r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Science Journal 2.0.604

Strona główna Android Edukacja i nauka Inne programy edukacyjne i naukowe

Science Journal to aplikacja od Google, która pozwala używać smartfonu do prowadzenia eksperymentów naukowych. Program czerpie z czujników w urządzeniu, pozwalając na prowadzenie wszechstronnych pomiarów.

Aplikacja korzysta z danych udostępnianych przez czujnik światła, akcelerometr, kompas, barometr, wysokościomierz, żyroskop, GPS oraz mikrofon w urządzeniu. Eksperymenty naukowe w Science Journal możemy ujmować w większej grupie, tworząc dziennik dla każdego eksperymentu, a wyniki opisywać notatkami oraz fotografiami.

r   e   k   l   a   m   a

Dane w aplikacji są podawane liczbowo, można też skorzystać z opcji wyświetlania wykresów, na których informacje są zmieniane w czasie rzeczywistym, w zależności od warunków, które towarzyszą eksperymentowi. Jeśli np. mierzymy poziom hałasu, wówczas wykres będzie falował w zależności od tego, czy dźwięk narasta lub słabnie.

Aplikacja Science Journal jest dostępna za darmo, a do korzystania z niej nie jest konieczne posiadanie konta Google.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Aplikacja Science Journal od Google zmieni smartfon w narzędzie badawcze

15
OPROGRAMOWANIE 23.05.2016 | Łukasz Maślanka

Podczas tegorocznej konferencji Google I/O nie zabrakło prezentacji, które rzeczywiście mogą mieć wpływ na najbliższą przyszłość IT. Nic zatem dziwnego, że wśród tego wysypu nowości umknęło kilka mniejszych wydarzeń. Wsród nich należy wymienić premierę aplikacji Science Journal. Pozwala ona zamienić smartfon w narzędzie przydatne podczas prowadzenia prostych eksperymentów naukowych. Za Science Journal stoi pomysł uczynienia ze smartfona swoistego asystenta eksperymentów naukowych. Zaangażowano bowiem dostępne czujniki do dokonywania zróżnicowanych pomiarów, które mogą stanowić punkt…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.