Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Windows 8, dlaczego nie pokona Siódemki

Mimo, iż ja uważam Windows 8 za system znacznie lepszy od Windows 7. Mimo, iż spora część osób, która miała styczność z Windows 8 przez dłuższy czas ma podobne zdanie do mojego. Mimo, iż Windows 8 to znacznie poprawiony Windows 7. Mimo, iż Windows 8 wprowadza wiele świetnych rozwiązań, które powinny wpłynąć na szybki wzrost udziałów na rynku. To uważam, że nowe „okienka” od Microsoftu zbliżą się co najwyżej do połowy udziałów Siódemki. Powodów tego jest kilka. W tym wpisie na blogu przedstawię jakie to powody według mnie przyczynią się do pozostania Windows 7 na tronie.

1. Windows 7

Microsoft po niezbyt ciepło przyjętej Viście wydał system, który sprzedał się rewelacyjnie. Warto wspomnieć, że Windows 7 był najlepiej sprzedającym się systemem operacyjnym w historii. Siódemka zebrał świetne opinie zarówno w prasie jak i wśród użytkowników. Ludzie byli już znudzeni Windows XP, który już podczas premiery Siódemki był systemem przestarzałym, nawet z Service Pack 3. Jednak niezbyt ciepło przyjęta Vista nie zachęcała do przesiadki, każdy wolał poczekać na kolejnego Windowsa. Na Windows 7 ludzie rzucili się jak na ciepłe bułeczki, system znikał z półek w ogromnym tempie, a przy tym zbierał bardzo pozytywne opinie zarówno wśród użytkowników jak i prasy. Nie mamy co się oszukiwać, ale Windows 7 był(i nadal jest) bardzo udanym systemem operacyjnym. Klienci bez większego wahania wybierali Windows 7 wśród dostępnych systemów. Wybór Windows XP był głównie spowodowany brakiem lub źle działającym oprogramowaniem na Siódemce(niestety, ale wielu producentów nie ma zbyt dobrego podejścia do swoich klientów). Zauważyłem, że w ciągu ostatnich dwóch lat sporo osób przesiadło się na laptopy z Windows 7. Jak wiadomo większość osób wymienia komputer co kilka lat, często jest to okres 4-5 lat, a jak dalej wiadomo przez ten okres czasu zdąży wyjść kolejna odsłona Windows. Zauważyłem, że naprawdę nie wiele osób zmienia system bez zmiany sprzętu. Zmiana systemu odbywa się najczęściej wraz z zmianą komputera.

Podsumowanie

- Windows 7 jest udanym systemem, więc duża cześć osób pomyśli sobie "jak coś działa dobrze to poco to zmieniać?".
- Użytkownicy dopiero co zmienili komputery i system, więc zmiana obecnie nie jest planowana.

2.Przekonanie, że co drugi Windows jest dobry

Od razu zaznaczam, że przekonanie to jest jedną z największych głupot. Niestety, ale zauważyłem, że sporo osób tak właśnie myśli. Ta właśnie opnia mocno utrwaliła się wraz z wydaniem Windowsa Vista. Uważam, że Vista nie była systemem złym. Zgodzę się, że nie działa tak sprawnie jak 7, jednak różnice te są nie wielkie. Dużym problemem Visty były wprowadzane przez nią nowości, nagły skok w wymaganiach systemowych, wpychanie systemo to urządzeń ledwo co spełniających wymagania, a do tego zamulanie tego systemu zbędnym oprogramowaniem przez producentów laptopów. Teraz wraz z premierą Windows 8 to przekonania powróciło i nie raz można spotkać się, że ktoś piszę: "Windows 8 na pewno to shit, co drugi Windows jest zły, ja poczekam na Windows 9". Niestety, ale taka opinie pisana jest przez osobę, która nie miała kontaktu z Ósemką.

Podsumowanie

- Nie jest to prawdą, że co drugi Windows jest systemem złym! Często największym problemem tego systemu jest jego krótka obecność na rynku.

3.
-Windows 8 to shit!
-Korzystałeś?
-Nie.

Niestety, ale często możemy spotkać się z negatywnymi opiniami na temat Windows 8 osób, które nie miały z tym system nawet najmniejszego kontaktu. Osoby te często kreują swoją opnię na podstawie screenów, opinii im podobnych użytkowników, opinii hejterów(o ile to coś, co oni piszą, można uznać za opinię). Jak taki przeciętny użytkownik ma się odnaleźć w takim gąszczu różnych skrajnych opinii. Zwłaszcza, że przed premierą Windows 8 wiele osób nie wiadomo w jaki sposób wyrobiło sobie już końcową opinię na temat nowego systemu od Microsoftu. Ich komentarze na stronach pozostały, a na tych komentarzach często wzoruje się przeciętny użytkownik. Oczywiście rozumiem, że Windows 8 jednym się podoba, a innym nie. Jednak przed wyrobieniem sobie zdania zalecam przetestować system przez przynajmniej kilka dni, a może zostaniecie z nim na dłużej. Dla osób, które chcą przetestować Windows 8 Microsoft udostępnił darmową 90 dniową wersję.

Podsumowanie

- Radzę opinię na temat Windows 8 wyrobić sobie poprzez samodzielne sprawdzenie systemu przez kilka dni. Nie polecam wyrabiać sobie tej opinii poprzez testowanie systemu na wirtualnej maszynie, ponieważ nie będzie chodził tak sprawnie jak w przypadku zwykłej instalacji. No chyba, że kogoś interesuje tylko sam wygląd.
- Nie bierzcie zbyt poważnie wszystkich opinii dostępnych w internecie, a zwłaszcza tych skrajnych.

4.Mechanizmy pirackie, ale czy aby na pewno ?

Wraz z kolejną odsłoną Windows firma z Redmond coraz lepiej zabezpiecza swój system przed piractwem. Tak jak Windows 7 dało się bez problemu zainstalować bez klucza i później użyć jakieś z metod nie legalnej aktywacji. To instalacja Windows 8 bez podania klucza nie ruszy. Jednak nie tylko to się zmieniło, przecież taka zmiana dla piratów nie byłaby wielkim utrapieniem, na pewno szybko by sobie z nią poradzili. Windows 8 dostał też lepsze mechanizmy sprawdzające legalność systemu. Teraz nielegalna aktywacja systemu jest znacznie trudniejsze. Dlaczego w ogóle o tym wspominam? Chyba każdy wie, że udział pirackich Windows jest spory. Nie jest to na rękę dla Microsoftu. Jednak założę się, że Microsoft po cichu przystaje na piractwo. Przecież lepiej, aby ktoś miał pirackiego Windows, niż Linuxa czy OS X. Dzięki takim zabiegom firma może łatwo mieć ogromne udziały na rynku. Przecież ktoś kto korzystał z Windowsa w domu to będzie też chciał korzystać z tego systemu w pracy, a jak dobrze wiemy firmy stanowią dla Microsoftu spory zarobek. Ciekawą sprawą jest/lub było to, że chociażby w Windows 7 mogliśmy posiadając piracką kopię spokojnie instalowań aktualizacje do systemu.

Podsumowanie

- Uważam, że słabsze zabezpieczenia systemu z pewnością wpłynęły by pozytywnie na kilka procent udziałów Windows 8 na rynku.

AKTUALIZACJA!Okazało się, że w bardzo łatwy sposób możemy zupełnie darmowo uzyskać praktycznie oryginalną kopię systemu Windows 8. Co ciekawsze błąd jest po stronie Microsoftu, który chętnie rozdaje oryginalne klucze. Więcej informacji znajdziecie, chociażby na dobreprogramy.pl ;)

AKTUALIZACJA 2Podobno sposób tego łatwego uzyskania "oryginalnego" Windows 8 już nie działa ;)

5.Sporo nowości

Windows 8 wprowadza bardzo wiele nowości w obsłudze systemu. Jest to największa zmiana od czasów Windows 95. Niektórzy są zadowoleni z tych rozwiązań, natomiast inni nie wyobrażają sobie pracy z kafelkami. W końcu każdy ma własne zdanie i nie powstał jeszcze taki system, który by wszystkim dogodził. Przeciętny użytkownik nie lubi zmian, nie lubi uczyć się czegoś na nowo. Mimo, iż czasami te nowe może okazać się lepsze. Wiele osób bało się przesiadki z Windows XP na Siódemkę, a co dopiero mówić o przesiadce Windows 8. Ósemka swoim nowym interfejsem "atakuje" nas już na początku. Z samymi kafelkami przeciętny użytkownik Windows nie powinien mieć problemu, użytkownicy Windows Phone powinni od razu się odnaleźć. Jednak inny sposób obsługi aplikacji Modern UI może przynieś dla przeciętnego użytkownika komputera kilka kłopotów. W Modern UI został zmieniony sposób zamykania aplikacji, przełączania się między otwartymi oknami, sposób zmian ustawień aplikacji. Wszystko w Modern UI stało się ujednolicone. W Każdej aplikacji ustawienia, wyszukiwanie mamy w takim samym miejscu. Jednak ten przeciętny użytkownik może pracować na klasycznym pulpicie, który mocno przypomina ten znany z Windows 7. Zmiany są nie wielkie. Mimo to tego pulpitu nie zobaczy on jako pierwszego, ponieważ będzie musiał do niego przejść klikając no odpowiedni kafelek. Jednak ja gorąco zachęcam do zabawy z Modern UI, bo dla mnie jest świetny pomysł. Modern UI znacząco ułatwia dostęp do informacji, a same aplikacje są świetnym rozwiązaniem.

Podsumowanie

- Jak to zawsze bywa z nowościami, potrzeba czasu, aby zostały przyjęte. Za czym te nowości nie zostaną przyjęte przez większość to sprzedaż nie ruszy w szybkim tempie. Warto przypomnieć kontrowersje jakie wzbudzała wstążka w Office 2007. Dzisiaj wiele osób nie wyobraża sobie bez niej pracy. Wstążka przyjęła się do tego stopnia, że pojawiła się w Eksploratorze plików w Windows 8.

6.Nie dam rady

Ten punkt jest w pewnym sensie nawiązaniem do poprzednich. Przeciętny użytkownik potrzebuje czasu, aby przyzwyczaić się do danego oprogramowania. Wiele osób dopiero co się przesiadło na Windows 7 i dopiero co zaczynają poprawnie pracować z tym systemem. Dla przeciętnego użytkownika zmiana XP na Windows 7 to już masa kłopotów, nie wszystko obsługuje się identycznie, a to, że obsługa jest bardzo podobna nie zawsze wystarcza. Teraz warto spojrzeć na Windows 8, który wprowadza małą rewolucję. Modern UI to zupełnie inne podejście do pracy z komputerem. Na szczęścia dla osoby, która niezbyt szybko potrafi ogarnąć nowości w Windows 8 ciągle mamy tryb klasycznego pulpitu. Dla mnie brak klasycznego pulpitu był czymś nie możliwym i na pewno nie przesiadł bym się na Windows 8. Takie coś byłoby strzałem w stopę dla Microsoftu, strzałem z którego mogliby się nie pozbierać na rynku systemów operacyjnych. Jednak połączenie Modern UI z klasycznym pulpitem jest świetnym rozwiązaniem.

Podsumowanie

- Dużo osób widząc Modern UI obawia się, że nie da rady obsłużyć nowego Windows. Ja powiem tyle, że warto spróbować, ponieważ obsługa może wydać się wam znacznie łatwiejsza, niż kiedyś.

7.Cena

Obecnie do niej nie sposób się przyczepić, ponieważ jest atrakcyjna jak nigdy wcześniej. Jednak wraz z końcem promocji ceny powrócą do podobnego poziomu co ceny Windows 7(jest też bardzo możliwe to, że jednak Microsoft zdecyduje się pozostawić obecny cennik). Dużo osób powie, że nie kupujemy Windows co rok, lecz robimy to rzadziej. Jednak 400-500 zł za system operacyjny to w Polsce spory wydatek. Warto zauważyć, że Windows 8 kosztuję obecnie w ramach uaktualnienie 129 z, czyli tyle co nowa gra komputerowa. Jak dla mnie cena tej aktualizacji jest bardzo atrakcyjna i naprawdę warto skorzystać z tej promocji.

Podsumowanie

- Windows 8 jest obecnie sprzedawany w bardzo atrakcyjnych cenach, więc warto z tego skorzystać. 

windows oprogramowanie inne

Komentarze

0 nowych
Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #1 22.11.2012 14:41

"Uważam, że ceny Windows na polskim rynku są zbyt wysokie" - nie są za wysokie. To niestety nasze społeczeństwo za mało zarabia, ale to już polityka, a w to bawić się nie będę.

mirekk   5 #2 22.11.2012 17:32

Zauważam taki "trynd": jeśli piszesz, że nie podobają CI się kafelki to od razu zostajesz nazwany leniem, wstecznikiem, nieprzyzwyczajonym, hejterem, używającym kompa tylko przez jeden dzień na maszynie wirtualnej lub po prostu kopiującym "hejterskie" wpisy. Jasne, pewnie część taka jest. Jest jednak także duża część użytkowników, którzy znają się (na tyle że by bez przeszkód na nich pracować i je ustawić pod siebie, a nie programistów czy innych "dłubaczy") na komputerach, testowali Win8 przez co najmniej dwa tygodnie i DALEJ nie trawią kafelków, Modern UI, schizofrenicznych ustawień, podwójnych aplikacji i "charmów" a z "apek" i gierek dostępnych w Windows Store korzystają wyłącznie na smartfonie w wolnej chwili a nie w pracy... Zobaczymy czy wygrają "hurraoptymiści" czy "praktyczni".

tomi001   5 #3 22.11.2012 17:47

Wśród wszystkich moich znajomych którym pokazywałem windows 8 mówili, że tak prędko na 8 nie przejdą.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #4 22.11.2012 18:48

@mirekk
No, ale ja rozumiem, że komuś mogą się nie podobać kafelki. Jednak niech taką opinię stosuje dopiero po zapoznaniu się z nimi ;)

  #5 22.11.2012 21:05

@Scorpions.B
A czy samo spojrzenie na kafelki, nie jest zapoznaniem się z nimi?

  #6 22.11.2012 21:12

Windows 95, 98, ME, XP to stary testament
Windows Vista, 7, 8 to nowy testament

jako że Vista była pierwsza to miała ciężko np zaraz po premierze nie działało GG, więc dzieci NEO miały focha na Vistę(chociaż po 2 tyg po aktualizacji gg było wszystko ok, a że na Win7 GG działało od razu to uznali go za dobry system, ale nie potrafili zauważyć że jeżeli coś działa już na Viście to na 7 ten musi jeżeli są napisane na tym samym kodzie.

i tak samo jest z 8, jakią debil napisał że 8 jest na tabletu i reszta to powtarza.

  #7 22.11.2012 23:47

Czy na w8 rzeczywiście nie działa żaden program sprawdzający pisownię?. To naprawdę się ciężko czyta.

Tomasz Wołoszyński   5 #8 23.11.2012 08:55

Co do ceny...

Nie jest ona zbyt wysoka, mamy po prostu niskie zarobki. Nie może być tak, że w Stanach Zjednoczonych zapłacimy za coś 120 $, a w Polsce 120 zł - wiemy zresztą do czego to może doprowadzić, patrz gry. Ludzie kupują wersje z lokalizacją np. rosyjską, bo taniej. Producenci są na tym stratni.

Co do wbudowanego sklepu i jego wpływu na cenę...

Polacy nadal lubią mieć coś nielegalnego, nawet jeśli istnieje darmowa alternatywa. Tak, ja wiem, że ceny aplikacji w sklepie nie są wygórowane, ale gdybym chciał znaleźć wśród nich alternatywę dla wykorzystywanych przeze mnie darmowych narzędzi to się okaże, że często jej tam nie ma - od kilku tygodni szukam sensownego klienta poczty z obsługą modern ui - nie umiem znaleźć, ale w najbliższych dniach solidniej się tym zajmę. Kolejnym aspektem jest to, że Polacy wciąż dosyć niechętnie podchodzą do kwestii wykorzystywania kart kredytowych w płatnościach on-line.

Niestety moim zdaniem W8 w wersji normalnej musi około 300-400 zł kosztować, warto wziąć pod uwagę zmiany licencyjne, które są bardzo korzystne dla użytkownika ... za 300-400 zł mogłem kupić W7 Home Premium x64 w wersji OEM, której nie mogę przenosić pomiędzy komputerami, a tu za 300-400 zł dostaję produkt, który mogę transferować.

Poza tym - mówiłem już wcześniej - gdyby Microsoft chciał obniżyć i ujednolicić ceny to przeszedłby w 100% na dystrybucję cyfrową. Zgodnie z obecnym stanem rzeczy mam prawo do wykonania kopii swojego nośnika instalacyjnego w ilości sztuk 1 - ale gdybym chciał sprawdzić czy stworzony obraz ISO ma poprawną sumę kontrolną to takiej sumy kontrolnej od Microsoftu nie dostane, żebym mógł sobie sprawdzić. Paranoją jest dla mnie także to, że kupując produkt normalny (nie upgrade) nie mogę pobrać obrazu ISO z serwerów Microsoftu.

Autor edytował komentarz.
Axles   18 #9 23.11.2012 09:06

"Od razu zaznaczam, że przekonanie to jest jedną z największych głupot"
Być może masz rację ja tego nie będę oceniał, ale spotkałem się też z powiedzeniem, że "Windows jest tak naprawdę do użytku dopiero po pierwszym Service Pack" i z tym to na pewno się zgodzę.

n33trox   6 #10 23.11.2012 10:32

Piracki Win8 można aktywować za pomocą kluczy do WMC, które MS rozdaje za darmo na swojej stronie z promocją, ale to nie jest takie proste, jak by się mogło wydawać, bo trzeba wykonać kilka kroków dodatkowo, ale nie będę się tutaj wdawał w szczegóły.

Co więcej, jest jakaś dziura w brytyjskim oddziale aktywacji telefonicznej MS - chyba powinni na to rzucić okiem, co by uniknąć totalnego blamażu :)

  #11 23.11.2012 16:00

"Przecież lepiej, aby ktoś miał pirackiego Windows, niż Linuxa."

Masz na myśli, że Linux jest gorszy od Windowsa?
Jeśli tak, to bardzo się mylisz.

Tomasz Wołoszyński   5 #12 23.11.2012 16:06

Wyciągnąłeś fragment z kontekstu ... Autor napisał, że dla MS może być lepiej, aby ktoś miał pirackiego Windowsa, niż Linuxa (udział w rynku itd.).

Scorpions.B REDAKCJA  23 #13 23.11.2012 16:37

@w8
Niestety nie ;) Nie oceniaj książko po okładce ;)
@Anonim
Zgadzam się ;)
@ahr
Tekst pisany w Office Word 2010. Program nie podkreślał błędów, więc powinno być dobrze.
@Tomasz Wołoszyński
Świetnie piszesz. Zgadzam się w zupełności zarobki są za niskie.
@n33trox
Podobno można zmodyfikować odpowiednio obraz iso, aby działał odrazy klucz WMC. Tak słyszałem i nie wiem czy jest to informacja pewna.

urOk   6 #14 24.11.2012 15:47

Windows 8 Pro wcale nie jest drogi, upgrade do tego systemu to koszt około 140zł.

" Paranoją jest dla mnie także to, że kupując produkt normalny (nie upgrade) nie mogę pobrać obrazu ISO z serwerów Microsoftu"Wystarczy wybrać opcję " Install by creating media" I tam możesz wybrać USB lub ISO.

Autor edytował komentarz.
n33trox   6 #15 24.11.2012 17:31

@urOk
Taniej można. Za 69zł. Niby jest to promocja dla nowych komputerów z Win7, ale i tak nikt tego nie sprawdza. Czasami mam wrażenie, że MS niektóre luki wprowadza intencjonalnie. Tak, jakby chcieli, żeby nie ważne jak niskim kosztem, wszyscy mogli zainstalować Win8.

manieKMP   7 #16 24.11.2012 20:11

Scorpions.B
"Nie oceniaj książko po okładce ;)"
Sęk w tym, że choćby takie screeny to nie metafora okładki, a ważniejszych stronic, opisujących kluczową fabułę tejże książki, która nie powala na kolana i jest męcząca i można dojść do wniosku, że ma się do czynienia z romansidłem pokroju Harlequina (swego czasu był w każdym "kiosku", dorobił się nawet reklamy w tv... jak Win8) ;)

A co do pkt. 3, trzymając polot literacko-filozoficzny, z tym co "tygryski lubią..." ;)
Nie każdy potrzebuje rozebrać kobietę, by ujrzeć jej "piękno", niektórym wystarczy na nią zerknąć by je dostrzec... ;)

"Nie polecam wyrabiać sobie tej opinii poprzez testowanie systemu na wirtualnej maszynie"
Dlaczego nie polecasz i czemu mam wrażenie, że jest to opinia masakry?

PS. Nie wiem czemu, ale w Twoim tekście widzę dość sporo zdań mogących nawiązywać do relacji "przyszły niedoszły" klient-dealer, z czego ten drugi "niewinnie" próbuje nakłonić do spróbowania towaru, w nadziei, że się "ofiara" zasmakuje i się uzależni (i te określenia, czasu i sposobu "zażywania", normalnie jak w ulotce ibupromu, brakuje tylko konsultacji z lekarzem lub farmaceutą -nie bój nic, nie tylko u Ciebie tak jest ;)). No, ale może jestem już tym wszystkim zmęczony i przewrażliwienie mnie dopada... bo gdzie nie spojrzysz, tam Win8 straszy, jak w kawale "z pamiętnika komunisty", gdzie piątego dnia bał się otworzyć konserwę... ;)

Scorpions.B REDAKCJA  23 #17 24.11.2012 20:56

@urOk
Właśnie w promocji ceny są świetne. Jednak po jej zakończeniu jak dla mnie cena trochę zbyt duża ;)
@n33trox
Tak właśnie jest ;) A nawet Microsoft po cichu pozwala na piractwo, spójrz chociażby na ostatnią sprawę z WMC.
@manieKMP
Może bardziej streszczenie tej fabuły i to najkrótsza jakie się da. Żeby zapoznać się z treścią i ją ocenić przeczytaj książkę ;)

Ponieważ system na maszynie wirtualnej nigdy nie będzie chodził tak jak normalnie. Nie jest to opinia masakry ;)

  #18 24.11.2012 21:10

Testowałem windows 8 przez tydzień, i mam mieszane uczucia. W nowym systemie podoba mi się trochę przeprojektowany eksplorator windows tj. zastosowanie wstążki która ułatwia dostęp do przydatnych funkcji, po drugie przeprojektowany menadżer zadań, wydaje mi się że teraz wszystkie informacje są wyświetlane bardziej czytelnie. No i nowy ekran startowy... podoba mi się, naprawdę, najbardziej chyba powiadomienia na kafelkach o nowej poczcie czy wiadomościach. Co do obsługi gestów, do wszystkiego trzeba się trochę przyzwyczaić i tyle. Ale czego nie mogę ścierpieć. A no tego że większość aplikacji których używam i tak odpala się standardowo na pulpicie więc po kij mi ten ekran startowy skoro większość czasu i tak pracuje właśnie korzystając z pulpitu? Bez sensu, na tą chwilę mało jest użytecznych aplikacji napisanych pod nowy system. Wkurza mnie to że muszę jednocześnie obsługiwać programy "po staremu" na pulpicie i "po nowemu". Wszystko się miesza np corelDraw próbowałem zamykać przez przeciągnięcie górnej części interfejsu w dół... nie muszę pisać chyba jaki był rezultat... Praca na nowym systemie to dla mnie, istny chaos w końcu nie wiem gdzie mam jakie aplikacje otwarte, czy na pulpicie, czy mam ich szukać w pasku otwartych aplikacji po lewej stronie.... Dla kogoś kto używa komputera do internetu, muzyki filmów itp to system jest super, ale do konkretnej pracy gdzie ma się otwartych kilka aplikacji na raz to jest to bez sensu, lepiej pozostać przy 7 bo tak czy inaczej większość aplikacji jest napisanych jeszcze pod starszy system czyli 7.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #19 25.11.2012 12:15

@niko88
Uwielbiam takie komentarze jak Twój ;) Uwielbiam czytać takie długie i konkretne wypowiedzi ;)

Uważam, że powinno być jakieś większe powiązanie pomiędzy pulpitem, a Modern UI. Aplikacje uruchomione na pulpicie i te spod Modern UI powinny być wyświetlane na jednym pasku, chociażby na tym bocznym odpowiadającym za aplikacje spod Modern UI. Wtedy poruszenie było znacznie łatwiejsze.

  #20 28.11.2012 12:09

Pomysł podwójnego pulpitu i dublowania np. ustawień jest dla mnie największym absurdem w historii GUI.
Nie dość, że są 2 interfejsy, to żaden z nich nie ma pełnej funkcjonalności (np. brak menu Start na pasku zadań i brak możliwości pracy z kilkoma oknami w Modern). Widać M$ nie miał spójnego pomysłu na nowy system i wyszło jak wyszło. Czekam na W9 gdzie zapewne się zdecydują na jakiś konkret.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #21 28.11.2012 15:35

Jednak chyba się myliłem :D Windows 8 już po pierwszym miesiącu osiągnął ponad 40 mln sprzedanych kopii.

@zxt
Dla mnie to połączenie to świetna sprawa. Dostajemy nowy i bardzo przyjemny interfejs, który znacznie ułatwia pracę z komputerem. Jednak ciągle możemy korzystać z starszego interfejsu, który nadal jest najlepszym rozwiązaniem na rynku. Stary interfejs został znacznie ulepszony i praca jest teraz znacznie przyjemniejsza ;)

  #22 04.12.2012 14:04

@Scorpions.B

Pomyliłeś się - 40 mln sprzedali Dellom i innym firmom, tylko teraz one mają problem ze sprzedażą ich dalej

Scorpions.B REDAKCJA  23 #23 04.12.2012 15:07

@fervi.doctor
Windows 7 tak samo był liczony. A o sprzedaż się nie bój. Wśród rzetelnych badań wśród osób korzystających z Steam Windows 8 ma już ponad 4% rynku ;)

  #24 05.12.2012 11:00

@fervi.doctor

Steam - Steam zajmuje się graczami i tylko jedną platformą. Co pokazuje, że 4% użytkowników Steam to Windowsiarze w wersji 8, a nie pokazuje ile ich jest na świecie (bo tego nikt dokładnie nie powie, musisz patrzyć "pi*oko" :D

  #25 08.12.2012 15:17

Da się wyłączyć te pożal się boże "kafelki"? Moim zdaniem wyglądają idiotycznie, jak dla ludzi niedowidzących albo dzieci. Straszna syntetyzacja, okropne :/

Scorpions.B REDAKCJA  23 #26 08.12.2012 18:05

@Anonim
Nie da się. To tak jakbyś chciał usunąć Menu Start w Windows 7. Kafelki to znacznie ułatwienie ;)

  #27 09.12.2012 13:01

Świetna recenzja! Sam miałem pewne obiekcje przed przejściem na Windows 8 z Windows XP. Okazało się jednak, że "załapanie", o co chodzi z tymi kafelkami i zapamiętanie gestów touchpadowych odbyło się już pierwszego dnia korzystania z nowego systemu. Tryb Modern UI jest wspaniały do ciągłej komunikacji ze znajomymi i rozrywki. Zaś tryb desktop pozwala przeprowadzać bardzo zaawansowane działania na folderach i edycję dokumentów. Mnie się wydaje, że każdy, kto bez problemu obsługiwał Windows XP, spokojnie poradzi sobie z ósemką. Polecam aktualizować teraz, ponieważ ceny są bardzo niskie.

Podsumując: Moim zdaniem system Windows 8 jest systemem bardzo udanym. I można mi uwierzyć, bo używam tego systemu już dwa tygodnie, więc nie piszę informacji wyssanych z palca. :)

Scorpions.B REDAKCJA  23 #28 09.12.2012 17:41

@Anonim
Dziękuje ;) Mam identyczne zdanie jak Ty. Życzę miłego korzystania z nowego systemu od Microsoftu. Jeśli chcesz zachęcam do przeczytania innych moich wpisów na temat Windows 8.

  #29 09.12.2012 19:24

Cały listopad używałem windowsa 8 ogólnie system jest całkiem przyjazny, lecz stabilność jego jest gorsza niż przy windows 7. Wiele sterowników nie działa z windowsa 7. System który warto wypróbować, lecz potrzebuje jeszcze wielu poprawek ; )

Scorpions.B REDAKCJA  23 #30 10.12.2012 13:05

@win8
Mnie bardziej zdziwiło, że znaczna część sterowników pisanych pod Windows 7 poszła na Windows 8. Myślałem, że będzie problem ze sterami, ale u mnie go nie było. Musisz poczekać na sprawne sterowniki pod Windows 8 o ile producent je udostępni. Nie ma zbyt wielkiej różnicy między Windows 7, a Windows 8, dlatego uważam, że producenci powinni udostępnić wszystkie sterowniki pod nowego Windowsa. Może Twoje problemy z stabilnością wynikły z sterowników, które były nie odpowiednie?
Mam nadzieję, że dostaniesz te sterowniki jak najszybciej ;)

  #31 10.12.2012 23:14

Uzywam Windowsa 8 od kilku tygodni.
Moze zaczne od tego, ze nie jestem standardowym uzytkownikiem - pracuje naukowo i komputer wykorzystuje do pisania w TeXu, obliczen w Maple i Mathematice oraz przegladania plikow pdf i djvu.

Na innym komputerze mam zainstalowane Ubuntu i windows 7 i piszac bede odnosil sie do tych systemow.

To co mnie zaskoczylo to szybkosc z jaka sie wlacza Windows 8 (jest szybciej niz z ubuntu, ktore na glowe bilo windowsa 7). Jednak po kilku tygodnia uzytkowania bede musial pozegnac sie z tym systemem. On jest tragiczny... Pozyczylem zonie laptopa z tym systemem i dzwonila do mnie co chwile. Jeden glupi przyklad - przeciez to nienormalne, zeby nie dalo sie wydrukowac pdfa bez klikania Ctrl-P... Ten system naprawde nie nadaje sie na laptopy, chyba idealnie pasuje do tabletow (ktorych nie uzywam i nie zamierzam uzywac ze wzgledu na slaba moc obliczeniowa, brak trackpointa i niemozliwosc wygodnego wprowadzania tekstu).

Wszystkim, ktorzy zastanawiaja sie nad tym systemem, goraco im go odradzam!

  #32 11.12.2012 11:56

Po pierwszym paragrafie zakręciło mi sie w głowie od pisowni, w ogóle nie można przez to się skupić na merytorycznej części wpisu. Na tym skończyłem śledzenie wywodów autora.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #33 11.12.2012 17:15

@Lukasz Mar
System nadaj się na laptopy jeszcze bardziej niż jego poprzednik, ponieważ Modern UI jest bardzo wygodne na mniejszych ekranach. System wprowadza wiele nowości, których warto się nauczyć, ponieważ znacząco ułatwią nam pracę z komputerem.

Wszystkim, którzy zastanawiają się nad tym systemem, gorąco im go polecam!

  #34 12.12.2012 12:00

Testuję WIN8 na jednym z komputerów.Juz od poczatku jak Microsoft udostępnił czyli od pół roku.
Moje wnioski

To interfejs przeznaczony do obsługi ekranów dotykowych .
Dla mało wymagającego uzytkownika lubiacego gadżety system jest OK.
Jeżeli musisz używać mocnej maszyny desktopowej w pracy, a do tego musisz wykorzystać z 10 aktywnych okien ,to zapomnij o tym systemie.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #35 12.12.2012 14:04

@Anonim
Windows 8 lepiej zarządza zasobami, niż jego poprzedni, a więc powinien lepiej sprawdzić się w mocnej maszynie do pracy. A żadnej różnicy w pracy na 10 oknach pomiędzy Windows 7, a Windows 8 nie widzę. Twierdzenie, że Modern UI jest tylko dla ekranów dotykowych jest dla mnie błędne. Nowy interfejs od Microsoftu świetnie obsługuje się w tradycyjny sposób, chociaż najlepszym wyjściem jest obsługa na ekranach dotykowych.

  #36 12.12.2012 18:23

Strasznie dyslektycznie zostało to napisane.

miisoo   4 #37 15.12.2012 15:03

Jak się czytam komentarze dotyczące cen to zauważam, że znaczna część piszących nie rozumie czym jest waluta.
Co do samego W8 - obejrzenie screenów i filmów na YT JEST wystarczającym powodem to stwierdzenia, że system jest brzydki, a to MOŻE być bezpośrednią UZASADNIONĄ przyczyną niechęci.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #38 15.12.2012 17:17

@miisoo
Wystarczającym powodem do takie stwierdzenia będzie jeśli przetestujesz system ;)

  #39 15.12.2012 20:51

Komp mi sie spieprzyl i niestety nie da sie juz z nim nic zrobic(ma 6-7 lat, jeszcze na nim jest XP) i wlasnie sie zastanawialem nad lapkiem z 8. Piszecie ze fajnie system dziala. Ale. Czy dzialaja tam gry(np.BF3, NFS MW 2012, AC 1-3, Darksiders 1-2?) bo pod to chcialem kupic nowy komp.

