Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Podsumowanie mojego pierwszego roku blogowania na łamach dobreprogramy.pl z wykorzystaniem Office 365 dla użytkowników domowych

Pierwszy mój wpis na blogu powstał 20 sierpnia 2012 roku, czyli praktycznie rok temu. Przez ten czas udało mi się stworzyć dość sporą liczbę wpisów, które poruszały różne tematy związane z moim zainteresowaniami. Do napisania pierwszego wpisu zmotywowała mnie chęć podzielenia się moją opinią w sposób, który pozwoli dotrzeć do większego grona osób oraz przekonanie, że moje "wypociny" nie przeminą tak szybko jak zwykły komentarz. Miałem też obawy, że mój wpis nie zostanie przez nikogo zauważony lub okażę się na tyle słaby, że zniechęci mnie do dalszego pisania. Zauważyłem, że komentarze dość szybko znikają z Naszej pamięci, są krótkie i nie pozwalają przedstawić w pełni naszej opinii oraz muszą być związane z tematem artykuły pod, którym się znalazły.

Konto posiadam od 5 lutego 2012 roku, więc gdy pierwszy raz w miejsce loginu wpisywałem "Scorpions.B" nie myślałem o tym, aby napisać własny wpis. Założyłem konto z innych pobudek. Z czasem zauważyłem jak ważną rolę odgrywają użytkownicy dp w funkcjonowaniu portalu, jak są traktowani przez redakcję oraz chyba co najważniejsze spostrzegłem siłę drzemiącą w blogowaniu.

Blog na dp odgrywa ważną rolę, najlepsze wpisy trafiają na stronę główną, gdzie są łatwo dostępne do ogromnego grona odbiorców. Zauważyłem popularność wpisów, toczące się pod nimi dyskusje. Spodobała mi się też jakość wpisów, tekst profesjonalnie sformatowany, obrazki(muszą być, o wiele przyjemniej się czyta :P), poruszane tematy oraz wiedza blogerów.
Postanowiłem wtedy, że też napiszę swój pierwszy wpis, też będę należał do tego elitarnego grona :D

Statystki moich wpisów

W nazwie wpisu widnieje słowo Office 365, oczywiście nie bez powodu. Skoro akcja związana z pasiadam roczną subskrypcję pakietu postanowiłem za pomocą jego przedstawić statystki dotyczące moich wpisów, tylko ich, nie podzielę się, aż tak intymną wiedzą jak ostatnio zrobił to Microsoft. Nawet jakbym chciał to zrobić to niestety nie prowadziłem takich statystyk :D
Zacznijmy od mojego pierwszego wpisu: Ubuntu okiem zadowolonego użytkownika Windows
 • Przygoda z blogowanie rozpoczęła się: 20.08.2012 12:45 (data ostatniej modyfikacji)
 • Liczba wyświetleń: 1571
 • Liczba komentarzy: 14
 • Pierwszy komentarz: Shaki81, a to jego treść:
 • Czyli kolejny nawrócony z Windowsa? Ciekawe tylko czy po pierwszej fascynacji nie wrócisz "do korzeni"

  P.S. - Co to ma znaczyć "Cześć Tux ;)"

Czas na wykorzystanie Microsoft Office 365, a dokładniej aplikacji Excel 2013. Wykresy zawsze są przyjemniejsze, niż sam tekst.

Lista 5 najpopularniejszych wpisów ze względu na liczbę wyświetleń:

Wpis z największą liczbą wyświetleń to: Windows 8, dlaczego nie pokona Siódemki

Statystyki tego wpisu:

 • Liczba wyświetleń: 68 131
 • Liczba komentarzy: 261

Teraz 5 najpopularniejszy wpisów ze względu na liczbę komentarzy.

Wpis z największą liczbą komentarzy to: "As 2" od Samsunga - recenzja Samsung Galaxy Ace 2

Statystyki tego wpisu:

 • Liczba wyświetleń: 44 234
 • Liczba komentarzy: 300

Sporo moich wpisów została poświęcona Windows 8. Premiera nowego systemu Microsoft to zawsze ogromne wydarzenie, wszystkie wiadomości o nowym systemie staram się śledzić na bieżąco. Nowe okienka wprowadzają spore zmiany, więc tematów na wpisy nie brakowała. Dodatkowym motywującym bodźcem była świetna akcja związana z blogowaniem o Windows 8. Tak to była cudowna akcja, w końcu wygrałem w niej Xboxa 360 :D
W związku z tym wszystkim moim wpisom o Windows 8 postanowiłem poświęcić dodatkowe wykresy:

Top 3 - liczba wyświetleń:

Top 3 - liczba komentarzy:

Czas na ogólne statystki mojego blogowania:
(Dane dotyczące też tego miesiąca, ale do dnia opublikowania tego wpisu, nie liczę tego wpisu)

 • Ilość wpisów w ciągu roku: 47
 • Łączna liczba wyświetleń: 324 280
 • Łączna liczba komentarzy: 2 365
 • Średnia liczba wpisów na miesiąc: 3,6
 • Średnia liczba wyświetleń jednego wpisu: 6899
 • Średnia liczba komentarzy: 50

Liczba wpisów w poszczególnym miesiącu na tle całego roku:

Co dalej?

Uczestniczyłem w akcji blogowania o Windows 8, zostałem wybrany do testowania świetnego Della XPS 12 Duo w ramach akcji Intela, obecnie uczestniczę w akcji blogowania o Office 365. W przyszłości z pewnością będę próbował swoich sił w innych akcjach. Po cichu liczę na coś związanego z Windows 8.1 oraz, że znów zostanę szczęśliwym i dostanę sprzęt do testów w ramach planowanej kolejnej akcji Intela.

