Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Office 365 - następca klasycznego pakietu biurowego

Office 365?

W swoim poprzednim wpisie wspomniałem o klasycznym pakiecie Microsoft Office 2013, ale to nie ta wersja wzbudza największa emocje. Pakietem biurowym, który najmocniej przyciąga uwagę jest Office 365, odróżnia go nastawienie na usługi związane z chmurą, większa integracja z usługami Microsoftu oraz zupełnie nowy sposób podejścia do pracy z dokumentami.
Do użytku domowego przeznaczona została wersja Home Premium. Koszt tej wersji to obecnie 429,99 zł za licencję na rok korzystania.Trochę sporo, jednak warto zauważyć, że wybierając Office 365 zyskujemy pełny pakiet biurowy Office 2013 Professional, którego licencja kosztuje 2 299 zł, a jest to licencja tylko na jedno stanowisko. Licencja Office 365 pozwala na korzystanie z pakietu na 5 komputerach jednocześnie, a licencje pomiędzy poszczególnymi urządzeniami możemy przenosić kiedy tylko chcemy i ile razy chcemy. Wybierając ten pakiet biurowy zyskujemy dodatkowo 20 GB miejsca na nasze dane w chmurze od Microsoftu, z dostępnym 7 GB wolnego miejsca na SkyDrive dostajemy łącznie 27 GB wolnego miejsca.
Zadowoleni powinni być też użytkownicy Skypa, którzy kupując Office 365 dostaną 60 minut na miesięczne rozmowy. Patrząc na te argumenty cena nie jest już tak straszna, a nawet zaczyna być kuszącą propozycją. Zwłaszcza, że w gospodarstwach domowych skończyła się era jednego komputera, a coraz częściej spotykamy 2-3 urządzenia tego typu. Office 365 jest przeznaczony nie tylko na klasyczne desktopy, ale również urządzenia mobilne, które też coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Więcej licencja na 5 stanowisk zaczyna brzmieć bardzo sensownie.

Office 365!

Po zakupieniu licencji Office 365 lub skorzystaniu z darmowej wersji testowej do naszego konta Office zostaje przypisana licencja. Pobieramy internetowy instalator, który pobierze i zainstaluje nowy pakiet biurowy Microsoftu. Przy obecnym coraz szybszym internecie ten sposób dystrybucji programów wydaje się być dosyć ciekawym rozwiązaniem. Nie muszę się obawiać, że coś się stanie z moją płytką od Office, nie muszę się obawiać o częsty brak napędów DVD w ultrabookach. Pakiet Office 365 pobieramy oraz dezaktywujemy na stronie pakietu biurowego Microsoft jest to proces banalnie prosty. Wracając do licencji, zbytnio nie podoba mi się wykupowanie licencji tylko na rok, a cena tego według mnie jest dość wysoka. Świetnym pomysłem jest znalezienie znajomych, z którymi będziemy mogli się złożyć. Dzięki temu, że licencja jest na 5 komputerów to opłata za jedno stanowisko w takim przypadku jest ciekawa. Niestety nie wiem czy będzie to w 100% zgodnie z licencją, co innego w rodzinie lub jak mamy więcej urządzeń z Windows 7/8 w domu.