  #40 16.12.2012 00:26

@Scorpions.B
No wlasnie nie jest wygodniejszy. Dziala szybciej, zgoda. Ale jest bardzo niewygodny. Zwykla czynnosc, taka jak drukowanie, przelaczanie okien czy chocby zamykanie systemu (co juz jest skrajnym przykladem) wykonuje sie duzo wolniej.
Moze i jest lepszy dla kogos, kto uzywa laptopa do zabawy.
A stwierdzenie 'jesli lepszy bo ma moder ui' jest smieszne (tak jak smieszne byloby stwierdzenie "jest gorszy bo ma modern iu" - nic nie wnosi do dyskusji, autorytatywne stwierdzenie i tyle).

Scorpions.B REDAKCJA  23 #41 16.12.2012 10:31

@Czy gry na nim dzialaja
Gry powinny działać bez żadnych problemów. W testach da się zauważyć, że gry pod Windows 8 działają o 1-2 klatek więcej, niż na Windows 7.
Jeśli chcesz kupić lapka z Windows 7 to musisz się pośpieszyć, ponieważ nie długo niestety taki sprzęt będzie trudny do zdobycia.
@Lukasz Mar
Drukowanie wygląda tak samo jak na Windows 7. Jednak problemem u mnie jest skanowanie, ponieważ muszę o wiele więcej razy się naklikać, niż na Windows 7. Modern UI to nowy interfejs, nowy sposób podejścia do obsługi komputera, jest to spora zmiana i stwierdzenie, że jest lepszy, bo Modern UI jest słuszne. Oczywiście dla mnie może być lepszy, dla Ciebie nie ;)

  #42 16.12.2012 12:15

Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że pogląd o tym że co drugi system MS jest do bani jest głupotą. Taką opinię może wydać jedynie ktoś kto nie miał do czynienia z więcej niż 2 systemami od MS. Windows Vista był tylko potwierdzeniem tej reguły. Przytaczając win95 był taki sobie za to 98 był juz naprawdę dobrym systemem długo używanym i chwalonym. Potem nadeszedł win 2000 który akurat wyjątkowo był ok jednak nie utrzymał się za długo. W tym samym roku weszło "wspaniałe" win millenium które nie jednego przyprawiło o nerwicę i było totalnym nieporozumieniem. Zadośćuczynieniem okazał się nastęny z systemów czyli XP który był długo chwalony i chętnie używany czyli udany. Następny krok to kicha pt VISTA bo w sumie co mnie to obchodzi czemu ten system nie działał poprawnie i zamulał ?? Z punktu użytkownika tak robił i żadne takie tłumaczenia że był przepchany oprogramowaniem tego nie zmienią.
Następna była 7-mka system znów ok ... stabilny chwalony używany..... No i jak tu nie wierzyć że co drugi system wychodzi jako "wersja testowa" do tego aby kolejny co drugi był systemem docelowym na lata ??

  #43 16.12.2012 13:35

z praktycznego punktu nie polecam na ekrany beztotykowe[pc-laptopy] dobre smartfon -tablet to tyle poczkajmy na nowe wersje bardziej mobilne dla starszego sprzętu pośpiech wskazany przy łapaniu pcheł......

  #44 16.12.2012 20:20

.Przekonanie, że co drugi Windows jest dobry - bo tak jest. Ktoś napisał - "A czy samo spojrzenie na kafelki, nie jest zapoznaniem się z nimi? - NIE odpowiadam - jeżeli MS chcę "podbić" androida to w 200% nie udało mu się to, dlatego pierwsze zdanie podtrzymuję. Windows 8 to nieporozumienie - wymusili na ludkach nauczenia się wszystkiego od początku - jestem od 8 lat administratorem dużej sieci - to co zrobił microsoft to nie jest dobre.

  #45 18.12.2012 00:05

Jej, kto napisał te wypociny na temat Win8... Zero konkretów i aż siedem punktów, w których tylko o kafelkach, i z góry przyjętych problemach z ich obsługą itp... Gdzie informacje o kompatybilności programów, gier pod Win8, a które bez problemu "działają" pod Win7 ???
Chyba to jest jedna z najważniejszych cech nowego systemu, przeciez wszystkie programy i gry, za które sie zapłaciło, powinny "chodzic" na nowym systemie bez problemu. A czy tak jest to nie wiem i wg tej "recenzji" sietego nie dowiedziałem. Więcej to już jest naisane na stronie producenta, gdzie wymienionych jest 8 nowych (ponoć lepszych) cech nowego systemu...

Scorpions.B REDAKCJA  23 #46 18.12.2012 17:01

@dr bezpośredni
Od tego masz inne wpisy! Nie będę przecież robił wszystkich wpisów takich samych, zamiast pisać marne komentarze zalecam przejrzeć mojego bloga. Ten wpis nie jest też recenzją systemu.

  #47 20.12.2012 10:27

Przed testowaniem nie czytalem żadnych opinii ani pomocy w internecie, po prostu poszedłem na tzw "żywioł". Najbardziej wymowne było to ponure niebieskie okienko przy instalacji rodem z filmu o upiorach. Potem te monotonne kolory kafelków, które w pierwszej chwili przypominają grafikę z lat 80-tych kiedy to mialismy to dyspozycji 4 kolory: biały, czarny, cyjan i magenta. W ciągu 3 minut punktem wyjścia stał się dla mnie "kosz", po którego otwarciu uruchamia się explorer i coś już można próbować zrobić. Nie ma sensu nawet opisywać problemów ze znalezieniem bardziej skomplikowanych funkcjonalności. Jak dla mnie tragedia, jest to system dobry jedynie dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją życiową przygodę z komputerem i w tradycyjny sposób mieliby wiele do "nadrobienia". Dla innych jest to powrót jakieś 20 lat wstecz do systemów klasy Win 3.11 chociaż one i tak były wygodniejsze. Moim zdaniem jest to system tylko i wyłącznie do ekranów dotykowych i nigdy nie powinien trafić do komputera obsługiwanego myszką i klawiaturą. Próba konsolidacji tych dwóch interfejsów przypomina mi próbę oszukania zasady nieoznaczoności Heisenberga. Tego się po prostu nie da zrobić, te interfejsy są zwyczajnie zbyt odmienne. To tak jakby z dnia na dzień próbować uczyć ludzi czytać kod maszynowy. Pewnie, że trzeba być rozwojowym i patrzeć w przyszłość, ale od tego są urządzenia dotykowe, które mogą ewentualnie z czasem wyprzeć inne. Nie należy jednak ich ze sobą mieszać, nie naprawia się rzeczy działających poprawnie. Druga sprawa, przez caly czas testowania mialem wrażenie, że ten system został tak zaprojektowany abym używał swojego komputera dokładnie w taki sposób w jaki chciał tego twórca systemu. Jedna pozytywny aspekt to chyba taki, że teraz już nikt nie powinien narzekać, że Linuksy są trudne i nieczytelne...

Pozdrawiam
Marcin

Scorpions.B REDAKCJA  23 #48 20.12.2012 20:18

@Oko2
Powiem Ci, że dla mnie kafelki wyglądają bardzo nowocześnie i z pewnością nie są to kolory monotonne. Raczej kafelki posiadają żywe kolory.

"W ciągu 3 minut punktem wyjścia stał się dla mnie "kosz", po którego otwarciu uruchamia się explorer i coś już można próbować zrobić. "

Tej części jakoś nie jestem w stanie zrozumieć ;)

Jeśli przyzwyczaimy się do kilku zmian wprowadzonych w Windows 8 to nie będziemy chcieli powracać do starszych systemów. Windows 8 jest bardzo wygodnym systemem. Stwierdzenie, że system jest dla osób zaczynających przygodę z komputerem jest dla mnie błędne. Windows 8 może znacznie usprawnić nasze dotychczasowe korzystanie z komputera ;)

"edna pozytywny aspekt to chyba taki, że teraz już nikt nie powinien narzekać, że Linuksy są trudne i nieczytelne..."
Zgadzam się ;) Powiem Ci, że według mnie początkująca osoba, która dopiero co zaczyna przygodę z komputerem o wiele łatwiej miałaby obsłużyć Ubuntu, niż Windows 7/8.

Również pozdrawiam. Dziękuje za świetny komentarz ;)

  #49 21.12.2012 05:41

Ciekawe spostrzeżenia. Proszę tylko jeszcze o wyeliminowanie błędów językowych.

  #50 21.12.2012 07:20

Przesiadłem się na Win8 (na razie wersja Preview), i nie żałuję - zdecydowałem już że kupię ten system. Dlaczego?
- w moim laptopie staruszku mam licencję na Vistę - system jest dużo bardziej "mułowaty" od 8, a XP nie chcę instalować, bo to już naprawdę staroć
- subiektywnie uważam, że najlepszą rzeczą, jaką zrobił Microsoft w tym systemie jest zarządzanie pamięcią - zrobiłem mały test - uruchamiając programy na Vista i 8 porównałem zajętość pamięci - mniejsza o jakieś 30% (sam system też jest "lżejszy", ale to się pewnie zmieni wraz z poprawkami)
- do kafelkowego interfejsu przyzwyczaiłem się bardzo szybko i nie chcę już zmieniać na inny. I o dziwo - moja żona, która zawsze wyzywa jak zainstaluję coś nowego, bo nie wie jak się to obsługuje, na tym systemie odpowiedziała "OK" na zadane po kilku dniach pytanie, jak się jej pracuje. Zgoda że interfejs jest kontrowersyjny, i wymaga nauczenia się paru tricków, ale sama idea jednego ekranu z kafelkami jest bardzo dobra - na co dzień i tak używamy tylko kilku aplikacji, które spokojnie mieszczą się na jednym ekranie. A jak potrzebujemy coś więcej - wystarczy zacząć pisać.
- chyba największy plus systemu - nie mogę się doczekać, kiedy kupię laptopa convertible - dopiero to ujawni pełen potencjał Win8 - laptop i tablet w jednym.
- i następny duży +: zacznijcie używać win8 z telefonem Windows phone 7.5 albo 8, i zobaczycie to, co do tej pory było zastrzeżone dla użytkowników Mac-ów ;)

System jest zaprojektowany jako multimedialny, i tutaj Modern UI gra ważną rolę - bo jest przejrzysty i czytelny nawet z dużej odległości - można podłączyć laptopa pod TV, usiąść wygodnie na kanapie i zacząć przeglądać internet, pisać maile itp.

Ale żeby nie było tak różowo - rzeczywiście połączenie klasycznych aplikacji z aplikacjami Modern UI jest trochę kiepskie - przełączanie między aplikacjami może początkowo sprawiać nieco problemów. Ale sądzę, że z czasem kiedy zaczną powstawać nowe aplikacje, tradycyjnego pulpitu będziemy używać coraz mniej.

  #51 21.12.2012 09:13

@Scorpions.B

Z tym koszem chodziło mi o to, że w sytuacji gdy nie ma menu start ani ikony "Mój komputer" to ów kosz jest takim pierwszym punktem zaczepnym, po otworzeniu którego mamy dostęp do "prawdziwego komputera". Mój pogląd bierze się z generalnej niechęci do usilnego izolowania użytkownika od rzeczy, które mógłby popsuć. Moim zdaniem na początku instalacji systemu powinno paść kardynalne pytanie: "Czy myślisz, że umiesz obsługiwać komputer?" I dwie odpowiedzi do wyboru:
a) Nie - pokazuj mi kwiatki i kolory.
b) Tak - pokazuj mi nazwy plików z rozszerzeniami.

Korzystanie z dedykowanych folderów typu "pobrane, zdjęcia, filmy" uważam za pewnego rodzaju ułomność. Moim zdaniem dzisiejszy użytkownik komputera powinien umieć sobie określić miejsce na dysku dla swoich zdjęć i filmów oraz mieć świadomość, że pojedynczy dysk C z jakim kupi dzisiaj ukochanego laptopa z promocji, to nie do końca dobre rozwiązanie. Generalnie mój wywód mógłby trwać długo, a chodzi mi jedynie o to, że komputeryzacja idzie w kierunku udostępniania technologii ludziom coraz mniej świadomym, żeby nie powiedzieć, że wręcz bardziej ułomnym intelektualnie. Niesie to ze sobą równie dużo korzyści co niebezpieczeństw. Niestety na te niebezpieczeństwa są narażeni właśnie Ci najsłabsi, mający problemy z samodzielnym myśleniem. W momencie gdy instaluję świeży system (Win8) i na początku zaznaczam, że nie chcę zakładać konta Microsoftowego, że interesuje mnie jedynie konto lokalne, a 4 minuty później gdy zaczynam z systemu korzystać, dowiaduję się, że jeżeli jednak nie założę tego konta, to praktycznie nic z nowości w komputerze mi nie działa. Ponadto nie mam żadnej możliwości obejścia problemu, po prostu coś tu nie zostało do końca przemyślane. Dlatego uważam, że w środowisku ludzi świadomie wykorzystujących komputery, ten system się szybko nie przyjmie. A nagabywanie ludzi typu, kup Pan ten komputer bo ma już zainstalowane więcej niż będziesz Pan potrzebował i będzie Ci działał z tym telefonem to żenująca, marketingowa klęska czasów, w których żyjemy.

PS. Cieszę się, że podzielasz mój pogląd co do Linuksa, choć akurat sam go nie używam.

Pozdrawiam
Marcin

Scorpions.B REDAKCJA  23 #52 21.12.2012 13:52

@prof
Staram się jak mogę, lecz zawsze byłem dobry tylko z przedmiotów ścisłych ;)
@pasco
Powiem Ci, że RTM działa jeszcze lepiej ;)
Też zauważyłem w porównaniu do Windows 7 system ma mniejsze zapotrzebowania na pamięć. Teraz z Google Chrome, aktualizacjami Nvidia w tle oraz antywirusem system zajmuje 940 MB RAM.
Pozdrawiam i życzę przyjemnego korzystania z Windows 8.
@Oko2
"Korzystanie z dedykowanych folderów typu "pobrane, zdjęcia, filmy" uważam za pewnego rodzaju ułomność. Moim zdaniem dzisiejszy użytkownik komputera powinien umieć sobie określić miejsce na dysku dla swoich zdjęć i filmów oraz mieć świadomość, że pojedynczy dysk C z jakim kupi dzisiaj ukochanego laptopa z promocji, to nie do końca dobre rozwiązanie"
Chyba tak jest w każdym popularnym systemie, że mamy ku temu dedykowane foldery. Jednak w Windows najlepszym rozwiązaniem dla mnie jest korzystanie z Bibliotek, ponieważ możemy do nich dodać dowolną lokalizację z naszego dysku i korzystać tak jakbyśmy mieli pliki w dedykowanym folderze. Dzięki temu moje dane są znacznie bezpieczniejsze na drugiej partycji. Zgodzę się z tymi laptopami.

Konto Microsoft jest potrzebne tylko do korzystania z usług online i sklepu. Co jest dla mnie w pełności zrozumiałe, innego rozwiązania nie widzę. W Andku jest przecież tak samo. Zakładając konto Microsoft bardzo wiele zyskujemy.

Pozdrawiam,
Mateusz.

Wesołych Świąt ;)

  #53 22.12.2012 18:11

O mały włos bym nie kupiła tego badziewia (z komputerem) na szczęście sprzedawca mnie ostrzegł pokazując jak to wygląda. Coś koszmarnego. Zdecydowałam się na 7 i jestem przeszczęśliwa bo miałabym dodatkowy wydatek na windowsa 7

  #54 23.12.2012 13:39

Dotykowe telefony, tablety, smartfony inne gówna, rzygać się chce od tych pseudofunkcjonalnych kafelek. Żeby teraz pograć na telefonie trzeba nim machać jak psychopata. Brakuje normalnych klawiszy i precyzyjnej gry, normalnej funkcjonalności urządzeń. Dzwoni ktoś do mnie i muszę ściągać rękawiczki by przeciągnąć zamiast normalnie wcisnąć klawisz, albo rozsunąć klapkę. Z urzytkownika robi się coraz większego debila, który im mniej wie tym lepiej im więcej bezużytecznych gadżetów będzie miał tym lepiej, a niech jeszcze za nie płaci, bo przykładowo nie wie, jak dany level w jakieś logicznej grze przejść. To samo z PC'tami, dawajcie jakieś chore kafelki, żeby zapomnieć niedługo o ikonach i wogóle, myszka niedługo będzie nie modna bo można używać lcd i dotykiem, *** z tym, że poplamony będzie i tłusty od palców, a ręce zamiast oparte na klawiaturze czy myszce będą w pozycji zombie, by klikać, po tłustym lcd. Idąc tokiem rozumowania autora, wszystko można ulepszyć, niedługo zamiast chodzenia wymyślą coś innego bo chodzenie na nogach jest przestarzałe.

Stare rozwiązania są dobre, więc trzeba się ich trzymać. Nie zaintaluje systemu win 8, nie dla tego, że jest zły i tak twierdzę, ale dlatego, że nienawidzę, wciskania czegoś na siłe, czym jest dotyk. Nienawidzę, urządzeń dotykowych, sto razy lepsze są klawisze i myszka, oczywiście sa pewne wyjątki. Temat rzeka, więc kończę.

  #55 23.12.2012 15:47

Jak już piszesz, to dobrze by było, żebyś pisał po "polskiemu".

Scorpions.B REDAKCJA  23 #56 23.12.2012 17:14

@2def
Nie zawsze nowe rozwiązania muszą być lepsze. Powiem Ci jednak, że Modern UI jest tym lepszym rozwiązaniem. W związku z dostosowaniem do dotykowej obsługi interfejs ten różni się od klasycznego znanego z wcześniejszych wersji Windows. Powiem Ci, że mimo wszystko warto się przyzwyczaić. Nowe rozwiązanie po pewnym czasie wydają się o wiele prostsze. Nie będziesz chciał wracać do starszych rozwiązań.

  #57 23.12.2012 22:36

chcę kupić windowsa 8, ale zastanawiam się co tak na prawdę wnosi on nowego.
z samych filmików na yt system wydaje się ciekawy.
możecie wymienić jakieś nowości związane z tym systemem?

  #58 23.12.2012 22:58

"niewiele", "bezpodstawnie"

  #59 24.12.2012 21:30

Mając 32" monitor w jaki sposób mam się "przyzwyczaić" do dotykowego interfejsu ModernUI ? Mam sobie kupić 10" g...no z dotykowym ekranem ledwo nadające się do przeglądania Facebooka? Po jakiego grzyba mam się męczyć na desktopie z kafelkami przy pomocy myszki i klawiatury? Mając dotykowy ekran mam sobie miziać łapkami jak nawiedzony kotek goniący światełko na ścianie? Jak długo jestem w stanie tak miziać podniesionymi rączkami po ekranie znajdującym się na wprost mojej twarzy? Jeśli nie tak, to jak długo mam naginać kark do monitorka położonego na balcie, tak aby rączki swobodnie się na nim opierały? Ludzie! - nie sądzicie, że nieco dużo tych zasadnych pytań? GDZIE TU ERGONOMIA PRZY DŁUŻSZEJ PRACY Z TYM DOTYKOWYM SZAJSEM? Praca z 10" calowym ekranem dotykowym, który muszę trzymać w obydwu dłoniach nie może być ergonomiczna. Dokupienie klawiatury/myszki do czegoś takiego i postawienie tego na stojaczku uważam za cyrk godny Monty Pythona! Pomijam już wygląd ModernUI który z aktywnymi migaczami RSS na kafelkach wygląda jak znanay kanał muzyczny z serwisami SMS zajmującymi 3/4 ekranu. Nikt tego nie czyta ale ważne, że miga! To jest dobre do ogladania stron internetowych i koniec! Do żadnej monotonnej biurowej pracy się nie nadaje, chyba, że czyjaś praca polega na ZAPPingu stron internetowych jak kanałów na pilocie TV!

staclos   1 #60 25.12.2012 14:34

@taczmi, zgadzam się z tobą całkowicie. Windows jak na razie to tylko zabawka. Reklamowany jest również jako zabawka. Jest również pomnikiem arogancji i ignorancji Microsoftu, bo kto buduje system którego głównym środowiskiem jest środowisko gadgetów. Tak naprawdę to Modern UI jest rozszerzonym środowiskiem gadgetów z Visty czy Windows 7, bo czym są aplikacje modern UI jak nie przerośniętymi gadgetami nie wnoszącymi nic do funkcjonalności systemu. Są to tylko zabawki.
Jeżeli ktoś pracuje z takimi programami jak AutoCAD czy innymi programami do projektowania przestrzennego gdzie precyzja jest niezbędna to cały ten interfejs modern UI jest tylko przeszkadzajką przez którą trzeba się przekopać. Żaden ekran dotykowy nawet najdroższy nie dorówna interfejsom zbudowanym do obsługi myszki lub trackbala. musiał by mieć chyba rozmiar 16000 na 9000 pikseli aby zachować proporcję precyzji, jaka karta graficzna to wytrzyma. Interfejsy takich programów napakowane są mnóstwem opcji i elementów do obsługi przez myszkę lub trackbal do których musi być dostęp w każdej chwili nie mówiąc o obszarze projektowym który musi być możliwie jak największy dlatego poważne programy nigdy nie powstaną na modern UI.
Modern UI jest przystosowane do obsługi programów nie wymagających tak precyzyjnego interfejsu. Wszystko w nim jest relatywnie duże, sprawia wrażenie niedopracowanego pod względem wyglądu i precyzji jak w aplikacjach androidowych typowych do obsługi poprzez interfejs dotykowy, nie mówiąc o tym ze uruchamiają się dziwnie długo jak na takie małe aplikacje . Wmawianie sobie że można przyzwyczaić się do obsługiwania takiego interfejsu myszką to tak samo jak wmawianie sobie że w zimie w naszym klimacie można chodzić w sandałach. Pewnie, można się do tego przyzwyczaić tylko gdzie tu komfort. Chyba tylko dla bezdomnego bo nie ma innego wyboru. A poza tym ekrany dotykowe są błyszczące, żaden profesjonalny użytkownik wszelakich programów do projektowania tak składu tekstu, grafiki czy projektowania przestrzennego nie pracuje na błyszczących ekranach ze względu na odblaski jest to dodatkowa dyskwalifikacja.
Gdyby Microsoft podszedł poważnie do swoich użytkowników dał by możliwość wyłączenia funkcjonalności modern UI przy instalacji na komputery stacjonarne lub bez ekranów dotykowych. To mogło by spowodować że byłby to system prawie idealny jak na Windows ponieważ oferował by czyste sterylne środowisko desktopu pozbawione też zaśmieconego menu. Wmawianie ludziom że kompatybilność komputerów PC i urządzeń mobilnych polega na identyczności interfejsu świadczy że Microsoft traktuje swoich klientów jak idiotów. Całkowicie usunąć środowiska gadgetów modern UI też nie można usunąć bo część ustawień systemu jest tylko możliwe na gadgetach. Główne środowisko gadgetów jest powodem że w biznesie i w środowisku IT postrzegany jest właśnie jako zabawka, dlatego system ten w tej postaci jakiej jest nigdy nie wejdzie do biznesu czy do korporacji. A to że nowy Windows ma kilka zalet, a ma, to tylko ze stratą dla samego Windows.
Dowodem na to że Microsoft uderza przede wszystkim do graczy i przeglądaczy internetu jest ta rzekoma licencja na Win 8pro w promocji której warunkiem jest użytkowanie tylko dla celów osobistych. Pracować zarobkowo na niej nie możesz.
Po wyjściu Visty wiele firm było skłonnych przenieść się do "kustomizowanego" środowiska Linuxa, nie mówiąc o tym że w wielu firmach był oficjalnie zakazany jeżeli chodzi o instalację. Wprowadzenie Windows 7 uratowało sytuację. Teraz jeżeli Microsoft nic nie zrobi straci rynki biznesowe i korporacyjne. Jeżeli Windows desktop będzie znikał z korporacji to serwery Windows też przestaną być powoli potrzebne, a to już nie jest byle jaki rynek.
Jeżeli chodzi o przycisk Start, mam go gdzieś, od wielu lat korzystam z mojego ulubionego programu Total Commander i tam ustawiam swoje menu do uruchamiania moich programów. Ale rozumiem tych którzy chcą go mieć. Czy mają go odrzucić tylko dlatego że Microsoft powiedział że "Start" jest "be"? Świadczy o nich że nie są lemingami które można popychać tak jak sobie życzy jaśnie nam "panujący" Microsoft.
Jeżeli chodzi o szybkość działania to mitem jest że działa on szybciej. Windows ma tą wadę w odróżnieniu do takich systemów jak Linux czy MacOS że z biegiem czasu zaczyna spowalniać. Nie będę tu się rozpisywał w szczegółach o co chodzi. To samo jest z Windows 8 ponieważ nic pod tym względem nie zmieniono. Sztuczki z opóźnieniem ładowania usług są dobre ale na krótką metę. Tuż po instalacji Windows zawsze jest szybki, jaki by nie był. W tym samym systemie komputerowym instalowałem Win 8 i Win 7 jako czysty system nie zauważyłem żadnej różnicy podczas pracy. Po prawie dwóch miesiącach testowania czyli instalowania i odinstalowywania "ciężkich" programów system zaczął zwalniać jak każdy Windows. Również on wymaga defragmentacji i to dosyć częstej, wada każdego Windows, no chyba że ma się dysk SSD. Po firmie która istnieje prawie 30 lat na rynku IT można było spodziewać się większego profesjonalizmu a tu wyczuwa się ordynarną prowizorkę.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #61 25.12.2012 15:49

@zakłopotany
Z wielką chęcią ;)
Po pierwsze zapraszam do innych moich blogów o Windows 8. Mam nadzieję, że coś Ci pomogą.
Widzę, że obejrzałeś filmiki na YT, więc znasz zmiany w interfejsie, więc pominę część dotyczącą wygląda. Skupię się na rzeczach, które siedzą pod maską, nie będę Cię zanudzał odpowiedzią o bardziej zaawansowanych funkcjach. Chociaż jeśli chcesz to się zgłoś to Ci opowiem.
No dobra załóżmy, że przejrzałeś moje inne wpisy o Windows 8, więc skrócę Ci trochę to w ramach przypomnienia, jeśli coś pominę to przepraszam, ale w końcu są Święta ;)
Windows 8 jest po pierwsze szybszy od swojego poprzednika, aplikacje uruchamiają się szybciej, a sam system jest gotowy do pracy od razu po uruchomieniu, nie musimy czekać te kilka sekund jak w przypadku Windows 7.
Założę się, że bezpieczeństwo to dla Ciebie podstawa. Mam dobrą wiadomość, Windows 8 jest bardzo bezpiecznym systemem. W Windows 8 masz świetną zaporę ogniową, do tego dochodzi znany z Windows 7 Defender wspomagany przez antywirusa od Microsoftu. Ten antywirus jest bardzo skuteczny i co ważne najmniej obciąża komputer. Ja sam przeszedłem z darmowego Avasta na antywira z Windows 8. Program ostrzegł mnie w momentach, gdzie Avast zawiódł ;)
Pamiętasz jak musiałem instalować program do PDF i obrazów ISO? W Windows 8 masz te programy wbudowane i są bardzo wysokiej jakości ;)
Obawiasz się Modern UI? Powiem Ci, że nie potrzebnie. Nowy interfejs jest szybszy i daję bardzo dobry dostęp do informacji.
No dobra co jeszcze? A no tak. Windows 8 znacznie lepiej zarządza zasobami komputera. Lepiej wykorzystuje nowy sprzęt i wyciąga z niego ostatnie poty. Windows 8 mimo, iż jest nowszy zużywa mnie zasobów ;)
Pozdrawiam i jeśli będziesz miał kłopoty z czymś to pisz ;)

@taczmi
Mylisz się i to bardzo. Zaraz Ci to udowodnię. Modern UI to nie tylko interfejs pod dotyki. Modern UI został stworzony zarówno pod ekrany dotykowe jak i tradycyjny sposób obsługi. Modern UI ma za zadanie zmienić nasze podejście do obsługi komputera oraz znacznie nam ułatwić dostęp do informacji. Powiem CI, że robi to świetnie. Nie jest to opinia tylko moja, ale również moich znajomych, którzy spróbowali Windows 8.
Zgodzę się po części z Twoim zdaniem, że Windows 8 "nadaję się tylko do internetu". Dlaczego tylko po części? Ponieważ Windows 8 nadaję się do wielu zastosowań, zarówno profesjonalnych jak i też tych wykonywanych przez przeciętnego użytkownika. Zgodzę się po części, dlatego że Windows 8 świetnie radzi sobie z Internetem ;)

@staclos
Windows 8 na pewno nie jestem system dla zabawy. Takim mianem możesz nazwać iOS, WP czy Androida, ale nie Windows 8.
Tradycyjny Pulpit masz dostępny w Windows 8, a ten tradycyjny pulpit został ulepszony o wiele elementów. Ludzie, którzy pracują z profesjonalnym oprogramowaniem zwłaszcza powinni docenić nowe okienka. Windows 8 lepie zarządza zasobami, aplikacje działają szybciej, nowszy sprzęt działa znacznie lepiej.
Modern UI to tylko interfejs i to producenci oprogramowania wybierają jakie aplikacje stworzą. Windows 8 to nie tylko Modern UI i jeszcze raz powtarzam, Windows 8 to też tradycyjny Pulpit, który to został znacznie ulepszony.
Microsoft bardzo poważnie podszedł dla Nas. Dając możliwość wyboru pomiędzy interfejsami zabiłby swój sklep z aplikacjami, którego tak bardzo boi się Valve ;)
Sam korzystam od dłuższego czasu z Windows 8. Powiem Ci, że system działa sprawnie jak na początku i tu jest ogromna poprawa do poprzedników ;)

Autor edytował komentarz.
  #62 25.12.2012 21:18

Wszystko fajnie, tylko że klient poczty z pop nie działa, drukarki np HP Laser Jet 1020 nie da się zainstalować, GG umieszczone w kafelkach nie działa i wiele innych kłopotów.

  #63 25.12.2012 21:24

@Scorpions.B
Win8 jest napisany na jądrze Win7 tak więc powinno wszystko z siódemki odpalić ;)

staclos   1 #64 25.12.2012 22:47

@Scorpions.B
Nie uważam że Windows 8 jako taki jest zły, ma kilka dobrych rozwiązań (pisałem o nich w moim komentarzu) ale nie jest nim nowy "interfejs". Windows 8 jest systemem który jest NIE ergonomiczny do pracy biznesowej. Tam liczy się coś innego a nie dostęp do informacji w prost z internetu poprzez gadgety które wybijają się na na siłę na pierwszy plan a nie wnoszą nic użytecznego do systemu. Modern UI to nie tylko interfejs to jest środowisko na którym został Windows 8 zbudowany. To klasyczny desktop jest dodatkiem, jest "shellem". Własnie to iOS i Android jest znakomitym przykładem ergonomii. Tam tak samo dobrze pracuje się z myszką jak i z ekranem dotykowym. Dostosowanie modern UI do muszki jest tylko na poziomie reakcji na sygnały dostarczane z interfejsu myszki a nie ergonomii. Pracuje w dziale IT międzynarodowej firmy z gałęzi EMS. Jest u nas dział który zajmuje się testowaniem i przygotowaniem nowego systemu do pracy w korporacji. Do niedawna jeszcze głównym systemem "desktopowym" był Windows XP i zapewniam że to nie ze względu na koszty czy jakieś sentymenty. System musi być pewny i sprawdzony i przede wszystkim znany od podszewki. Dopiero około półtora roku temu zaczęła się migracja do W7 i jeszcze trwa. Kiedy wyszła Vista rozpoczął się projekt który miał za zadanie wprowadzenie "kustomizowanego" Linuxa. Gdyby nie W7 pewnie teraz trwała by migracja do Linuxa (pisałem o tym jak i o rzekomej jego prędkości w moim komentarzu). Na razie nie bierze się pod uwagę W8 własnie ze względu na totalny brak ergonomii i niepewności co do przejrzystości samego systemu. chodzi tu o współpracę "starego" środowiska z resztą systemu. Problem też dotyczy wbudowanej usługi firewall która wpływa na prawidłową współpracę modern UI z klasycznym desktopem (bezpieczeństwo). Na razie jeżeli Microsoft nic nie zrobi praca na W7 będzie do końca wspierania go przez MS czyli do około 2020r. Mówi się też o powrocie do projektu "kustomatyzacji" Linuxa. To są fakty nie tylko w jednej firmie i to nie jest wymysł jakiś tam "narzekających" polaków. Microsoft nie podszedł poważnie do klientów. Wprowadzenie nowego "interfejsu" zostało zrobione aby "nakłonić" ewentualnych klientów na urządzenia mobilne z Windows-em. Jaki to "uniwersalny" system który jest kompatybilny tylko z niecałymi 2% urządzeń mobilnych? Powtarzam to są fakty, to nie są jakieś uprzedzenia czy sentymenty, Ideologia działania tego systemu wskazuje jednoznacznie że jest kierowany przede wszystkim dla graczy oraz przeglądaczy internetu i nie jest on brany pod uwagę jako system biznesowy czy korporacyjny w tej postaci jaki jest teraz.

  #65 25.12.2012 23:14

Dla mnie win 8 jest ok. Dostałem wczoraj komputer z tym systemem i już umiem go obsługiwać jest bardzo intuicyjny i ogólnie fajnie wygląda jest dużo szybszy od mojego starego xp chociaż jest on nowszy to gry takie jak wiedźmin 1 spokojnie pociągnie dla mnie to jeden z lepszych systemów a ci co go krytykują nie pracując na nim niech lepiej zamianą polecam ten system

Ps teraz do większości nowych komputerów dodają go za darmo i to z płytą więc może warto go wypróbować

Scorpions.B REDAKCJA  23 #66 26.12.2012 10:17

@kolos 335
Jeśli zapomnimy o pewnych nawykach to szybko ogarniemy nowego Windowsa.
@staclos
Obawiam się, że nagłe wprowadzenie Windows 8 do firmy mogłoby mieć fatalny skutek. System wprowadza wiele zmian i potrzeba czasu, żeby się do nich przyzwyczaić. Lepszym wyborem powinien być Windows 7. System tak jak już wspomniałeś ma wsparcie do 2020 r, a znając Microsoft to to wsparcie będzie jeszcze wydłużone. Zgadam się z stwierdzeniem dotyczącym urządzeń mobilnych. W końcu ich przyszłość jest obiecująca, więc nie dziwi mnie ruch Microsoftu mający na celu ujednolicenie interfejsów ;)

  #67 26.12.2012 13:29

Moja chwilami nie rozumieć co Twoja miejscami chcieć napisać!

  #68 26.12.2012 14:33

Swoją pierwsza, negatywną opinię wyrobiłem sobie do paru wpisach. Jednakże zobaczyłem go w praktyce i CZAS na zmianę z XP-ka . Warto się uczyć, jeśli daje to nam lepsze możliwości. Uważam go za numer 1, gdy: będziesz miał komputerze/laptopie z monitorem dotykowym 2. masz smartfona/tableta również w Windows 8. Ja nie mam nic z ww. punktów więc zainstaluję go aby już się uczyć jak kupię sobie smartfona. Pozdrawiam

  #69 26.12.2012 19:59

Kupiłem miesiąc temu laptopa LenowoY580 proc i7 z win8 do windowsa byłem nastawiony optymistycznie po 2 tygodniach mój optymizm zmalał o 75% okienka czy jak kto woli kafelki zaczynają mnie denerwować system anty vir. głupieje a wbudowany w win 8 pozostawia wiele do życzenia ... fotoshop który zainstalowałem (orginalny) jest nie do zniesienia.Wysyo okienek powiadomień on nie zgodnośći systemu z Fotoshopem.....Wracam na stary win7 może 8ka się z czasem poprawi... zobaczymy...
Pozdrawiam

Scorpions.B REDAKCJA  23 #70 26.12.2012 21:41

@artt5
Widzę, że Twoja opinia na temat Windows 8 została wyrobiona jak większości, ale zmieniłeś ją po sprawdzeniu systemu. Brawo za bardzo dobre podejście i przetestowanie nowego systemu ;) Życzę miłego korzystania ;)

  #71 26.12.2012 22:17

Muszę się męczyć w pracy z windowsem xp. Mam nadzieję, że nie będę musiał poznawać jakiegoś jego następcy w ciągu najbliższych lat :)

  #72 27.12.2012 00:03

Skorpion - popraw pisownię swojego "artykułu". Nie obchodzi mnie z jakich przedmiotów jesteś dobry, a z jakich słaby. Piszesz po polsku - szanuj ten język. Poza tym, jeżeli w... nosie masz pisownię, to nie szanujesz swoich czytelników. Piszesz chyba po to, aby czytelnik przeczytał i ZROZUMIAŁ. A jeżeli tych czytelników nie szanujesz to i Twój tekst powinien być rozpatrywany w tym kontekście - czyli jako coś niewartego uwagi.

Jako szczęśliwy użytkownik "ósemki" od dwóch dni próbuję skonfigurować odbiór poczty z WP. Przetestowałem już chyba z dziesięć poradników - różne ustawienia - i nic. Usługa nie działa. Szacunek dla Microsoftu.

A interfejs z kafelkami można wyłączyć - jeżeli o tym nie wiesz - to chyba jednak nie powinieneś pisać i zachwalać tego systemu - bo go zwyczajnie nie znasz.

Średnio co drugi system Microsoftu (nie liczę systemów serwerowych) jest systemem przejściowym - wprowadza duże zmiany - z tego powodu jest często niestabilny. Dlatego lepiej jest zawsze kupować następny po przejściowym - gdzie wszystko jest dopracowane. To są fakty:
win 3.11 - był niezły
win 95 - dość niestabilny
win 98 - masakra
win 98 SE (second edition) - dawał radę
win ME (millennium edition) - masakra
win XP - tak naprawdę z rodziny NT - następca win 2000 - dobry i stabilny system
win Vista - masakra - wolny, zasobożerny, napakowany "trocinami"
win 7 - rewelacja

win95/98, win Vista, win 8 - to systemy które wprowadzają ogromne zmiany - nie wszystkie zostały dobrze przygotowane i przemyślane
win Me - próba reaktywacji trupa - odświeżenie starej architektury - zakończona porażką.

Dla mnie największą wadą "ósemki" jest brak możliwości wyboru - tak to wygląda na pierwszy rzut oka. A dla użytkownika brak możliwości wyboru - to praktyki monopolistyczne koncernu. Microsoft za takie pomysły już parę razy "beknął". Każdy powinien mieć prawo wyboru (w ramach rozsądku) - w tym wypadku, czy chce pracować na starym, czy na nowym interfejsie.

Tak jak np. w win 7 Microsoft został zmuszony do zaproponowania użytkownikom wyboru przeglądarki.
Tak samo powinno być z interfejsem w win 8, zaraz po rozpoczęciu pracy.

I jeszcze jedno na koniec - to że TY AUTORYTATYWNIE twierdzisz, że coś jest prawdą/piękne/lepsze - nie oznacza, że tak jest w rzeczywistości. Gdybyś miał taką władze - byłbyś Bogiem :)

Więcej pokory w swoich opiniach.

  #73 27.12.2012 00:57

Według mnie te nowe okienka od Microsoftu są najbrzydsze w całej historii Windows. O wiele lepiej się prezentują okienka z Windows 95 niż Win 8. Kupiłem ten system i żałuje. Komputer ma o 2 punkty mniejszą wydajność niż w Win 7, a do tego nie obsługuje mi sprzętowych instrumentów MIDI, a to mi niestety jest potrzebne do pracy.

  #74 27.12.2012 02:21

W pełni zgadzam się ze @staclos i @taczmi. Windows 8 jest bardzo dobry dla gadżeciarzy, miłośników gier, spamerów facebookowych i internetowych "obiboków". W mojej firmie nie ma czasu na takie bzdety. Do zastosowań biznesowych i poważnej pracy z profesjonalnymi programami póki co się nie nadaje. Spowalnia pracę, powoduje bałagan, utrudnia pracę z kilkoma aplikacjami jednocześnie (np. bazami danych i programami analitycznymi), z drukowaniem, itp. Testowałem sam ten produkt wraz z 5-cioma pracownikami, w tym 2-oma informatykami i doszliśmy do wniosku, że stary XP Pro SP3 oraz Win 7 znacznie lepiej spisują się w koniecznych dla nas zastosowaniach. Ekran dotykowy w naszej pracy to KOMPLETNA bzdura. Zostajemy więc przy starszych systemach i zrezygnowaliśmy z zakupu ponad 100 pakietów i nowego sprzętu. Poczekamy aż Microsoft trochę oprzytomnieje i zejdzie z chmur na ziemię.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #75 27.12.2012 09:55

@linuxiarz
Jego następca jest znacznie szybszy, bezpieczniejszy i tak dalej ;)
@UMM
Hahahah co ma do tego ocena wydajności systemu Windows?

Autor edytował komentarz.
  #76 27.12.2012 13:02

Ja własnie przesiadłam się na win8. Mam tez win7 na netbooku. Viste zas miałam na starym laptopie. Powiem tak - win8 nie jest najgorszy, ale jest zasadniczo inny, co wymaga trochę przyzwyczajenia i obycia się z jego funkcjonalnością. W porównaniu z Vista wypada zdecydowanie lepiej, ale win7 juz nie jestem taka pewna. Win7 był abardzo udany. WIN8 jest trochę zbyt okrojony - kiepski klient poczty, dziwnie działający panel sterowania i bezesnsownie właczający sie drugi /stary pulpid gdy przechodzisz na przeglądarkę inna niz IE. Samo IE 10 jest gorsze od IE9. Jednak nie wyobrażam sobie dotykowego wyświetlacza bez kafelek :). WIN8 jest wybitnie dedykowany pod nowy sprzęt (oczywiscie będzie też fajny pod niedotykowe wyświetlacze, ale nie spełni wówczas wszytkich pokładanych w nim nadziei). Dlatego myślę że przyjmie się w sprzedaży biorąc pod uwagę, ze dotykowe wyświetlacze wchodza pełną parą, a rok 2013 będzie dla nich raczej życzliwy.

  #77 27.12.2012 13:44

Witam wczoraj postanowiłem wypróbować nowe okienka od MS. Test zrobiłem na moim dość wysłużonym laptopie HP Pavilion dv 9000. Instalacja przebiegła dość szybko i bezproblemowo. Po uruchomieniu się Metro wyglądało to całkiem sympatycznie wcisnąłem przycisk Windows na klawiaturze aby przejść do pulpitu niestety nic się po jego naciśnięciu nie stało. Nieco zdziwiony przeszedłem ikona na pulpit i pierwsza rzecz to niska rozdzielczość. Sprawdziłem sterowniki karty i tu zaskoczenie. Nie dość ze nowe okienka nie wykryły karty to i chipsetu, touch pada, klawiatury. Troszkę mnie to zaskoczyło ponieważ 7 nie miała z tym problemu. Ale nic straconego od czego jest usługa Windows Update tam na pewno znajdę potrzebne mi sterowniki. Po włączeniu usługi kolejne zdziwienie brak sterowników do jakiegokolwiek sprzętu który ich potrzebował. Sprawdzilem na stronie HP oraz Nvidi czy sterowniki których potrzebuje istnieją niestety udało mi się tylko dostosować sterowniki karty graficznej i to używając tych do Visty. Zawiodłem się na nowym systemie. Windowsa 7 zainstalowałem na moim 1 komputerze z AMD duron 1200 i 512 MB ram. Sprzęt chodził wolno ale wszystko działało tak jak powinno. A tu 4 letni laptop i więcej problemow niż można by się spodziewać. Nie jest to zly system działa szybko i wygląda przyjaźnie choć moim zdaniem kafelki nie znajdują większego zastosowania na PC. Na urządzeniach obsługiwanych palcem są ok ale tu mam dość precyzyjna myszkę i nie potrzebne mi pole wielkości boiska do kliknięcia. Podsumowując jeżeli macie nowy komputer z Windows 8 na pokładzie nie trzeba się go bać jak Visty i przesiadać na 7. Ale żeby dopłacać i upgradowywac go do 8 na sile to nie widzę sensu.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #78 27.12.2012 15:36

@yoga13
Nie patrząc na wygląd systemu (przecież każdy ma inne gusta), to Windows 8 jest lepszy od Windows 7, sporo rzeczy zostało poprawionych. Nie zgodzę się z stwierdzeniem, że IE 10 jest gorszy od 9, przeglądarka dostała sporo ulepszeń i działa odczuwalnie szybciej, no chyba że masz na myśli tryb Modern UI, który mógł Ci się nie spodobać. Musisz zmień ustawienia, aby system nie przechodził do pulpitu po wybraniu innej przeglądarki, niź IE ;)

  #79 27.12.2012 15:57

ja nadal uzywam w kompie windowsa xp bo nowsze nie zadzialajom

  #80 27.12.2012 16:07

witam. jestem old schoolwym userem który przygodę z PC zaczynał w latach 90-ch od DOS 3.3., potem dos 5.5, 6.0 windy od 3.1, 3.11 , 95,98, win 2000.
tak że kompa nie boję się zbytnio. w pracy mam teraz vistę, w domu xp i win7 a nwt windowsa mobile. znam tez troche ubuntu. jetem otwarty na nowosci, nawet jeśli koelsie bilal gatesa uważają mnie za kretyna i oferują coraz to bardziej namolne systemy.

teraz na BN miałem okazję 2 dni pobawić się świeżym lapkiem z windą8 i wg mnie jest to system antyużytecznościowy. po prostu porażka.

tego lapka dostał chłopak z systemem downa (dorosły ale mentalnie 6 lat)
;( który zna trochę XP.
i ogarnia +/- poste gry, yt, dvd i przeglądanie fot. czyli takie banalne podstawy.

i powiem szczerze że on był w windzie8 totalanie zagubiony.
wszystko mu się kićkało, jako że nie zna nawet skrótów alt+F4 czy alt+tab to wogóle nie miał pojęcia co jest pootwierane a co nie. (a w poszukwianiu jakiejś gry otwierał oczywiscie wszystkie ikony po kolei)
biedaczek nie mógł sobie nawet zagrać po wigilii w durnego sapera bo do tego trzeba najpierw skonfigurować net i konto na MS.

ten system bez netu nie istnieje.

jak dla mnie
żal.pl.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #81 27.12.2012 17:36

@żal.pl
Niestety, ale do obsługi Windows potrzebne jest minimum 20 IQ i umiejętność rozpoznawania ikon i nazw, podobnie było w poprzednich systemach, więc nie wiem jak on sobie radził. Zawsze jednak są warcaby lub chińczyk, tutaj problemów chyba nie powinno być ;)

  #82 27.12.2012 18:17

Ludzie, czym Wy się ekscytujecie ?! Przetestujcie jakąkolwiek dystr. pingwinka to zobaczycie wtedy jak powinien pracować, jaką mieć funkcjonalność i możliwości personalizacji OS.
Przecież ten cały W8 to jakaś kpina jak dla mnie jest - zresztą już kilku osobom które "szczęśliwie" zakupiły nowe lapki z W8 na pokładzie przywracałem wiarę w okienka MS instalując ponownie W7 (świadomie dodatkowo ponosząc koszty zakupu W7, bo downgrade w podstawowej wersji W8 jest niemożliwy jakby ktoś nie wiedział).
Ci którzy tak się podniecają nowymi oknami MS pewnie nie wiedzą, że Microsoft tak chętnie aktualizuje każdą wersję okienek do W8 oraz sama cena W8 jest dużo niższa bo chodzi o kasę i zakładanie kont w W Store, Lepiej przecież czerpać ciągłą korzyść z użytkowania OS niż tylko jednorazowo sprzedać system operacyjny.
Niedługo okna MS będą zupełnie bezpłatne, ale większość softu na nim instalowanego już nie !!!
Dla tych co i tak nie wierzą, że prawie każdy linux jest o niebo lepszy od windowsa podam tylko taki przykład: w większości przypadków nie naprawiłoby się (w tym nie odzyskało danych) żadnego Windowsa żeby nie Lunux, natomiast do "naprawy" Linuxa nigdy nie jest przydatny ani potrzebny żaden Windows.
Trochę mnie śmieszą te dywagacje na temat lepszych czy gorszych wersji Windowsa.
Wypróbujcie jakąś dystrybucję Linuxa czy samego OS X to będziecie wiedzieć o czym piszę. Pozdr.

  #83 27.12.2012 18:21

Mam ten system już od paru miesięcy, używam komp praktycznie do wszystkiego, niestety mimo iż jest niesamowicie szybki i bardzo ładny, wciąż ma problemy z odpaleniem większosci gier na rynku, czy to starszych, czy też najnowszych, szczerze powiedziawszy przez 3 miesiące w nic nie pograłem, bo albo nie działa, albo wysypuje się po kilkunastu min. Też nie jestem pewien czy to wina samego systemu, czy wina tego, że to system 64 bit, ponieważ nie miałem styczności z 32bit ósemką. Jak dla mnie oceniam na 5/10, gdzie siódemka miała u mnie ocenę 9/10.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #84 28.12.2012 00:43

@MK
Przetestowałem i powiem Ci, że całkiem fajnie było, ale jednak wolę Windows.

Osoby, które wyrobiły sobie opinię o Windows 8 nie testując go dłużej to nie ma co się dziwić. Windows 8 to znacznie ulepszona Siódemka.

Dla mnie Windows jest lepszy obecnie od Linuxa ;)

@Marcin111980
Windows 8 jest bardzo kompatybilny z swoim poprzednikiem, więc nie powinno być problemu z grami ;) Dziwi mnie Twoja niska ocena ;/

  #85 28.12.2012 02:57

Człowieku, weź ty albo się naucz pisać po polsku, albo zajmij się czymś innym niż pisaniem, np. kopaniem dołów. Oczy bolą patrzeć na te byki.

  #86 28.12.2012 12:54

Konto Microsoft jest potrzebne tylko do korzystania z usług online i sklepu. Co jest dla mnie w pełności zrozumiałe, innego rozwiązania nie widzę. W Andku jest przecież tak samo. Zakładając konto Microsoft bardzo wiele zyskujemy.
Nie do końca jest to prawdą. Spróbuj skonfigurować onet pocztę pod program pocztowy Win8. Dla mnie Win 8 to totalna porażka. Po cholerę mi 1500 kafelków z których nie będę korzystał???. Na początku 3/4 z nich wywaliłem. Brak możliwości zmienienia okna np. poprzez funkcję zmień właściwości. Spróbuj w ogóle skonfigurować ten cały modern UI w łatwy sposób pod siebie np. poprzez prawy klawisz myszy Właściwości i takie tam. Dlaczego tego nie ma??? Brak "okna" gdzie mógłbym wpisać komendę regedit np. Czyżby MS był aż tak przekonany o swojej nieomylności. Brak pomocy ja przynajmniej po 15min. szukania dałem sobie spokój. Na początku nie wiedziałem jak zamknąć jakąkolwiek aplikację dobrze że funkcjonują kombinacje klawiszy Alt+F4 i Alt+Tab sądzę że w przypadku Win8 niezbędne. Nie wiem jaka jest reguła wyświetlania małych okien działających aplikacji z lewej strony - Word raz tam był innym razem już nie. Brak przede wszystkim POMOCY JASNEJ CO GDZIE MOŻNA ZNALEŹĆ!!! w odniesienu do WinXP i 7. Jak był nowy MSO 2010 to z tego co pamiętam była instrukcja przejścia z 2007. O np. teraz okno ukazało się raz na dole a potem na górze. W ogóle to mnie to rozwiązanie wkurza bo ukazują się dokładnie wtedy kiedy chcę coś zobaczyć w tym miejscu lub nacisnąć w którym właśnie wyskakują. Niech mi ktoś wyjaśni czego mogę się spodziewać po komendzie "wyświetl na pulpicie" ???.
Program jest tak skonstruowany by służył wyłącznie do: zrób, zdjęcie, nagraj film, napisz bloga wrzuć to do neta i poinformuj przez Skypa znajomych. Czyli generalnie na smartfony. My za ciebie myślimy my powiemy ci co jest dla ciebie najlepsze i tak zrobimy - fuj!!! Rozumiem że w ten sposób MS rozumiem intuicyjność.
Reasumując: Nigdy więcej Win 8 pozostaje format C: powrót do 7 i czekać na WIn9

  #87 28.12.2012 17:29

witam!
niedawno byłam w sklepie ,bo chce se kupic laptopa i niewiem...próbowałam win8 i się troche przyzwyczaiłam......
co mnie wkurza jest to ze nie ma ikonki X zeby zmknac program....i jak chce sie cos nacisnac z rogu to sie wyswietla ten obrazek kafelek ,pulpitu lub innych aplikacji,........niewiem czy warto kupic czy nie

Scorpions.B REDAKCJA  23 #88 28.12.2012 18:28

"Po cholerę mi 1500 kafelków z których nie będę korzystał???"
Ty nie, a może ktoś inny tak. Nie musisz przecież mieć wszystkich aplikacji na ekranie startowym i możesz je dowolnie konfigurować.

"Brak "okna" gdzie mógłbym wpisać komendę regedit np."
Uruchamiamy tak samo jak w Windows 7 i poprzednich systemach ;)

"Program jest tak skonstruowany by służył wyłącznie do: zrób, zdjęcie, nagraj film, napisz bloga wrzuć to do neta i poinformuj przez Skypa znajomych. Czyli generalnie na smartfony. "
No to pretensje dla programistów z innych firm, a nie Microsoftu ;)

  #89 28.12.2012 19:05

W pierwszym akapicie czytamy:
"Microsoft pod niezbyt ciepło przyjętej Viście (...)"
" Nie mamy co się oszukiwać, ale (...)"
"Zauważyłem, że naprawdę nie wiele (...)"
"(...) jak coś działa dobrze to co to zmieniać."

Po przeczytaniu tych kilku zdań nie mam ochoty czytać dalej. Powód?
Nie wiem czy napisał to ośmiolatek, czy obcokrajowiec, czy przeinaczył to tłumacz Google. Nie wnikam.
W każdym razie zarówno język i treść pozostawiają wiele do życzenia.

Dlaczego nikt się nie podpisał pod artykułem? Trudno powiedzieć, w każdym razie komukolwiek kto to napisał współczuję. Sam też bym się pod czymś takim nie podpisał.

To tyle. Portalowi dobreprogramy chciałbym podziękować za te wszystkie lata kiedy można było ściągać pliki bez tego chorego "managera". Widzę że i poziom merytoryczny też leży.

Zawiodłem się kolejny raz. Nie pierwszy i pewnie nie ostatni.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Scorpions.B REDAKCJA  23 #90 28.12.2012 22:35

@pawelp91
Chyba nie ta strona kolego :*

  #91 29.12.2012 03:50

Niestety jak dla mnie pomysł na dwa równoległe lecz rozdzielne środowiska graficzne zaimplementowane w W8 to fakt, totalny "absurd". System przyjemny dla oka ale funkcjonalność już "nie do końca - okrojona dla każdego GUI". Nie uśmiecha mi się przesiadka na taką hybrydę dlatego w tej chwili przy zmianie sprzętu przesiądę się na Apple. W zasadzie aplikacje z których korzystam są dostępne pod obydwie platformy więc nie mam się nad czym zastanawiać. Ale...Powodzenia MS... może następny Win będzie lepszy;P

Scorpions.B REDAKCJA  23 #92 29.12.2012 14:51

@Rajah
To nie są dwa osobne środowiska. Głównym środowiskiem jest Modern UI i nie występuje one tylko na ekranie startowym, ale też w trybie normalnego pulpitu. Zrezygnowanie z klasycznego Pulpitu byłby to ogromny błąd, tym bardziej z tak świetnego Pulpitu jaki został nam podany w Windows 8. Dla mnie Modern UI świetnie się uzupełnia z klasycznym pulpitem. Hybryda to złe określenie, Windows 8 stanowi bardzo spójną całość. Nie mówię, że wszystko jest idealnie zrobione, no ale czy produkt idealny jest możliwy do stworzenia?

  #93 29.12.2012 22:36

Ja osobiście jestem negatywnie nastawiony do tego nowego windowsa. Te kafelki i brak menu start denerwuje. Pewnie da się przyzwyczaić. Ale już wielu klientów oddało laptopy z Win8. A tak swoją drogą to przywracanie do ustawień fabrycznych trwa średnio 6 h na Win 8!!!! Gdzie na siódemce trwało 30 min - 2 h. I to nie ważne czy na Delliku, Acerku, Soniaczku czy Samsungu.

Co do stwierdzenia, że vista nie była złym systemem, to proszę o więcej dowcipów :) Przypomina mi się jedno szkolenie z Microsoftu, co szkoleniowiec twierdził od nich że Vista była super, tylko czarny PR portali sprawił, że została tak okrzyknięta :)

dobrosod   1 #94 30.12.2012 18:08

Mam Windows 8 od paru tygodni i jestem zachwycony! Nie wiem, co widzą inni złego w tym systemie. Modern UI być może nadaje się bardziej na ekrany dotykowe, ale z myszką i klawiaturą też daje radę :). Wstążka w Ekspolatorze Plików ułatwia pracę. Teraz czekam na polski Office 15 :)

Scorpions.B REDAKCJA  23 #95 30.12.2012 19:34

@Pracownik Saturna
Menu Start nadal jest tylko w nowszej, ulepszonej wersji. Może przeciętny Kowalski po odpaleniu Windows 8 mógł się trochę zrazić, ponieważ sposób obsługi komputera przeszedł małą rewolucję. Uważam, że jeśli powiedzielibyśmy takiemu użytkownikowi o paru zmianach to po krótki okresie z Windows 8 nie chciałby powrotu. Windows 8 wprowadza wiele nowości i to może być trudne dla osób przyzwyczajonych dla Windows 7, czy wcześniejszych odsłon systemu.

Vista na pewno nie była złym systemem. Zgodzę się, że nie była tak doszlifowana jak Windows 7, ale zobacz, że zarówno Windows 7 jak i Windows 8 wiele czerpie od swojego "rodzica". Jeśli wierzysz, że Vista była taka straszna to mogę Ci to udowodnić ;) Napisz tylko ;)

Pozdrawiam ;)

  #96 30.12.2012 20:38

ludzie dajcie spokój z tym w8 jak się przyzwyczaisz do niego to do innego systemu też z poza MS polecam popróbować ubuntu i za freeee

  #97 30.12.2012 22:03

Wepchnęli mi Windowsa 8 z nowym laptopem chociaż o to nie prosiłem. Wolałem W7. No ale cóż, próbuję się przyzwyczaić. I nie wychodzi. Wywaliłem z kafelków Pocztę. Fajna, prosta, ale niefunkcjonalna. Gdy chcę przenieść fragment wiadomości do innego programu to muszę kopiować, przełączać na pulpit, wstawiać gdzie trzeba. A powinno się przeciągać zaznaczony fragment z okna do okna. Zainstalowałem Thunderbirda, już jest ok. Wywaliłem SkyDrive z kafelek. Niemożliwe jest przeciągnięcie pliku z eksploratora do programu SkyDrive. Trzeba przejść do Modern UI, włączyć SkyDrive, zupełnie niestandardowym eksploratorem wyszukać pliki, dopiero je wybrać. Wygodniej jest włączyć (tradycyjną) przeglądarkę i w niej wybrać co trzeba. Wywaliłem przeglądarkę z Modern UI. Niefunkcjonalna. Brak menu Start? Dodałem panel, a w nim skróty do najpotrzebniejszych programów. Brakuje przycisku Pokaż pulpit, Uruchom, skrót do Panelu sterowania trzeba było wyłuskać. Bez tego trzeba przejść do kafelek, kliknąć prawym przyciskiem myszy, wybrać "Pokaż wszystkie aplikacje". A wystarczyło kiedyś kliknąć Start. Bez zajrzenia do podręcznika nie wiedziałbym, że trzeba przesunąć kursor myszy do narożników ekranu by pokazać jakieś niepotrzebne menu. O żadne oznaczenie się nie postarano, ikonkę, cokolwiek. Nic nie ma. Najlepsze na koniec. Jak wyłączyć komputer? Kiedyś klikało się Start, Zamknij system. A w Windows 8? Przesuń kursor w prawy górny róg by wyświetlić boczne (prawe) menu. Kliknij (uwaga!) ikonkę Ustawienia oznaczoną jako kolisty tryb. Wtedy pojawi się Zamknij system. Nowy użytkownik bez doświadczenia z komputerem długo by tego nie znalazł. Kafelki w laptopie do bezużyteczny dodatek, liczy się pulpit. Windows 8 to dwa zupełnie niewspółgrające ze sobą systemy (desktopowy i tabletowy), z których jeden (na szczęście ten desktopowy) jest całkiem dopracowany. Kafelki to wielkie jednokolorowe ziejące pustką elementy i ekrany zrobione jakby na odwal się, mające niemal zerową funkcjonalność i na zwykłym laptopie bezużyteczne. Na koniec pozytywnie - Windows 8 działa wyjątkowo szybko, jest wyjątkowo prosty i ładny (pulpitowa część!).

Scorpions.B REDAKCJA  23 #98 30.12.2012 22:28

@dobrosod
Modern UI obsługuję się wygodnie myszką i klawiaturą, jednak chciałbym sprawdzić jego możliwości pod dotykiem. Czekam na popularyzacja laptopów z ekranem dotykowym ;) A dlaczego ludzie widzą coś złego w Modern UI? Odpowiedzi jest wiele, pierwszą jest po prostu to, że się nie podoba, jest to 1% użytkowników. Reszta hejtuje z wielu durnych powodów i w 98% nie mając z Windows 8 do czynienia. Też czekam na Office 2013, ponieważ zapowiada się znakomicie. Microsoft Office znów wyznacza nowe standardy dla pakietów biurowych.
@sprzęt do wymiany
Różnica jest o wiele większa. Windows 8 to dla przeciętnego użytkownika to pewne zmiany w podejściu do pracy z komputerem, ale wiele elementów jest bardzo podobnych. Windows 8 to ulepszana względem Windows 7, a nie zupełnie inne podejście. Windows 8 jest systemem znacznie przyjemniejszym. Jednak Ubuntu też polecam spróbować ;)

  #99 30.12.2012 22:53

@Scorpions.B
Chłopie, nie wiem dla kogo Ty lansujesz ten OS (W8) i ile z tego masz, ale to jest totalny niewypał !!!
Choćbyś tutaj odstawiał nie wiem jakie wstawki ekwilibrystyczne, to i tak nic tego nie zmieni.
Dla ludzi, którzy mają na co dzień więcej do czynienia z różnymi systemami operacyjnymi i sprzętem PC W8 jest olbrzymim krokiem w tył.
Krokiem świadomie zrobionym tylko w jednym celu - zwiększenia zysków z użytkowania systemu operacyjnego wciskanego nabywcom nowych stacji roboczych prawie na siłę (notabene za niedługo będzie on zupełnie za darmo !!!) po to tylko aby zaczęli z niego korzystać, aby uzależnić ich od Windows Store !!!
Wtedy windows stanie się miast kurą znoszącą złote jajka, prawdziwą żyłą złota.
Powiem Ci wprost - proszę Cię, nie ściemniaj już więcej, bo jak czytam twoje wypowiedzi to robi się niesmacznie !

  #100 30.12.2012 22:59

@Scorpions.B
Chłopie, nie wiem dla kogo Ty lansujesz ten OS (W8) i ile z tego masz, ale to jest totalny niewypał !!!
Choćbyś tutaj odstawiał nie wiem jakie wstawki ekwilibrystyczne, to i tak nic tego nie zmieni.
Dla ludzi, którzy mają na co dzień więcej do czynienia z różnymi systemami operacyjnymi i sprzętem PC W8 jest olbrzymim krokiem w tył.
Krokiem świadomie zrobionym tylko w jednym celu - zwiększenia zysków z użytkowania systemu operacyjnego wciskanego nabywcom nowych stacji roboczych prawie na siłę (notabene za niedługo będzie on zupełnie za darmo !!!) po to tylko aby zaczęli z niego korzystać, aby uzależnić ich od Windows Store !!!
Wtedy windows stanie się miast kurą znoszącą złote jajka, prawdziwą żyłą złota.
Powiem Ci wprost - proszę Cię, nie ściemniaj już więcej, bo jak czytam twoje wypowiedzi to robi się niesmacznie !

  #101 30.12.2012 23:37

A ja mam takie marzenie, ze wreszcie napiszą system, który nie będzie potrzebował 4 rdzeni procesora i 4 GB pamięci na samego siebie (świadomie troszkę przesadziłem ale to jest tendencja). Że prócz obsługi windy da się jeszcze COŚ w sensownym czasie obsłużyć. Jak na razie to tylko coraz większe wymagania sprzętowe i coraz większy bajzel... Chwalony przez Was W7 testowałem kilka tygodni. Wróciłem do XP a W7 włączam tylko, gdy program (bo są takie) nie chce już na XP chodzić. Czekam na W9.... W10...

  #102 31.12.2012 03:33

Powiem tylko tyle. Jestem tylko uzytkownikiem komputerow. ale przez ten *** win 8 od miesiaca nie zarabiam , bo ten pojeb nie chodzi z naszymi programami. XP i 7 lataly bez problemu. Kupilem nowego laptopa na poczatku grudnia2012 , bo poprzedni zalalem napojem , i od tego czasu stoje w miejscu. nie wiem czy Saturn zmieni mi system na win7 bo z tym gownem z miejsca nie rusze. polowa rzeczy nie chodzi np. kafle , ciagle problemy z przegladarka internetowa , codzienny update po dwie godziny . przeciez to jest *** nie normalne.

  #103 31.12.2012 10:06

Windows 8 tragedia.

  #104 31.12.2012 10:18

Windows 8 tragedia.Kupiłem 3 tygodnie temu z nowym laptopem, i jest coraz gorzej. Zmarnowałem mnóstwo czasu.Mój syn(19 lat),który ma laptopa z Windows 7 też łapie się za głowę.Dziś (31.12.2012)chciałem oddać laptopa ale nie można.Windows 8 po prostu utrudnia i spowalnia moją pracę, ja nie mogę sobie na to pozwalać, ma za dużo innych obowiązków.Chciałbym z powrotem zaktualizować Windows 8 do do Windows 7.Proszę o pomoc

Scorpions.B REDAKCJA  23 #105 31.12.2012 10:35

@MK
No ostatnio był u mnie Steve Ballmer i wcisnął mi 5 komputerów z Windows 8, chociaż broniłem się czym mogłem. Ja obawiam się czegoś gorszego, Microsoft wydając Windows 8 chcę przejąć władzę nad światem. Chyba czas podobnie jak Ty zainstalować Linuxa i walczyć z diabelskim Ballmerem na każdym froncie. Dzisiaj barykaduje się w domu, dołączysz ? :D:D:D

@Jaś bez Małgosi
Wymagania systemu Windows od czasów premiery Windows Vista nie uległy zmianie, a nawet łatwo jest zauważyć, że Windows 8 działa lepiej na słabszych konfiguracjach. Niestety, ale od premiery Windows XP minęło już ponad 11 lat, chyba każdy zdaję sobie sprawę, że w świecie elektroniki to ogromny przedział czasu. Windows Vista/7/8 wymagają do działania 1/4 tego co podałeś ;) Zobacz, że nawet systemy mobilne mają już spore wymagania. Jeśli chcesz, aby Android działał poprawnie to bez 2 rdzeni i 1GB RAM nie podchodź ;)

@fornello
Jeśli programy nie działają, chociaż powinny to miej pretensje do producenta danego oprogramowania, a nie systemu. Mówiąc krótko, producent oprogramowania z którego korzystał olał Cię ;)

@Jacek-Płock
Windows 8 w moim przypadku znacząco ułatwił mi pracę, no ale każdy lubi coś innego. Moja młodsza siostra po kilku małych podpowiedziach radzi sobie doskonale z Windows 8;)

Oczywiście jeśli chcesz powrotu do Windows 7 musisz wykonać downgrade ;)

Autor edytował komentarz.
  #106 31.12.2012 15:42

@Jacek-Płock
Jeśli Twój W8 jest podstawową wersją (nie PRO) to niestety nie możesz downgrade'ować go do W7. Ot taka mała niespodzianka od Microsoftu.

@Scorpions.B
Nie, niestety nie dołączę do Ciebie bo w przeciwieństwie do Twojego moim zdaniem nie do końca racjonalnego i subiektywnego podejścia do W8 i w ogóle OS-ów, ja mam zgoła odmienne jak zresztą wiele osób zdecydowanie słusznie krytykujących wynalazek jakim jest W8 zdanie. Moje zdanie zresztą, jest oparte na wieloletnim doświadczeniu z różnymi OS-ami jak i dogłębnym przetestowaniu owego dziwoląga W8 !
Sam więc widzisz, że byłoby nudno razem barykadować się zwłaszcza w sylwestra, bo nie jestem zwolennikiem wznoszenia toastów do lusterka. Niemniej pozdrawiam Cię i oczywiście życzę sukcesów z nowym "fascynującym" wynalazkiem W8.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #107 31.12.2012 21:29

@MK
Widzisz piszesz o większości, a to własnie ta większość wybrała Windows, a nie Linux'a i ta większość wybrała już Windows 8, zamiast Linuxa na PC. Czy warto tak patrzeć na większość?

  #108 01.01.2013 10:54

Do skorpion,B.Dziekuję za wskazówkę o downgrade.Czytałem o downgrade do Windows 7 i piszą(w internecie), że części sterowników po downgrade może nie być w tym Windowsie 7.Np.chciałem zainstalować mojego starego Office 2000(dla mnie zupełnie wystarczający) i już w Windowsie 8 nie instaluje się(komunikat-brak jakiś sterowników), a w 7 żadnych problemów.

  #109 01.01.2013 11:37

@Scorpions.B
Za Hitlerem też poszła większość.
Nie sugeruje tutaj jakiś analogii. To że większość za czymś stoi to nie znaczy że ma rację. W większości wypadków zostali do tego wyboru tka lub inaczej "zmuszeni". Wybrali to mniej lub bardziej świadomie. Ta większość o której piszesz to głównie gracze. większość z tej większości to ci którzy wybrali ten system dla zabawy lub trwają przy nim przez programy które używają w pracy. Teraz na rynku jest inna sytuacja niż kilka lat temu. Alternatywa dla W8 jest nie tylko Linux czy MacOS ale i starsze dominujące i nie ma co ukrywać sprawdzone mające dobrą opinie wersje WXP i W7. Teraz w dobie kryzysu lidzie zaczynają wybierać bardziej świadomie, chcą ponosić jak najmniejsze koszty dlatego pozostają przy starym sprawdzonym, lub wybierają systemy z poza rodziny Windows. Microsoft zachowuje się jak by żył w innym świecie bez kryzysu światowego i to też odstrasza ewentualnych klientów. Wydanie Windows 8 dało też sygnał do biznesu że Microsoft jest nieobliczalny przez ideologie tego systemu, który skierowany jest głównie do zabawy, a dodanie modern UI do systemów serwerowego odbierane jest całkowicie jako absurd. Od jakiegoś czasu bardzo powoli ale systematycznie Windows ustępuje miejsca innym systemom w biznesie (wiem z doświadczenia). Kluczowe serwery w korporacjach stoją na systemach Unix-owych lub Linuksie. Zaawansowane systemy zarządzania korporacjami są również tylko na Unix lub Linux (większa stabilność i bezpieczeństwo) . Proces ten zaczął się mniej więcej od wydania Visty. Jeżeli Microsoft pójdzie w kierunku zaspokojenia tylko rynku rozrywki to odniesie sukces. Jeżeli będzie bawił się w schizofrenię to raczej nie.

  #110 01.01.2013 13:54

hmmm kupiłem laptopa z win 8 i co ? no właśnie lipa ! jak może wiadomo wszystkim wersja podrobiona nowatorska no i prekursorska sie nie sprawdzała i nie sprawdza, chcemy być wolni a nie ograniczani przez win 8 - wolność wyboru oprogramowania, urządzeń ! Jeśli wydaje się wam że to koniec problemów microsoftu to win 8 jest tego zaprzeczeniem to kolejne zgniłe jajko :) - zawiesza się a jak, podstawowe oprogramowanie do kamer zawiesza system a to nie koniec niespodzianek .... no i td. :) jest na to rada

  #111 01.01.2013 16:30

Dzień I
Instalacja przebiegła bez problemów. Zdziwiło mnie tylko to zakładanie konta, podawanie wszystkich danych... Podałem 01.01.2012 jako datę urodzenia (dlaczego o tym wspominam? Niedługo się przekonacie). Ok, wszystko gra i buczy. Ekran logowania może być, chociaż osobiście mam sentyment to tych poprzednich, nawet to z Ubuntu bardziej mi się podobało. W sumie detal, ale zawsze. Mamy pulpit i kolejne zaskoczenie - co ja mam zrobić z samym tylko koszem?! No paranoja po prostu... Chwila zabawy i pojawia się ukochany Mój Komputer. Jest dobrze? Raczej nie, ponieważ M$ wysłał Menu Start do diabła. Pierwsze przekleństwo w dniu dzisiejszym. Drugie przekleństwo pojawia się przy kafelkach, na szczęście nie dostałem ataku epilepsji od tej feerii barw. Idźmy dalej. Udaje mi się skonfigurować WiFi, drukarka również działa bez problemu - za to plus. Ok, teraz czas na GG i Skype, bez tego mama żyć mi nie da. Postanowiłem skorzystać ze sklepu i to był mój błąd. Skype nie chce się uruchomić. Powód? Jestem zbyt młody... Próba zmiany daty urodzenia zakończyła się fiaskiem.
Ogólnie jestem rozgoryczony nowym dzieckiem (bękartem?) M$. Fakt, nie jestem specjalistą i pewnych rzeczy mogę nie wiedzieć, jednak produkty M$ znam dobrze, począwszy od Win 95. Dla porównania powiem tylko, że na drugim laptopie mam Win7 i szybko się do niego przyzwyczaiłem, spodobał mi się ten system. Przejście z XP do Win7 jest bezproblemowe, podczas gdy Win8 to jeden wielki labirynt, w dodatku atakujący użytkownika świecidełkami, które nie są do niczego potrzebne. Owszem, mam ten system dopiero jeden dzień, ale zdążyłem już wykorzystać tygodniowy limit przestępstw. Niestety, nie mogę wrócić na Ubuntu, ponieważ tam nie działa WiFi i drukarka - producent zadbał o to, żeby sterowniki były TYLKO pod Win8. M$ spłonie w piekle, powiadam.
Teraz czekam na dalsze chóry anielskie, które powiedzą mi, że Win8 jest super. Dlaczego? Po prostu jest i basta! Skoro ja uważam inaczej, to pewnie się nie znam/jestem głupi/jestem staroświecki/etc.

  #112 01.01.2013 20:57

Przez 10 lat miałem Win XP. Przez ostatnie 8 nie przeinstalowywałem, tylko uaktualniałem. Nie zauważyłem żeby jakoś bardzo zwalniał. Teraz zmieniłem wreszcie komputer na nowszy. Należało by też zmienić OS na nowszy, 64-bitowy. Win 8 Pro mogę mieć za 129 zł, Win 7 Home Premium za 368 zł. W8 w lepszej wersji i o 239 zł tańszy. Wybór wydaje się jasny.
Jeśli chodzi o Linuxa, to kiedyś próbowałem. Dwa podejścia. Może parę lat temu nie był jeszcze tak dopracowany jak teraz, ale to był system który można było zainstalować i używać. Zainstalowanie sterownika do grafiki, czy kompilacja jakiegoś programu to była męka. Odpuściłem sobie linuksa.
Pytanie na marginesie: czy W8 pro za 129, można downgradować do W7 HP za 368?

  #113 01.01.2013 21:29

2 miesiące temu kupiłem nowego lapka z Win 8. Nie będę się tu rozpisywał na temat braku jego ergonomii, bo większość już inni użytkownicy napisali. Powiem krótko. Jeśli ktoś musi zmierzyć się z tym dziwolągiem, to radzę zrobić to co ja. Zainstalowałem aplikację przywracającą stary przycisk menu, która dodatkowo pomija przy starcie modern UI, a nowy interfejs traktuję jak panel gadżetów. I prawie jestem zadowolony. Prawie, gdyż niestety są problemy z kompatybilnością kilku programów, które używam, a także Win 8 nie widzi mojego mp3. Ale to już zupełnie inna historia.
Autor artykułu albo jest na garnuszki MS, albo nigdy nie korzystał z zaawansowanych funkcji Windowsa i zaawansowanych programów. Tylko te 2 powody tłumaczą entuzjastyczną pisaninę na temat nowego systemu MS.

  #114 02.01.2013 14:51

@Przygody początek?
Coś nie tak, jeszcze nie spotkałem takiej drukarki czy tym bardziej WiFi aby nie działało pod Ubuntu ?!
Coś musiałeś mieć źle skonfigurowane.

@PN27
Tak, z wersji Pro W8 możesz zejść do W7 (niemożliwy jest natomiast downgrade z podstawowej wersji W8).

Scorpions.B REDAKCJA  23 #115 02.01.2013 17:57

@MK
Ja dodam, że sprawdzałem ostatnio Ubuntu na starym komputerze, gdzie dla Windows 7 nie było już sterowników dźwięku, a procesor był za stary dla Windows 8. Do karty sieciowej i dźwiękowej bez sterowników w Windows XP, ani rusz. Ubuntu nie miało problemu z tymi sterownikami, wszystko działało w trybie LiveCD. Jedynie były problemy z kartą graficzną, sterowniki otwarte kulały, ale założę się, że sterowniki producenta dałyby spokojnie radę, tym bardziej że Radeon HD2600 Pro nie jest, aż tak starą konstrukcją. Niestety, ale Ubuntu przez producentów oprogramowania, którzy mają gdzieś ten system nie mogło pozostać na tym komputerze.
@stary user
Lub autorowi artykuły łatwo przychodzi poznawanie nowości. Z Windows Vista też nie miałem problemu po krótki czasie użytkownika, choć wtedy sporo nasłuchałem się jakim to okropnym stworem była Vista i przestałem używać tego systemu. Przed zainstalowaniem Windows 7 nie miałem pewności, czy warto przesiadać się z Windows XP. Jednak w końcu postanowiłem to zrobić i po miesiącu wiedziałem, że nie chcę wracać do poprzedniego systemu. Podobnie mam teraz z Windows 8. Modern UI to nowe ulepszone Menu Start, posiada wiele dobrych cech zarówno z Menu Start i widgetów znanych z Windows Vista/7. Jednak jeśli ktoś chcę mieć stare Menu Start(choć tego nie polecam), zawsze może posiłkować się aplikacjami takimi jak Ty.
@PN27
Powiem Ci, że początki z Linuxem mogą być bardzo trudne, sam wiele czasu spędziłem na doprowadzaniu tego systemy, aby w miarę chodził. Jednak jeśli poświęcimy pingwinowi chwilę to może on nam się mocno odwdzięczyć o ile sterowniki będą dostępne ;)
@Przygody początek?
Dobrze, że wspomniałeś, że nie jesteś specjalistą, ponieważ widać to w Twojej wypowiedzi. Zacznijmy od samego początku. Proszę nie wprowadzać w błąd, ponieważ logowanie za pomocą konta Microsoft nie jest wymagane w Windows 8, nadal jest możliwość logowania się za pomocą zwykłego znanego z poprzednich odsłon Windows konta lokalnego. Nie rozumiem też Twojego żalu z podawaniem danych do konta Microsoft. W końcu bardzo podobnie jest w systemie Android, gdzie też jest wymagane konto tyle, że Google. Logowanie się za pomocą konta Microsoft daje na wiele świetnych możliwości. Podobnie jak Android tak i Windows 8 jest systemem o wiele ciekawszym, gdy skorzystam z konta Online. Windows 8 jest raczej bardziej przejrzystym systemem od Windows 7 i przyjemniejszym dla oka. No, ale gusta są różne. Producent Twojego sprzętu po prostu Cię olał jako użytkownika systemu Ubuntu, co mnie bardzo irytuje, winy Microsoftu tutaj nie widzę.
@honest
U mnie Windows 8 działa bardzo płynnie i stabilnie. Od początku korzystania zero problemów. O co Ci chodzi z brakiem wolności, bo Cię nie rozumiem?
@Gostek1
Ja napisałem, że podążanie za większością nie jest zbyt mądre ;)

Autor edytował komentarz.
  #116 02.01.2013 19:27

Scorpions.B
Mnie Vista również od razu się spodobała. I też najpierw nasłuchałem się różnych opowieści. Może dlatego Vista przypadła mi do gustu, że otrzymałem ją razem z wypasionym desktopem i nie miałem problemów z zasobami komputera. Ale przede wszystkim było to coś bardziej doskonałego od mojego starego Win 98. Z Windowsem 8 jest inaczej. Dostrzegam oczywiście pewne zalety tego systemu, np. bardzo mi się podoba funkcja odświeżania i resetowania systemu. Jednak tego pomieszania interfejsów nie mogę wybaczyć MS. To po prostu kpina z użytkownika. To tak jakby pomieszać części do samochodu z dziecięcymi zabawkami. Może to i zabawne, ale absolutnie niepraktyczne. Nawet nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo koncentracja zaawansowanych funkcji w jednym miejscu, jakim jest stary przycisk Start ułatwia życie, dopóki mi tego elementu nie zabrali. W poprzednich systemach, których używałem (Windows 98 i Windows Vista) wykorzystywałem go automatycznie, bezwiednie. To był znakomity pomysł, skoncentrować w jednym miejscu to co ważne dla użytkownika. W Win 8 te wszystkie funkcje rozp.....one są po całym systemie jak gnój po polu. Gdyby nie Dell, który poprawił nieco Centrum Mobilności w moim lapku nie wiedziałbym jak włączyć bluetooth. Szkoda więcej gadać. MS dał ciała na całej linii. Jednym nieprzemyślanym rozwiązaniem przekreślił wszystkie pozytywne poprawki Windowsa 7, które zawarł w nowym systemie.

  #117 03.01.2013 13:22

@MK
Kolega, który zna Linuxa o wiele lepiej niż ja, również dał sobie spokój z drukarką. Zresztą, jeśli wiesz, jak poprawnie zainstalować Canona PIXMA IP1900 na najnowszym Ubuntu, to podziel się wiedzą - będę bardzo wdzięczny i chętnie wrócę do Linuxa. Co do WiFi, to chyba jest to problem braku sterowników od producenta, przynajmniej ja tak to rozumiem. I znowu - jeśli znasz rozwiązanie, chętnie posłucham.
@Scorpions.B
Ano nie jestem i nie używam OS do fikuśnych rzeczy. Niemniej jednak, nie trzeba być programistą, żeby mieć jakieś żale do najnowszego Windowsa.
Czy ja napisałem, że TRZEBA założyć konto? Nie, w moim tekście jest: "Zdziwiło mnie tylko to zakładanie konta, podawanie wszystkich danych...". Cóż, przy instalacji innych systemów nie musiałem tworzyć konta, a już tym bardziej podawać tak dokładne dane. Jeśli tego nie rozumiesz, trudno.
Owszem, sterowniki to działka producenta, ale M$ nadal ma osobny kocioł w najgłębszych czeluściach Hadesu ;) .
Win7 też jest przyjemny dla oka, Ubuntu również. Win8 zaś, jak już wspomniałem, przypomina (o czym często-gęsto wspominali moi przedmówcy) pstrokatą zabawkę dla dzieci. To piszą i zwykli użytkownicy, i profesjonaliści. Naprawdę, ja tego z kapelusza nie wziąłem. Win7 jest super, ale nowy produkt M$ to krok w tył. Jak ten system ma być przejrzysty, skoro ja, po tylu latach spędzonych przy produktach tej firmy, nie mogę się odnaleźć?! To jakaś paranoja! Menu Start wysłane na Słońce... No za co?! Przestało być "trendi"? To może nie jedzmy chleba - w końcu to taki stary wynalazek. Obawiam się, że tak myśli obecna ekipa M$. Proszę mi powiedzieć - co ma zastępować Menu Start i w jaki sposób? Dlaczego są dwa osobne środowiska, które nie pokrywają się ze sobą? Dlaczego nie mogę drukować plików PDF, korzystając z domyślnego oprogramowania? Gdzie można wyłączyć Unity? To są konkretne pytania.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #118 03.01.2013 13:46

@stary user
W Windows 8 to właśnie ekran startowy pełni funkcję Menu Start i to nowego, ulepszonego Menu Start przygotowanego pod nowe urządzenia i wyznaczającego nowy lepszy sposób pracy z komputerem. W Windows 8 do funkcji o, których mówisz dostajemy się w taki sam sposób jak w Windows 7, lub jak wolisz szybciej to przez wpisanie odpowiedniego słowa w Modern UI.

  #119 03.01.2013 15:09

@Scorpions.B
Chodzi o Twoją wypowiedź z 02.01.2013 17:57
Myślałem, że już wytrzeźwiałeś po sylwestrze ale jednak nie !
Co Ty za ciemnotę tutaj wciskasz wszystkim - czy Ty nadal nie widzisz, że gro osób tu wypowiadających się jest krytyczna i negatywnie nastawiona wobec tego dziwoląga zwanego Windows 8 ?!
Co za bzdury wypisujesz na temat Ubuntu i w ogóle Linuxa ?!
Stary, Linux ma tyle dystrybucji że wypowiadanie się o Linuxie jako o jednym systemie operacyjnym (jako całości) cyt. "@PN27 Powiem Ci, że początki z Linuxem mogą być bardzo trudne, sam wiele czasu spędziłem na doprowadzaniu tego systemy, aby w miarę chodził." jest zupełnym ignorantctwem zagadnienia i brakiem wiedzy o tych systemach.
Moim zdaniem jeśli chodzi o ten nieszczęsny W8 niepotrzebnie starasz się ludziom wmawiać, że białe jest czarne i odwrotnie. Jak coś jest złe to jednocześnie nie może być dobre !
Jeśli jesteś taki zachwycony tą porażką MS to niech tak zostanie, ale ludzie jak widzisz z powyższych wypowiedzi mają swoje zdanie, które tutaj wyrażają i nie staraj się w związku z tym zakłamywać rzeczywistości.
Nic nie zmieni faktu, że Microsoft wyprodukował totalnego gniota, który jest zmajstrowany wyłącznie po to aby w maksymalny sposób zdominować i uzależnić użytkowników tego czegoś. Jest to OS dla facebookowiczów, twitterowców, szybkiego umieszczania wątpliwej jakości fotek w różnego rodzaju serwisach, mazania przez dzieciaki paluchami po ekranie i wysyłaniu tych mazideł do sieci i innych tego typu bzdur oraz może na tablety (chociaż uważam, że również nie do końca).
Ludziom zależy na systemie do profesjonalnej pracy, a nie do zabawy i rozrywki bo do tego już mają np. Androida. oraz konsole do gier.

Ps.
Myślałem, że już nie będę musiał nawiązywać do Twoich wypowiedzi (z powodu silnie wyczuwalnego zwykłego braku subiektywizmu z Twojej strony) ale niestety nie mogłem nie zareagować.

  #120 03.01.2013 16:06

@Przygody początek?
Takiego Canona jak zresztą wiele innych bardziej zaawansowanych Canonów zwyczajnie podłączasz pod port USB podczas pracującego Ubuntu i wszystko instaluje się z automatu. Ostatnio testowałem inne dwa modele PIXMĘ IP 4200 i IP4500 i zero problemów jeśli chodzi o sterowniki. Oczywiście jeśli chcesz mieć tzw. dodatkowy soft producenta który występuje wyłącznie pod Windows to tu jest trochę gorzej jednak również możliwe (np. Wine lub podobne) .
Co do WiFi nie podałeś żadnych szczegółów (jaka karta, jakiego producenta itd.).
Generalnie jeśli chodzi o Linuxa a w tym wypadku o Ubuntu jest to system o wiele bardziej prosty i przyjazny niż się początkowo użytkownikowi (zwłaszcza przechodzącemu z Windows) wydaje. Ludzie szukają jakichś skomplikowanych procedur instalacji (szukają sterowników pod Linux) podczas gdy w przeważającej większości wystarczy dane urządzenie tylko zwyczajnie podłączyć pod USB czy zamontować hardware'owo w komputerze i voila.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #121 03.01.2013 16:06

@MK
Czy twierdzenie, że Windows 8 jest dobrym systemem oznacza, że nie wiem o czym mówię? Proszę Cię o przytoczenie tych bzdur o Ubuntu i Linuxie, które napisałem ;)

W końcu każdy o tym wie, że w Linuxie nic nie trzeba robić, wszystko działa od razu, a sterowniki otwarte są najlepsze. Każdy też, wież że przeciętny user komputera od razu zrobi wszystko na dowolnej dystrybucji Linuxa. Tyle zrozumiałem z Twojej wypowiedzi.

No ja wyrażam swoją opnie i nie widzę zakłamywanie rzeczywistości, może jakieś przykłady.

No właśnie system ma służyć tylko i wyłącznie do pracy! System służący do zabawy to zło!

Chyba każdy o tym wie, że my osoby korzystające z Windows jesteśmy zwykłą szarą masą, ale dzięki osobom takim jak Ty(użytkownikom Linuxa na desktopie) mamy jeszcze szanse na ratunek. Neo przybywaj i uratuj nas od rąk Microsoftu :D

@Przygody początek?
Unity nie możesz wyłączyć, ponieważ go nie ma. Z Unity spotkasz się w Ubuntu, tam oczywiście możesz zmienić środowisko na dowolne inne. Ja też jestem użytkownikiem Windows od dłuższego czasu i po kilku godzinach z Windows 8 nie mam problemu z tym systemem. Nie były to godziny nauki systemu, tylko jego normalne wykorzystywanie. Modern UI i klasyczny interfejs nie są dwoma zupełnie odrębnymi interfejsami. Chociaż patrząc na aplikacje przygotowane pod Modern UI można by tak stwierdzić, ale Modern UI jest jeszcze bardzo młode i z biegiem czasu, może z niego powstać coś bardzo ciekawego. Ja się w ogóle zdziwiłem dostęp aplikacji do otwierania PDF w Windows 8, myślałem, że UE zaraz pozwie za takie coś Windows 8. No niestety, ale aplikacje Czytnik nie jest zbyt dobra, jedynie w przeglądaniu dokumentów się sprawdza. Menu Start zastępuje ekran startowy i to skutecznie ;)

  #122 03.01.2013 16:48

@Scorpions.B
Chodzi o cytat z Twojej wypowiedzi, który przytoczyłem.
Z jakim to Linuxem tak się namęczyłeś żeby zaczął działać ?! Z Twojej mało precyzyjnej wypowiedzi można wywnioskować że z jakimś ogólnie Linuxem (co jest absurdalne), a nie z konkretną dystrybucją.
Oczywiście, że przeciętny user (zwłaszcza wychowany na Windowsach) musi daną dystrybucję Linuxa poznać aby jej swobodnie używać i wcale nie sugerowałem w swoich wypowiedziach inaczej, tym bardziej dziwię się że mnie nie rozumiesz.
Gdyby w szkołach uczono równolegle dzieciaki obu środowisk to sytuacja byłaby zgoła inna - wierz mi bo sam zbudowałem pracownię uczniów w której równolegle na wszystkich stacjach roboczych jest dostępny zarówno Windows jak i jedna z dystrybucji (specjalistyczna edukacyjna) Linuxa.
Ja też (jak zresztą większość tutaj piszących) wyrażam swoją opinię i powiem Ci więcej, wcale nie twierdzę że ogólnie Linux jest najlepszym systemem pod słońcem bo takiego zwyczajnie nie ma. Niemniej pracuję na co dzień na różnych dystrybucjach (Ubuntu i pochodne, SUSE, Debian, CentOS) i są to systemy dające użytkownikowi znającemu to środowisko ogromną satysfakcję i stabilność (zwłaszcza na dobrym hardware'owo sprzęcie) niczym skała ! Pozdr.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #123 03.01.2013 17:26

@MK
Namęczyłem się ze sterownikami do karty graficznej w Ubuntu. Na sterownikach otwartych moja karta graficzna chodziła jak odkurzacz, a zainstalowanie sterowników od producenta skutkowało zniknięciem Unity i/lub brakiem odpowiednich rozdzielczości do mojego monitora oraz nie wykrywaniem drugiego ekranu podłączonego pod komputer. Problem ten miałem też w dystrybucjach z rodziny buntu jednak później szybko sobie z nim radziłem, bo znałem już rozwiązanie. Wiem, że jako osoba krążąca tylko wokół dystrybucji z rodziny buntu jestem nikim w świecie Linuxa, no ale cóż jakoś z tym żyję.
Też jestem za Linuxa w szkołach, jednak żeby edukacja z tym systemem sprawiał uczniom sporo frajdy. System musi być pokazany od strony przyjaznej użytkownikowi, bo inaczej nie zostanie on zbyt dobrze przyjęty.

  #124 03.01.2013 17:49

@Scorpions.B
No OK, jak sam widzisz nieraz jest trudno ale nie niemożliwe.
Gdyby nie (moim zdaniem) niezbyt czysta już od lat gra (wciskanie Windowsa wraz z nowymi pracowniami z MEN) ze strony MS to w szkołach Linux byłby pełnoprawnym i równoległym (bo nie podoba mi się czyjaś dominacja) systemem, który userzy znaliby nie gorzej niż Windows.
Jestem ogólnie za wolnością jako największym osiągnięciem cywilizowanego świata w tym za wolnym oprogramowaniem i stąd moja fascynacja Linuxem (notabene oparta na doświadczeniu) jako wolnym OS.
Nie podoba mi się w nowych oknach MS sposób uzależniania (w dość podstępny sposób) użytkowników, oraz to że ten system według mnie zupełnie nie nadaje się do profesjonalnej pracy.
Nie wróżę mu w związku z tym świetlanej przyszłości, co zresztą stwarza szansę dla systemów wolnych jakim jest Linux i to mnie cieszy.

  #125 03.01.2013 17:53

Przepraszam wszystkich, pomyliłem Unity z tym (autocenzura) Modern UI :) . Jakim cudem przeszło to przez redakcję tekstu - nie wiem. Do rzeczy jednak!
@Scorpions.B
Jak można wyłączyć (autocenzura) Modern UI? Jak można przywrócić klasyczne Menu Start? Wiem - zainstalować Win7, ale poza tym? Bo, z tego co rozumiem, M$ nie przewiduje takiej opcji. W takim razie ja podziękuje za taki "system". UE niech pozywa M$, przynajmniej raz zrobi coś dobrego. Doprawdy, te peany pochwalne na cześć Win8 działają mi na nerwy.
@MK
Podpięcie pod USB nic nie daje. Chodzi o laptop HP CQ58-245SW. Karta WiFi jest Atherosa, dokładnych oznaczeń teraz nie podam, bo nie mam sprzętu przed sobą. Tak czy siak, zapraszam do siebie - chętnie wrócę do Ubuntu, mama już się przyzwyczaiła i nawet była zadowolona :) .

Scorpions.B REDAKCJA  23 #126 03.01.2013 18:25

@MK
Windows 7 na pewno nie pokona, jednak Windows Vista zostanie pokonana. Czy do zadań profesjonalnych Windows 8 się nie nadaję? Uważam, że raczej się nadaję. Oprócz zmiany Menu Start na Modern UI nie ma dużej różnicy między obsługą Windows 8 i jego poprzednika. W zadaniach profesjonalnych nadal możemy pracować na pulpicie tak samo jak wcześniej. Często do zadań profesjonalnych wykorzystuje się mocny sprzęt, a Ósemka lepiej sobie radzi z obsługą sprzętu, więc powinna być lepsza. Jeśli ktoś woli Windows 7 to może na nim spokojnie pracować, w końcu wsparcie jest do 2020 roku.
Ubuntu mogłoby mieć znacznie większe szanse, gdyby zostało zauważone. Potrzebna jest według mnie porządna kampania reklamowa i wysyp wielu urządzeń z tym systemem oraz oprogramowania i wsparcie od producentów sprzętu. Ubuntu ma potencjał stać się poważnym zagrożeniem dla Windows, a jak dobrze wiemy rywalizacja znacząco wpływa na polepszenia danego produktu.

@Przygody początek?
Niby czym dobrze robi? Szukaniem łatwego sposobu na wypchanie kieszeni? Przez takie pozwy system może stracić na funkcjonalności, na czym cierpią użytkownicy. Modern UI nie można wyłączyć, są oczywiście aplikacje to robiąca i tworzące coś na wzór starego Menu Start, ale czy warto to robić?

