SanityCheck Home Edition SanityCheck Home Edition 3.51

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

SanityCheck Home Edition to darmowa wersja narzędzie przeznaczonego do użytku domowego, za pomocą którego przeskanujemy system na obecność szkodliwych komponentów, takich jak malware i rootkity. Sam w sobie nie usunie on jednak wykrytych szkodników, a jedynie o nich poinformuje.

Program jest jednak znacznie potężniejszy i nie ogranicza się do wykrywania wspomnianych rootkitów i malware, ale radzi sobie również z rozmaitymi wirusami, trojanami, spyware i innymi szkodliwymi aplikacjami. Po uruchomieniu SanityCheck Home Edition wystarczy wcisnąć zielony przycisk Analyze, aby program zaczął gruntowne skanowanie systemu pod kątem szkodliwego kodu, ukrytych procesów, plików, a nawet zmodyfikowanych wersji sterowników, do których doczepiony może być szkodnik.

Po zakończeniu skanowania, SanityCheck Home Edition przedstawia listę zawierającą wykryte nieprawidłowości, w której ujęte są nazwy plików, informacja o przyczynie wykrycia oraz dalsze dane zawierające ścieżkę do aplikacji oraz link do wyszukiwania danego programu w wyszukiwarce Google. Dla poprawnej analizy raportu, użytkownik powinien dysponować odpowiednią wiedzą, przez co program nie nadaje się do użytku przez mniej zaawansowane osoby.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!