r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Satelita HYLAS1 rozpowszechni Internet szerokopasmowy

Strona główna Aktualności

Dzisiaj o godzinie 19:39 naszego czasu wystrzelony zostanie satelita HYLAS1, którego zadaniem jest rozpowszechnienie Internetu szerokopasmowego w Europie.

HYLAS1 zostanie wyniesiony w przestrzeń okołoziemską z kosmodromu w Gujanie Francuskiej za pomocą rakiety Ariane 5. Satelita należy do firmy Avanti Communications Group. Jest to pierwszy tego typu satelita wyniesiony na orbitę poza terenem USA. W notatce prasowej opublikowanej na stronach firmy czytamy, że wyniesienie HYLAS1 umożliwi rozpowszechnienie Internetu szerokopasmowego w atrakcyjnych cenach. Jak wyglądają atrakcyjne ceny w rzeczywistości? Podstawowy pakiet o przepustowości od 2 do 10 Mb/s będzie kosztować od 25 euro miesięcznie. Szczegóły na ten temat dostępne są na stronach Avanti.

Co ciekawe, umieszczenie satelity na orbicie można zobaczyć na żywo w Internecie. HYLAS1 będzie wykorzystywać technologię pasma Ka, zaś wyprodukowanie satelity wyniosło w sumie 120 mln funtów. Firma odpowiedzialna za wystrzelenie satelity HYLAS1 zapowiada również wyniesienie kolejnego - w 2012 roku. Jego zadaniem będzie ułatwienie korzystania z Internetu szerokopasmowego na Bliskim Wschodzie i w części Afryki.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.