reklama

Ścigany na świecie schwytany w... Pyrzowicach

Strona główna Aktualności

O autorze

Na lotnisku w Pyrzowicach został zatrzymany jeden z najniebezpieczniejszych oszustów internetowych.

Oszust samodzielnie generował numery kart kredytowych i wyłudzał pieniądze przez Internet na terenie wielu krajów świata od 10 lat. Dotychczas był nieuchwytny choć drobne wpadki przydarzyły mu się w Irlandii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Wstępnie postawione mu zarzuty związane są ze stratami przez niego spowodowanymi na kwotę 60 tys. złotych wiadomo jednak, że to jedynie wierzchołek góry lodowej, a faktycznie straty szacuje się grubo przekraczające milion złotych.

Przestępca od dłuższego czasu tropiony był przez policje różnych krajów (USA, Niemcy, Wielka Brytania). Jeszcze w styczniu br oszust spędzał luksusowe wczasy w Santiago de Chile w Ameryce Południowej, w tym samym czasie do Katowic przybył kierownik Działu Bezpieczeństwa Apple w Europie aby złożyć zawiadomienie o przestępstwie do tej sprawy.

Sprawa mieszkającego w Siemianowicach Śląskich oszusta jest rozwojowa. Już teraz jednak jego schwytanie można uznać za duży sukces Zespołu dw. z Przestępczością Komputerową Wydziału dw. z PG KWP w Katowicach.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało