakieś powiązanie ze światem IT albo portalem DP, ale do tego jeszcze wrócimy. Na początku wypada się przywitać, od czego zacznę. Więc jestem Adam (kurde jak na spotkaniu AA), a na portalu DP można mnie namierzyć pod ksywką Samurai. Użytkownikiem portalu jestem już jakiś czas, ale dopiero ostatnio staram się być bardziej aktywny. Pewnie jest to spowodowane byciem na ostatnim HotZlocie i chęcią pojechania na następny. Jest to mój pierwszy wpis na blogu i nie wiem czy będą następne, zobaczę jak mi pójdzie i czy będę miał o czym więcej pisać.