Nowe Funkcje

O nowych funkcjach pakietu Office 2013 wspomniałem już trochę w poprzednim wpisie. Teraz chciałbym je przedstawić trochę bardziej dokładnie. Zacznijmy, więc od zapisywania. Na pewno trochę Was to zdziwiło, ale już wyjaśniam. Nowy pakiet biurowy Microsoftu pozwala na zapis plików w chmurze od razu z poziomu programu. Nie musimy teraz nic robić, aby zapisać nasz plik na naszym dysku SkyDrive, wystarczy, że wybierzmy odpowiednią lokalizacją zapisania pliku.
Zapisany plik w chmurze możemy również od razu odtworzyć w naszym pakiecie biurowym. Nie tyko na jednym komputerze, ale również na innych gdzie jesteśmy zalogowani za pomocą naszego konta Microsoft. Jeśli pakiet biurowy nie znajduje się na dysku to nie musimy się martwić. Nasz dokument możemy odtworzyć na dowolnym komputerze podłączony do Internetu, wystarczy, że wejdziemy na nasz dysk SkyDrive i wybierzemy odpowiedni dokument. Narzędzia dostarczona przez Microsoft pozwolą nam na edycję naszego dokumentu.
Jeśli wspomniałem o możliwości zapisania dokumentu na dysku w chmurze to warto też wspomnieć o możliwościach jego udostępniania. Zapisany plik możemy udostępniać innym użytkownikom. Opcja ta jest wybawieniem dla wszystkich, którzy pracują nad danym projektem w grupie. Teraz praca powinna stać się szybsza oraz łatwiejsza. Ciekawie zapowiada się opcja odpowiedzialna za wspólne komentarze do danego dokumentu.
Wspomniałem wcześniej o możliwości logowania się do naszego pakietu. Korzystanie z konta Microsoftu oprócz synchronizacji z SkyDrive daje nam możliwość synchronizacji naszych ustawień pomiędzy różnymi pakietami. Dzięki temu nie musimy dostosowywać każdego pakietu oddzielnie, wystarczy, że skonfigurujemy jeden.

Klasyczne aplikacje

W pakiecie biurowym Office 365 znajdziemy również klasyczne aplikacje biurowe od Microsoftu. W wersji Home Premium, czyli tej przeznaczonej do domowego użytku mamy pełen zestaw aplikacji, które wcześniej mogliśmy mieć tylko w najbogatszych edycjach oprogramowania Microsoft Office. W Office 365 znajdziemy aplikacje: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Access, OneNote oraz Publisher. W porównaniu do wersji aplikacji z Office 2010, te z wersji 2013 działają odczuwalne sprawniej. Widać w nich nastawienie na obsługę dotykową i interfejs inspirowany Modern UI. Nie tylko nowy Windows przyspieszył i stał się nastawiony na obsługę dotykową, zrobił to również nowy pakiet biurowy od Microsoftu.

Microsoft Word 2013

Microsoft Word jest najczęściej wykorzystywaną aplikacją z całego pakietu. To właśnie jej poświęcę największą uwagę. Word po uruchomieniu wita nas nowym ekranem startowym, w którym przedstawione są gotowe szablony. Teraz nawet najbardziej niedzielny użytkownik komputera może bez problemów stworzyć bardziej rozbudowany dokument. Szablony znajdą zastosowanie zarówno w sprawach związanych z domem, szkołą jak i pracą. Nie musimy się teraz martwić o odpowiednie sformatowanie dokumentu, wystarczy, że uzupełnimy gotowy szablon o nasz tekst.
Podczas edycji dokumentu mamy do czynienia z interfejsem niemal identycznym z tym zastosowanym w wcześniejszych wersjach pakietu biurowego od Microsoftu jak Office 2007 czy Office 2010. Użytkownicy poprzednich wersji nie będą mieli żadnych problemów z obsługą nowego pakietu biurowego. Osoby korzystająca z Windows 8 również nie powinni mieć problemów z obsługą wstążki, w końcu wstążka została zastosowana w eksploratorze plików w Windows 8. Unifikacja interfejsów w oprogramowaniu danego producenta to wielka zaleta, klienci szybko odnajdują się w nowym oprogramowaniu.
Nowy MS Office pozwala na zapisywanie dokumentów od razu do naszego dysku w chmurze. Jeśli ktoś pracuje nad jednym dokumentem na różnych urządzeniach będzie zachwycony z tej opcji. Zapis na SkyDrive nie różni się niczym od zapisanie dokumentu na dysku.
W Word 2013 dostajemy nową metodę odczytywania dokumentu. Nowy dodatkowy sposób przystosowany jest pod ekrany dotykowe, ale u mnie świetnie sprawdza się na zwykłym monitorze. Znacznie przyjemniej przegląda się dokument w ten sposób, jednak warto zaznaczyć, że nie zobaczymy w ten sposób klasycznego formatowania tekstu.
Co jeśli potrzebujemy szybko edytować nasz dokument na komputerze w którym nie jest zainstalowany Microsoft Office? Wystarczy, że komputer jest podłączony do Internetu. Z pomocą przychodzi nam nasz dysk w chmurze. Pliki znajdujące się w SkyDrive możemy edytować za pomocą Office Web Apps. Obsługa tego pakietu biurowego online jest niemal identyczna co klasycznej wersji. Pozwala on na edycję dokumentu oraz na tworzenie nowego. Jednak warto zapisywać dokumenty na SkyDrive jeśli nie jesteśmy pewni czy jest ona w 100% skończony. Dodatkowe 20GB na SkyDrive z pewnością okaże się przydatne.
Word 2013 pozwala teraz na edycję dokumentów w formacie PDF. Jest to spory krok do przodu, w końcu nie będziemy skazani na brak możliwości edycji dokumentów w formacie PDF.

