Scorched Earth

Strona główna Windows Gry Strategiczne
Pobierz pr​ogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Scorched Earth było swojego czasu niekwestionowanym królem domowych spotkań komputerowców. Produkt, który umożliwiał zmagania wielu czołgistów na jednym PC, przyciągał przed ekrany monitorów całe zorganizowane grupy, dorzucając do tego opcję zabawy ze sztuczną inteligencją na jednym z wybranych poziomów trudności. Dodatkowo w strategiczną rozgrywkę wpleciony został też wątek ekonomiczny.

Oddać strzał czołgiem i trafić przeciwnika, niby proste zadanie, ale jednak nie do końca. Na generowanym losowo terenie system rozstawia opancerzone jednostki, czasem dokładając do tego bardzo mocny wiatr. Należy obrać kierunek salwy oraz moc, aby zlikwidować wroga. W przerwach między rundami, których liczbę można dowolnie modyfikować, w sklepie gracze wydają fundusze zebrane w walce z nieprzyjacielem, uzbrajając się chociażby w lepsze pociski. Nic tak nie cieszy, jak udanie zrzucona bomba atomowa, ale pakiet opcji ofensywnych jest znacznie rozleglejszy.

Poza dostępnością różnorodnego arsenału do strzelania, usuwania ziemi czy wręcz przeciwnie, zakopywania się lub wrogiego czołgu, gra charakteryzuje się mnogością opcji konfiguracyjnych. Da się pobawić z ustawieniami przyznawanych środków czy fizyką świata, w tym grawitacją oraz wspomnianym wiatrem. Oprawa graficzna również wzbudza miłe wspomnienia, szczególnie gdy w rywala trafi piorun... Niszczące się otoczenie także dość realistycznie się sypie, zwłaszcza po potężnych wybuchach.

Ograniczenia wersji testowej

Wersja shareware to praktycznie pełne wydanie gry, tylko z przypomnieniami, że to niezarejestrowana kopia i brakiem mało istotnych w gruncie rzeczy elementów.

Uwaga!

Do zabawy potrzebne będzie ściągnięcie i uruchomienie programu DOSBox. Polecamy również zapoznać się z poradnikiem wideo odnośnie jego prawidłowej konfiguracji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!