Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji
Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Brother DCP-J140W - moje spojrzenie na urządzenie wielofunkcyjne dla użytkownika domowego

Moje poprzednie urządzenie wielofunkcyjne od HP po kilku latach wiernej służby odmówiło posłuszeństwa. Przywrócenie do zdrowia sprzętu od HP było nieopłacalne, różnica między kosztem naprawy, a kupnem nowego sprzętu nie była duża. Kolejnym powodem zniechęcającym mnie do przywrócenia urządzenia do zdrowia była eksploatacja, która nie należała do tanich. Tusze, a nawet zamienniki były drogie, według mnie ok. 70 zł za kolor czarny to cena zbyt duża. Postanowiłem poszukać czegoś tańszego w eksploatacji, z możliwością podłączenia przez WiFi oraz posiadającego wszystkie atuty dobrego urządzenia wielofunkcyjnego. Gdy dowiedziałem się o cenach tuszy dla drukarek firmy Brother postanowiłem dokładniej sprawdzić co oferuje ta firma. Po przeczytaniu wielu opinii mój wybór padł na Brother DCP-J140W. Urządzenie Brothera drukuje w technologii atramentowej. Bardzo ciężko spotkać się z negatywną wypowiedzią o tym urządzeniu wielofunkcyjnym, cena jest atrakcyjna, a wliczając koszty tuszy cena wydaje się być naprawdę niska.

Jakość wykonania

Brother DCP-J140W został bardzo dobrze wykonany, mam pewność, że wytrzyma dość długo. Dla mnie dużym plusem jest zastosowanie tworzywa matowego, dzięki czemu nie pozostają ślady po naszych palcach. Urządzenie prezentuje się dobrze, czerń połączona z ciekawą stylistyką sprawia, że sprzęt Brothera możemy spokojnie umieścić na naszym biurku lub innym widocznym miejscu. Wymiary to: 39 x 37 x 15 cm, więc nie musimy obawiać się zbytnio o ilość miejsca na naszym biurku, chociaż w porównaniu do mojego poprzedniego sprzętu od HP ilość zajmowanego miejsca jest większa. Spowodowane jest to nie samymi rozmiarami urządzenia, ale jak dla mnie niewygodnym umieszczeniem gniazda zasilania z lewej strony, dlatego też w moim przypadku sprzęt Brothera musi być bardziej odsunięty od ściany. Całość waży ok. 7 kg.

W sprzęcie od HP nie miałem żadnego pojemnika na papier co czasami było irytujące, do każdego drukowania musiałem iść po papier. W Brother DCP-J140W producent zdecydował się zastosować podajnik papieru mieszczący do 100 kartek papieru w formacie A4. W pojemniku na papier zastosowano suwaki do regulacji, dzięki czemu możemy dostosować podajnik do wielu rozmiarów papieru, poprawne ustawienie suwaków zostało oznaczone na spodzie podajnika. Korzystanie z podajnika jest wygodne, wyjęcie go, włożenie papieru i ponowne założenie jest dziecinnie proste. Kolejnym plusem zastosowania podajnika papieru jest dla mnie to, że drugi komputer znajduje się w innym pomieszczeniu, w znacznej odległości od mojego pokoju, więc teraz nikt nie będzie musiał iść tylko po to by umieścić papier do drukowania.

Wymiana kartridży jest też banalnie prosta. Warto zwrócić uwagę, że producent stosuje jeden kartridż na kolor czarny oraz 3 oddzielne na każdy kolor. Dla mnie dużym plusem są ceny nowych tuszy, oryginalne możemy kupić za ok. 50-60 zł, a zamienniki kupimy już powyżej 10 zł, więc ceny eksploatacji są naprawdę niskie.

Wysokość pokrywy skanera możemy regulować, więc problemu ze skanowaniem książek nie powinno być. Funkcja regulacji nie jest zbyt często spotykana w urządzeniach dla użytkownika domowego, więc tutaj należy się ogromny plus dla producenta.

Na przodzie znajdziemy panel sterujący. Producent dołączył do zestawu dwa wymienne panele, jeden w języku polskim, drugi w języku angielskim. Zawiodłem się trochę zastosowanym wyświetlaczem. Jest to zwykły wyświetlacz monochromatyczny, który w ciągu dnia i w jasnych pomieszczeniach nie przeszkadza, ale przy słabym oświetleniu jego czytelność jest średnia. Poruszanie się po opcjach jest wygodne mimo rozmiarów ekranu.

Podłączenie do komputera


Urządzenie wielofunkcyjne od Brothera możemy podłączyć za pomocą USB lub z wykorzystaniem WiFi. To właśnie możliwość łączenia bezprzewodowego zdecydowała, że postanowiłem dopłacić do tego modelu. Jak już wcześniej wspomniałem drugi komputer u mnie jest dość daleko i możliwość prostego udostępnienia drukarki jest dla mnie ważna. Oczywiście mógłbym zrobić to poprzez mój komputer, ale wtedy musiałby on być ciągle włączony. Podłączenie drukarki do naszej sieci jest banalnie proste, chociaż w jednym wypadku trochę męczące. Możemy skorzystać z oprogramowania dołączonego przez producenta wtedy jest wyjątkowo wygonie i prosto. Możemy też sami spróbować podłączyć, bez instalacji dodatkowego oprogramowania, ten sposób jest też banalnie prosty, ale wprowadzanie hasła przy zastosowanym wyświetlaczu jest trochę męczące. Windows 8 powinien sam zainstalować odpowiednie sterowniki, jeśli nie, zawsze możemy skorzystać z dołączonej płytki ze sterownikami.

Nie jestem zwolennikiem zbytniego zaśmiecania komputera oprogramowaniem, dlatego też postanowiłem nie instalować dodatkowego oprogramowania producenta. W końcu i tak raczej bym zbyt często z niego nie korzystał. Jednak oprogramowanie Brothera dla wielu może być przydatne, dostajemy chociażby oprogramowanie do edycji fotografii czy program sprawdzający aktualizacje sterowników i oprogramowania Brothera. W Google Play i AppStore znajdziemy też odpowiednie aplikacje pozwalające komunikować się nam z urządzeniem wielofunkcyjnym.

Brother DCP-J140W posiada tylko możliwość podłączenia z komputerem po przez WiFi i USB. Dla wielu minusem może być brak możliwości drukowania prosto z kart pamięci, producent nie zastosował żadnego czytnika kart pamięci.

Podsumowanie

Brother DCP-J140W to urządzenie wielofunkcyjne cieszące się w naszym kraju dużą popularnością. Spowodowane jest to z pewnością niewielkimi kosztami eksploatacji, niską ceną urządzenia jak na oferowane możliwości oraz dobrym wykonaniem. Urządzenie wielofunkcyjne od Brothera często znajduje się wśród najczęściej kupowanych w większości sklepów, a pozytywne opinie użytkowników zachęcają do kupna. Dzięki możliwości prostego bezpośredniego podłączenia do rutera i udostępnienia urządzenia z pominięciem komputera korzystanie z możliwości drukowania na kilku komputerach w naszym domu staje się o wiele bardziej wygodne.

Brother DCP-J140W zaskakuje bardzo dobrym wykonaniem, nastawieniem na prostotę obsługi oraz eksploatacji. Urządzenie byłoby idealne gdyby nie zastosowany wyświetlacz oraz jak dla mnie trochę niewygodnie umieszczone złącze zasilania.

 

sprzęt

Komentarze

0 nowych
  #1 02.09.2013 13:31

coś mam dziwne wrażenie, że pisałeś o tym na dug'owym irc'ie. ;d

cyryllo   17 #2 02.09.2013 13:35

Siostra kupiła sobie chyba ten model bo jej poleciłem. Działa dobrze pod unixem. Największą frajdą w drukarkach bezprzewodowych jest to ze gdziekolwiek siedzisz możesz drukować:) a drukarkę można postawić gdzie się chce.

TomisH WSPÓŁPRACOWNIK  13 #3 02.09.2013 13:49

Mam 725DW, ale poza oczywistymi ulepszeniami i dodatkami to w sumie podobna spraw ;] Polecam oczywiście.

Warto mieć jednak na uwadze, że skaner nadaje się wyłącznie do zastosowań biurowych. Dokumenty spoko, zdjęcia tragedia. Do tego z każdej strony skanowanego dokumentu A4 (i mniejszych, ale wtedy zależy jak dosuniemy) urządzenie obcina 3-5 milimetrów na krawędzi, o czym jest normalnie wzmianka w instrukcji.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #4 02.09.2013 13:49

Przepraszam za błędy w tekście. Po ostatecznym szlifie miałem problem z zapisaniem zmian, o którym to problemie dowiedziałem się przed chwilą po przeczytaniu opublikowane poprawnie wpisu.

@cyryllo
Zgadzam się. Dzięki możliwości drukowania niemal z każdego miejsca w domu nie muszę biegać z laptopem do drukarki po każdy wydrukowany dokument.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #5 02.09.2013 13:55

@TomisH
Głupio trochę o tym dowiedzieć się z instrukcji. Wcześniej wzmianki o tym nigdzie nie zauważyłem. Dobrze, ze nie skanuję zdjęć, chociaż świadomość kiepskiej jakości spowodowała lekkie zmniejszenie zadowolenia z tego urządzenia.

skrzypek   13 #6 02.09.2013 13:57

Posiadam DCP-J315W i ceny atramentów do niej są komicznie małe :)

ziupo   6 #7 02.09.2013 14:17

cyryllo - Niezupełnie gdziekolwiek, wymagane jest zasilanie sieciowe.

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #8 02.09.2013 14:22

Jestem użytkownikiem Brothera (wielu różnych urządzeń) od wielu lat i powiem wprost, Brother kiedyś a dziś, to już nie to samo. Cięcia na maksa. Rozumie Scorpions.B, że to Twoje pierwsze urządzenie wielofunkcyjne tej marki, jednak uwierz mi na słowo, ten model nie jest wykonany dobrze. Jego materiały są bardzo kiepskiej jakości i widać to na każdym kroku, nawet w działaniu przycisków i ich wykonaniu. Pewnie wiele osób, które nie miały styczności z jednymi z wcześniejszych modeli nie będą w stanie tego ocenić (to zrozumiałe). Ja jednak to widzę, bo kupiłem już wiele urządzeń tej marki i wciąż to robię. O ile do samego działania specjalnie nie mam zastrzeżeń, jak i również do kosztów eksploatacyjnych, to do pewnych rzeczy już mogę się solidnie przyczepić.

Dla przykładu, porównując z tego samego segmentu urządzanie sprzed paru lat, to ten model nie ma karty sieciowej, wyświetlacz mono, kiepski materiał obudowy (brzydki i widać tandetny plastik), przyciski prawie wklęsłe i niewygodnie działają, brak obsługi kary SD, xD itp., brak możliwości zrzucenia zdjęć z pendriva, wyświetlacz nie wysuwany i trzeba się nachylać jak nad trupem. Ogólnie widzę przez lata te zmiany i po prostu nie wierzę, że aż tak można było się cofnąć do tyłu.

Drukarka, którą pokazuje poniżej jest wolna od wszystkich wymienionych powyżej wad.

http://www.brother.ch/display.cfm/id/117909/disp_type/display/filename/DCP-770CW...

Jest jeszcze sporo innych kwestii jak zmniejszenie w nowszych modelach pojemności tuszu o kilka ml w oryginałach (m.in. w tym modelu).

Także nie ma szału. W dodatku żeby mieć te funkcje, których Twój model nie ma, trzeba dołożyć z 200-300 złotych i wtedy możesz powiedzieć, że masz funkcjonalne urządzenie. Choć i tak często sieciówki nie uraczysz, nawet w droższych modelach.

A działanie ADF-ów w droższych modelach to jakaś masakra i jest wadą tych urządzeń od lat. Jeżeli włożysz nawet 10 kartek to nie licz, że uzyskasz równy skan. Ta wada była i jest praktycznie w każdym urządzeniu Brothera jakie miałem.

Mimo tych wad wciąż jestem zwolennikiem tych urządzeń, głównie ze względu na koszty eksploatacji i przyjazny w obsłudze interfejs, jak również przedłużoną gwarancję. W dodatku na dziesiątki zakupionych urządzeń tylko 2 sztuki wróciły do serwisu. Reszta działa do dziś. To akurat są niepodważalne zalety.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #9 02.09.2013 14:32

@DjLeo
Właśnie nie miałem styczność z poprzednimi modelami tej firmy, więc z pewnością to zdecydowało o mojej opinii. Co do wyświetlacza to się zgadzam, lepszej jakości miałem już w kilku letnim urządzeniu od HP.
Właśnie ceny tuszów to świetna sprawa, one były głównym i pierwszym elementem decydującym o wyborze firmy Brother.

Kpc21   10 #10 02.09.2013 14:36

Sam mam DCP-J315W. Właściwości w zasadzie te same, z tym że tusze jeszcze tańsze.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #11 02.09.2013 14:41

@Kpc21
Jeśli można wiedzieć w jakiej cenie kupujesz tusze?

  #12 02.09.2013 17:09

@Scorpions.B Także mam DCP-J315W i tusze na Allegro kupuje za 20-25 zł za 10 sztuk (4 czarne, po 2 kolorowe), czyli 2-2,50 zł za tusz. Nie jestem specjalistą od tuszy ale jakiegoś wyraźnego spadku jakości w porównaniu do oryginalnych nie zauważyłem

  #13 02.09.2013 17:13

Dodam jeszcze, że tusze do J140W i J315W są takie same (tusze LC985).

Kpc21   10 #14 02.09.2013 18:21

Jeśli tak, to mogę polecić te tanie z Allegro. Kupić zapas ze 30 sztuk i na dłuższy czas wystarczy.

Jeśli tusze są te same, to te dwie drukarki różnią się właściwie tylko wyświetlaczem i obsługą kart pamięci.

Kpc21   10 #15 02.09.2013 18:22

Jak ja kupowałem J315W, J140W po prostu jeszcze nie było.

TomisH WSPÓŁPRACOWNIK  13 #16 02.09.2013 18:23

@DjLeo, właśnie, ADF wciąga jak chce ;[

cyryllo   17 #17 02.09.2013 18:47

@ziupo nie tylko sieciowe :P na bateriach lub akumulatorze tez pójdzie to nie laserówka ;)

Scorpions.B REDAKCJA  23 #18 02.09.2013 19:07

@cyryllo
Zawsze jest sposób. Jednak potrzeba ładowania urządzenia co jakiś czas zapowiada się średnio ;)

clubber84   5 #19 02.09.2013 19:13

Ja również posiadam to urządzonko, ale w wersji 315W, jak niektórzy tutaj komentujący.
Co prawda cenowo jest trochę drożej od innych marek, ale dużym plusem jest właśnie tania eksploatacja i zasobnik do papieru, co przy długotrwałym używaniu daje wymierne korzyści.
Kiedyś miałem drukarkę CANON Pixma IP1700 i używanie jej sprawiało nie mały szok - co prawda cena oscylowała koło 150zł, ale jeden tusz do niej kosztował i nadal kosztuje ok. 80zł!!
A Brother? No cóż, dużo wody z oceanów wyparuje do atmosfery zanim reszta producentów zacznie dorównywać Brother'owi jakością i kosztami ekspolatacji ;-)

Pozdrawiam

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #20 02.09.2013 20:07

Ja również używam jednej z drukarek Brothera i chwalę sobie te urządzenia (w pracy mam jeszcze 4) przede wszystkim za dość niskie koszty zakupu jak i koszty zakupu tuszów.
Do tego po pół rocznym nieużytkowaniu jednej z nich wystarczyło założyć nowe tusze, zrobić czyszczenie głowić (programowe) i drukarka zaczęła działać prawidłowo. Nic nie przyschło czy zablokowało.
Taki numer niestety nie przeszedł ani w HP, ani w Samsungu. Po tak długim czasie nie używania trzeba było się nagimnastykować aby zmusić je do działania.

Kpc21   10 #21 03.09.2013 00:28

Jedyny mankament jest taki, że nie ma ręcznego podajnika. Jak chce się drukować dwustronnie, trzeba wyciągać to pudło na kartki. I ostatnio mam problemy ze sterownikami.

Miałem jeszcze taki problem: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11657978 jednak ostatnio go nie widuję.

  #22 03.09.2013 12:00

ZASADY zgłaszania potrzeby realizacji napraw BROTHER
Od dnia 01-11-2011 użytkownik zobowiązany jest dodatkowo dostarczyć urządzenie w takim stanie, w jakim było w momencie wystąpienia nieprawidłowości w działaniu, a więc z kompletem materiałów eksploatacyjnych, w celu dokładnego zdiagnozowania przyczyn zgłaszanych nieprawidłowości.
http://www.blasc.pl/?sec=show_page&id=6261
Czytaj - lepiej dostarczyć oryginalne tusze.
Rada: oryginały zachować, drukować na zamiennikach :-)

Scorpions.B REDAKCJA  23 #23 03.09.2013 12:16

@Kpc21
Zapomniałem o tym aspekcie. Czasami zdarzyło mi się drukować dwustronnie. Dobrze, że wymiana papieru jest banalnie prosta ;)

przemo188   8 #24 05.09.2013 14:58

Ja od 4 lat eksploatuje Brother DCP-357C. wypasiony model. kolorowy wyświetlacz, podajnik na papier zwykły i foto - mały podajnik nad tym głównym dodatkowo. czynnik karty wszelkiego rodzaju - sd, cf, Sony, itp. Dodatkowo złącze USB - dzięki takiemu wyposażeniu nie muszę podłączyć komputera, a kolorowy ekran i programowanie w drukarce umożliwia edycję foto przed wydrukiem. Drukarka przez port USB obsługiwała moje smartfony, którymi zdarzyło się zrobić fotkę - Nokie e51 i od razu wyświetlało jej zasoby. Jedynym minusem jest brak wifi ( choć jest miejsce na moduł ). Ten mankament rozwiązałem podłączając drukarkę do okazyjnie nabytego routera Netgear FWG-114 z printserwerem ( wg. sprzedawcy uszkodzenie działania Wi - fi, które usunąłem wymianą karty wifi w standardzie kart wifi w laptopach). Pod producenta drukarki dodatkowo dostałem 50 arkuszy papieru fotograficznego , a sama drukarka kosztowała 240 złotych. Cena niska i dodatkowy gratis w postaci papieru foto z okazji 50 lecia firmy w Europie.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #25 05.09.2013 18:54

Według mnie sterowniki Brothera, a raczej oprogramowanie jest lepsze. Poprzednie oprogramowanie od HP trochę odczuwalnie wpływało na szybkość działania Windows 8.

rgabrysiak   13 #26 06.09.2013 12:00

Skoro już mówisz o oprogramowaniu to nie bardzo wiem, po co je instalować ;) podstawowy sterownik w urządzeniach HP, w większości przypadków wystarcza.

Nie wiem na ile wystarczają tusze w tym Brotherze, ale cena oryginalnych tuszy jest nieco wysoka.
Do mojej starej drukarki HP (Photosmart B110a) komplet czterech oryginalnych tuszy (czarny + 3 kolory) to wydatek mniej więcej 120 zł. Więc ceny tuszy w tym Brotherze takie niskie raczej nie są
(z zamienników nigdy nie korzystam, więc nie biorę ich pod uwagę).

Mam jedno pytanie, co do opisywanego sprzętu, moja stara drukarka po dłuższym czasie nieużywania zanim cokolwiek pozwoli wydrukować czyści sobie (chyba) głowice. Przez co sporo tuszu się po prostu marnuje.
Czy podobny efekt występuje również w drukarkach Brother?

Scorpions.B REDAKCJA  23 #27 06.09.2013 12:13

@rgabrysiak
Właśnie tak robiłem ze sterownikami do mojego urządzenia od HP. Według mnie też podstawowy sterownik jest w zupełności wystarczający. Co do ceny oryginalnych tuszy do Brothera to za tyle kupowałem zamienniki do mojego HP. Zamienniki natomiast są bardzo tanie i z pewnością szybko moja inwestycja w to urządzenie wielofunkcyjne mi się zwróci.

Tak drukarki Brothera mają automatycznie ustawione czyszczenie ;)

rgabrysiak   13 #28 06.09.2013 12:27

Ja jakoś nie mam zaufania do zamienników, no, ale każdy ma inne zdanie.
A co do automatycznego czyszczenia, to chyba cudowna funkcja wszystkich współczesnych drukarek, szkoda tylko, że sporo tuszu się przy tym marnuje. Oczywiście szkoda dla nas, nie dla producentów.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #29 06.09.2013 13:12

@rgabrysiak
Też mam mniejsze zaufanie do zamienników, ale znaczniej mniejsze koszta przekonują mnie do nich.

rgabrysiak   13 #30 06.09.2013 17:01

@Scorpions.B
Co kto lubi :P

  #31 08.09.2013 21:06

a test jakości druku tekstu/kolor, skaner, ?

Niepełne spojrzenie ;)

miisoo   4 #32 08.09.2013 21:45

Jako ksero sprawdza się znakomicie, ale jako skaner już jakością nie powala.