Autor edytował komentarz.
  #127 03.01.2013 19:14

Witam wszystkich znawców i ekspertów komputerowych (i piszę to bez zgryźliwości).
Tuż po świętach ruszyłem do sklepu żeby kupić nowego laptopa dla mojego syna. Stary, (bardzo stary laptop) się "sfajczył" i żeby mieć spokój w domu musiałem coś zrobić żeby móc w miarę spokojnie używać mojego sprzętu.
Oczywiście kupiłem coś niezbyt drogiego ale też nie całkiem badziewie (i3 trzeciej generacji, grafika nVidia, ekran LED etc.), oczywiście był tam fabryczne wgrany WIN 8.
Nauczony doświadczeniem z poprzedniego laptopa (dla starszego syna) postanowiłem zrobić kopię zapasową i płytę startową (bo teraz już nie dają tego w pakiecie).
Oczywiście, nie sam tylko z pomocą rodziny (rodzinny informatyk pracujący nomen-omen w Microsoft).
Po doszukaniu się, po kilku minutach wstukiwania różnych skrótów klawiaturowych, odpowiedniej opcji i wciśnięciu klawisza Enter zamarliśmy w napięciu...by po ok minucie dowiedzieć się, że nie można tego zrobić bo na dysku nie ma wystarczającej ilości wolnej przestrzeni (HD na lapku to 750 GB) w sytuacji gdy kopia zapasowa miała być utworzona prawie pustym zewnętrznym dysku 500 GB.
Wywołało to chęć nieodpartego drapania się w głowę mojego rodzinnego informatyka...
Następnie po serii "search'ów" w googlach dowiedzieliśmy sie, że pomimo tego że chcemy coś zgrać na dysk zewnętrzny to "system i tak robi go tez na dysku twardym i toi na takich partycjach jaki mu się "zamarzą" czyli niekoniecznie tych które mają odpowiednią pojemność. Może coś pokręciłem ale w każdym razie efekt był taki, że coś co powinienem był (teoretycznie) zrobić sam zajeło informatykowi kilka ładnych godzin. Ciekawe, czy ktoś w MS czy też w firmie produkującej laptopy próbował
Po tym wszystkim mogliśmy wreszcie przystąpić do użytkowania nowego komputera, a przynajmniej tak mi się tylko zdawało...
Zaczęło się od tego, że mój syn nie mógł "odpalić" swojego "ulubionego" MINECRAFT'a w sieci.
Potem okazało się, że SKYPE (używany "namiętnie"do rozmów z kolegami z klasy oraz z dziadkami) zainstalowany na kafelkach nowego GUI nie powinien być zaktualizowany a właściwie odinstalowany i zainstalowany na nowo (trzeba też sobie założyć konto w MS co może nie jest trudne ale mimo wszystko jesteśmy do tego zmuszani co dla człowieka pamiętającego komunę pachnie jakoś "totalitarnie" i gdzie są ci wszyscy przeciwnicy ACTA???).
Całość działań "bojowych" odbywała się przy nieustannym przechodzeniu z kafelek na tradycyjny pulpit, choć nie tak całkiem bo zniknął gdzieś START...
Ciekaw jestem czy warto było to zmieniać (choć to bardzo nielogiczne to w końcu i prześmiewcy używali, a teraz jak się dowiaduję z tego forum najłtatwiej wejść do komputera przez "KOSZ" a żeby wszystko było jeszcze "łatwiejsze" to mamy teraz i kafelki i pulpit...(po co to wszystko???)
Na szczęście wszystkie te czynności zostały wykonane przez mojego rodzinnego informatyka i teraz kiedy już i Skype i Minecraft i LOL i Gates jeden wie co tam jeszcze, działają nie muszę już dotykać tego systemu. Wróciłem do swojego (z WIN 7) gdzie mogę sobie tworzyć pliki i foldery tam gdzie chcę, mieć pełna kontrolę (mam przynajmniej taka nadzieję) nad tym jakie programy mam otwarte i w ogóle być trochę bardziej panem na swoim własnym podwórku (czy raczej pulpicie), bo to chyba ciągle jest MÓJ PULPIT a nie Gatesa? (Może po prostu jestem już zupełnie starym zramolałym zgredem i ciągle jeszcze pamiętam "1984" z książki a nie z filmu lub "Folwark Zwierzęcy"). Paradoksalnie cała ta dyskusja wywołuje u mnie wrażenie, że ktoś nam stara się niezłą wodę z mózgu robić a Microsoft jest tylko jednym z tych "ktosi".
I na koniec jeszcze małe westchnienie...żeby tylko mieć trochę więcej kasy i ...kupić sobie MACA bo tam każdy następny OS jest jeszcze coraz bardziej prosty i nie trzeba znać się w ogóle na informatyce ani informatyków.
Pozdrawiam serdecznie i życzę Szczęśliwego Nowego Roku bez frustracji obojetnie system operacyjny wybierzecie :)

  #128 03.01.2013 20:41

@Scorpions.B
Robi dobrze tym, że zwalcza monopol i pokazuje, że również M$ musi przestrzegać prawa. Twoim zdaniem M$ został pokrzywdzony? Jeśli tak, to w jakiej sprawie i dlaczego tak uważasz? Jeśli chodzi o "wypychanie kieszeni", to ekspertem w tej dziedzinie jest akurat M$. Funkcjonalność, powiadasz... Jeszcze problemy użytkowników? To brzmi prawie jak koniec świata. W jaki sposób decyzja UE źle wpłynęła na użytkowników? No tak, napisałeś "może stracić na funkcjonalności", więc pewnie nic takiego nie miało miejsca.
Warto. Ja wychodzę z założenia, że jeśli coś działa dobrze (vide Menu Start), to nie należy tego zmieniać, bo i po co? To rozwiązanie było funkcjonalne, w dodatku stanowiło nieodzowny element rodziny Windows! Co mamy teraz? Dyskotekę w wiejskiej remizie. Możesz mnie nazwać starym pierdzielem, ale zostaję przy tandemie XP+Win7, a w sytuacjach krytycznych zawsze mogę przesiąść się na Ubuntu/inną dystrybucję Linuxa.
Jeszcze co do rozrywki - od tego gry są (i nie tylko), a nie OS. Zresztą, jak kogoś to kręci, to może sobie zainstalować jakąś nakładkę Hello Kitty, albo co. Nie należy jednak zmuszać użytkownika do korzystania z tego... czegoś. Gdybym mógł to jakoś wyłączyć (bez kombinacji i pobierania dodatkowych aplikacji), to nie byłoby aż tak tragicznie - moja przygoda z Modern UI zakończyłaby się po, góra, dwóch minutach.

  #129 03.01.2013 21:16

"Modern UI nie można wyłączyć, są oczywiście aplikacje to robiąca i tworzące coś na wzór starego Menu Start, ale czy warto to robić?"

Zdecydowanie warto to zrobić. Otrzymuje się wówczas w pełni funkcjonalny system, z zaletami windowsa 8. Bo system ten ma niewątpliwie i zalety, chociaż na razie trapią go "choroby wieku dziecięcego". Jestem jednak przekonany, że tak jak było z poprzednimi windami w końcu MS sobie z tym poradzi. Szkoda jednak, że trzeba instalować zewnętrzną aplikację, żeby uzyskać pełną ergonomię pracy. Mieszanie interfejsów to największy błąd w historii jakiegokolwiek systemu operacyjnego. Być może za 100 lat komputery będą niewyobrażalnie inne, a MS nie będzie już istniał. Myślę, że jednak ludzie nadal będą się śmiać z tej firmy za stworzenie takiego dziwoląga jakim jest Windows 8.

  #130 03.01.2013 22:55

@Przygody poczatek?
No z Atherosem to już zupełnie nie wiem o co chodzi, bo z tym chipem naprawdę w Ubuntu nie ma żadnych , ale to żadnych problemów !!!
Chętnie bym Ci pomógł, ale nie wiem gdzie mieszkasz, bo ja w Wielkopolsce.
Tak naprawdę to Unity w Ubuntu (niech się kto dziwi lub nie) jest lata świetlne prrzed Modern UI w W8.
Modern UI możesz wyłączyć (lub raczej ukryć) niezależnym oprogramowaniem w W8.
Tak od siebie radzę zostać na W7 bo to jednak znacznie ludzki system !

@Scorpions.B
W8 jest znacznie okrojona więc radzi sobie bardziej niż W7 (zależy od konfiguracji hardwear'u, bo jeśli mamy dużo RAM jest to różnica niezauważalna) .
Ubuntu zostanie zauważone, bo trwają intensywne prace nad wersja dotykową Ubuntu i to będzie niewątpliwy przełom !

  #131 03.01.2013 23:21

do @Scorpions.B z 03.01.2013 18:25
Vista ? - nawet nie wspominaj o tej wersji okienek - to jest jedna z największych kompromitacji MS - następną będzie Windows 8, z czego jestem rad, bo mam dzięki temu dużo pracy (przechodzenie klientów na W7 i to bez względu na koszty).
Naprawdę, wierz mi ja bardzo optymistycznie podszedłem do W8 i niestety muszę stwierdzić, że jest to gniot totalny, który nie ma żadnych szans !!!

  #132 04.01.2013 11:51

@MK
Również Wielkopolska, a konkretniej jej stolica, więc raczej nie będzie problemu ;) . Co do Unity, to jakoś nie przypadł mi do gustu, ale Ubuntu i tak jest o wiele lepszy od Win8. Jeśli poradzę sobie z WiFi i drukarką na laptopie mamy, to mogę wrócić do Linuxa :) . Kolega mi mówił coś o Mincie, ale nie wiem, czy sobie z nim poradzę.

  #133 04.01.2013 12:29

@Przygody początek?
Ja niestety południowa Wielkopolska, a w Poznaniu bywam ostatnio od wielkiego święta.
Niemniej ufam czy wręcz jestem przekonany, że sobie poradzisz bez problemu, tylko tak jak wcześniej napisałem w Ubuntu wiele rzeczy (czynności) jest tak proste, że wręcz użytkownik nawet nie przypuszcza że tak można i nauczony doświadczeniami z Windows szuka podobnych rozwiązań zupełnie niepotrzebnie.
Jeśli Unity nie przypadł Ci do gustu to jest wiele innych rozwiązań, mam tu na myśli środowiska graficzne, style i nakładki czyniące z Ubuntu system przypominający poczciwego XP czy W7 (jeśli ktoś w tym lepiej się czuje).
Polecam zatem abyś zapoznał się z KDE zamiast Gnome jak również znakomitym stylem Cinnamon oraz rewelacyjnym dockiem Cairo-Dock wprowadzającym funkcjonalność podobną do tego z OS X.
Najnowsza wersja MINT 14 (Nadya) ma już właśnie zaimplementowane dwa style w tym polecany wyżej Cinnamon (Gnome 3) i MATE (Gnome 2) do złudzenia przypominający XP czy W7.
Tak na marginesie Mint to oczywiście rodzina Ubuntu. Pozdr.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #134 04.01.2013 16:13

@Totalny Komputerowy Ignorant
Jeśli gra nie działała to jest to wina producenta tej gry, który olał użytkowników, którzy posiadają nowszy system. Nie jest to, ani trochę wina systemu. Większość aplikacji na Windows 8 powinna chodzić bez problemu, ja żadnego nie miałem.
A w jakim sklepu z aplikacjami nie wymagają od nas konta? Zarówno AppStore, Google Play czy Windows Store tego wymagają. Jest to zaletą, a nie wadą.
Dziwi mnie Twój opis aktualizacji Skype.
ACTA nie ma nic do zakładania konta na Google czy Microsoft. Chociaż przyznam Ci, że ten element mnie rozbawił :D
Co TY człowieku wypisujesz? Raczej Ty masz problemy z trzeźwym myśleniem. Jaki Pulpit Gatesa? Tego stwierdzenia nie jestem w stanie pojąć. W Windows 8 możesz robić wszystko tak samo jak w Windows 7, dla przeciętnego użytkownika systemy różnią się tylko Modern UI.
Może i sprzęt od Apple będzie dla Ciebie lepszym wyborem, bo wszystko jest tam uproszczone do bólu. A przygotuj się na częstsze aktualizacje OS X, a te aktualizacje często przynoszą problemy z brakiem kompatybilności oprogramowania. Mimo tego polecam Ci sprzęt Apple, bo jest bardzo dobry, no i piękny ;)

@Przygody początek?
No szkodzi użytkownikowi np: tym, że Microsoft musi wydawać specjalną wersję Windows bez odtwarzacza muzyki i filmów. Dobrze, że ta wersja jest mało popularna, bo inaczej byłyby problemy z odtworzeniem jakiego kolwiek pliku dźwiękowego na Windows. Windows jest systemem dla mas i ma być prosty w obsłudze, a zmuszanie użytkownika od razy po zainstalowaniu systemu do wyszukiwania oprogramowania jest głupotą. Windows jest produktem Microsoftu i to ta firma powinna o nim decydować, a nie nieznający się na komputerach ludzie pracujący w KE.
Życzę Ci Szczęśliwego Nowego Roku i trochę, więcej rozsądku w wypowiedziach ;)

@stary user
Windows 8 jest w pełni funkcjonalny z Modern UI. Ekran startowy i kafelki czynią z tego systemu produkt, który warto kupić. W końcu jakaś zmiana i nowy rewolucyjny sposób podejścia do pracy z komputerem, który coraz rzadziej jest klasycznym PC. Zgodzę się, że Menu Start był świetnym rozwiązaniem, ale Modern UI jest jego godnym następcą.

@MK
Nie raz słyszałem, że Ubuntu będzie zauważone, jednak nic z tego nie wyszło. Twórcy chcą teraz zdobyć rynek mobilny, jednak się spóźnili, bo rynek jest zdominowany przez Androida, iOS i Windows Phone(o ile te kilka % można nazwać). Na desktopie słabo to wyszło, a miało być tak pięknie, jednak nadal 99% rynku pozostało dla Windows i OS X. Jeśli Ubuntu nie będzie miało kampanii reklamowej znacznie większej od Windows 8 i nie zacznie pojawiać się w urządzaniach w sklepach to średnio to widzę. Najlepiej niech Cannonical wypuści własne urządzenia.
Windows Vista nie był złym systemem, lecz sprzęt nie był na niego gotowy. Windows Vista SP2 działa bardzo podobnie do Windows 7.

@Przygody początek?
Dużo osób poleca Minta. Powiem Ci, że system jest jeszcze bardziej user-friendly niż Ubuntu. Ja jednak polecam Ci doinstalowanie do Ubuntu środowiska Cinnamon, ale skoro Unity Ci się podoba to korzystaj ;) Tak jak wspomniał kolega MK Mint to system pochodny od Ubuntu i bardzo do niego zbliżony, różnice są bardzo minimalne ;)
Jeśli chcesz na moim blogu znajdziesz wpisy o Ubuntu i Mint ;)

Autor edytował komentarz.
  #135 04.01.2013 16:45

No więc kupiłem Windows 8. Zainstalowałem i działa całkiem nieźle. Ma inny interfejs, ale nie można z tego powodu mówić że to "gniot, szajs i kompromitacja". Trzeba się przyzwyczaić, albo wyłączyć Modern UI. Napisano w tym celu sporo aplikacji. Po takim zabiegu Win 8 wygląda jak win 7. Mnie się podoba tak jak jest. Ale nie jest tak całkiem różowo. Nie działa mi gra Settlers IV i drukarka HP 710C. To pierwsze to szczegół, ale trochę szkoda. Natomiast to drugie to jest jakiś problem. W W7 nie było z tym problemów.

  #136 04.01.2013 17:08

Scorpions.B
Trochę źle się wyraziłem. Nie chodziło mi o funkcjonalność jako taką, tylko o ergonomię pracy z systemem. W oryginalnej formie Windows 8 jest absolutnie nieergonomiczny. Przeskakiwanie z Modern UI do pulpitu i odwrotnie jest kompletnie bez sensu. Po zainstalowaniu aplikacji przywracającej stare menu jest jak w bajce. Korzystam z pulpitu i potrzebnych mi aplikacji, a gdy tego chcę przechodzę na Modern UI i korzystam z gadżetów tam umieszczonych (inaczej programów pisanych pod Modern nie można nazwać). Szkoda tylko, że nie mogę korzystać z kalendarza bez zalogowania do MS.
Ponadto aplikacje przywracające stare menu pozwalają dostosować interfejs do swoich potrzeb. Gdybym chciał to mogę zupełnie wyłączyć "kafelki". Ale podoba mi się np. gadżet "pogoda", więc tego nie zrobiłem. Wyłączyłem tylko pojawianie się bocznego paska z Modern przy najechaniu na prawy, górny róg, bo przeszkadzało to w obsłudze aplikacji.

Gdyby tylko coś takiego, pozwalającego użytkownikowi dostosować interfejs do swoich potrzeb znalazło się w Win 8, nie napisałbym na jego temat złego słowa. Dając możliwość wyboru klientowi, okazujemy dla niego SZACUNEK. W MS jak widać nie jest znane to słowo. Liczę tylko na to, że w końcu ktoś w tej firmie oprzytomnieje i wyjdzie poprawka, która przywróci ergonomię pracy z Win 8, bez konieczności instalowania zewnętrznych programów. Ideałem byłoby, aby w każdym momencie pracy, nie tylko podczas instalacji, była możliwość wyboru między Modern UI, a tradycyjnym pulpitem. Bo po pracy z aplikacjami "pulpitowymi" może mi przyjść ochota pobawić się kafelkowymi gadżetami.
Istnienie dwóch, skrajnie różnych interfejsów zamiennie, obok siebie ma sens. Ich mieszanie ze sobą jest paranoją.

Z Win 8 jest trochę jak z błyszczącymi ekranami laptopów. Buta producentów sprawiła, że w pewnym momencie wycofali zupełnie z produkcji notebooki z matowymi ekranami, pomimo ostrych protestów użytkowników. Teraz oprzytomnieli i zaczynają dawać klientowi wybór. Coraz częściej można spotkać dwa takie same modele z ekranami matowym i błyszczącym. Przynajmniej mogę zadecydować, czy bardziej zależy mi na lepszym obrazie w grach i filmach, czy też na lepszej ergonomii pracy.

  #137 04.01.2013 17:29

@Scorpions.B

Ech, no nic, czas spadać z tego bloga bo Ciebie nie jest w stanie nic ani nikt przekonać i żadne argumenty, zastrzeżenia, krytyczne opinie użytkowników o tym wynalazku jakim jest Windows 8 do ciebie nie trafiają.
To nie jest merytoryczna dyskusja na temat zalet czy ułomności nowego systemu, tylko jednostronny (Twój) zachwyt nad tym czymś (bo trudno W8 nazwać dopracowanym OS) i z każdym Twoim kolejnym wpisem sugerujesz że winni za ułomności tego wynalazku są wszyscy dookoła tylko nie najwspanialszy MS - twórca tego bubla.
Nie widzę zatem sensu dalszego tutaj przebywania, ale kończąc pozdrawiam wszystkich zarówno podzielających moją opinię o W8, których jest tu większość, jak i Ciebie i życzę Tobie fascynujących wrażeń z użytkowania tego cuda, a innym aby doczekali się systemu spełniającego ich oczekiwania, który byłby przyjazny użytkownikowi i go do niczego nie zmuszał ani nie uzależniał od różnych głupich pomysłów jak np. Windows Store.
Wszystkiego najlepszego !

Ps.
Czas pokaże Scorpions.B kto miał rację.

  #138 04.01.2013 17:37

nie korzystam z 8 i nie będę to jest moje zdanie i tego nie zmienię powód po prostu mi się nie podoba te kafelki to jak w fonie a przecież ma cieszyć oko a one mnie drażnią

Scorpions.B REDAKCJA  23 #139 04.01.2013 17:53

@Anonim
No właśnie to nowego interfejsu trzeba się przyzwyczaić, ponieważ może okazać się on lepszy od poprzednika. Warto dać mu szansę. Usuwając ekran startowy pozbawiamy Windows 8 czegoś co wyróżnia ten system. Instalowanie aplikacji usuwających Modern UI powinno być ostatecznością. Różowe nie jest nawet z samymi kafelkami. Wszystko działa świetnie, ale jak dla mnie przydałoby się trochę więcej opcji konfiguracji, a wybieranie rozmiaru kafelek mogłoby wyglądać jak te znane z Windows Phone 8. Jak instalowałeś sterowniki do drukarki HP w Windows 7? Ja mam HP Photosmart C3180 i robiłem to za pomocą Windows Update.

@stary user
Niestety, ale aplikacje pisane pod Modern UI funkcjonalnością nie grzeszą, jak dla mnie to trochę bardziej rozbudowane widżety. Nawet aplikacje takie jak poczta czy przeglądarka zdjęć mają bardzo mało opcji, chociaż do prostych zadań są wygodne. Rozumiem, że Tobie Modern UI może się nie podobać i zainstalowałeś aplikację służącą za Menu Start, mi osobiście to nie przeszkadza. System powinien być dostosowywany pod nas, a nie my pod niego, więc wszelkie modyfikacje, które przeprowadzamy są dla mnie ok.

Poprawka oczywiście, żeby się przydała. Jednak dla mnie poprawka ta powinna wnosić zmiany do kafelków. Jak dla mnie brakuję trochę personalizacji. Ja uważam nowy ekran startowy ze ciekawy pomysł, który mimo wszystko wymaga trochę szlifu. Dla mnie korzystanie z komputera z wykorzystanieem Modern UI jest znacznie przyjemniejsze. Mimo tego nie wyobrażam sobie pracy bez klasycznego Pulpitu ;)

@MK
Nie rozumiem Ciebie. Czy Twoje wpisy mają na celu "nawrócenie" mnie ze złej ścieżki Microsoftu na dobrą ścieżkę Liunxa, czy prowadzisz tutaj małą "świętą wojnę" ? Jeśli mówimy o większości to może zacznijmy od tego, ze Windows ma 90% rynku i póki co czas zweryfikował to, że dystrybucje Linuxa na desktopie są śmieciowe. Ubuntu chcę być zauważone, twórcy bezczelnie zżynają wszystko od OS X, niestety ale słabo to robią, bo nawet do 1% nie mogą dobić, chociaż ich system jest za darmo. Tak właśnie rozumiem Twój tok rozumienia określający większość. Jeśli idziesz za większością zacznij używać Windows 7 lub OS X. Windows Vista też miał być porażką i końcem Microsoftu, mimo to jego lekko podrasowana wersja, czyli Windows 7 jest obecnie najlepiej sprzedającym się systemem operacyjnym na świecie.

@jasiwy17
Tak to już jest z wyglądem czegoś jednemu się podoba, drugiemu nie. Spokojnie możesz korzystać z Windows 7 co najmniej do 2020 roku, tym bardziej, że system ten nadal jest nowoczesny, ładny i wygodny ;)

Autor edytował komentarz.
  #140 04.01.2013 20:42

Autor twierdzi, że edytor tekstów nie podkreślał błędów, więc powinno być dobrze. Czy ten człowiek przeczytał chociaż dwa zdania swojego własnego tekstu? Tak, panie autorze, każde słowo z osobna jest może i prawidłowo napisane (też nie zawsze), ale razem tworzy to niemal bełkot. Po uwagach od innych czytelników powinien pan przynajmniej jeszcze raz to sprawdzić i poprawić.

  #141 04.01.2013 22:22

Generalnie system jaki jest każdy widzi. Cena niska (wersja download 129 zł). Mam na 1 laptopie i uważam, że zrobiony trochę dla małpy. Jaki sens ma niszczenie doskonałego menu start? Dla mnie niewypał.

  #142 04.01.2013 22:26

@Scorpions.B
Kolego, jestem krańcowo przeciwny nawracaniu kogokolwiek więc tu się mylisz i zupełnie nie rozumiesz co ludzie do Ciebie mówią (w tym wypadku piszą).
Tak jak nie rozumiesz, że chodzi o większość negatywnych wypowiedzi i doświadczeń z W8 userów pod tym wpisem, a nie o większość używającą Windowsy.
Ostatnią swoją odpowiedzią tylko mnie utwierdzasz w przekonaniu, które początkowo było jedynie podejrzeniem, że jesteś całkowitym laikiem jeśli chodzi o Ubuntu i inne OS'y.
Chłopie jak można coś takiego napisać cyt. "Ubuntu chcę być zauważone, twórcy bezczelnie zżynają wszystko od OS X" - i ty prowadzisz bloga o systemach operacyjnych, oprogramowaniu i komputerach - proszę Cię - odpuść !!!
Nawet nie zamierzam Ci tłumaczyć, że gdyby było prawdą to co napisałeś o "zżynaniu" to Canonical nie opuszczał by sal sądowych z powodu pozwów które z taką pasją serwuje w podobnych przypadkach Apple.
Nie zamierzam też nikogo namawiać do korzystania z jakiejkolwiek dystrybucji Linuxa, bo ci co z natury poszukują czegoś innego, preferują wolność, potrzebują OS do profesjonalnej pracy i nie podoba im się uzależnianie (w dość podstępny sposób) już dawno używają pingwinka.
Po moim doświadczeniu z nowym W8 chciałem się dowiedzieć co mają do powiedzenia inni i na tego bloga przywiódł mnie właśnie tytuł wpisu.
No cóż często tytuł okazuje się zwodniczy i tak jest właśnie w tym wypadku.
Miast dowiedzieć się dlaczego młodszy brat W8 jest słabszym następcą starszego W7, bo takie właśnie jest moje zdanie oraz sugeruje tytuł, to z treści wpisu eksplodują same ochy i achy autora (Ciebie) całego w skowronkach, oszołomionego urodą i powabem Windowsa 8.
Dla mnie jest to uroda niezwykle szpetna (nawet po włączeniu tzw. starego pulpitu okna wyglądają dużo gorzej niż w W7), funkcjonalność Modern UI i przydatność tych nieszczęsnych kafelków (również ich uroda) w profesjonalnym zastosowaniu dalece wątpliwa - takie jest moje zdanie i czytając Twoje odpowiedzi zarówno ja jak i wielu innych userów tu piszących starało się zwrócić Tobie na to uwagę.
Ty jednak z uporem maniaka starasz się wszystkim wmówić że nic takiego nie ma miejsca i nawet nie próbujesz merytorycznie tego umotywować.
Sam się dziwię dlaczego jeszcze tu jestem, ale po steku bzdur na temat Ubuntu (zżynanie z OS X), źle rozumianej większości i procentach zwyczajnie musiałem to napisać.

  #143 05.01.2013 00:08

@Scorpions.B

Zadam Ci kilka pytan, nie po to, zeby Cie obrazic, ale zeby zrozumiec, jakim uzytkownikiem komputera jestes skoro wydaje Ci sie, ze Windows 8 jest dobrym systemem...

1) Uzywales kiedys innego systemu niz Windows (uzywac to cos wiecej niz zainstalowac i poklikac kilka dni)
2) Uzywasz windowsa 8 do pracy biurowej, naukowej lub jakiejkolwiek innej niezwiazanej z rozrywka?


Jesli chodzi o to co piszesz o linuxach, to jest to zalosne i smieszne. Z calym szacunkiem, ale na calym swiecie przy profesjonalnych zastosowaniach wykorzystywany jest tylko i wylacznie linux. Takze wersje deskopowe sa bardzo dobre (debian, fedora i nawet to troche dziwaczne ubuntu z unity). Windows jest glupim system, defragmentacja rejestru dysku, to jest dopiero beznadziejne :)

Sprobuj utworzyc sie komputerow butowalnych z sieci uzywajac windowsa - to co wyjdzie bedzie dopiero zalosne.

  #144 05.01.2013 00:19

Swoja droga dzisiaj pozbylem sie windows 8 i zainstalowalem debiana (o, bylbym zapomnial, przeciez elita spoleczenstwa, czyli gracze, mowia, ze linux jest smieciowy, natomiast wszyscy programisci, naukowcy itp., czyli sama patologia, uzywaja smieciowego systemu).

A tak na powazne, szybkosc dzialania mnie zaskoczyla bardzo pozytywnie. Ale cos mi sie wydaje, ze niedlugo Microsoft bedzie nam wmawial, ze wygodniej sie pracuje na tabletach niz na kmputerach :)

Scorpions.B REDAKCJA  23 #145 05.01.2013 16:21

@Lukasz Mar
Nie wiedziałem, że programiści używają tylko i wyłącznie Debiana. Dzięki za oświecenie ;)

O wygodniejszej pracy na tabletach słyszałem już wcześniej od Google, czy Apple. Na tabletach łatwo konsumuje się treść, ale czy coś więcej? Jak dla mnie nie.

Odpowiem Ci teraz na Twoje pytania.
1. Ubuntu używałem przez dość długi okres czasu i powiem Ci, że system naprawdę świetny. Jednak w końcu z braku czasu postanowiłem wybrać jeden system i mój wybór padł na Windows.
2. Windows 8 używam ostatnio głównie do nauki programowania ;)

@MK
No może porównajmy interfejs w Ubuntu i OS X co? Widać wspólne elementy miedzy tymi systemami ;) Jeśli Ubuntu zacznie mocno zagrażać pozycji OS X to może mieć kilka spraw z Apple. No właśnie wielu profesjonalistów nie ma wyboru i korzysta z Windows, bo pod Ubuntu po prostu brakuje właściwego oprogramowania. Teraz wróćmy do opinii na temat Windows 8. Nie mówmy o opiniach wyrażanych w komentarzach przez użytkowników, lecz raczej spójrzmy jakie opinię dostaję system wśród recenzentów wielu popularnych serwisów i czasopism. Nie jest idealnie, ale często Windows 8 uważany jest za bardzo dobry system operacyjny.
No widzisz Tobie się nie podoba Windows 8, a mi się podoba. Każdy ma prawo do własnego zdania i nie rozumiem ocenienia mnie ze względu na podobający mi się OS. Tytuł blogu jak dla mnie wskazuje to, że Windows 8 nie sprzeda się tak dobrze jak Windows 7, a nie to, że jest to system gorszy.
Nadal twierdzę, że Cannonical wykorzystuje wiele elementów interfejsu OS X w swoim produkcie. Korzystałeś kiedyś z OS X?

Czytałeś moje wpisy dotyczące Ubuntu lub Linuxa Mint? Zobacz, że podoba mi się zarówno Windows jak i Linux(o ile tak mogę powiedzieć skoro korzystałem tylko z dystrybucji Ubuntu pochodnych)

@Max_MCP-MCSA2003
E.. tam nie wolno nazywać przeciętnego użytkownika małpą ;D

Autor edytował komentarz.
  #146 05.01.2013 22:06

@Scorpions.B

Napisalem cos innego - programisci zwykle nie uzywaja Windowsa.

Ciekawe co powiesz za dwa lata, jak rejestr sie pofragmentuje i system bedzie mulil. O ile wiem (moze sie myle, jesli tak to popraw mnie) problem w Windows 8 nie zostal rozwiazany.
Czytalem dzisiaij o poprawkach do Windows 8, moze one cos pomoga (bo poki co trudno sie pracuje), a raz jeszcze podkresle, ze moze cos z tego systemu bedzie, bo szybkosc dzialania to duzy plus.

Ale moim zdaniem w obecnej wersji windows 8 nie nadaje sie do pracy.

  #147 06.01.2013 08:50

Pentagon kupił Windows 8 na 1,5 mln komputerów (http://tech.pb.pl/2944678,71182,pentagon-postawil-na-windows-8). Może więc W8 nie jest takim złym systemem, tylko dla graczy?

Scorpions.B REDAKCJA  23 #148 06.01.2013 21:38

@Lukasz Mar
Jak to co? Będę zmuszony do zrobienia tzw "formata". Dobrze, że w Windows 8 jest opcja przywracania ustawień fabrycznych z zachowaniem aplikacji i plików, więc większego problemu nie powinno być ;) A jeśli będę zmuszony do pełnego przywrócenia ustawień fabrycznych to zawsze mam konto Microsoft i wszystkie ustawienia z nim zsynchronizowane ;)

@PN
Nie spodziewałbym się tego, szybciej już wybrania Windows 7 ;)

  #149 06.01.2013 22:52

Uważam, że autor tego tekstu kocha słowo "iż",a iż to był ruski motocykl.

  #150 07.01.2013 11:05

Używam systemu win 8 tak jak autor napisał po zmianie lapka na nowszego tam miałem win xp. Teraz mam już go 2 mce i krew mnie zalewa nie mogę się przyzwyczaić wszystko pochowane tak głęboko trzeba wszystkiego szukać,uczyć się na nowo. Na początku bajer podobało mi się( 2 dni) coś nowego ale jak musze cos szybko zrobić to wk.....am się niesamowicie daje sobie jeszcze 2 mce (no cóż może nie jestem wystarczająco inteligentny żeby go obsługiwać) i będę go zmieniał pewnie na 7

pciproblem   6 #151 07.01.2013 11:50

@Lukasz Mar
"Ciekawe co powiesz za dwa lata, jak rejestr sie pofragmentuje i system bedzie mulil"
że co ??? od czasów visty coś takie nie występuje jądro NT 6.XXX jest tak dobre że to instalujesz i działa to nie XP że co roku reinstalka a jeśli miałeś takie problemy to problem był po twoje/sprzętu stronie bo ja ich nie mam wczoraj już zainstalowałem u siebie na PC win8 poprzednio była 7 i mam ją od 2009 do wczoraj i działała świetnie ze wszystkimi poprawkami

Scorpions.B REDAKCJA  23 #152 07.01.2013 17:44

@simon 83
Niestety, ale przyzwyczajania musimy zmienić, mi to przyszło w miarę łatwo, ale wszystkiego jeszcze nie poznałem. Podoba mi się Twoje podejście, że chcesz dać Windows 8 szanse, a nie odrzucasz od razu, ponieważ niektóre rzeczy wykonuję się trochę inaczej ;)
@pciproblem
Zostało to bardzo poprawione. Ja też miałem Windows 7 przez ponad 2 lata i oprócz minimalnego zwolnienia przy włączania nic nie zauważyłem, ogólnie system działał tak samo. No, ale komuś może te 3-4 sekundy przed uruchomieniem robią problem, więc może zrobić sobie formata ;)

  #153 07.01.2013 17:55

simon 83
Jesteś bardzo cierpliwym człowiekiem. Ja po 2 tygodniach próby przyzwyczajenia się dałem sobie spokój. Zainstaluj classic shell lub inną aplikację przywracającą stare menu i znowu będziesz miał wszystkie funkcje pod ręką.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #154 07.01.2013 18:06

@stary user
Dajmy mu czas ;P Jeśli Modern UI mu się nie spodoba, to niech zainstaluje sobie aplikację ;)

  #155 10.01.2013 17:20

Zainstalowałem windows8 pro na czystym dysku, w dniu premiery dałem witaminkę. I niestety muszę stwierdzić po 20 dniowych testach (a robiłem cuda instalowałem stare gry i programy) chodzi jak windows7 czyli bardzo sprawnie i szybko, odpala szybciej i zamyka) i nie gadajcie mi bajek.komputer 2.3 ghz x2. 2 gb ramu karta 250 mb, pes 2013 śmiga fifa 2013 smiga, stara gierka supertuxkart może ktoś pamięta śmiga, programy graficzne Corel CS4,5 śmigają, a super Mario Bros i wiele innych. i tak 280 gb danych i dalej śmiga jak nowy. Meni Start, zaczynałem od visty legalnej 2008 roku przyszła jakaś aktualizacja już nie pamiętam zablokowała mi dostęp do meni start i co musiałem żyć bez meni start i powiem, że wcale nie tęskniłem za nim. Po testach odinstalowałem win8 wróciłem do legalnej 7. I na pewno kupie ten system.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #156 10.01.2013 17:49

@Doktorek. XP
Raczej trochę szybciej od Windows 7 ;)
Menu Start nadal jest w Windows 8 tylko w nowszej odsłonie, mocno odmienionej, chociaż po wybraniu opcji "wszystkie programy" w Modern UI wszystko do złudzenia układem przypomina Menu Start. Powiem Ci, że Menu Start w starej formie stało się dla mnie zbędne ;)

  #157 10.01.2013 19:35

Nie wiem dlaczego autor zaleca, aby nie testować Windows 8 w maszynie wirtualnej. OK, to zależy od jakości maszyny fizycznej, ale powiem tak - testuję od kilku dni na Dell Studio XPS MiniTower z i7 na pokładzie i śmiga w maszynie wirtualnej jak burza (do tego z przydzielonymi tylko 2GB RAM).

Wygląda też na to, że Windows 8 to naprawdę duży krok naprzód. Wygodny w użyciu, szybki (szybszy niż 7-mka w tych samych warunkach), o wiele mniej zasobożerny... i jeden minus - po przestawieniu sie na Modern UI, chciałoby się, aby cały system miał jednolity UI - powracanie do UI z 7-ki raz po raz (niektóre aplikacje na Windows nie działają z Modern i same wymuszają takie przełączenie - po jakimś czasie... irytuje. Tak, dobrze czytacie - jak się pozna Modern UI i przyzwyczai do jego działania, to stare UI wydaje się drętwe i niemiłe. Przynajmniej takie jest moje wrażenie. Tak czy owak - złego słowa na W8 więcej nie powiem.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #158 11.01.2013 16:32

@Gorgolo
Dlaczego nie zalecam testowania Windows 8 na maszynie wirtualnej? Odpowiem, że już kilka razy spotkałem się z opiniami, że dany system działa średnio, a później okazywało się, że system był zainstalowany na maszynie wirtualnej. Jeśli instalację na maszynie wirtualnej zrobimy poprawnie i będziemy mieli odpowiednie ku temu zasoby to taka instalacja może nam dać dosyć dokładny wgląd w system. Mimo tego nigdy nie uzyskamy takiego efektu jak normalne instalacja systemu operacyjnego.

  #159 11.01.2013 19:49

@Doktorek. XP

Akurat w Viscie menu start nie mialo tej samej funkcjonalnosci co to w windows 7 - piszesz po prostu glupoty nie znajac tematu.
Menu Start w Windows 7 bylo swietnie zrobione, pierwszy raz dalo sie go sensownie wykorzystywac (dzialalo mniej wiecej tak jak launcher w ubuntu). Mnie zlikwidowanie tej funkcjonalnosci osobiscie zaskoczylo (w bardzo negatywny sposob).

Jak pisalem wczesniej, jadro systemu jest bardzo dobra, funkcjonalnosc nie nadaje sie do powaznej pracy. Na pewno nastapi jakas zmiana, zbyt duzo powaznych osob na to narzeka.

  #160 19.01.2013 10:01

coś mnie podkusilo i przeinstalowałem 7 na 8 i to był mój najwiekszy błąd 8ka to shit do entej potęgi teraz zastanawiam sie jak odwrocic ten proces bez wyrzucania kompa na śmietnik . Porównujac 8ka same minusy

Scorpions.B REDAKCJA  23 #161 19.01.2013 11:30

@Jerry4453
Jak to jak? Zainstaluj sobie Windows 7, ale jeśli nadal chcesz się pozbyć komputera oraz Windows 8 to z chęcią go przygarnę ;)

  #162 19.01.2013 18:27

Pie*rzyć ten systemopodobny twór!

  #163 19.01.2013 21:16

Mam Win 8 jest spoko, szybszy od 7. Jedyne co mi przeszkadza to te kafelki. Nie rozumiem po co je wdrozyli wystarcza mi na Nokie Lumie. Ale coz musialem sie przyzwyczaic. Wlasciwie z kafelek korzystam tylko po to zeby wejsc w pulpit.

  #164 19.01.2013 21:29

System to system ma dzialac szybko i byc wygodny. ;)

Scorpions.B REDAKCJA  23 #165 20.01.2013 13:37

@Ela333
Na taki komentarz czekałem ;)
@Punisher4xe
Kafelki możesz spotkać jeszcze w Xboxie ;)
@Punisher4xe
To tylko dwie cechy, a to trochę za mało ;)

  #166 20.01.2013 18:48

Ja miałem kontakt z xp,vista,7 i nawet 8 i aktualnie posiadam ósemkę. I opinia która wniosła teorię o tym że co drugi windows to shit jest prawdziwa. 8 to nie dość że shit, działa on na zasadzie: powiedzmy że szprzedawca np laptopa pokazuje nam np szybki start systemu 8 - instalujesz 2/3 programy i system muli jak by był najebany 50 procentówką. Dodatkowo sterowniki nawet i bety i te najnowsze działają gorzej niż starsze. System 8 został stworzony na zasadzie oszczędzania pamięci ram by był szybszy, jednak przeprowadziłem pare tesów i okazuje się że pomimo 4 rdzeniowego procesora windows działał jak mucha w du##e. A mianowicie , podam 1 przykład: folder/ paczka rara ważąca 350kb klikłem prawym by rozpakować. 7-10s czekałem na rozwinięcie listy. >:( a co do gier 3D nawet nie będe komentował. W 8 brakuje wielu programów jak np: windows for live czy inny program zgodny do gier. Miałem 3godz pracy z instlacją GTA 4 + sama instalacja i szukanie unlock code ok. 4-5Godz gra orginał a muliła jak sraktor na autostradzie. Gta samo w sobie jest źle zooptymalizowane ale bez przesady, na moim kompie na dużych i rozdzielcości HD powinna śmigać a leci na nawet nie na normal w porównaniu do 7 gdzie wszystko śmigało. Plan zasilana jest zjeba#y system potrzebuje w ch#j energi.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #167 20.01.2013 20:45

@ŚwiętyKoleś
Jak nazywa się ten mechanizm działania Windows 8, o którym wspomniałeś?
Jakimi programami można spić Windows 8? Z chęcią się pobawię i sprawdzę efekt ;D
No niestety, ale instalując sterownik w wersji beta nie możemy mieć 100% pewności, że wszystko będzie chodziło jak powinno. Jeśli nowsze sterowniki chodzą gorzej od tych starszych to miej pretensje do ich producenta, a nie Windows.
Co ma liczba rdzeni do wydajności procesora?
Jakie są te programy zgodne do gier? Nie wiedziałem, że takie są, aż sam się dziwie, że wcześniej jakoś uruchamiałem te gry.

  #168 21.01.2013 03:24

Jestem zwyczajną, przeciętną użytkowniczką sieci i kompa. Filmy, gry, internet. Mam Samsunga 500MB. Nie znam się tak jak Wy, czasem przeraża mnie nawet fachowe słownictwo jakiego używacie. Jestem laikiem. Ale coś Wam napiszę. Użytkowałam Windowsy 98, XP a obecnie mam Win7. Chciałam się czegoś dowiedzieć o Win 8 od fachowców, dlatego weszłam poczytać Wasze opinie. Nie kupiłabym sprzętu z tym oprogramowaniem. Dlaczego? Jest tu wiele komentarzy wyważonych, wiele krytycznych, różne opinie, niektóre bardzo szczegółowe. Zabrakło mi jednego. Prawdziwego entuzjazmu, szacunku i radości, że wszedł na rynek naprawdę fajny system, który choć owszem ma niedociągnięcia, to jest zdecydowanym krokiem do przodu. Nie widzę w tych komentarzach frajdy z Win 8. Widzę oczekiwanie na kolejny, być może lepszy produkt. A przepychanki o szczegóły niewiele wniosą. To jak dzielenie włosa na czworo, kiedy z góry widać, że z g.wna bata nie ukęcimy :(

Scorpions.B REDAKCJA  23 #169 21.01.2013 14:58

@szczecin
Powiem Ci, że mogłabyś mieć problemu z Windows 8, a raczej z jego obsługą. Trochę się pozmieniało, czy na dobre to zależy komu się podoba. Osoby, które nie interesują się szeroko pojętym IT mogę się lekko przerazić mając pierwszy kontakt z Ósemką. Trochę inaczej się go obsługuje, trochę inne ma podejście to wielu aspektów. Zauważyłem, że sporo osób, które zasiadają do Windows 8 pyta się mnie o podstawowe rzeczy, chociażby jak przejść do Pulpitu czy uruchomić film. Jednak do Windows 8 łatwo jest się przyzwyczaić. Z pewnością zauważyłaś, że większość opinii jest negatywnych, no cóż zmiany i to zmiany dosyć rewolucyjne ciężko się przyjmują. Czy będzie Cię nakłaniał do Windows 8? Odpowiem Ci, że nie. Nie chcę Cię zrazić do nowego systemu, jeśli będziesz chciała sprawdzić nowy Windows to sama się na niego zdecydujesz.

  #170 21.01.2013 20:57

To poprostu konflikt pokoleń. Podobnie pewnie było jak wszyscy mieli jedynie MS-DOS a tam nagle Windows wychodzi - z pewnością było im się ciężko przerzucić. Tak samo później ze starszych Windowsów na nowsze. Ci którzy w momencie wydania W8 mieli XP pewnie ten nowy system odrzucą, jednak przyszłe pokolenia będą korzystać z tego systemu normalnie i dla nich te "zwykłe" Windowsy będą czymś takim jak dla nas MS-DOS.

  #171 22.01.2013 01:15

@Scorpions.B
Stary, uparles sie na to, by powtarzac, ze Windows 8 nie podoba sie, bo tak jest zawsze z nowymi rzeczami. Ale mylisz sie, ten system naprawde nie nadaje sie do pracy na ekranie bezdotykowym, a zwlaszcze do powaznej pracy. Poza tym on juz od kilku miesiecy i coraz wiecej osob na niego narzeka. Pamietam jak wchodzil win 95 - troche osob na poczatku narzakalo, ale po dwoch miesiach juz nikt nie uzywal NC.

A pozostawienie dwoch interfejsow jest najglupszym pomyslem jaki widzialem od poczatku istnienia systemu Windows.

Mam dwa laptopy - na dellu vostro mam lunuxa i windowsa 7, na dellu latitude mam windowsa 8. I choc ten drugi laptop jest o klase lepszy, to ze wzgledy na win 8 nie wlaczylem go od tygodnia! Jak znajde czas zainstaluje tam 7.

A swoja droga - w latitude mam dysk ssd i win 8 wlacza sie w 7 sekund. Wie ktos moze w jakim czasie wlacza sie linux na dyskach ssd? (poza szybkoscia wlaczanie sie nie widze ani jednej zalety win 8).

Scorpions.B REDAKCJA  23 #172 22.01.2013 17:42

@Luk Mar
Czy w poważnej pracy system ten, aż tak bardzo się różnic od Windows 7? Menu Start nadal mamy, tylko, że w zmienionej formie, jednak wpisując szukane frazy mamy taki sam efekt. Pulpit wygląda tak samo jak w Windows 7 i praca na nim jest niemal identyczna.

Oba interfejs nie są od siebie tak oddzielne jakby mogło to się wydawać. Jednak obawiam się, że Pulpit został trochę zredukowany i jeśli ma później zostać całkowicie usunięty to zapowiada się nie ciekawie, bo wykonywanie czegoś poważniejszego na obecnym Modern UI nie jest ciekawe.

A propo SSD(nie wiem dokładnie co to za model):
Ubuntu 12.04 - 8,57s
Windows 7 HP - 15,58s

  #173 23.01.2013 22:18

jak w tym nowym windows 8 podzielic dysk na partycje??blagam o pomoc

Scorpions.B REDAKCJA  23 #174 24.01.2013 13:28

@tajka
Dla mnie najlepszym i najwygodniejszym sposobem jest użycie narzędzi od innych firm. Jednym z najłatwiejszych programów do dzielenia dysków jest: http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Partition-Master,Program,Windows,12861.html. Jak coś to pisz, to pomogę ;)

  #175 24.01.2013 21:11

a jeszcze mam pytanko odnosnie wifi poniewaz nie chce laczyc z siecia wybieram wyszukiwanie sa sieci ktore nie sa zabezpieczone wlaczam i niby idzie i przerywa i komunikat ze nie mozna polaczyc sie z siecia nie wiem o co chodzi??czegos brak??moze nie mam sterownikow jakichs bo jedyne to co zdazylam zrobic po kupnie komputera to go wlaczylam i nie bylo jeszcze polaczenia z netem wiec moze czegos nie pobralo??

  #176 24.01.2013 21:15

Może dla internautów , słuchaczy muzy itp.win8 jest oki
Ale do normalnej pracy gdzie używa się kilku programów użytkowych to win8 jest poronieniem a szczególnie szukanie po rogach , nie wspomnę o zamknięciu systemu.
win8 mam 10 dni i o 10 dni za długo
Gdyby ktoś chciał wiedzieć to na co dzień pracuję na Autocadzie.Ofisie
pozdrawiam
Andrzej

  #177 25.01.2013 10:16

Przesiadłem się z Visty na Windows 8. Zdecydowanie więcej plusów niż minusów. Może dlatego, że mam pragmatyczny a nie emocjonalny stosunek do komputera i szybko uczę się nowych rzeczy. Jak dla mnie ekran startowy to gigantyczna rozwinięta wersja Menu Start a interfejs to coś w stylu Win 7 z wbudowaną specyficzną obsługą pulpitów wirtualnych i wprowadzonymi najlepszymi pomysłami z Office i tabletów.

Znam ludzi, którzy twierdzą że nie potrafią skopiować plików z pena bez Total Commandera bo "bo ja zaczynałem od Nortona" kto normalny dzisiaj płacze za DOS'em? TC to fajne narzędzie ale używanie go tylko i wyłącznie w celu symulacji interfejsu sprzed 20 lat to żenada. To samo jest z Windows 8, część ludzi przeraża każda zmiana, nawet na lepsze i dorabiają do tego jakąś dziwną ideologie. Moim zdaniem z 7 nie warto zmieniać, dla XP i Visty to duży krok do przodu.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #178 25.01.2013 15:41

@tajka
hasło?

  #179 25.01.2013 19:31

mysle ze nie haslo bo inni moga korzystac z tego netu bo niezabezpieczony no jestem w kropce

  #180 27.01.2013 19:58

Mam windows 8 od 2miesiecy i stwierdzam ze to badziestwo tylko na tablety i telefony. Nie polecam!!!!

  #181 28.01.2013 22:33

Totalne dno. Problem z uruchomieniem pulpitu, ze znalezieniem wyłaczania komputera inne nazwy po co? Problemy z umieszczaniem skrótów do pulpitu. Nikomu nie polecam i szczerze odradzam. Jak ktoś pisze że to jest super to chyba jest typowym lemingiem na zasadzie w TVN powiedzieli że Donald jest super to znaczy że tak faktycznie jest;)

Scorpions.B REDAKCJA  23 #182 29.01.2013 17:16

@Gall anonim
Jeśli masz problem z uruchomieniem pulpitu to naprawdę omijaj Windows 8 szerokim łukiem, a problem z uruchomieniem Menu Start na Windows 7 też masz?
Dodawanie skrótów na Pulpit nie jest trudnością, chociaż w Win 7 trochę lepiej jest to rozwiązane.
@Anonim
Raczej na tablety, na smartfonach mamy Windows Phone 8, a to nie jest ten sam system ;)
@tajka
Próbowałeś instalacji sterowników?

  #183 02.02.2013 17:13

Na windowsie 7 gra się bardzo dobrze!

  #184 03.02.2013 14:28

a mi na tym w8 nic nie chodzi, nic co lubie antywirus , gry, program do pracy ogónie nie polecam ustawienia zgodności tez nie pomagają e ch uj owy system :-} wydałem niepotrzebnie kase na laptop z tym g.... a na dodatek laptop jest robiony pod w8 nie ma ustawień w bios na wybór cd z nowym systemem...nie wiem moze ktualizacie bios trzeba zrobić ...ale troche się boję tego robić żeby nie zje bać..no to tyle od normalnego urzytkownika komputera a jak który specjalista mądrzyć się chce ze błędy czy co ... to od razu mówię POCAŁUJ MNIE W D.... to wiesz o co chodzi już.. Pozdrawiam...

Scorpions.B REDAKCJA  23 #185 03.02.2013 18:45

@Anonim
Jaki antywirus? Sprawdzałeś czy Twój program antywirusowy jest zgodny z Windows 8? Jakie gry nie działają? Z specjalistycznymi programami często są problemy i to zawsze przy wydaniu nowego Windowsa.

Problemy z oprogramowaniem to wina raczej ich producentów, którzy Ciebie olali i nie wydali odpowiednio wcześniej aktualizacji pod nowy system. Nie widzę tutaj winy systemu operacyjnego. Tak samo jakbyś narzekał na Ubuntu czy na OS X., że nie działają programy z Windows. Między Windows 8, a Windows 7 jest zachowana naprawdę dobra kompatybilność.
Nie ma takiego czegoś jak laptop przystosowany pod Windows 8 z możliwością korzystania tylko z tego systemu. Jeśli producent udostępnił sterowniki pod Windows 7 to możesz wykonać downgrade.
"Pocałuj mnie w d..." powiedzieli producenci oprogramowani z którego korzystasz ;)

  #186 05.02.2013 14:32

Windows 8 to = SZAJS , mam go nie cały miesiąc i jestem załamany !! Windows 8 nie obsługuje ( oprócz szajsowatych ikonek ) żadnych gier , niemal żadnych programów , nie obsługuje JAVY , kto kórw… wymyślił tak szajsowaty system !!! Niech Microsoft odda mi PIENIĄDZE !!

Scorpions.B REDAKCJA  23 #187 05.02.2013 15:27

@Radek Szczecinek
Raczej nie umiesz zainstalować programów ;D
U mnie wszystkie gry, które chodziły na Windows 7 działają bez problemów na Windows 8. 99% programów, które działy na Windows 7 działają na Windows 8. Jave obsługuje, póki co to OS X jej nie obsługuje, ale winne jest tutaj Oracle.

  #188 06.02.2013 01:55

@Andrzej111

Absolutnie sie zgadzam.

Inna sprawa, rozwiazania w Win 8 sa kretynskie.
A tal wogole to, ze trzeba najezdzac kursorem na boki ekranu i czekac az cos sie pojawi jest zenujace... Kto z uzytkownikow Windows 7 mial wlaczana autoukrywanie paska? Ja osobiscie nie znam takiej osoby (kazdego to irytowalo).

Rozwiazania w Windows 8 sa glupie i wogle ich nie rozumiem... I uwazam, ze nie przyjma sie, niestety.

  #189 06.02.2013 13:56

http://pclab.pl/news52057.html Ciekawy artykuł, o tym jak ten twór naśladujący system operacyjny, się na razie przyjął i jak się sprzedaje (bardzo słabo). Od siebie dodam, że system macany palcami, to mojm zdaniem przewidywanie Microsoftu, że userzy coraz bardziej do małp będą się upodabniać (poniekąd słusznie). Tyle że chyba wyprzedzili trochę epokę, to tak szybko się nie dzieje...

Scorpions.B REDAKCJA  23 #190 06.02.2013 16:09

@Nie Maupa
Patrząc, że nowy Windows wydawany jest co kilka lat to zainteresowanie się ekranami dotykowymi przez Microsoft jest jak najbardziej zrozumiałe, tym bardziej, że takie urządzenia stają się coraz popularniejsze.

  #191 08.02.2013 12:45

Win 8 ,a raczej jego interfejs to pomysł ciężko chorego na głowę informatyka. Gdy czytam pozytywne opinie na temat WIN 8 to zastanawiam się kto je pisze.O przewadze nad innymi wersjami ma świadczyć bardzo krótki start - no tak ale następnie trzeba spędzić kilka minut by znaleźć gdzie się podział plik który wczoraj ściągnąłem z internetu. Forsowanie na siłę koncepcji bibliotek to kolejne nieporozumienie.
Te pomysły a szczególnie "kafelki"absolutnie nie sprawdzają się w pracy .To nie jest interfejs dotykowego ekranu w telefonie to ma być poważne narzędzie pracy.To jakiś chory pomysł by szukać ukrytego "wyłącznika" systemu. a w przypadku źle "wyregulowanej" myszy może stanowić problem o czym przekonali się moi sąsiedzi wzywając mnie na pomoc ,ponieważ nie mogli w żaden sposób dotrzeć do tego bardzo pomysłowo ukrytego panelu ustawień.
Jeżeli ktoś tak bardzo uwielbia ekran dotykowy to niech przyjmie do wiadomości ,że nie wszędzie się on sprawdza a na pewno absolutnie nie sprawdza się przy pracy na programach do obróbki grafiki ,montażu filmów ,Excelu, Wordzie i wielu innych .Moim zdanie WIN 8 to poważny niewypał.

  #192 08.02.2013 15:20

Gdybym miał podejść do problemu laicko - powiedziałbym, że Microsoft uważa nas za idiotów, którzy zdolni są tylko do klikania w kwadraciki. Jestem informatykiem i zdaję sobie sprawę, że w tej branży cały czas trzeba się doskonalić, ale im nowszy Windows tym bardziej poukrywane funkcje (dużo czasu zabiera szukanie czegoś co kiedyś było w jakimś sensownym miejscu), a nie mówiąc o wyszukiwaniu - żenada. Przeszkadzało komuś to, że można było kliknąć PKM w folder i wybrać wyszukaj? Spróbujcie to zrobić teraz! Uważam, że co drugi Windows może być w miarę dobry! Vista z mechanizmami które dla przeciętnego człowieka były nie do odnalezienia - podczas pracy system się zaktualizował i nie pytając robił restart i te wszystkie okna - czy jesteś pewien...?

Scorpions.B REDAKCJA  23 #193 08.02.2013 19:41

@jhruhr
Plik, który pobrałeś będzie w tym samym folderze co byłby w Windows 7. No chyba, że masz inne ustawienia przeglądarki. Jeśli nie chcesz go szukać to w ekranie startowym wyszukasz go od razu po wpisaniu szukanej frazy.
@bq
Wyszukiwanie w Windows 8 działa tak samo jak w Windows 7, a dodatkowo mamy bardzo dobry mechanizm z poziomu Modern UI. Opcje(nie licząc ustawień Modern UI) są w tym samym miejscu co w poprzedniku.
Kolejny, który powtarza mit, że co drugi Windows jest dobry ;/

  #194 10.02.2013 00:12

@Scorpions.B

Stary, zejdz na ziemie, bo juz zaczynasz mnie denerwowac. System Windows 8 jest bardzo niefunkcjonalany. Ktos napisze na forum to co i ja mysle o tym systemie, a Ty za chwile piszesz, ze to nieprawda, ze ktos mity powtarza.
Przemysl to co piszesz bo niedlugo bedziesz sam ze soba gadal.

Poza tym system przystosowany do "przewijania palcami" naprawde nie nadaje sie do powaznej pracy. Sam jestem naukowcem, czesto przychodza do mnie studenci, cos tlumacze im na tablicy, czesto przynosze jedzenie z barku do pokoju. I nie wyobrazam sobie, ze mialbym brudnymi paluchami po ekranie mazac. I nie widze tez jaka mialbym obslugiwac TeXa, Mathematice i aplikacje biurowe za pomoca ekrany dotykowego. Takie cos jest tylko do rozrywki.

Akurat srednio lubie Microsoft, wiec nie przeszkadza mi, ze taki chlam wypuscili.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #195 10.02.2013 11:55

@lukasz mar
Oki, dobrze wiedzieć :*

  #196 11.02.2013 09:40

mam windows 8 na swoim kompie i jak najszybciej chce go zmienic

Scorpions.B REDAKCJA  23 #197 11.02.2013 13:59

@lary11
Możesz wykonać downgrade do Windows 7, śmieszne jest to, że takie coś też kosztuje. Możesz też dać szansę Windows 8 lub zainteresować się Linuxem ;)

  #198 18.02.2013 15:06

Zostawilem windows 8 na probe, glownie uzywalem w tym czasie linuxa, jedyne co to dokonywalem aktualizacji windows 8 i zainstalowalem open office.
W kazdym razie wycofuje z poprzednich slow. Windows 8 uruchamia sie teraz nie 5 sekund a przynajmniej 12-13 (dell latitude e6330, dysk ssd), czyli w takim tempie jak windows 7 i duzo wolnie niz ubuntu na dysku hdd.

Innymi slowy nie widze w tej chwili zadnych zalet windows 8.

Pozdrowienia

Scorpions.B REDAKCJA  23 #199 18.02.2013 17:23

@ukasz mar
Co się stało, że nadal chcesz rozmawiać z użytkownikiem Windows 8, któremu nowy system od Microsoftu z pewnych względów przypadł do gustu?
Patrzenie na system ze względu na jego szybkość uruchamia i wysuwanie na tej podstawie wniosków nie ma zbyt dużego sensu, chociaż szybkość uruchamiania jest z pewnością zaletą. Mam u siebie Windows 8 ponad 3 miesiące i system nadal startuje tak samo sprawnie jak na początku, a trochę aplikacji już było instalowanych. Różnica w czasie uruchamiania Windows 8, a Ubuntu jest niewielka. U mnie uruchamiają się w bardzo podobny tempie, różnica 1-2 sekund. Przeprowadzone testy pokazują ten sam wynik. Jednak warto zauważyć, ze systemy Windows muszą załadować więcej danych.
Windows 8 z pewnością nie jest systemem idealny, ale przecież taki nie istnieje. Jednak system ten posiada sporo zalet.

Również pozdrawiam.

  #200 18.02.2013 21:05

Kupiłem żonie lapka vaio windows8 poraszka!! w ciągu tygodnia system naprawiał się 3 razy i nadal jest z nim cos nie tak jutro pakuje w niego win7 od ponad roku mam swojego lapka z win7 i nie było żadnych problemów z nim nie polecam nikomu win8 chyba ze na tablecie

  #201 18.02.2013 21:15

a może to zagryfka szpiegująca dać wszystkim za darmo i kontrolować masy

Scorpions.B REDAKCJA  23 #202 19.02.2013 12:16

@Rafaellos
Po czym występują te naprawy? Samoczynnie, czy po wykonaniu jakiś czynności?
@rakf
Ale co dać za darmo?

  #203 22.02.2013 10:03

Mam Windowsa 8 na początku trochę mnie wnerwiała ale na uczyłem się go obsługiwać miał trochę nie doróbek jak to przy Windowsach ale to się zmieniło po aktualizacji nawet mogę powiedzieć że lepiej się obsługuje . Co nie którzy narzekają na nowe menu start że są kafelki a nie jak pasek np w windows 7.
Moim zdaniem nowe menu start ułatwia życie . Porównywałem z windowsem 7 pod wydajność wydajniejszy jest windows 8 . Bardzo mocno polecam

  #204 22.02.2013 10:07

@Scorpions.B
Zona wyjechala do mamy (jest w 9 miesiacu) i zabrala mi mojego vostro z ubuntu i zostawila latitude z przekleta osemka. A nie mam czasu na reinstalacje...
Siedze na egzaminie i pilnuje studentow i wlasnie zauwazylem kolejny problem - wbudowana przegladarka pdf nie jest nawet w stenie poprawnie wyswietlac matematycznych znakow.
Innymi slowy kazdy dzien potwierdza moje zdanie, ze to system do zabawy :)

Scorpions.B REDAKCJA  23 #205 22.02.2013 10:57

@Lukasz Mar
Programem, który najpoprawniej otwiera pliki pdf jest Adobe Reader, który już nie jest wspierany pod Linuxem. Przykładów braku oprogramowania pod Linuxa jest sporo, a zamienniki sprawdzają się najczęściej tylko w rozwiązaniach domowych, a nie profesjonalnych. Sam muszę korzystać z dwóch programów niedostępnych na Linuxa. Jednak Windows nie jest systemem tylko do zabawy, a nieraz okazuje się, że to Ubuntu nim jest z powodu braku oprogramowania. Czy można pisać o systemie, że jest to zabawy ze względu na aplikacje, tym bardziej wbudowane? Jeśli tak, to Linux na desktopie szybko odpadnie. Dlatego według mnie odpowiedź brzmi nie.

@1987piotr1987
Powiem Ci, że szybko spodobały mi się rozwiązania w Windows 8, ale nie byłem do nich w 100% przekonany jako lepszych. Z czasem zauważyłem, że nowe rozwiązania dotyczące obsługi są znacznie wygodniejsze ;)

Autor edytował komentarz.
  #206 23.02.2013 14:46

Zwykły użytkownik i Windows 8
https://www.youtube.com/watch?v=G79-Mb0UdVo

  #207 23.02.2013 20:47

"Windows 8 na pewno to shit, co drugi Windows jest zły, ja poczekam na Windows 9"
Nie będzie Windows'a 9, tylko Windows Blue :]

Scorpions.B REDAKCJA  23 #208 24.02.2013 00:25

@Fan Windows 7
Większość zwykłych użytkowników ma problemy z przejściem z Windows XP na Windows 7 ;)

Zgadzam się, że Windows 8 wprowadza zmiany w obsłudze, ale są to zmiany nie wielkie i dotyczą głównie obsługi Modern UI, reszta jest niemal identyczna co w Windows 7. Uważam, że Microsoft dla takich "niedzielnych" użytkowników powinien wbudować w Windows 8 naprawdę dobry samouczek.

  #209 26.02.2013 22:26

@Scorpion
Wydaje mi sie, ze sie mylisz. Po instalacji Linuxa masz praktycznie wszystko - swietna przegladarke pdf (okular), pakiet office (libre/open), klineta poczty, komunikator, dobra przegladarke (zwykle chrome lub firefox) i wiele innych. To powod, dla ktorego polecam linuxa znajomym slabo znajacym sie na komputerze.
Akurat windows 8 probuje nasladowac linuxa, i bardzo kiepsko to wyszlo.

  #210 26.02.2013 22:31

@Scorpions.B

No wlasnie nie rozumiesz, ze wiekszosc osob nie pisze, ze Win 8 jest trudny w obsludze lub ze sobie z nim nie radzi. Z tego co ja rozumiem wiekszosc nie rozumie po co Modern UI. Po to, zeby laptop lub komputer stacjonarny przypominal smartfona?

Scorpions.B REDAKCJA  23 #211 27.02.2013 16:08

@Luk Mar
Już widzę reakcje KE jakby Microsoft zintegrował swój pakiet biurowy z Windows 8, już sama przeglądarka robi sporo zamieszania. Przeglądarka PDF okular jest świetna? Dobra, ale na pewno nie świtna. Powiem Ci, że trochę jak brakuje do poprawności wyświetlania dokumentów Adobe Reader. Firefoxa, Chrome spokojnie możesz zainstalować na Windows i jest jeszcze bardzo dużo innych przeglądarek, więc wyboru masz do bólu.
Ja polecam znajomym Linuxa z innych powodów, niż zawarte w nim na początku oprogramowanie. Jednak Ubuntu dla osób mających pierwszy raz kontakt z komputerem może być lepszym rozwiązaniem, niż Windows.
Windows 8 raczej próbuje naśladować systemy mobilne oraz Microsoft próbuje stworzyć własny ekosystem na wzór tego od Apple.

Modern UI ma połączyć tablet z komputerem, w końcu to tablety są teraz coraz częściej wybierane, a sprzedaż na komputerów spadła.

  #212 28.02.2013 06:39

no dobra no to może tez ja się wypowiem :)

plusy +
+ szybkość ładowania z zimnego startu
+ więcej szczegółów w takich narzędziach jak menadżer zadań
+ na nowo napisana licencja na Windows w wersji OEM jeśli nie liczyć faktu że sprzedawane są na razie tylko w tej wersji :(
+ cena ok. 250 zł rewelacja + możliwość instalacji wstecznej wersji systemu za pomocą numeru z win 8 - ale to tez trzeba dokładnie sprawdzić przed zakupem na stronie MS z jakiej wersji jest wolno a z jakiej nie

no i tu chyba koniec z plisami

teraz minusy -
- kafelki i bark możliwości pozbycia się ich z systemu
- aplikacja DESKTOP a w zasadzie fakt że DESKTOP jest aplikacją i żeby coś co nie działa w kafelkach zaczęło działać to trzeba najpierw uruchamiać tę aplikacje co jest niczym innym ja naprawdę emulacją win 7 lub win xp w środowisku WINDOWS 8 :(
- z racji że powywszy DESKTOP jest tylko aplikacją to przekład np. zgłuszmy ze mamy GG i to GG nie działa na kafelkach otwiera się w DESKTOP -ie i fajnie problem zaczyna się gdy w między czasie otwieramy jakąś aplikacje która jednak na tych kaflach działa bo w tedy podczas pracy na innych kaflach ten tak zwany DESKTOP jest praktycznie całkowicie wstrzymany i np. nie ma w żaden sposób możliwości w tedy dowiedzieć się że ktoś do nas pisze jeśli jakoś w magiczny sposób nie przyjdzie nam do głowy powrót na DESKTOP PO RASZKA TOTALNA :( ale prawdopodobnie dzięki takim działaniom system oszczędza na np. pamięci :)

a teraz z innej beczki mówiliście o folderach filmy obrazy pobrane ktoś tu walnął chało folder mediów a nikt nie za-uwarzył że to to samo i że MICROSOFT odkrył na nowo Amerykę odkrywając przed użytkownikami na nowo jak działają linki miękkie i twarde
funkcjonalność dostępna od Windows ME wcześniejszych nie liczę bo w tedy były tylko MOJE DOKUMENTY
a Linux -y miały to od początku

  #213 28.02.2013 12:17

- WIN 8 jest do bani
- używałeś?
- tak, niestety

Scorpions.B REDAKCJA  23 #214 28.02.2013 15:35

@Theodorx
I taką opnie rozumiem, a nie jak ktoś się wypowiada nie mając styczności z systemem. Jednak ile trwał Twój kontakt z Windows 8 oraz może jakieś konkrety. Lubię długi komentarze ;)

PS.
Jeszcze niecałe 100 wyświetleń i mam 50 tyś wyświetleń tego wpisu ;)

Autor edytował komentarz.
  #215 06.03.2013 15:46

Miałem okazję mieć komputer z windows Vista, miałem windows 8 legalny inaczej i teraz mam windows 7

I powiem szczerze jeśli ktoś ma viste to niech przy niej zostanie (ale radzę wgrać sp2 bo dużo błędów jest bez niego)
Jeśli ma ktoś 7 to niech też zostanie.

Dlaczego?
ponieważ wszystkie 3 (no może z win 8 są małe problemy ale za miesiąc 2 naprawia pewnie) odpalą te same programy i gry oraz mają taką samą wydajność co dowodzą niezależne testy (różnice wielkości błędu pomiarowego) oczywiście wystarczy rozsądna optymalizacja bo bez tego to naprawdę różnice są duże.

Jedyne co różni je od siebie to nakładka i optymalizacja więc mając jakikolwiek z tych 3 nie zauważymy jakiś zmian w wydajności czy innych rzekomych ulepszeń.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #216 06.03.2013 20:07

@bololabich
Zbyt dużych różnic w wydajności gier niema, jednak optymalizacji w samym działaniu systemu nie da się nie zauważyć. Windows 8 zużywa trochę ponad 600 MB RAM, system działa sprawniej, posiada wiele ulepszeń i lepiej wykorzystuje nowy sprzęt. Ulepszeń jest sporo i z pewnością użytkownik je zauważy. Jednak czy mu się spodobają to zależy wyłącznie od jego upodobań ;)

  #217 07.03.2013 15:32

Kupiłem niedawno laptopa z Windows 8 . Nie jestem początkującym użytkownikiem i testowałem już różne systemy operacyjne . Po tygodniowym testowaniu tego systemu , przeinstalowałem system na posiadaną w starym laptopie Windows 7. Powiem krótko ludzie nie dajcie się nabić w butelkę . ten system to żenada , wielka żenada , to ubezwłasnowolnienie użytkownika , nie jest warta nawet 5 gr.
Odwiedziłem też zaprzyjaźniony sklep komputerowy w którym dowiedziałem się , że prawie codziennie zgłaszają się użytkownicy którzy proszą o przeinstalowanie systemu. Jeśli nie wierzysz w tę opinię i masz zamiar kupić nowy lub zainstalować na starym ten niebywały wynalazek - to życzę dużo zdrowia i mocnych nerwów.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #218 07.03.2013 16:23

@wlodekdeb
Jakie ubezwłasnowolnienie użytkownika masz na myśli ?

  #219 12.03.2013 15:37

ModernUI to ulepszone menu start.

Tylko że do premiery windows 8 nie używało się menu start aby wkleić treść z edytora do maila i odwrotnie...

Jeżeli na tym polega ulepszanie to chylę czoła przed wybitym umysłem, który na to wpadł...

Scorpions.B REDAKCJA  23 #220 12.03.2013 16:53

"Tylko że do premiery windows 8 nie używało się menu start aby wkleić treść z edytora do maila i odwrotnie... "
A czy w Windows 8 używasz do tego Modern UI? No chyba, że chcesz włączyć aplikację Poczta, ale w Windows 7 jej nie miałeś, więc z pewnością nie mogłeś użyć czegokolwiek, aby ją włączyć. Nie rozumiem tego argumentu.

  #221 19.03.2013 20:28

nie wiem, może jestem dinozaurem, ale nienawidzę tabletów i smartfonów, i tego, że wybrany laptop ma ten cholerny windows 8. Dlaczego nie można kupić laptopa "czystego" z możliwością wyboru dowolnego systemu operacyjnego?? Tylko wgrywają masakryczną vistę lub równie masakryczne windows 8 dobre do zabawy a nie do normalnej pracy. To nie jest profesjonalne podejście do Klienta i jego preferencji. Czuję się ubezwłasnowolniona przez ten system zamiast uwolniona. Poczta działa jak chce, a nie jak należy, przyciski myszki są bezużyteczne bo różne rzeczy na ekranie pojawiają się i znikają, chore. To jest dobre do zabawy a nie do normalnego funkcjonowania z systemem. Mam jedynie nadzieję że windows 7 okaże się lepszy, przynajmniej dla mnie na tyle, że nie będę musiała już oglądać windows 9, bo pewnie to jeszcze większe g...
Windows 8 - kupa, kupa, kupa

Scorpions.B REDAKCJA  23 #222 20.03.2013 09:59

@Barbara2007
Chyba wszyscy producenci sprzętu starają się, aby w ich urządzeniu było jak najnowsze oprogramowanie czy to Windows, Android czy Linux. Zawsze możesz kupić komputer bez systemu operacyjnego i później zainstalować taki jak Ci odpowiada ;)

  #223 21.03.2013 22:40

Mój szwagier kupił nowego lapka z win8 i mimo że już kilka dni siedzę przy 8 to normalnie krew mnie zalewa na ten system. Microsoft powinien jeszcze wypuścić deaktualizator z win8 na win7. No a teraz ciekawostka. Na stacjonarnym kompie mam win XP,na lapku win7 no i u szwagra win8 (wszystkie legalne) Najszybszy w działaniu jest XP,niewiele mu ustępuje 7 a najgorzej muli się 8 Gdy przyjdzie pora na zmianę kompa to będę szukał takiego z win7 a 8 będę omijał szerokim łukiem

Scorpions.B REDAKCJA  23 #224 22.03.2013 15:30

@hary7
Windows 8 działa gorzej, niż Windows 7??? Rozwiązania szukałbym w innej konfiguracji sprzętu lub zaśmieconym systemie.

  #225 22.03.2013 20:32

Po kilkumiesięcznym doświadczeniu z "ósemką" mogę ocenić ten system bez emocji. Windows 8 ma pewne zalety, kilka dobrych rozwiązań. Nie są jakieś rewolucyjne w stosunku do Win 7, ale w dobrym kierunku i pozytywnie wpływają na obsługę komputera. Ma też oczywiście tzw. "choroby wieku dziecięcego", ale jak zwykle znikną one pewnie wraz z kolejnymi aktualizacjami. Ogólnie jako system zarządzający programami bardzo mi się podoba i jestem z Win 8 bardzo zadowolony.
Jednak to co zrobił MS z Menu Start to można wytłumaczyć tylko tym, że jak każdy monopolista, lekceważy potrzeby klientów i wciska nam kit dla swoich partykularnych interesów. Na desktopie czy zwykłym laptopie nie da się używać Win 8 bez poprawienia go przy pomocy zewnętrznej aplikacji przywracającej Menu Start. Nie chodzi tu o jakąś trudność w obsłudze, bo nowy interfejs nie jest w sumie trudny i można się do niego przyzwyczaić. Chodzi o utratę funkcjonalności w stosunku do poprzednich wersji, która może człowieka doprowadzić do niezłej irytacji. Gdyby porównać używanie systemu do prowadzenia samochodu, a interfejs do drzwi, przez które wchodzimy do wnętrza tego samochodu, to wówczas byłoby tak, jakby kupując bardziej nowoczesny i wygodny samochód, kierowca pozbawiony został pilota, zamki w drzwiach zostały umieszczone u dołu drzwi, a klamki gdzieś pod dachem. Do tego jeszcze kluczyk pasuje tylko do drzwi pasażera i po otwarciu drzwi trzeba obchodzić samochód dookoła, żeby wsiąść. Dopiero potem możemy cieszyć się z jazdy nowym, lepszym pojazdem. Obsługując nowy interfejs trzeba się więcej namachać myszką i biegać po całym systemie, żeby uruchomić potrzebne opcje. Nie zamierzam kupować tabletu, ale jeśli by mi się kiedyś odmieniło, to doświadczenia z Modern UI na laptopie sprawiły, że czuję obrzydzenie do tego interfejsu i pewnie będę rozglądał się za jakąś konkurencyjną opcją, chociaż pewnie na ekranach dotykowych ten interfejs może się sprawdzać.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #226 23.03.2013 15:14

@stary user
Modern UI ma przed sobą jeszcze długą drogę, aby był funkcjonalnym interfejsem i z pewnością nigdy nie uda mu się zastąpić klasycznego Pulpitu, bo w rozwiązaniach bardziej zaawansowanych opada natychmiastowo. Jednak interfejs ten ma w sobie spory potencjał, dla mnie to nowocześniejsze Menu Start. Mam nadzieję, że zapowiedziana aktualizacja Windows Blue wniesie sporo uprawnień do Modern UI. Ciągle brakuje mi ciekawych aplikacji pod Modern UI, bo obecnie ze sklepu mam zainstalowane tylko Iple i Google Search, a i tak z tej drugiej skorzystałem kilka razy. Modern UI z pewnością świetnie obsługuje się za pomocą dotyku, chociaż poruszenia się za pomocą myszki też jest w miarę wygodne, jednak do tradycyjnego Pulpitu bardzo dużo mu brakuje. W obecnym stanie Modern UI to dla mnie Menu Start z widgetami i nic więcej, podobnie aplikacje pisane pod ten interfejs to dla mnie trochę bardziej rozbudowane widgety. Połączenie dwóch interfejsów w Windows 8 z pewnością świetnie sprawdza się na wszystkich hybrydach tabletu z laptopem oraz w laptopach z ekranem dotykowym, jednak Modern UI jak dla mnie służy tylko i wyłącznie do odbierania treści. 90% czasu i tak spędzam z klasycznym Pulpitem, dlaczego tylko 90%, ponieważ aplikacja Ipla pod Modern UI jest dla mnie świetna i często z niej korzystam.
Jednak jak już kilkakrotnie wspomniałem Windows 8 to nie tylko Modern UI, ale również sporo ulepszeń pod maską, które to głównie przekonały mnie do przejścia na nowy system Microsoftu.
Po długim czasie spędzonym z Windows 8 Modern UI stracił dla mnie sporo, brakuje mi tutaj wielu rzeczy i niecierpliwie czekam na Windows Blue, ale mimo tego ciągle mam podobne zdanie co tutaj: http://www.dobreprogramy.pl/Scorpions.B/Modern-UI-godny-nastepca-Menu-Start,3704...

  #227 25.03.2013 18:22

Na moim komputerze Windows służy tylko i wyłącznie do gier wszystkie inne rzeczy związane z pracą na komputerze to tylko LINUX !!!

Scorpions.B REDAKCJA  23 #228 25.03.2013 20:45

@demo666
Dobrze wiedzieć, sporo użytkowików Linuxa grający w gry korzysta z podobnego rozwiązania ;) Chociaż Steama już macie, mam nadzieję, że dzięki temu będzie coraz więcej gier na Linuxa.

CeMeNT   3 #229 01.04.2013 16:08

To całe Modern UI przypomina po prostu zabawkę dla dzieci (nie wiem, czy ktoś to już pisał, ale nie uśmiecha mi się sprawdzać ponad 200stu komentarzy ;) ).
Wielgachne kafle "tu dotknij, tam przejedź" wyglądają wręcz namolnie. Menu start z Win7 jest o wiele bardziej przejrzyste i wygodne w użytkowaniu choćby dla kogoś, kto ma minimalne pojęcie o obsłudze peceta. Pracowałem (nie na wirtualnych maszynach) na W8 CP, W8 RP i RTM i żadna z tych wersji, oprócz szybkością działania i wstążkami w eksploratorze (wielki plus za nie), mnie nie urzekła żadną rewolucyjną cechą, o wygodzie obsługi za pomocą myszy i klawiatury nie wspominając (nie bawi mnie machanie myszą jak cepem, żeby uruchomić jakąś aplikację).

Autor edytował komentarz.
  #230 01.04.2013 22:39

Moim zdaniem Windows 8 nadaje się dla użytkowników, którzy nie pracują na komputerze, a używają go do rozrywki. Mam dostęp do laptopa z W8 i uważam, że nadaje się on tylko do przeglądania internetu... Najbardziej tragicznym rozwiązaniem ją według mnie ustawienia, które są tak prostacko skonstruowane, że większość opcji możemy zmieniać pomiędzy wartościami "Tak", lub "Nie". Osobiście pozostanę przy moim PC z W7. UWAŻAM, ŻE MÓJ LAPTOP Z LAT '90 (procesor 399mHz, 192Mb RAM i dysk 12Gb) Z WINDOWSEM XP JEST CZASAMI NAWET LEPSZY, NIŻ MÓJ PC Z W7, PONIEWAŻ WYKONUJE OPERACJE BEZBŁĘDNIE I TYLKO ON NADAJE SIĘ DO STEROWANIA np. MASZYNAMI CNC, PONIEWAŻ NIE ZAWIESZA SIĘ I NIE WPROWADZA GŁUPICH BŁĘDÓW, KTÓRE ZACINAJĄ TE MASZYNY! Jakość, a nie szybkość :) Nie wiem gdzie prowadzi ta gałąź "technologii", ale ja gorąco dziękuję! Do programowania AVR wolę poużywać "starych" maszyn.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #231 02.04.2013 10:38

@FreeSky
Samo Modern UI jest tylko dla rozrywki, ale przecież w Windows 8 masz klasyczny Pulpit prawie niczym nie różniący się od tego z Windows 7, więc do pracy raczej się nadaję, a przecież zawsze możesz doinstalować sobie program imitujący Menu Start.

CeMeNT   3 #232 02.04.2013 12:05

Tylko w tym wypadku (jak już ktoś wyżej napisał) klasyczny pulpit jest tylko shellem/dodatkiem do Metro, a powinno być odwrotnie. Windows 8 ze swoim (żeby rzeczywiście nie powiedzieć, że prostackim) interfejsem moim zdaniem nie za bardzo ma szanse, żeby zdobyć uznanie klientów korporacyjnych.
Ja sobie nie wyobrażam, żeby przez kilka godzin pracować na komputerze z "ósemką" i uruchamiać programy poprzez latanie myszą w poszukiwaniu jednego durnego kafla. W takim wypadku zwykły Start jest (moim zdaniem, oczywiście) o niebo wygodniejszym rozwiązaniem.

"że większość opcji możemy zmieniać pomiędzy wartościami "Tak", lub "Nie"" - dla mnie jest to traktowanie użytkownika jak (proszę wybaczyć mi to określenie) idiotę, który może zmienić tylko to, na co pozwoli mu system. Sądzę, że dla obeznanego użytkownika peceta jest to niedopuszczalne.

Nie piszę już o aspekcie wizualnym, gdyż połączenie normalnego desktopu i "nowoczesnego" Metro nie wyszło najlepiej. Metro jest uproszczone do granic możliwości, kafle wyglądają jak narysowane przez przedszkolaka a w tym wypadku stary pulpit z "siódemki" jest tylko marnym dodatkiem, gdyż i tak większość "akcji" dzieje się w środowisku Modern UI.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #233 02.04.2013 12:38

@CeMeNT
Szczerze? Ja też jakoś słabo widzę sukces Windows 8 w firmach, bo nikt tam nie będzie korzystał z aplikacji Modern UI, dlatego też coraz bardziej jestem przekonany do tego, że Microsoft wydał wersję Enterprise z możliwością powrotu do klasycznego wyglądu. Jednak spora część użytkowników chciałaby, aby mieć taką opcję u siebie w każdym systemie, a wtedy Modern UI oraz sklep Microsoftu sporo by stracił. Ostatnio przyszedł mi do głowy ciekawy pomysł. Aby w desktopie system domyślnie uruchamiał się w trybie klasycznego Pulpitu z możliwością przejścia do Modern UI, a jeśli korzystalibyśmy z funkcji tabletu byłoby odwrotnie tryb Modern UI z możliwością przejścia dla Pulpitu. Powiedzmy sobie szczerze, że Modern UI najlepiej sprawdzą się jak interfejs dotykowy, a jego obsługa myszką jest średnio wygodna, przy prostych aplikacjach dosyć fajnie się to sprawdza, ale jeśli miałbym w Modern UI pracować nas czymś bardziej zaawansowanym to dostałbym szału.

  #234 05.04.2013 17:17

Używam Windows 8 już 3 miesiące. Mam prośbę-chciałbym zainstalować stare meni Start z dostępem do wszystkich programów-proszę o link do sprawdzonego dobrego programu oraz ewentualnie o instrukcję.Sam próbowałem jakiś taki program zainstalować i skończyło się że musiałem na nowo wgrywać cały system. Z góry dziękuję. Ja używam komputera tylko do pracy i System Windows 8 bardzo spowalnia i komplikuję moją pracę(używałem wcześniej XP ,7, i było ok.).-jest to dla mnie tym bardziej duży problem, że mam grupę inwalidzką i z racji schorzenia nie mogę za długo siedzeć przed komputerem. Moja opinia o tym -Ten system to po prostu złośliwość.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #235 05.04.2013 17:42

@Jacek 1
Może to Twoje wcześniejsze przyzwyczajenie pozwalały Ci lepiej pracować, w końcu klasyczny Pulpit w Windows 8 masz, a Modern UI oprócz tego, że zajmuje cały ekran nie różni się zbytnio funkcjonalnością od Menu Start, chociaż prostego dostępu np: do Panelu Sterowani mi brakuje. Zawsze można wpisać Panel Sterowania, nawet kilka pierwszych liter i kliknąć enter, ale ilu mniej doświadczonych użytkowników o tym wie? A ustawienia dostępne z poziomu Modern UI są śmieszne. W Windows 8 jest też kiepski dostęp do drukarki, a raczej do skanera, jeśli ktoś nie korzysta z oprogramowania producenta.

Kurczę sam korzystałem z tego co pamiętam tylko z jednego programu imitującego Menu Start, bardziej z ciekawości, niż wewnętrznej potrzeby. Polecam Ci zatem świetny program jedno z użytkowników tego portalu: http://www.dobreprogramy.pl/StartForDesktop,Program,Windows,37465.html

  #236 05.04.2013 17:49

Jacek 1
Ja używam Classic Shell: http://www.dobreprogramy.pl/Classic-Shell,Program,Windows,35757.html
Ma wszystkie potrzebne możliwości, łącznie z pomijaniem metro przy starcie oraz wyłączaniem aktywnych rogów. Bardzo duże możliwości konfiguracji i co jest ważne, zapisywania tej konfiguracji, żeby przy ewentualnym odświeżaniu systemu nie trzeba było się znowu trudzić z dostosowywaniem do swoich potrzeb.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #237 05.04.2013 18:25

@stary user
Co dokładnie masz na myśli pisząc zapisywanie konfiguracji? Zapisywanie do pliku, czy do chmury? ;) Testowałeś polecony wcześniej przeze mnie program? Chciałbym mieć jakieś odniesienie do innych programów ;)

  #238 05.04.2013 20:38

Scorpions.B
Testowałem StartForDesktop, ale już po przetestowaniu Classic Shella i jak dla mnie to CS jest dużo lepszy. Konfigurację zapisuje się do pliku z którego po ponownym zainstalowaniu aplikacji można importować zapisane ustawienia.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #239 06.04.2013 12:51

@stary user
Dzięki za informacje ;)

  #240 06.04.2013 16:36

Używam komputera HP TouchSmart610 (dotykowy ekran) z Windowsem 8 to muszę przyznać że nawet na komputerze na którego Windows 8 jest bardziej wskazany niż Win7 to Windows 7 bez porównania działał lepiej niż z Windowsem 8 który jest wolny i nadaje się w zasadzie jedynie do przeglądania internetu, gry na owym systemie to porażka, w grze Battlefield 3 jest 2 razy mniej FPS niż na Win7 pomimo tego że na Win8 i Win 7 grałem na tych samych ustawieniach graficznych. Nie polecam!

Scorpions.B REDAKCJA  23 #241 06.04.2013 17:23

@Antokz
Co jak co, ale na szybkość działania Windows 8 narzekać raczej niema co. Gry jednak o wiele szybciej nie działają, liczba FPS jest taka samo lub o 1-3 klatki więcej na korzyść Windows 8. Skoro masz ekran dotykowy to Windows 8 powinien być o wiele lepszym wyborem, w końcu to do tego został stworzony Modern UI. Może winne były sterowniki lub źle skonfigurowane jakieś opcje.

Autor edytował komentarz.
  #242 04.05.2013 14:44

A ja tam wole win8 zalezy mi na szybkosci iten bije na leb na szyje win7 . Menu start kafelkowe i chwala za to co z tego ze na laptopa wieksze ikony = latwiejsze celowanie kursosrem. Zawsze to w menu start mona sobie pogrupowac aplikacje mam multimedialne, inernetowe, gry lepsze zarzadzanie ulubionymi.
Ten z win7 przycisk badziewie male rozwijalne menu = po co?
Wszyscy tak narzekaja na win8 najlepeij to se kupcie atari i kasety na gry.
Technologia idzie w gore a wy w dol.
Windows8 to jest to.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #243 04.05.2013 15:37

@WIN to tylko 8
Obecnie ciężko byłoby mi powrócić do starszych edycji systemu Windows. Szybko przywykłem do nowych, według mnie lepszych rozwiązań. Na Windows 8 pracuje mi się o wiele wygodniej ;)

  #244 06.05.2013 20:46

Windows 8 to badziew, chodzi wolniej od 7. Ponadto microsoft sie zecwanil, żeby pobierac programy w wersji na windows 8 (kafelki). Programy występujące w wersji klasycznej się przycinają, a programy w wersji na ósemkę są niedorobione xD Mam nowy komputer z windows 8, a na starym paździerzu windows 7 chodził dużo lepiej mimo iż indeks wydajności prezentował się dużo słabiej. Windows 8 to gówno, a ja niestety przez wzgląd na gwarancję sprzętu będę się z nim musiał męczyć :/

Scorpions.B REDAKCJA  23 #245 06.05.2013 22:26

@nie instaluj windows 8
Windows 8 z pewnością jest płynniejszy od swojego poprzednika, sprawdź, czy czasem nie mam problemów ze sterownikami. Nie rozumiem o co Ci chodzi z tym wycwanieniem się Microsoftu. Pierwsze wycwaniło się Apple tworząc świetny sklep z aplikacjami, który według mnie jest wygodniejszy, niż klasyczny sposób pozyskiwania aplikacji. Niestety, ale sklep w Windows 8 praktycznie oferuje tylko aplikacja Modern UI, są też i klasyczne, ale próba ich wybrania kończy się przeniesieniem Nas do przeglądarki, ba są nawet wielkie tytuły wśród gier jak chociażby Wiedźmin 2, ale jest to tylko link. Zgodzę się, że większość aplikacji dostępnych w sklepie jest słabych, ciekawych jest tylko kilka, a większość dostajemy już zainstalowane w systemie, ja ze sklepu pobrałem tylko aplikacje Ipla. Mam nadzieję, że to się zmieni. Indeks wydajności systemu Windows nie jest jakimś znaczącym testem, jest to jeden z najprostszych testów pokazujących przybliżone, ogólne wyniki. Jednak większa wartość powinna świadczyć o lepszej wydajności, obawiam się, że Twoim przypadku to nie system jest winny.

  #246 27.05.2013 19:11

czyżby sponsorowany artykuł.. ?

Scorpions.B REDAKCJA  23 #247 28.05.2013 10:09

@enter_
Niestety, ale nie ;P

  #248 30.05.2013 22:01

Niestety windows8 jest głupi mam z nim doswiadczenie i nie polecam P:S mam ten system!

Scorpions.B REDAKCJA  23 #249 31.05.2013 16:53

@Opinie_PL
Co rozumiesz przez stwierdzenie, że Windows 8 jest "głupi" ?

  #250 01.06.2013 16:52

Obecnie mam Windows 8, od dwóch tygodni. Bardzo mi się podoba. Nie rozumiem bardzo negatywnych opinii innych użytkowników. Poprzednio miałem Windows XP i jakoś się odzwyczaiłem.

Serdecznie Polecam ;-)

Scorpions.B REDAKCJA  23 #251 01.06.2013 19:27

@Misiek696
Z Windows 7 miałbyś jeszcze łatwiej, bo Pulpit, ustawienia w Panelu Sterowania itp jest niemal identyczna ;)

  #252 03.06.2013 02:12

Po pierwsze. Po przeczytaniu tego artykułu dochodzę do wniosku, że jest to artykuł typowo reklamowy (ale to jest tylko moje zdanie). Zachwalanie win8 tylko dlatego że to program Microsoftu. Może autor tego artykułu uświadomi sobie, do czego zmierza Microsoft wprowadzając ten system. „Przeciętny użytkownik wymienia system razem z komputerem raz na 4-5lat”. Ja bym to określił inaczej. Przeciętny użytkownik jest zmuszany do wymiany systemu raz na 4-5lat. Czy ktoś widział w sprzedaży laptopa bez zainstalowanego systemu, albo aby była możliwość wyboru systemu podczas zakupu laptopa. A co szkodzi abym w sklepie poprosił o laptopa z np. win7. Sprzedawca ma od producenta dyski z różnymi systemami i zakłada taki jaki chcę. Albo zamawiam dany komputer z odpowiednim systemem. Ale Microsoft poszedł dalej i wymusza na producentach instalowanie nowego biosu, który blokuje możliwość zmiany systemu. Mam taki sprzęcik z win8 i tym nowym biosem. Bios burzy się nawet jak zainstaluje się jakiś sterownik od innego systemu. A ile ludzi wstawia do nowego komputera z win7 sprzęt, który ma sterowniki od Visty i ładnie to pracuje. Teraz takie numery nie przejdą. Teraz coś o samym win8. Może to i dobry system, ale chyba tylko dla Microsoftu. Takiego szpiegowania użytkownika nie było jeszcze w żadnej edycji Windowsa. Gdzie by się człowiek nie ruszył to zaraz wyskakuje, zaloguj się do konta Microsoft. Zainstalowałem się do swojego Skype. I bez mojej zgody wszystkie moje kontakty ze Skype, pojawiły się w udostępnionych kontaktach, SZOK. Zakładam sobie jakiś katalog, aby coś tam chwilowo przechować, chcę później go skasować, nie mogę! Nie mam uprawnień! Chcę zmienić tą wstrętną tapetę w metro, nie mogę! Muszę sobie kupić program, aby to zrobić! Chcę obejrzeć fotki w aplikacji z metro, jako pokaz przesuwając je palcem. Nie mogę! Muszę je najpierw zaimportować do swojej biblioteki obrazów! A chciałem tylko przejrzeć fotki z karty pamięci!? Nawet nie mogę fotek skopiować do biblioteki, bo to nic nie da, muszę je zaimportować. Po co!? I tu od razu przychodzi na myśl informacji, która wypłynęła z Microsoftu o szpiegowaniu, co użytkownik ogląda na komputerze. Po trzech miesiącach spędzonych na win8, mógłbym kilka stron maszynopisu napisać o wadach tego sytemu, ale po co jak to i tak nic nie zmieni. Na zakończenie. Już widzę te uśmiechnięte panie w biurach, które kończyły kursy, aby cokolwiek ruszyć na XP, a teraz pracodawca kazał im korzystać z win8. I jaszcze pytanko do autora artykułu. Dlaczego gdy podczas instalacji nie wyraziłem zgody na uczestnictwo w programie poprawy jakości produktów Microsoftu. W menadżerze zadań, wszystkie pozycje odnośnie tego programu są aktywne i wysyłają informacje do Microsoftu? To jest to zachowanie prywatności, o którym tak rozpisuje się Microsoft.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #253 03.06.2013 14:30

@Zbych123
Według mnie to normalne, że producent chcę, aby w urządzeniu był jak najnowszy system. Nowy system potrafi lepiej wykorzystać nowy sprzęt w komputerze, który mam zamiar kupić. Możesz kupić laptopy bez systemu, możesz i z Linuxem. Jednak większość woli komputer z zainstalowanym system, dlatego producenci spełniają ich prośbę. Mi też działania z BIOSem się nie podobają, na szczęście można to wyłączyć. Co do aplikacji Zdjęcia, też jestem zawiedziony jej funkcjonalnością i dlatego używam przeglądarki desktopowej. Obsługa klasycznego Pulpitu jest niemal identyczna jak w przypadku Windows 7. Chyba z tym pracownice dadzą sobie radę, przecież nie będzie Microsoft ciągle wspierał Windows XP. Tyle się mówi o migracji na Linuxa, ale co z tego, skoro nawet z nowszym Windowsem są problemy i trzeba robić kursy.

  #254 05.06.2013 04:22

Przebudowałem swój stary, 12 letni komputer. Zmieniłem też XP na Win8 64bit. Nie przeżyłem jakiegoś wielkiego szoku. Są pewne zmiany w obsłudze, ale nie sądzę, aby to dyskwalifikowało ten system. Na początku zainstalowałem Classic shell, ale już go odinstalowałem. Nie jest potrzebny. Wystarczy trochę poznać Win8. Trochę go dostosować. I pracuje się wygodniej niż na XP. A dostęp do panelu sterowania? Klikamy PPM w lewym dolnym rogu na desktopie, z wyświetlonego menu wybieramy "Panel Sterowania", i już. Czy w Win7 jest prościej? Nie nadaje się do pracy, bo ma Ekran Start i Modern UI? No bez jaj. Modern UI ma _dodatkowo_, w stosunku do poprzednich wersji windows. Taki bonus. Na W8 uruchomimy programy działające pod W7. Na W7 nie uruchomimy aplikacji Modern UI. Wkrótce wyjdzie Win8.1 (Windows Blue). Taki SP1 dla ósemki. Poprawi sporo rzeczy w Windows 8. Czy warto przejść z windows 7 na 8? W większości przypadków nie warto. Po co dopłacać? Ale z XP lepiej przejść na 8, niż na 7.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #255 05.06.2013 16:11

@PN27
Film z najnowszej kompilacji Windows 8.1, zapowiada się znakomicie ;)
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VQb5caeSo00

  #256 11.06.2013 18:32

To najgorszy system operacyjny w historii. Największe wady to:
- brak menu start, a zamiast tego rozwlekłe kafelki w systemie obrazków jak dla niedowidzących i dla małych dzieci. Już ponad 8 milionów ludzi skorzystało z aplikacji pulpitu "start8" i innych. Microsoft nie wychodzi na wprost wymaganiom użytkowników ponieważ obawia się obniżenia zaintersowaniem tzw, sklepem w menu kafelkowym.
- nie działa wiele programów, a jak działają to tylko ich najnowsze i często nienajlepsze wersje. Np. skype trzeba pobrać dla windowsa 8 i wyświetlany jest na cały ekran. Nie można pisać na skype w jednym oknie np na skype, a w drugim na GG. Tak samo jest przy czytaniu plików PDF domyślnym programem windowsa 8. Nie ma znaków "X", którymi można zamknąć program czy stronę wywaloną na cały ekran. Trzeba być domyślnym, że należy wcisnąć ALT + F4.
- często po włączeniu z tzw. uśpienia jest czarny obraz i trzeba wcisnąć POWER aby wyłączyć kompa i na nowo uruchamiać.
- często ma nagłe "BLACK OUTY" czyli nagle wyłącza się całkiem bez żadnej zapowiedzi.
- aktualizacje często trwają bardzo długo, nawet 10 minut.
- przy zakupie nie dostajemy ani sterowników ani windowsa 8 na płycie, w razie uszkodzenia dysku lub innej awarii, np. systemu nie mamy nic aby uruchomić komputer. ( u mnie nie da się zrobić płyty z BACK UPEM, bo jak stwierdził serwisant "coś jest nie tak". Więc jestem skazany na to co mam do końca żywota kompa.
- touch pad był by fajny gdyby nie to, że wyskakują okienka przy lekkim tylko ruchu w lewo. Jest to uciążliwe i po 2 tyg uznałem, że nie do opanowania.
Znalazłem też jedną zaletę tego systemu:
- szybko się uruchamia z tzw. uśpienia.
OCENA: NIEDOSTATECZNY +

Scorpions.B REDAKCJA  23 #257 12.06.2013 01:00

@WINDOWS 8 TO PORAŻKA
"- brak menu start, a zamiast tego rozwlekłe kafelki w systemie obrazków jak dla niedowidzących i dla małych dzieci. Już ponad 8 milionów ludzi skorzystało z aplikacji pulpitu "start8" i innych. Microsoft nie wychodzi na wprost wymaganiom użytkowników ponieważ obawia się obniżenia zaintersowaniem tzw, sklepem w menu kafelkowym. "
No to korzystaj z Windows 7 lub niższych systemów, nikt Ci nie broni. Żaden inny system nie zapewni Ci Menu Start.

"- nie działa wiele programów, a jak działają to tylko ich najnowsze i często nienajlepsze wersje. Np. skype trzeba pobrać dla windowsa 8 i wyświetlany jest na cały ekran. Nie można pisać na skype w jednym oknie np na skype, a w drugim na GG. Tak samo jest przy czytaniu plików PDF domyślnym programem windowsa 8. Nie ma znaków "X", którymi można zamknąć program czy stronę wywaloną na cały ekran. Trzeba być domyślnym, że należy wcisnąć ALT + F4."
Nie trzeba korzystać z wersji Modern UI programu Skype, jest to opcja, można też korzystać z starszej wersji. W poprzednik edycjach Windows czytnika PDF w ogóle nie było, a jak Microsoft dodał to tylko narzekania, zawsze masz Adobe Reader. Alt+F4 to nie jedna opcja zamknięcia aplikacji Modern UI ;)

"- często po włączeniu z tzw. uśpienia jest czarny obraz i trzeba wcisnąć POWER aby wyłączyć kompa i na nowo uruchamiać."
Mam Windows 8 mam na dwóch komputerach w domu i problemu z tym niema. Napisz do Microsoftu, a raczej do producenta komputera ;)

"- aktualizacje często trwają bardzo długo, nawet 10 minut. "
Aktualizacje przebiegają tak samo jak na Windows 7. Może dysk jest winny?

"- przy zakupie nie dostajemy ani sterowników ani windowsa 8 na płycie, w razie uszkodzenia dysku lub innej awarii, np. systemu nie mamy nic aby uruchomić komputer. ( u mnie nie da się zrobić płyty z BACK UPEM, bo jak stwierdził serwisant "coś jest nie tak". Więc jestem skazany na to co mam do końca żywota kompa. "
Wygląda to tak samo jak na Windows 7 ;)

"- touch pad był by fajny gdyby nie to, że wyskakują okienka przy lekkim tylko ruchu w lewo. Jest to uciążliwe i po 2 tyg uznałem, że nie do opanowania."
Złość się do producenta oprogramowanie, a nie miej pretensji do Windows 8;)

"- szybko się uruchamia z tzw. uśpienia."
Na świeżo też jest szybciej ;)

Ocena: Bardzo dobry+ ;)

  #258 03.08.2013 13:40

ja pracuje od tygodnia na windows 8,i jest mi bardzo przykro,ale zostanie usuniety z mojego laptopa.robi wszystko,tylko nie to co ja chce zeby zrobil.a naprawde mam czas zeby pogrzebac i poszukac.pomylka

Scorpions.B REDAKCJA  23 #259 03.08.2013 13:57

@kamusiella
Tak z ciekawości zainstalujesz jaki system? Windows XP czy Linuxa?

  #260 11.08.2013 13:51

pracuje na wind 8 od 2 miesięcy. Moim zdaniem ten system to pomyłka.
Kafelki to głupota na rysorach. Skype zainstalowałem na pulpicie, gdyż kafelkowa wersja tego programu to tragegia. A inne kafelki są nieurzywane.

Wiele progrmaów nie działa. Internet działa w ograniczonym zakresie. Przeglądarka Mozlilla nie działa w pełni a przegladarka eksplorel to nieporozumienie.

W firmie Microsoft siedzą informatycy, ludzie pozbawieni styczności z rzeczywistością. A rzeczywistość jest taka, że przeciętny urzytkownik komputera, nie będzie siedział godzinami nad kompem aby zgłębiać jego obsługę. Większość ludzi ma dom, pracę i rodzinę i to dla nich woli poświęcić swój czas.
Porażka i tyle.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #261 11.08.2013 23:00

@Anonim
Ja pracuję na Windows 8 prawie już cały rok. Moim zdaniem ten system to godny następca swojego poprzednika. Kafelki mają potencjał, jednak klasycznych aplikacji obecnie nie są w stanie zastąpić. Ja właśnie przekonałem się w końcu do Skype dzięki aplikacji kafelkowej, która była fabrycznie zainstalowana w moim laptopie. Według mnie ta wersja aplikacji sprawdza się naprawdę dobrze. Korzystam z aplikacji Pogoda, Kalendarz, Wiadomości Bing, Czytnik oraz SkyDrive. Z innych aplikacji nie korzystam, bo są mi nie potrzebne, lub nie są w stanie zastąpić klasycznych wersji.

Jeszcze z żadnym programem nie miałem problemu, podobni jest z dostępem do Internetu.

W firmie Microsoft pracują też specjaliści od marketingu, którzy z pewnością moją większy wpływ na ostateczny wygląd systemu. Nie jest w stanie zrozumieć stwierdzenia informatycy oderwani od rzeczywistości. W firmie Microsoft pracuje elita świata IT i z pewnością spędzają spora czasu z rodziną i to w sposób na tyle ciekawy, że nawet nie myślą o komputerze. Windows to system z założenia stworzony dla przeciętnego użytkownika, więc godzinami nie trzeba siedzieć nad nim, aby nauczyć się podstawowych czynności.

laston   9 #262 17.08.2013 17:00

@Anonim
Przepraszam, co nie działa?

Over   9 #263 17.08.2013 17:26

Kurcze ale tasiemiec w komentarzach masakra,
Co do mojego zdania, to nie zamierzam urzywać tego systemu, poprostu mi nie odpowiadają innowacje MS, i te zdanie podziela większość osób które kupując lapka z 8 a mieli wcześniej XP muszą "się nauczyć na nowo" systemu...
Jak dla mnie bzdura no ale tacy są ludzie....

Scorpions.B REDAKCJA  23 #264 17.08.2013 17:45

@Over
Spory ten tasiemiec, ale pod recenzją Samsunga Galaxy Ace 2 jest jeszcze więcej komentarzy :D
Z tego co zauważyłem to użytkownicy albo Windows 8 uwielbiają i nie chcć powrotu do poprzedniego systemu(np: ja) lub nie wyobrażają sobie pracy na tym systemie(np: Ty).
Teraz czekam na Windows 8.1, pobawiłem się trochę betą i już wiem, że muszę mieć ten system. Dla mnie spory krok do przodu jeśli chodzi o funkcjonalność Modern UI, chyba wtedy też przesiądę się na IE ;)

  #265 21.08.2013 01:43

Ja myślę ,że to jest kwestia przyzwyczajenia i powinno się najpierw zapoznać z tymi kafelkami a nie pisać komentarze

Scorpions.B REDAKCJA  23 #266 21.08.2013 10:18

Takie właśnie powinno być podejście do wyrażania opinii o Windows 8. Spędzić z tym systemem dłuższą chwilę i dopiero pisać opinie.

  #267 23.08.2013 22:42

Spędzam z tym badziewnym systemem "duższą chwilę", ponieważ w styczniu br. kupiłam laptopa - nie było innej opcji, WSZYSTKIE sprzedawane modelemiały ósemkę! I jestem zdruzgotana. Kafelki świetnie sprawdzają się w wpołączeniu z ekranami dotykowymi, w tradycyjnych laptopachto koszmarne nieporozumienie.

  #268 23.08.2013 22:47

Trudno przełączać między otwartymi oknami, w dodatku system wielokrotnie wyrzuca mnie z danego kafelka, pomimo iż nie dotykam niczego. Wygląda to tak, że np.czytam artykuł na stronie Internetowej I nagle przełącza mnie na kafelek z prognozą pogody. Bardzo często przy poruszeniu myszką blokuje mi się cała strona, a z lewej wyskakuje timer I data. Korzystam z poczty na WP. Bardzo często system odmawia mi dodania załącznika (zdjęcia lub dokumentu w doc.)

Scorpions.B REDAKCJA  23 #269 24.08.2013 14:21

Może przypadkowo wykonujesz gesty na touchpadzie? ;D

  #270 05.09.2013 14:27

Eh. Ludzie po prostu boją się nowości.

Tak, lepiej robić wszystko tak samo, po co samoloty, mam przecież auto. Po co mi auto, przecież mam rower. Po co mi rower, mam przecież nogi.

Brak rozwoju to cofanie się.

Co do Xboxa, tak, MS przegrał bo to zagranie było debilne. Systemy od MS jednak są najlepsze (iOS tylko na Applowe urządzenia, Linuxy mimo wszystko nie są tak dopracowane jak Win, a jak już jest jakaś lepsza dystrybucja, to wymaga wiedzy o swoim sprzęcie od użytkownika - której najczęściej to niestety nie posiada).

Osobiście wolałbym korzystać z wolnego oprogramowania, np. Archlinux, Gentoo, lecz po prostu brakuje mi czasu na zdobycie wiedzy. Więc wybór padł na Win8, po tym jak siódemka mi się wysypała.

Nie zgadzam się z tym, co pisano wyżej w komentarzach. Każda konfiguracja sprzętowa jest inna, co innego na niej zadziała dobrze, a co innego źle. Najlepsze doświadczenia miałem z Win95, WinME, WinXP.

Win95 tak jak i WinME wysypały mi się tylko raz. WinME naprawdę dawało na moim kompie radę, działało wszystko i szybko. Szczerze przyznam, najbardziej nie chciałem kończyć współpracy właśnie z tym systemem, bo nie wiedziałem jak XP się zachowa. Potem przestałem martwić się zmienianiem systemów.

Visty nie instalowałem, bo:
1. Sprzęt by mi tego nie uciągnął.
2. Opinie na temat systemu były jednoznaczne.

Może i Win8 jest systemem testowym. Nawet jeśli - działa doskonale na moim kompie, wykorzystuje go na maksa i czuję różnicę w porównaniu do Win7. Długo używałem Win7, lecz miałem go szczerze dość, bowiem to on sprawił mi sporo problemów. W szczególności brakowało mi funkcji instalacji na dysku zewnętrznym (w momencie kiedy dysk twardy umiera, a MUSZĘ coś wykonać, w przypadku Win8 mam możliwość odpalenia systemu w trybie powolnym. W Win7 tej opcji bardzo mi brakowało, przez co musiałem przymusowo korzystać z Wine + Ubuntu (nie polecam Ubuntu, coraz gorzej działa ostatnimi czasy, najlepsza była wersja 10).

_____________________________________


Co do okien i tego, że niewygodnie się je przełącza - polecam używanie Alt+Tab. Mam wrażenie że MS nadal ma wiarę w ludzi i to, że potrafią myśleć i myśleć szybko. Używanie skrótów przyspiesza pracę z kompem. A Win8 stawia na szybkość.


Polecam Windows 8, bo jest dobry. Jestem ciekaw jak będzie przyszłe pokolenie przeżywać rozstanie z kafelkami, bo ktoś wpadnie na nowy, lepszy pomysł. Nie wszystkie zmiany są dobre (przykład Xbox One), ale kafelki zdecydowanie przyspieszają pracę (tak jak np. SwiftKey zamiast oryginalnej klawiatury na Androida). Po prostu trzeba się przyzwyczaić.

PS. Uprzedzenia to coś, co zgubi ludzkość.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #271 05.09.2013 16:24

@Ariku
Zgadzam się z Tobą. Zawsze warto spróbować czegoś, niż tylko powtarzać opinie innych, którzy może też nie mieli z tym kontaktu. Czytałem ostatnio, że dużo użytkowników Menu Start używało tylko do wyłączania komputera. Dostęp do aplikacji uzyskują dzięki skrótom, czy to na pasku zadań, czy na Pulpicie, a Modern UI pozwala przypiąć wszystkie nasze ulubione programy do ekranu startowego ;)

  #272 13.09.2013 11:23

Strasznie słaba recenzja, nie że ją hejtuje ale jest beznadziejna sam bym lepiej ją napisał.

rgabrysiak   14 #273 13.09.2013 16:17

@Damian Hołody (niezalogowany)
Więc do dzieła, załóż konto i napisz coś konkretniejszego. Co za problem :P

Scorpions.B REDAKCJA  23 #274 13.09.2013 17:32

@Damian Hołody
To nie jest recenzja :D Faktycznie jak na recenzję to słaby wpis :D

@rgabrysiak
Z przyjemnością przeczytamy, co nie? ;D

  #275 24.09.2013 13:30

Win8 największy shit jaki widziałem .Korzystałem z niego i jestem niezadowlonydlatego wróciłem do win7

  #276 30.09.2013 03:20

Ludzie,kto wam każe kupować komputery z systemami operacyjnymi,które wam nie odpowiadają?
Mamy wolny rynek,każdy może używać windowsów,linuxa,maca,co się komu podoba.A jak wam sie nie podoba nowa technologia - zawsze pozostaje kalkulator,lub liczydło. LOL

Scorpions.B REDAKCJA  23 #277 30.09.2013 23:00

@kobieta 54
Zgadzam się, bardzo mądrze napisane. Zawsze można pozostać na Windows 95, zainstalować Ubuntu 4.10 czy kupić Apple II ;P

  #278 19.10.2013 16:34

Powróciłem do tego wątku, żeby dodać coś jeszcze do mojej oceny Win8. Jak wcześniej pisałem nie jest to zły system, tylko niepotrzebnie pomieszano interfejsy, zwykły i przeznaczony dla ekranów dotykowych. To po prostu idiotyzm, nic więcej.

Teraz jednak o czym innym. Po prawie rocznym korzystaniu z Win8 przyszła mi ochota pozbycia się zapamiętanych sieci wifi, z których korzystałem na różnych wyjazdach. Przez rok trochę ich się uzbierało i tak dla rozrywki postanowiłem sobie system z nich wyczyścić. Ku mojemu zdumieniu w centrum sieci i udostępniania nie znalazłem takiej opcji. Pogrzebałem w necie i znalazłem taki artykuł: http://www.dobreprogramy.pl/lukasamd/Usuwanie-zapamietanych-sieci-w-Windows-8,39...
Wykonałem odpowiednie porady i oczywiście pozbyłem się jednorazowych, zapamiętanych sieci.
Ale naszła mnie taka sama refleksja jak autora ww. artykułu. Dlaczego MS utrudnia użytkownikom życie? Czym sobie na to zasłużyliśmy?

kobieta54
"Ludzie,kto wam każe kupować komputery z systemami operacyjnymi,które wam nie odpowiadają? "

Życie nie jest takie proste. Wybierając laptopa nie patrzyłem na system, tylko na markę, wykonanie i konfigurację. Gdy już wybrałem odpowiednią to okazało się, że te laptopy dostępne są tylko i wyłącznie z Win8. W tym momencie mogłem oczywiście wybrać inny laptop z Win7, ale postawiłem jednak na to co dla mnie jest ważniejsze. Z systemem sobie poradziłem instalując Classic Shell.

Przy okazji info dla wszystkich korzystających z tego programu. Po zainstalowaniu Win8.1 trzeba uaktualnić Classic Shell do wersji 4.0. Wówczas nie będzie konfliktu z "przywróconym" w Win8.1 przyciskiem "Start".

Scorpions.B REDAKCJA  23 #279 19.10.2013 20:21

@stary user
Trochę czasu już minęło od ostatniego komentarza pod tym wpisem. Zgadzam się zarządza nie sieciami WiFi w Windows 8 to tragedia. Mam nadzieję, że w Win 8.1 to usprawniono.

Zapraszam do moich wpisów o Win 8.1, powinny się niedługo pojawić ;)

  #280 19.10.2013 21:33

Scorpins.B

"Mam nadzieję, że w Win 8.1 to usprawniono"

Niestety nie. Jest jeszcze gorzej. Zniknęło menu kontekstowe, które pojawiało się w Win8 po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na wybraną sieć. W tej chwili nawet widoczne sieci trzeba usuwać opisanym w poprzednim poście sposobem.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #281 20.10.2013 13:07

No to ładnie ;/ Dobrze, że korzystam tylko z jednej sieci.

  #282 09.11.2013 20:49

Ja dodam tylko, że dlatego tu akurat zajrzałem, bo wkurzył mnie po raz kolejny Win8.
Jest nieżyciowy pod wieloma względami użytkowo - nie współpracuje z wieloma urządzeniami mobilnymi. Nie rozumiem, dlaczego Windows7 nie stwarzał problemów komunikacyjnych a Windows8 co chwilę mnie zaskakuje negatywnie. Niestety bywa też niestabilny.... pojawiają się komunikaty o błędach.
Wszystko byłoby fajnie gdyby nie te uciążliwe mankamenty, bo muszę zmienić dwa telefony na chyba najnowsze, bo te sprzed 2-3 lat nie są obsługiwane przez Win8 - no co za kpina. Samsunga nie widzi wcale a HTC nie mogę zsynchronizować z Outlookiem 2007. Pod Windows 7 - wszystko mi śmigało a teraz laptop z preinstalowanym Window8 utrudnia mi życie i nie byłem tego świadomy przed niedawnym zakupem. Kupiłbym komputer wyłącznie z Win7.

  #283 11.11.2013 20:36

Czy mógłby mi ktoś napisać jaki system zainstalować: Windows 7 czy Windows 8?

Scorpions.B REDAKCJA  23 #284 12.11.2013 13:42

Zainstaluj Windows 8.1 w wersji Enterprise, pokorzystaj minimum miesiąc. Jeśli nie przypadnie Ci do gustu zainstaluj 7 ;)

  #285 12.11.2013 19:23

Ok, ale nie lepiej kupić w wersji Pro? ;p

Scorpions.B REDAKCJA  23 #286 14.11.2013 01:41

@Najmnik
Z wersji Enterprise możesz korzystać za darmo przez 3 miesiące. Sądzę, że jest to okres w zupełności wystarczający, aby zapoznać się z nowymi okienkami. Po odpowiednim okresie testów zdecydujesz czy kupić Windows 8 czy 7.
Sądzę, że najlepszym wyborem dla 99,9% użytkowników jest Windows 8.1 w wersji Core ;)

  #287 17.11.2013 19:16

Windows 8 to SHIT, ogólnie polityka Microsoftu jest SHIT - wprowadzili na rynek zamulony system - Vista, jak się zorientowali, że jest coś nie tak to użyli durnego wybiegu - jak ci system nie działa sprawnie to możesz wrócić do XP bez dodatkowej opłaty. Za kilka miesięcy jak się wzięli do roboty i poprawili to gówno wprowadzili Windows 7. Ludzie którzy kupili komputery z "nowym" badziewiarskim systemem okazało się, że otrzymali sędziwy XP, a jak chcieli się przesiąść na coś nowego musieli kupić upgrade do 7. Od lat 90 tych Win ME, XP, Vista, 8 - począwszy od tego pierwszego co drugi jest badziewiem - stąd takie przekonanie. Jestem informatykiem, a nie jakimś oszołomem - jestem za rozwijaniem oprogramowania, ale 8 to system dla małpy!

  #288 29.11.2013 19:58

Właśnie dowiedziałem się, że moja firma (bardzo duża korporacja) wymienia leciwy XP na Windows 7. To świadczy o tym w jakim "poważaniu" informatycy mają ósemkę.

A teraz kolejna wpadka MS. Funkcja, która tak bardzo mi się podobała w Win8 nie jest dostępna w Win 8.1. Chodzi o odświeżanie systemu. W win 8.1, żeby skorzystać z tej bardzo przydatnej funkcji trzeba mieć płytę z systemem, której oczywiście użytkownicy OEM w żaden legalny sposób nie zdobędą. Brawo mikro Soft!

  #289 05.12.2013 15:05

Wersja OEM z tego co dzis sie dowiedzialem nie jest do konca wersja OEM :) Wielu sprzedawcow nie wie o tym i nie umyslnie wprowadza klientow w blad. Udalo mi sie jako pierwsza taka informacje usyskac od kolegi pracujacego w sklepie komputerowym. Nastepnie zglebilem troche wiedze i przeszperalem strony internetowe. Ku mojemu zdziwieniu OEM jest to wersja dla jednego komputera i zgodnie z regulaminem EULA (czy jakos tak) jest to wersja legalnie zainstalowana przez system buildera chyba tak to sie nazywalo - czyli osobe ktora samodzielnie instaluje sobie system nie w celach komercyjnych. Udalo mi sie tez uzyskac informacje ze wersja OEM dziala tak jak wersja bez OEM tzn ze jezeli odinstalujesz z jednego komputera to mozna zainstalowac na innym kompie.
Po drugie dzis kupilem nowa wersje 8.1 oczywiscie OEM i bede od dzis przez pare dni w pelni staral sie go przetestowac. Dodam ze do dzis mialem od kilku lat Win7 i bylem bardzo zadowolony. Glownym powodem byl problem z grami BF4 i Arma3 (wywalalo mnie z gry) probowalem juz wszystkiego i nic. Sprzet na ktorym pracuje i4770k GF760 16GBram. Problem z grami nie zostal przeze mnie rozwiazany i wystepowal tylko w tych 2 grach inne chodzily bez zarzutu. Stwierdzilem ze trzeba w koncu sie przesiasc na nowego WINDOWS'a i pojsc z duchem czasu czy to bedzie dobry krok czas pokaze. Podziele sie z wami moja opinia jak juz cos bede wiedzial. Dla osob majacych jakies pytania email-sliwers@interia.pl

Scorpions.B REDAKCJA  23 #290 05.12.2013 15:51

@zzuullll
Bardzo dobrze, że wspomniałeś o zmianach w licencji OEM w przypadku Windows 8, bo bodajże w żadnym wpisie o tym nie pisałem. Mam nadzieję, że napiszesz jakiś wpis o Twoich odczuciach ;)

  #291 24.12.2013 11:32

Próbowałem 8 (ostatnio 8.1 po aktualizacji ze store) przez ostatnie pół roku. Bardzo chciałem się przekonać do tego systemu (włączanie/wyłączanie/wybudzanie - szybko i sprawnie). Niestety, ale system jest cholernie niedopracowany jeśli chodzi o gui. Stawianie ad-hoc? Tylko z CMD. WinSAT? Też. Zmiana profilu sieci przez GUI? Zapomnij!.

Samo metro? Zawsze marzyłem o posiadaniu 30"+ monitora, żeby móc odpalić.... yyy.... 4 aplikacje na raz? Dafaq?

Niestety widać, że win8 - tak samo jak OSX Mav i iOS7 projektowany był nie przez programistów, użytkowników i specjalistów od UX, a przez "menedżerów" po ASP, którzy prawdopodobnie nigdy nie korzystali z komputera w celu innym niż odpalenie google...

  #292 03.01.2014 22:55

To w końcu warto kupić win8 cy lepij ybrać win7

CrisPL   7 #293 06.01.2014 17:16

Nie mówiąc już o tym, że co niektórzy twierdzą, że nie ma gier na windows 8.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #294 06.01.2014 18:38

Według mnie lepszym wyborem jest Windows 8. W tym roku powinniśmy dostać darmową aktualizację oznaczoną numerkiem 8.2 ;)

  #295 06.01.2014 20:04

Hehe no ja nie wiem co do 2 punktu testowałem aktywator do Windowsa 8 bez problemu aktywowałem i mogłem używać aktualizacji z instalacją był problem, ale klucz jest łatwo znaleźć :)

  #296 10.01.2014 23:05

Dodałbym jeszcze jedno,wsparcie Windows 7 do 2020 roku,nie ma potrzeby zmiany,bo wiadomo,że wszystko będzie działać,nowe programy nie odmówią współpracy ze względu na przestarzały system - tak MS zmusi się do porzucenia Win XP,do 2020 roku wyjdzie nowy Windows i Win 8 będzie już przestarzały

  #297 06.02.2014 17:39

Ja miałem styczność z win8 i dalej twierdzę że 7 jest lepszy, nawet xp.Nienaidzę windows phone a w 8 jest podobnie, na dodatek 1 start (samo zapraszamy) trwał około minutę, a w win 7 1sek. Dopóki system win8 i następne systemy będą przypominać windows phone do póty się do nich nie przekonam (no chyba że win 7 będzie miał 30-40 lat) chociaż nie wiadomo czy urządzenia dotykowe nie wyprą już PC.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #298 19.03.2014 13:56

@Artix
Nie rozumiem chwalenia się piractwem, to według mnie jest raczej sprawa wstydząca.
@Brzdyl
Za 30 lat świat będzie wyglądał zupełnie inaczej, już teraz nie mogę się doczekać :)

  #299 02.04.2014 07:45

Ci co mają Windows 7 nie kupią ósemki z prostego powodu.Win 7 ma jeszcze sześć lat wsparcia,gdy przyjdzie czas na zmianę,na rynku może być już Win 10,wtedy Win 8 będzie już przestarzały :-)

  #300 05.04.2014 16:57

a ja wam powiem ze mam gdzies windows. uzywalem ten system w kazdej wersji i za kazdym razem jak nie niebieskie ekrany smierci ( BSoD ) to bardzo wysoka podatnosc na ataki i inne badziewia w sieci :) wiec troche zainteresowalem sie systemami z rodziny linuxa:) i powiem wam ze od ponad roku jestem pozbawiony jednego wielkiego problemu jakim jest WINDOWS :) Po pierwsze Ubuntu bo jest to jedna z najbardziej przyjaznych systemow, nie zawiesza sie, niema bluscernow, nie wymaga antyvirosow gdyz bez podania hasla administratora nie jest w stanie sie nic zainstalowac bez naszej wiedzy, nawet nie usuniecie przypadkowo zadnych plikow systemowych gdyz tez trza haslo. ale jak juz musimy cos zmienic to niema problemu bo w odroznieniu od windows to linux daje nam mozliwosc dokonania zmian w plikach do ktorych Panowie od Windowsa nam to poblokowali. :) Malo tego , mit ze na linuxie nie mozna odpalac niczego z windowsa jest tak samo glupi jak i cala platworma windows:) wystarczy sciagnac Wine , poszukac troche w necie co do niego zainstalowac by cieszyc sie Stabilnym systemem , bezpiecznym, pieknym wizualnie, szybkim, z darmowym oprogramowaniem za ktore musimy placic na systemach windowsowych (niestety) , umozliwiajacym instalacje programow na windows, grami, oprogramowaniem naukowym ktore swoja klasa przewyzsza oprogramowanie komercyjne z windowsa itd, itp :) Problem jedynie taki ze z natury jestesmy niecierpliwi i chcielibysmy miec cos co odrazu dziala i mamy wiedze na temat obslogi. Linux troszke przeraza ale tylko dlatego domyslnie czysty jest pozbawiony opcji ktore by nam ulatwialy prace. Ale nie jestesmy malpami nie zdolnymi by sie czego kolwiek nauczyc tak? Wystarczy google by uzyskac informacje ktorych chcemy. Nie zachecam tu nikogo do zmiany pogladow ale wiem ze kto kolwiek pracowal lub nadal pracuje na np Ubuntu lub innej odmianie tego systemu , przyzna mi racje ze nie taki diabel straszny jak go maluja :)

  #301 05.04.2014 17:00

a ja wam powiem ze mam gdzies windows. uzywalem ten system w kazdej wersji i za kazdym razem jak nie niebieskie ekrany smierci ( BSoD ) to bardzo wysoka podatnosc na ataki i inne badziewia w sieci :) wiec troche zainteresowalem sie systemami z rodziny linuxa:) i powiem wam ze od ponad roku jestem pozbawiony jednego wielkiego problemu jakim jest WINDOWS :) Po pierwsze Ubuntu bo jest to jedna z najbardziej przyjaznych systemow, nie zawiesza sie, niema bluscernow, nie wymaga antyvirosow gdyz bez podania hasla administratora nie jest w stanie sie nic zainstalowac bez naszej wiedzy, nawet nie usuniecie przypadkowo zadnych plikow systemowych gdyz tez trza haslo. ale jak juz musimy cos zmienic to niema problemu bo w odroznieniu od windows to linux daje nam mozliwosc dokonania zmian w plikach do ktorych Panowie od Windowsa nam to poblokowali. :) Malo tego , mit ze na linuxie nie mozna odpalac niczego z windowsa jest tak samo glupi jak i cala platworma windows:) wystarczy sciagnac Wine , poszukac troche w necie co do niego zainstalowac by cieszyc sie Stabilnym systemem , bezpiecznym, pieknym wizualnie, szybkim, z darmowym oprogramowaniem za ktore musimy placic na systemach windowsowych (niestety) , umozliwiajacym instalacje programow na windows, grami, oprogramowaniem naukowym ktore swoja klasa przewyzsza oprogramowanie komercyjne z windowsa itd, itp :) Problem jedynie taki ze z natury jestesmy niecierpliwi i chcielibysmy miec cos co odrazu dziala i mamy wiedze na temat obslogi. Linux troszke przeraza ale tylko dlatego domyslnie czysty jest pozbawiony opcji ktore by nam ulatwialy prace. Ale nie jestesmy malpami nie zdolnymi by sie czego kolwiek nauczyc tak? Wystarczy google by uzyskac informacje ktorych chcemy. Nie zachecam tu nikogo do zmiany pogladow ale wiem ze kto kolwiek pracowal lub nadal pracuje na np Ubuntu lub innej odmianie tego systemu , przyzna mi racje ze nie taki diabel straszny jak go maluja :)

  #302 19.04.2014 15:57

Najpierw niech windows np. 7 bedzie mniej bateriozerny niz windows 8!. Dla was może to nie byc wazne, dla mnie jest dość ważne.... Dlatego mam w głębokim "D" Windows7 pracujac na baterii, niz windows 8!.

  #303 08.06.2014 19:45

Od 3ch dni mam nowego lapka Dell xps 15 9530 z windows 8.1 który kosztowa majątek Pierwszy dzień tragedia 2gi tkoche mniej przeklinania 3 w juz w miare ok Wcześniej byłem użytkownikiem W7 którego uważam za jeden z lepszych systemów. Jak na razie mam problem z przeglądarkami internetowymi Tzn co chwile wyskakują niechciane okna itp Oczywisnie przy instalacji skrupulatnie sprawdzałem co instaluje w rozszerzeniach Mimo to ( + prog adbock+ ) nie moge przez dłuższy czas korzystać bez nerwów z firefox O Chrome na windows 8 nie wspomne Dodatkowo wyszukanie strony zajmuje troch wiecej czasu niz w w7 Zapewne robie coś zle albo problem jest w miejscu którego nie widze Jak u was działaja przegladarki interntowe ??

  #304 08.06.2014 19:46

Od 3ch dni mam nowego lapka Dell xps 15 9530 z windows 8.1 który kosztowa majątek Pierwszy dzień tragedia 2gi tkoche mniej przeklinania 3 w juz w miare ok Wcześniej byłem użytkownikiem W7 którego uważam za jeden z lepszych systemów. Jak na razie mam problem z przeglądarkami internetowymi Tzn co chwile wyskakują niechciane okna itp Oczywisnie przy instalacji skrupulatnie sprawdzałem co instaluje w rozszerzeniach Mimo to ( + prog adbock+ ) nie moge przez dłuższy czas korzystać bez nerwów z firefox O Chrome na windows 8 nie wspomne Dodatkowo wyszukanie strony zajmuje troch wiecej czasu niz w w7 Zapewne robie coś zle albo problem jest w miejscu którego nie widze Jak u was działaja przegladarki interntowe ??

  #305 11.07.2014 01:08

z każdą nową wersją wersją mocrosoft utrudnia pracę administratorom systemu a zarazem ułatwia dostęp hakerom, to chore i nienormalne, zastanawiam się dlaczego tak się dzieje i dla kogo pracuje microsoft, czy każdy użytkownik według nich powinien stać się głupim durnym ! syzyfem trafiającym na coraz to nowe utrudnienia. Dzisiaj to tylko stare babcie i opóżnieni umysłowo mągą mieć korzyści z windowsa , ludzie buznesu już nie

  #306 07.11.2014 00:11

straszna propaganda.....po kilku miesiącach z win8 mam po prostu dość machania myszką po ekranie i łapania króliczka! każdy kto miał styczność z win8 wie o czym pisze...po prostu dość, a pozostałe informacje tutaj tylko utwierdziły mnie w tym przekonaniu, że WIN 8 ...TO KPINA !!!!

Scorpions.B REDAKCJA  23 #307 07.11.2014 19:07

@Anonim (niezalogowany): Ok, super.

  #308 19.11.2014 09:41

Witam :) Mam mały problem właśnie z wyborem systemu: win7 czy win8. Planuję zakup laptopa w przystępnej cenie z systemem operacyjnym. Słyszałam o aplikacji Classic Shell, która zmienia wygląd 8 na 7 czy xp. Laptop nie będzie użytkowany przeze mnie, tylko rodziców, których przyzwyczaiłam już do schematu win7, który sama mam obecnie zainstalowany.
Czy ww. aplikacja zdaje egzamin? Miał ktoś z Państwa może kontakt z takim rozwiązaniem? Czy może jednak nie ma to najmniejszego sensu i jednak wybrać win7? Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź i pozdrawiam :)

  #309 14.04.2016 02:06

Bo każdy windows to wielki szpiegujący syw

  #310 15.05.2016 01:29

windows 8 nie polecam, nic nie daje wyłączenie aktualizacji bez zgody uzytkownika sam sie aktualizuje. nie ma mozliwości wyłączenia ich.

  #311 11.07.2016 15:49

Pomijam nowe GUI i kafle... kwestia gustu. Mnie się osobiście nie podobają. Jednak co mnie odrzuciło to... mianowicie. Jak mam duży ekran i kilka okienek pootwierane, nachodząc na siebie to niestety ale nijak nie widać które okno jest do jakiego programu. Wszystkie szare krawędzie zlewają się i robi się kiszka. Czy inni też tak mają? Okna w Win7 rzucały cień co totalnie polepszało ich widoczność. W Win8 brak cienia... ramki okien w jednolitym kolorze.

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.