Microsoft Excel 2013

Z szablonami spotkamy się również w innych aplikacjach nowego pakietu biurowego. Wielu domowych użytkowników odstraszało bardziej zaawansowane formatowanie dokumentu w programie Excel, chociaż niesłusznie. Teraz tworzenie bardziej rozbudowanych skoroszytów nie będzie problemem, znów z pomocą przychodzi nowy ekran startowy z szablonami.
Przy opisywaniu aplikacji Word nie pokazałem jak wygląda dodanie nowego szablonu. Nadrobię to pokazując jak to wygląda w programie Excel. W końcu w każdym programie wygląda to niemal identycznie.
Podobnie jak w programie Word 2013 wygląd tworzenia nowego dokumentu jest bardzo zbliżony do tego znanego z poprzednich odsłon pakietu biurowego od Microsoft Office. Chociaż podobnie jak w innych aplikacjach Office 2013 wstążka wydaję się być nastawiona pod obsługę za pomocą dotyku.

Microsoft PowerPoint

Kolejną aplikację, która często znajduje zastosowanie wśród użytkowników domowych jak PowerPoint. Aplikacja po uruchomieniu wita nas również ekranem startowym z wyborem szablonów.
Jednak moją uwagę najbardziej przyciągnęły nowe opcje związane z kształtami. Teraz ustawienie dwóch obiektów obok siebie, tak aby były w równej linii jest banalnie proste. Funkcja ta bardzo ułatwia tworzenie bardziej zaawansowanych kształtów.
Kolejnym ciekawym elementem związany z tworzeniem kształtów jest opcja odpowiedzialna za ich scalanie. Zachęcony ciekawymi projektami stworzonymi w ten sposób postanowiłem stworzyć własny. Jednak szybko uświadomiłem sobie, że moje zdolności plastyczne są bardzo niskie, ale coś tam udało się stworzyć.

Microsoft Publisher 2013.

Aplikacja ta nie jest, aż tak rozpoznawalna jak poprzednie. Jednak warto poświęcić jej kilka dłuższych chwil. Aplikacja wcześniej była dostępna tylko w bogatszych wersjach pakietu biurowego od Microsoftu. Pozwala ona tworzyć różne materiały marketingowe. Za pomocą gotowych szablonów możemy stworzyć zaproszenia na przyjęcia, certyfikaty, dyplomy i wiele innych.
Edycja dokumentu jest niemal identyczna z tą znaną z innych programów pakietu biurowego Office 2013.

Podsumowanie

Czy pakiet biurowy Office 365 jest następca klasycznego pakietu? Z pewnością tak. Nowy pakiet biurowy od Microsoftu jest nastawiony na nowoczesne rozwiązania związane z chmurą. Teraz dostęp do naszego dokumentu na innych urządzeniu jest bardzo prosty, nie jesteśmy już przywiązani do jednego stanowiska, jesteśmy bardziej mobilni. Nastawianie Office 2013 na obsługę za pomocą dotyku sprawa, że nasz dokument możemy również edytować na urządzeniach mobilnych. Możliwości dawane przez Office 365, pełny zestaw aplikacji klasycznego Office, dodatkowe 20 GB na SkyDrive, możliwość przenoszenia licencji w dowolny sposób oraz możliwość korzystania na 5 stanowiskach jednocześnie szybko niwelują dość wysoką ceną pakietu Office 365 za roczną subskrypcję. Microsoft po raz kolejny wyznaczył nowy kierunek w oprogramowaniu biurowym, czy słuszny zobaczymy za kilka lat, ciekawe jak zareagują na to inne firmy, pozostaje nam tylko czekać z niecierpliwością, ponieważ zapowiada się bardzo ciekawie. 

windows oprogramowanie

Komentarze

0 nowych
  #1 02.03.2013 12:33

Ja bym chciał, byś porównał Office 365 z tym co oferuje Google, OpenGoo czy eyeOS (ma taki pakiecik własny)

soanvig   10 #2 02.03.2013 12:34

Ciekawe skąd pochodzi tak gigantyczna różnica w cenie (i to jeszcze przy uwzględnieniu licencji na kilka komputerów przy 365). Według mnie 365 jest tańszy od 2013, z powodu strasznie okrojonej funkcjonalności - na pierwszy rzut oka niewidocznej, ale dla bardzo doświadczonego użytkownika niezmiernie istotnej.

soanvig   10 #3 02.03.2013 12:35

@fervi.doctor
Akurat z takim eyeOS, to nie ma nawet co porównywać. Office to bardzo stary program, ale przez to cholernie rozbudowany. eyeOS to jeszcze świeżyzna.

  #4 02.03.2013 12:39

Tu już nawet nie chodzi o cenę, co o siermiężną toporność nowego interfejsu. :-(

Scorpions.B REDAKCJA  23 #5 02.03.2013 12:40

@fervi.doctor
Jednak rozwiązania Google można porównywać z Office Web Apps, a nie z pełnym pakietem Office 365. Jednak propozycja porównania wydaje się bardzo kusząca, ponieważ korzystam z obu rozwiązań. Bardzo możliwe, że jak znajdę więcej czasu to porównam te pakiety. Z rozwiązań OpenGoo i eyeOS nie mam doświadczeń, może napiszesz co o nim sądzisz? ;)
@soanvig
Office 365 zawiera pełnoprawny pakiet biurowy Office 2013 Professional, więc nie wiem co masz na myśli pisząc okrojona funkcjonalność.

maciej924   5 #6 02.03.2013 12:41

@soanvig o jakiej okrojonej funkcjonalności mówisz?

januszek   22 #8 02.03.2013 13:16

@przemor25: Tylko w dwóch miejscach, w tym opisie na stronie Vobisu, zaznaczono, że to jest cena za roczną subskrypcję.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #9 02.03.2013 13:22

@przemor25
Ciekawa promocja ;)

xomo_pl   24 #10 02.03.2013 14:07

ot, postęp w/g MS....

coś co kosztowało ok 300 /3 komputery dożywotnio kosztuje teraz 429zł rocznie a jednyną nowością jest bezpośrednia opcja zapisu na skydrive...
Prawda jest taka, że najważniejsze są 4 aplikacje: Word, PP, Excel, one note lub outlook dla niektórych.
Reszta to dodatki, których "home user" i tak nie użyje lub raz na ruski rok.
Do wersji 2010 w sprzedaży była 3stanowiskowa licencja na word/e/pp/onenote za ok 300zł- i to miało sens i było opłacalne.

GBM   22 #11 02.03.2013 14:11

@Scorpions.B:

A czy mógłbyś pochwalić się i rzucić linkiem tej Pani z pulpitu ? ;> (ofc. linkiem do zdjęcia ;p)

Scorpions.B REDAKCJA  23 #12 02.03.2013 14:49
GBM   22 #13 02.03.2013 15:10

@Scorpions.B: Dzięki Stary ! :D

Frankfurterium   10 #14 02.03.2013 15:36

Dla "zwyczajnego" użytkownika cena zaporowa. Dla paru sprawozdań miesięcznie wolę jednak darmowe substytuty. Za to gdybym żył z pisania... może bym się zastanowił.

alucosoftware   7 #15 02.03.2013 17:16

@Frankfurterium
I Twoje stwierdzenie doskonale podsumowuje ten wpis oraz poprzedni.

Sam korzystam z darmowych substytutów, ponieważ nie mam wygórowanych wymagań. Dla tych kilku stron i paru tabelek wystarczy "byle-edytor". Nie zmienia to jednak faktu, że Microsoft Office bije na głowę jakością wykonania każdą konkurencję, a osoby żyjące z pisania potrafią wykorzystać w pełni jego możliwości.

PS. Nie wspominając już o dostępności MS Office dla osób niepełnosprawnych.

Autor edytował komentarz.
Scorpions.B REDAKCJA  23 #16 02.03.2013 18:55

@Frankfurterium
Wybór odpowiedniego oprogramowania głównie zależy od użytkownika, chociaż czasami niestety jest to mu narzucone.
@alucosoftware
Co masz na myśli o dostępności MS Office dla osób niepełnosprawnych ?

Autor edytował komentarz.
Frankfurterium   10 #17 02.03.2013 19:22

Co to znaczy "narzucone"? Chodzi o miejsce pracy? Tam za pakiet płaci pracodawca. W domu nikt nie ma prawa ingerować w to, na czym tworzę dokument. Wystarczy, że na końcu zapiszę go jako doc / docx. A jeżeli ktoś tworzy na tyle skomplikowane dokumenty, że sypią mu się przy konwersji, prawdopodobnie łapie się już pod kategorię "żyjących z pisania".

Przyznaję, że dowolny MS Office jest lepszy od Open/Libre/Calligra Office. Tylko, motyla noga, w moim przypadku ma duuużo słabszy stosunek jakości do ceny.

Autor edytował komentarz.
Scorpions.B REDAKCJA  23 #18 02.03.2013 19:31

@Frankfurterium
Nie chodziło mi o MS Office, ale ogólnie o niektóre oprogramowanie ;) Pakietów biurowych do wyboru jest naprawdę sporo, więc wybór jest duży, mimo tego dla mnie nadal najlepszym wyborem jest MS Office.

Autor edytował komentarz.
alucosoftware   7 #19 02.03.2013 20:02

@Scorpions.B
Office, tak jak każdy flagowy produkt Microsoftu, posiada pełne wsparcie dla wiodących programów z kategorii "Ułatwienia dostępu".

To znaczy, że każdy funkcjonalny element programu Rzetelnie (przez duże R) implementuje interfejs IAccessible lub odpowiedni dla nowego API z UI Automation. Niestety, oprogramowanie opensource (np. OpenOffice i/lub LibreOffice) nie sprawdza się na systemach Windows tak samo dobrze jak rozwiązania Microsoftu, ponieważ przeważnie korzystają z innych technologii lub nie posiadają wystarczających środków - co jest oczywiście całkiem naturalnym stanem rzeczy. Biorąc pod uwagę udział produktów Microsoftu na rynku i przychody ze sprzedaży swoich produktów, MS zawsze będzie mógł sobie pozwolić na zatrudnianie oddziałów programistów, którzy zapewniają wyjątkowo dobre wsparcie dla każdej grupy społecznej (także z dysfunkcjami narządów ruchu, wzroku itp.).

PS. W OO sprawa ma się polepszyć już w niedalekiej przyszłości...

Dahag   5 #20 02.03.2013 21:44

Nie żebym się czepiał, ale talentu do pisania to Ty nie masz. Tak topornie opisane i tyle błędów ... aż szkoda bo temat ciekawy.

  #21 02.03.2013 22:48

@Dahag
Dla mnie jest zupełnie odwrotnie, fajnie został przedstawiony nowy Office. Patrząc na używany przez Ciebie system (ubuntu) twoja opinia jest na podstawie nienawiści do produktów od M$. Co się stało? Dzisiaj cały dzień spędziłeś, aby doprowadzić jakąś funkcję w systemie do stanu w miarę normlanego działania?????????

soanvig   10 #22 02.03.2013 22:48

@Panowie
Nie mówię o okrojonej funkcjonalności w szczegółach, bo to tylko takie rozmyślania :-) Zastanawiałem się nad tak dużą różnicą w cenie.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #23 02.03.2013 22:54

@soanvig
Duża różnica w cenie wynika głównie z różnicy w płatności związanej z nowym pakietem biurowym od Microsoftu. Klasyczną wersję kupujemy raz, a licencję za Office 365 musimy odnawiać co rok. Jednak patrząc na ceną najbogatszej wersji Office to i tak zakup Office 365 nawet na jedno stanowisko wydaję się być rozwiązaniem bardziej opłacalnym. Chyba, że skorzystamy z licencji miesięcznej, co według mnie jest mało opłacalne ;)

Autor edytował komentarz.
n33trox   6 #24 03.03.2013 11:00

Biorąc pod uwagę fakt, że do szczęścia mi potrzebny tylko edytor tekstu, czasami arkusz kalkulacyjny i coś do tworzenia prezentacji, musiałbym upaść na głowę, żeby płacić ponad 400zł co rok :) LibreOffice daje radę w tym, co robię. Ale faktycznie dla tych, co używają całości MSO, może to być w miarę atrakcyjna propozycja, ponieważ średnio co 3 lata wychodzi nowy MSO, więc trochę grosza można zaoszczędzić.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #25 03.03.2013 13:22

@n33trox
Tak jak wspomniałem, wybór pakietu biurowego zależy tylko od użytkownika, jego potrzeb, wymogów i tak dalej ;)

"Ale faktycznie dla tych, co używają całości MSO, może to być w miarę atrakcyjna propozycja, ponieważ średnio co 3 lata wychodzi nowy MSO, więc trochę grosza można zaoszczędzić."
Tym bardziej, że korzystając z Office 365 nie musimy się martwić o nowe wersję, ponieważ nasz pakiet zawsze będzie aktualny ;)

  #26 03.03.2013 16:03

Zachęciłeś mnie tym wpisem do zakupu, ale cena trochę zaporowa ;/

Pablo_Wawa   9 #27 04.03.2013 23:05

Microsoft Office 2010 dla Użytkowników Domowych i Uczniów BOX (79G-01915) można kupić w cenie ok. 450 zł i są tam licencje na 3 stanowiska (w jednym gospodarstwie domowym). DOŻYWOTNIO!

masquamacus   2 #28 05.03.2013 09:21

Korzystam z wersji preview tego offica i jedyne co mnie razi, to parę opcji w Excelu, m.in. kupę czasu zajęło mi znalezienie opcji nazywania osi od wykresu (powinna być dodana po prawej stronie w opcjach osi, a jest gdzieś ukryta na wstążce). Word sprawuje się świetnie, jeżeli mamy do przeczytania jakiś dokument - widok książki jest prosty i czytelny, wielki plus! PowerPoint jak to PowerPoint, ameryki nie odkryli. Reszty programów nie używam (Outlook wydaje misie zbędnym dodatkiem, skoro do Windowsa 8 Microsoft dodaje własny program Poczta)

  #29 05.03.2013 12:16

W końcu jakaś recenzja Office 365 ;) Świetna robota!

Scorpions.B REDAKCJA  23 #30 05.03.2013 17:09

@masquamacus
Pakiet jest też dostępny na Windows 7, gdzie niema programu poczta znanego z Modern UI. Nie każdy jest też zwolennikiem tej aplikacji z Windows 8, więc Outlook może być przydatnym programem ;)

  #31 08.03.2013 13:11

Myślę, że część firm też nie potrzebuje MS Office i mogłoby spokojnie pracować na darmowych programach. Wiele firm korzysta tylko z Word i Excel (a ten też pomocniczo). Nie raz widziałem pracowników wyrównujących tekst spacją lub bardziej zaawansowani twrdym enter. O wyjustowaniu tekstu nie słyszeli. Do rozliczeń i itp. mają dedykowane programy, często tworzone na indywidualne zamówienie.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #32 10.03.2013 19:34

@rr
Za oprogramowanie w pracy i tak płaci pracodawca, a to, że udostępnia swoim pracownikom lepsze, droższe oprogramowanie to tylko z korzyścią dla nich. Zgadzam się, że kupowanie pakietu MS Office tylko jeśli robimy podstawowe operacje w edytorze tekstu jest średnio opłacalne, ale często pakiet od Microsoftu okazuje się najlepszym rozwiązaniem. Może dobrym rozwiązaniem do pracowników o których wspomniałeś będzie Office Web Apps, pakiet jest darmowy, dostępny na każdym komputerze mającym dostęp do internetu, a dodatkowo jego obsługa niczym nie różni się od obsługi wstążki w pakiecie Office ;)
@Anonim
Cieszę się, że moja recenzja Ci się spodobała ;)

Autor edytował komentarz.
  #33 21.03.2013 19:15

Zupełnie nie wiem jak mozna porównać program poczta z win8 z outlook. To zupełnie inna bajka. Swoją drogą program poczta w win8 to jakaś totalna porażka. Nie mozna nawet zrobić listy wysyłkowej.Zdecydowanie lepiej zainstalować windows live mail

  #34 21.03.2013 20:26

Ostatnio trafiłem na spoko recenzję (opisany kompletnie cały pakiet, komuś się chciało xD) http://michal.zalecki.pl/cala-prawda-o-office-365-czyli-nowa-era-pakietow-biurowych/, jest tam ciekawy wywód o cenie pakietu, pokazane jest ze strony opłacalności wyboru, a nie jak niektórzy mówią, że drogo. ;)Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...

Scorpions.B REDAKCJA  23 #35 22.03.2013 15:33

@ToMci0
Również ciekawy wpis, dzięki za link ;)
@freeman123
Zależy od wymagań użytkownika, podobnie ktoś mógłby się zdziwić jak można porównywać GIMPa z Photoshopem, a jednak jeśli użytkownik nie potrzebuje jakiś zaawansowanych funkcji to często prostszy i uboższy program może okazać się ciekawym rozwiązaniem ;)

  #36 22.03.2013 16:26

@ToMci0:: Wpis dobry, jednak ja wolę ten stworzony przez Scorpions.B, polecam również inne wpisy tego użytkownika dotyczące pakietu Office 365 i jeden dotyczący Office 2013!

Scorpions.B REDAKCJA  23 #37 23.03.2013 15:43

@Nikt112314234234
Dzięki za docenienie mojego wpisu ;)

arlid   16 #38 16.06.2013 08:34

Fajny dyplom :) Przewodnik po Wordzie? To coś w rodzaju prezentacji, czy raczej tekstu? :P

Scorpions.B REDAKCJA  23 #39 16.06.2013 09:50

@arlid
Tekstu, o ile dobrze pamiętam to np: w PowerPoint mamy prezentację, a Excelu tabelki ;) Jak uda mi się dostać licencję to wstawię zrzuty ekranu ;)

arlid   16 #40 16.06.2013 12:48

@Scorpions.B
Ok :) Znów Cie zasypię pytaniami xD Sam jestem bardzo ciekawy jak sprawdza się ten pakiet, niewiele o nim słyszałem stąd ta ciekawość co do działania pakietu.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #41 16.06.2013 13:39

@arlid
Ciesze się ;) Uwielbiam jak ktoś w komentarzach jest tak zainteresowany, czuję, że znowu kilka pomysłów na wpisy mi podsuniesz ;)

arlid   16 #42 16.06.2013 15:20

@Scorpions.B
Pytania mam już :P, ale być może będą jakimś pomysłem na wpis :) Dlatego zaczekam do wyłonienia testerów :P Mam nadzieję, że się załapiesz, bo zawsze dostawałem od Ciebie rzetelne odpowiedzi.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #43 16.06.2013 16:39

@arlid
Kurczę, ja miło :P

rgabrysiak   14 #44 17.06.2013 12:04

Mam jedno krótkie pytanie dot. Office 365 na które nie mogę znaleźć odpowiedzi, czy po zakupie Office 365 mamy możliwość wyboru języka, w jakim chcemy zainstalować ten pakiet?

Pytam się, ponieważ z pewnych względów, na co dzień korzystam tylko oprogramowania w wersji anglojęzycznej i nie bardzo wiem czy po zakupie Office 365 w Polsce będę mógł go zainstalować w języku angielskim i dodać do niego polski słownik.

Jeżeli wiesz coś na ten temat to z góry dziękuję za odpowiedź.

Autor edytował komentarz.
Scorpions.B REDAKCJA  23 #45 17.06.2013 14:45

@rgabrysiak
Tak jest tak możliwość. Dostępne są wszystkie języki, a wyboru dokonujemy przed pobraniem instalatora ;)

rgabrysiak   14 #46 17.06.2013 15:01

@Scorpions.B
Dziękuję za informację.

Autor edytował komentarz.
Szuri21   17 #47 11.07.2013 16:59

Skoro już była dyskusja o językach. To i ja się podepnę z pytaniem. Jak wygląda sprawa ze zmianą języka? Można to zrobić w locie. Czy muszę wtedy odinstalować pakiet i pobrac instalator w innej wersji językowej. I jak z licencją w ramach jednego stanowiska (1 licencji) mogę instalować różne języki, czy wtedy będą mi potrzebne 2 lub więcej licencji?

Scorpions.B REDAKCJA  23 #48 11.07.2013 18:05

Podczas instalacji nie możemy zmienić języka, wybieramy go przed pobraniem instalatora. Nie będą Ci potrzebne dwie licencję, jednak w zupełności do tego wystarczy ;)

  #49 10.09.2013 18:51

Dezaktywowałem w odpowiednim czasie z powodzeniem, wchodząc do programu pisze program dezaktywowany. A z konta pobiera już trzeci raz kwotę 42.99 i nie mogę tego wyłączyc.
Złodziejski microsoft pomocy

Scorpions.B REDAKCJA  23 #50 10.09.2013 19:40

@senapik
Skontaktuj się z pomocą techniczną i wyjaśnij sprawę. Według powinieneś dostać też zwrot pieniędzy za ten błąd ze strony Microsoftu.

  #51 22.11.2013 15:05

Witam.
Fajny długi artykuł, dzięki! Ja jako długoletni użytkownik lokalnej wersji office, bardzoo szybko przesiadłem się na wersję 365. jest świetna, zmiana nie była trudna, łatwo odnajduje się w nowych funkcjach i w korzystaniu przez przeglądarkę. Polecam kazdemu :)

Scorpions.B REDAKCJA  23 #52 22.11.2013 17:08

@itm365.pl
Po dłuższym czasie spędzony z nowymi rozwiązaniami z pewnością ciężko byłoby powrócić do starszych wersji. Szybko można się przyzwyczaić, ale w drugą stronę nie byłoby łatwo. Nie wiem czy dałbym sobie teraz radę jakby miał pracować na MSO 2003 ;)

  #53 06.06.2014 11:26

Właśnie mam w prezencie od pracodawcy

  #54 21.07.2014 19:25

Jest jeszcze takie pytanie:
czy w niedalekiej przyszłości cena tegoż pakietu będzie obniżona?

Scorpions.B REDAKCJA  23 #55 21.07.2014 23:10

@Anonim (niezalogowany): Warto poszukać promocji, bo w oficjalnym sklepie jest dość drogi ;)

  #56 18.12.2014 18:52

Wklejam tekst do pustego/nowego dokumentu worda i niestety pokazuje ze jezyk tekstu jest angielski. Nie ma mozliwosci zmiany hurtem na polski tylko trzeba słowo po słowie zmieniac na PL. Kiedyś była taka opcja -teraz nie mogę znaleźć . OGROMNY MINUS!