  #33 29.10.2013 16:58

Witam kolegów.
Mam problem z drukarką Brother J125. Zaczynają mi szwankować głowice drukujące obie a zbliża się koniec gwarancji. Problem w tym że mogę ja oddać w ramach reklamacji ale muszą być oryginalne tusze a ja mam zamienniki. Czy ktoś mógłby odstąpić lub odsprzedać oryginalne tusze mogą być puste. Pozdrawiam

Scorpions.B REDAKCJA  23 #34 30.10.2013 10:04

@;0
Jakbym miał zamiar sprawdzić więcej elementów użyłbym raczej słowa "test" lub "recenzja" w tytule wpisu. Oczywiście lepiej by było, abym dokładniej przetestował to urządzenie, ale mam problemy z wolnym czasem, a niestety redaktorem na tym portalu nie jestem.

  #35 25.12.2013 22:04

A jak wydrukować zdjęcie na papierze fotograficznym ? Proszę o instrukcję dokładną :)

bart_ek92   1 #36 30.12.2013 22:43

Witam czy drukarka brother DCP-J132W ma takie same tusze jak DCP-J140W ?

  #37 15.03.2014 23:17

.. @DjLeo
...nie wierzę, że aż tak można było się cofnąć do tyłu.Powiem więcej: bo do przodu nie można ;)

  #38 29.08.2014 14:07

Urządzenie po podłączeniu kablem usb do komputera z włączonym internetem instaluje się samoczynnie. Nie trzeba ściągać ze stron producenta żadnych sterowników, nie trzeba nic kombinować. W zestawie nie ma kabla usb (na allegro cena od 1.00 do 6 zł), który załatwia sprawę automatycznego zainstalowania sterowników - trzeba dokupić. Wydajności i szybkości wydruku nie oceniam, gdyż jest to dla mnie urządzenie do użytku osobistego. Gdybym kupował maszynę drukarską z pewnością nie byłaby to ta grupa cenowa. Ustawienie wi-fi wymaga pewnej wiedzy informatycznej.
Ogólnie - bardzo dobre urządzenie (drukarka, kopiarka, skaner) do użytku domowego.

  #39 30.10.2014 15:21

gdziej estb wejscie usb w tej drukarce???????????????? objerzalam ją kilkanascie razy i nie widze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  #40 02.11.2014 17:48

j23 (@Anonim (niezalogowany)egoś nie wiem to chwytam i czytam instrukcję obsługi. Też Ci to proponuję zrobić.

janek61   1 #41 07.04.2015 22:14

Witam wszystkich mam drukarke DCP-J 132 W instrukcje mam po angielsku chce za kupic wieczne kardridze tylko jest jakis warunek jak chodzi na jakims oprogramowaniu H to nie beda chodzic i nie wiem gdzie szukac tego oprogramowania

  #42 25.07.2015 20:25

Witam mam problem z drukarka DCP-J 132 niepobiera papieru fotograficznego ,czy moze ktos zna przyczyne ,moze cos podpowiedzieć .Pozdrawiam

  #43 27.07.2015 16:35

Witam, usłyszałam dzisiaj, że w przypadku drukarki Brother jeśli nie jest używana przez dłuższy czas tj 2 - 4 tygodnie, może być problem z głowicą? wysycha i jest nie do użytku?

  #44 27.07.2015 21:04

czy to prawda, że jeśli drukarka nie jest używana przez okres 2-4 tygodni to może pojawić się problem z głowicą?

  #45 13.02.2016 12:25

Prawda, u mnie z dnia na dzień pojawił się ten problem. Wczoraj drukowałam a dziś siadła-fakt,że w nocy nie było prądu a one tak mają,że czyszczą się same w nocy i lipa,drukarka do wyrzucenia,bo koszt głowicy to koszt drukarki.

  #46 22.02.2016 14:13

@Magda G (niezalogowany):
Ja tak miałem non stop. Przed laty bywały epizody, że drukarka stała i się kurzyła (wakacje...), a potem odmawiała posłuszeństwa. Pamiętam, że na siłę wtedy starałem się pamiętać, zeby czasem coś przez nią przepuścić.
A w kwestii samego artykułu - dopiero po latach przekonałem się do Brothera. Tusze są rozsądne cenowo (albo mam szczęście do promocji na Arsie? ;p). Zresztą, czort z kosztami, wazne, że sprzęt wreszcie nie fiksuje, jak było z hp chociażby.

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.