Na moim blogu ostatnio pojawiło się sporo testów sprzętu, głównie ultrabooków. Planuje nadal kontynuować recenzję laptopów, smartfonów i innego sprzętu, dość mocno mnie to wciągnęło. Od października pojawi się sporo wpisów o nadchodzącej dużej aktualizacji do Windows 8. Co jeszcze? Tego nie wiem, często pomysł na wpis przychodzi mi nagle, siadam przez lapkiem i piszę, aż nie uznam, że wpis nadaję się do publikacji.

Mam nadzieję, że za rok spotkamy się w końcu na HotZlocie ;)  

hobby inne Office

Komentarze

0 nowych
Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #1 17.08.2013 14:10

No to fajny jubileusz Ci się trafił.
Nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować i czekać na Kolejne Twoje wpisy.

Banan   10 #2 17.08.2013 18:26

Gratulacje pierwszego roku wśród blogerów dobrychprogramów. Jak widzę po statystykach to rok bardzo udany. W takim razie życzę Ci kolejnych lat blogowania z takimi i jeszcze lepszymi wpisami.

Natomiast co do testów sprzętu to przestrzegam, żeby nie przesadzić, bo później może okazać się że oprócz testów nie masz czasu na nic więcej. Ja już to przechodziłem dlatego jak coś to jeden sprzęt na 2 tygodnie =) Piszę to szczególnie dlatego, że jak wspominałeś moje recenzje zainspirowały Cię do zdobywania sprzętu do testów. Powodzenia!

Scorpions.B REDAKCJA  23 #3 17.08.2013 20:02

@Banan
Chyba pierwszy Twój komentarz na moim blogu. Cieszę się, że przy okazji mojego jubileuszu ;)
Co do ilości sprzętu to wspomniałeś mi już o tym na GG, więc z pewnością się Ciebie posłucham, w końcu jesteś bardziej doświadczony. Zauważyłem, że ciężko jest przetestować więcej, niż jedno urządzenia na dwa tygodnie.

@Shaki81, @Banan
Dziękuje ;)

arlid   16 #4 17.08.2013 20:30

No gratuluję :) Najbardziej podobały mi się wpisy z testów Della. Odpowiadałeś na moje często mogło wydawać się dziane pytania :) masz fany styl pisania, chce się czytać twoje wpisy i troszkę żałuje, ze nie porozmawialiśmy na Zlocie.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #5 17.08.2013 21:07

@arlid
Ja żałuję, że w ogóle nie znalazłem się na HotZlocie. Za rok będę, o ile zaproszenie dostanę. W tym roku wypadła sytuacja, od której nie byłem zależny. Mam nadzieję, że za rok się spotkamy ;)

Ogólnie lubię gdy ktoś zadaje pytania związane z moim wpisem. Pytania często są dobrym dodatkiem do wpisu, zwracają uwagę na aspekty, które pominąłem.

rgabrysiak   14 #6 17.08.2013 22:27

Na początek gratuluję a teraz mam kilka prostych pytań:
1. Ile czasu (średnio) zajmuje ci napisanie recenzji?
2. Jak wygląda, u ciebie, pisanie recenzji. Najpierw testujesz sprzęt a później tworzysz recenzję, czy tworzysz ją w trakcie testowania?
3. Skąd bierzesz sprzęt do testów, pomijając akcje Intela?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #7 17.08.2013 23:18

1. Ciężko to dokładnie określić. Praca nad recenzją zajmuje mi średnio ok 7-8h.
2. Obecnie testuję urządzenie przez tydzień i powoli zaczynam pisać recenzję, więc podany czas w pierwszym punkcie to tylko tworzenie tekstu, robienie zdjęć i testów. Pełne stworzenie recenzji jest o wiele bardziej czasochłonne. Jednak dla mnie to czas spędzony przyjemnie.
3. Od producentów danego sprzętu ;)

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania pisz, jeśli odpowiedziałem niezbyt dokładnie to też pisz ;)

rgabrysiak   14 #8 18.08.2013 22:27

To ja niezbyt dokładnie zadałem trzecie pytanie, więc teraz się poprawiam ;)

Zawsze czytając recenzje sprzętu, pisane przez blogerów, zastanawiałem się, w jaki sposób "zdobywają" oni sprzęt do testów. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że producent sprzętu każdemu chętnemu wysyła coś do testów. Jak to wyglądało w twoim przypadku, w jaki sposób "złapałeś" kontakt z producentami, że wysyłają ci oni sprzęt do przetestowania i napisania recenzji?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #9 18.08.2013 22:55

Może i pytanie było dobre, lecz moja odpowiedź zbyt krotka, żeby nie powiedzieć kiepska. Każdemu chętnemu z pewnością nie dadzą, zawsze podaje link do mojego bloga. Czasami podaję też linki do moich wpisów, aby zobaczyli, że sprzęt warto wysłać. Czasami jestem proszony o dokładniejsze statystyki dotyczące wpisów. Oczywiście nie każdy sprzęt pochodzi tylko od producenta. Pierwsze recenzję dotyczyły mojego własnego sprzętu(nie licząc akcji Intela). Kontakt z firmami zdobywam sam, czasami jest łatwo, a czasami trzeba się trochę bardziej wysilić.

rgabrysiak   14 #10 19.08.2013 16:19

Dziękuje za informacje. Może kiedyś też pokuszę się o napisanie recenzji sprzętu, o ile znajdę wolny czas :P

Scorpions.B REDAKCJA  23 #11 19.08.2013 18:16

Mam nadzieję, że ten czas znajdziesz i coś napiszesz, bo z chęcią bym przeczytał ;)


Przy pisaniu recenzji pamiętaj kto Ci pomógł ;P

arlid   16 #12 20.08.2013 18:25

@Scorpions.B
Tez mam taką nadzieję :)