Scjentologiczny Diskeeper

Strona główna Aktualności

O autorze

Alexander Godelman - do niedawna CIO w firmie produkującej oprogramowanie Diskeeper - pozwał swojego byłego pracodawcę zarzucając mu uzależnianie jego zatrudnienia od udziału w kursach... Scjentologii. Scjentologia to organizacja, która urosła do rangi kontrowersyjnej religii, której wyznawcy wierzą między innymi w Xenu, galaktycznego tyrana, który - cytując - 75 milionów lat temu przywiózł ludzi na Ziemię w kosmicznych statkach, umieścił setki miliardów ciał wokół ziemskich wulkanów, wysadził je bombami wodorowymi i indoktrynował ich thetany przy pomocy gigantycznego, trójwymiarowego filmu przez 36 dni.

Godelman razem z kolegą, Markiem Le Shay'ą, odmówili udziału w zajęciach scjentologicznych i niedługo potem zostali zwolnieni. Godelman zaskarżył pracodawcę zarzucając, że udział w tych zajęciach traktowany był przez Craiga Jensena - CEO Diskeepera - jako warunek jego zatrudnienia. Pozew złożony w sądzie w Los Angeles zarzuca między innymi dyskryminację wyznaniową. Diskeeper złożył wniosek o oddalenie tych zarzutów.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie