Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Windows 8.1 ostatecznie przekonał mnie do kilku usług Microsoftu

Tym razem na moim blogu nie pojawi się recenzja sprzętu, a wpis powiązany z nowym system operacyjnym Microsoftu. Jak już wcześniej wspomniałem napiszę kilka tekstów o Windows 8.1 skupiając się dokładniej na poszczególnych elementach systemu. Nie chcę tworzyć długiego opisu wszystkich zmian na które zwróciłem uwagę, ponieważ czuję, że maksymalnie w połowie tekstu większość czytelników by zrezygnowała. W tym wpisie przedstawię jak Windows 8/8.1 wpłynął na moje zdanie o usługach Microsoftu.

Przed Windows 8...

Przed nowym "kafelkowym systemem operacyjnym" Microsoftu używałem Windows 7 i Ubuntu lub Linuxa Mint. Na Siódemce moją główną przeglądarką był Google Chrome, ważne dokumenty trzymałem na Google Drive, przypomnienia ważnych wydarzeń zapisywałem w kalendarzu Google. Miałem wtedy też inne poglądy dotyczące smartfonów. Windows Phone 7.5 był dla mnie systemem do zabawy, niefunkcjonalnym i w ogólnie nieintuicyjnym ze względy na odpychające kafelki. Najlepszym rozwiązaniem był Android, sporym plusem dla mnie była bardzo dobra synchronizacja z usługami Google.

Przed chwilą wspomniałem, że moją główną przeglądarką był Google Chrome. Program Microsoftu, czyli Internet Explorer uważałem za zło konieczne służące tylko do pobrania innej przeglądarki. IE starałem się unikać jak tylko mogłem, chciałem wówczas abym po instalacji Chrome mógł wywalić program Microsoftu i w ogóle o nim zapomnieć.

Od innych wcześniej wspomnianych usług Microsoftu trzymałem się z daleka tak samo jak od IE. Starałem się korzystać z oprogramowanie firmy, która kiedyś reklamowała się "Don't be evil". Dzisiaj niestety Google o tym świetnym haśle coraz bardziej zapomina.

Windows 8 i czas zmian...

Przed instalacją Windows 8 w wersji RTM byłem negatywnie nastawiony do tego systemu operacyjnego. Kilka razy na łamach portalu DP wspominałem, że posiedzę na Windows 7 do czasu premiery następcy jak dla mnie wówczas słabo zapowiadającej się "Ósemki. Po przeczytaniu kilku pozytywnych tekstów chwalących nowy OS giganta z Redmond za optymalizację, szybkość działania i nowe rozwiązania postanowiłem samemu sprawdzić czy Panowie redaktorzy mają chociaż odrobinę racji.
Jak się szybko okazało byłem wcześniej w ogromnym błędzie. Windows 8 przypadł mi do gustu i mimo kilkunastu wad stwierdziłem, że Ósemka to najlepszy system operacyjny na jakim miałem przyjemność pracować. Napisałem sporo wpisów na moim blogu o rozwiązaniach, które przypadły mi do gustu. Sadzę, że byłem jednym z najaktywniejszych blogerów piszących o Windows 8.

SkyDrive

Początkowo nie byłem w ogóle przekonany do trzymania plików na dysku w chmurze. Dopiero po dość długim czasie, przeczytaniu wielu pozytywnych opinii oraz obawie o utratę ważnych dokumentów w razie awarii klasycznego dysku twardego postanowiłem skorzystać ze swojego pierwszego dysku w chmurze. Mój wybór padł na Google Drive, chyba głównym powodem było to, że korzystałem już z wielu innych usług Google, poruszanie się po jednym ekosystemie jest znacznie łatwiejsze i wygodniejsze. Z usługi firmy, która stworzyła najlepszą wyszukiwarkę internetową byłem bardzo zadowolony, nawet podczas, gdy z niej rezygnowałem. Z pewnością powodem mojego odejścia od Google Drive nie była słaba jakość tego dysku w chmurze.
Do rozwiązania Microsoftu, czyli SkyDrive bardziej, niż Windows 8 przekonał mnie chyba pakiet biurowy MS Office 365 i jego synchronizacja z usługami w chmurze giganta z Redmond oraz dodatkowe 20 GB oferowanych w ramach subskrypcji pakietu. Już przed pierwszymi oficjalnymi informacjami dotyczącymi aktualizacji Blue dla Windows 8 byłem użytkownikiem chmury Microsftu. Całkowicie przesiadłem się z Google Drivie. Sadzę, że jeśli w Windows 8 SkyDrive byłby równie dobrze zintegrowany co w 8.1 to już dawno przesiadłbym się z rozwiązania proponowanego przez Google. Z jakości obu tych usług jestem bardzo zadowolony, mógłbym postawić znak równości między SkyDrive i Google Drive, gdyby nie świetny pakiet biurowy online oferowany w ramach dysku Microsoftu. Office Web Apps, czyli odpowiednik Dokumentów Google ma dla mnie kilka ciekawszych rozwiązań. Lepsza współpraca z plikami pakietu MS Office oraz wygodniejszy i bardziej intuicyjny(jak dla mnie) inspirowany MS Office 2013 interfejs.

Internet Explorer

Dość niedawno przeglądarka internetowa Microsoftu kojarzyła mi się tylko z programem służącym do pobieranie konkurencyjnego wówczas znacznie lepszego oprogramowania do przeglądania Internetu. Internet Explorer przeszedł sporą metamorfozę wraz z wydaniem 9 wersji, jednak nadal odstawał od konkurencji. Miałem dłuższą przygodę z każdą większą przeglądarką od Firefoxa, przez Opere i Google Chrome, ostatecznie na IE 10/11 kończąc. Internet Explorer w wersji 10 jest domyślną przeglądarką, dostępną w dwóch wersjach na Windows 8. Pierwsza wersja to ta klasyczna, druga natomiast napisana jest dla interfejsu Modern UI i jest inspirowana mobilną edycją tej przeglądarki. Z IE 10 miałem krótką przygodę na Windows 8, ale mimo sporego zadowolenia z szybkości i stabilności działania powróciłem do Google Chrome.
Powrót do przeglądarki Google okazał się jednak niezbyt przyjemny, kolejne szybko wydawane wersje stawały się coraz bardziej "krowiaste", a twórcy na siłę wciskali coraz więcej swoich usług. Chrome coraz mniej kojarzył mi się z lekką świetną przeglądarką dla której porzuciłem Opere i Firefoxa. Postanowiłem, że sprawdzę przeglądarkę Microsoftu korzystając tylko z niej przez dłuższy okres. Z dnia na dzień byłem coraz bardziej zadowolony. Nowy IE okazał się mieć niewiele wspólnego z poprzednimi wersjami. Po bodajże dwóch tygodniach spędzonych z Internetem Explorerem wiedziałem, że kiedyś znienawidzona przeglądarka stanie się moją główną. Windows 8.1 przyniósł ze sobą nową jeszcze bardziej usprawnioną przeglądarkę IE, która została oznaczona jako wersja 11.
Microsoft jeśli chcę nadążyć za silną konkurencją powinien pozostać właśnie przy obecnym szybszym cyklu wydawniczym. Sadzę, że wydanie nowej wersji co 6/12 miesięcy jest w zupełności wystarczające. Zbyt szybki cykl wydawniczy może spowodować, że program będzie miał częściej problemy z stabilnością działania, co ostatnio odczuwalne jest w Firefoxie. Jedenasta odsłona IE przekonała mnie, że moja decyzja o przejściu na przeglądarkę Microsoftu była słuszna.

Windows Phone 8

We wstępie tego wpisu wspomniałem, że kiedyś mobilny system Microsoftu był dla mnie odpychający ze względu na kafelki. Gdy zobaczyłem ten system u znajomego to moje zdanie lekko się zmieniło, jednak nadal dla mnie numerem jeden był Android. Wersja 7.5 mobilnych okienek posiadała kilka wad, które były dla mnie nie do zaakceptowania. Windows Phone 8 usunął te bardzo ważne dla mnie nieciągłości poprzednika, dzięki temu stał się kuszącą propozycją. Zawiedzony szybkością i stabilnością działa Androida na smartfonach z średniej półki oraz jako zadowolony użytkownik Windows 8 postanowiłem sprawdzić jak faktycznie działa WP8.
Muszę tutaj podziękować Nokii za udostępnienie mi kilku świetnych smartfonów. Po kilku dniach z Lumią 820 pokochałem kafelki na wyświetlaczu telefonu. Interfejs Microsoftu okazał się świetnym, dobrze zoptymalizowanym i intuicyjnym rozwiązaniem. Mimo kilku braków Windows Phone 8 stał się dla mnie najlepszym mobilnym systemem na rynku. Swoją opinię o tym systemie przedstawiłem w jednym z poprzednich wpisów. Jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam: link.

Inne usługi

Windows 8/8.1 przekonał mnie też do innych rozwiązań Microsoftu. Postanowiłem sprawdzić w końcu Skype. Tak, wcześniej jakoś nie korzystałem z tego komunikatora. Sam nie wiem czemu. Głównie komunikowałem się za pomocą GG. Obecnie korzystam tyko z Facebooka oraz Skype.
Te dwie drogi komunikacji w zupełności mi wystarczają. Dużą zaletę Skype'a jest dla mnie jego dostępność na niemal wszystkich znaczących platformach: Android, Windows Phone, iOS, PC, Mac, Linux, Xbox, a nawet Smart TV.

Nowy "kafelkowy" system operacyjny przekonał mnie też do sprawdzenia poczty Microsoftu. Wcześniej zbytnio nie słyszałem o Outlooku. W poczcie giganta z Redmond spodobał mi się interfejs, który inspirowany jest Modern UI, dzięki temu znacznie łatwiej odczuć można spójność między różnymi usługami Microsoftu. Według mnie obecnie na rynku liczą się tylko dwie elektroniczne poczty: Gmail i Outlook, między którymi można postawić znak równości. Rozwiązania Google używam jako głównego, jestem do niego bardziej przyzwyczajony i większość znajomych posiada tylko mój adres na Gmailu.

Jako użytkownik Androida byłem zadowolony z możliwości synchronizacji kalendarza w smartfonie z tym dostępnym na odpowiedniej stronie Google. Windows 8 przyniósł mi możliwość połączenia mojego kalendarza Google z tym systemowym dostępnym w Modern UI. Wtedy naprawdę byłem bardzo zadowolony. Możliwość personalizacji kalendarza zarówno na PC jak i telefonie - naprawdę świetne i wygodne rozwiązanie.

Niestety Google kilka miesięcy temu zablokowało możliwość synchronizacji własnego kalendarza z tym dostępnym w systemie operacyjnym Microsoftu. Byłem zmuszony poszukać alternatywy. Jako, że miałem już konto Microsoftu postanowiłem sprawdzić rozwiązanie giganta z Redmond, które okazało się równie dobre co konkurencji. Do dzisiaj korzystam z kalendarza Microsoftu, który świetnie współgra z odpowiednią aplikacją w Ósemce.

Podsumowanie

Instalując Windows 8 nie spodziewałem się, że zmieni się moje podejście do usług i oprogramowania proponowanego przez Microsoft. Wiele moich opinii uległo sporej zmianie, jak chociażby ta dotycząca Internet Explorera. Bardzo podoba mi się to, że Microsoft daje mi w Windows 8.1 łatwy dostęp do swoich usług. Integracja z Skype oraz SkyDrive to według mnie spore ułatwienie. W tym wszystkim brakuje mi jeszcze fabrycznie instalowanego pakietu Office, ale sądzę, że Komisja Europejska nie pozwoliłaby Microsoftowi na takie rozwiązanie. Chociaż sam gigant z Redmond raczej nie zdecydowałby się by za darmo udostępniać swój pakiet, z którego czerpie spore zyski.

Jest to jeden z wpisów o Windows 8.1. Z pewnością za jakiś czas opublikuję następny. Zapraszam do poprzednich tekstów:

 

windows oprogramowanie

Komentarze

0 nowych
sosen86   5 #1 20.12.2013 19:20

Chyba nie jesteś jedyny w tym przekonaniu. Mi osobiście ten system przypadł do gustu i w coraz większym stopniu przesiadam się na produkty od MS bo tworzą świetne i spójne środowisko. Coraz częściej myślę nawet nad przesiadką z iPada 2 na coś z kafelkami - powstrzymują mnie przed tym krokiem tylko względy finansowe :)

foreste   16 #2 20.12.2013 19:24

Mnie poza windows 7 nie przekona do "chinskich"produktów ms , są inne firmy co te same programy robią lepiej , sdwoje 5 min microsoft mial latach 70 i 80 , 20 wieku :).

Severus   4 #3 20.12.2013 19:42

też zmieniłem swoje zdanie i wp8. Około 2 tygodnie temu nabyłem lumkie 620 i bardzo mi sie spodobal sam telefon jak i system - swietna sprawa, wygodniejszy i szybszy od robocika ;)

msnet   22 #4 20.12.2013 19:45

Od kwietnia używam smartfona z WP8 (obecnie jest to Lumia 925) i nie wyobrażam sobie zmianę tego na coś innego. No może zamiana Lumii 925 na Lumię 1020 :D A najlepiej na nieobecną w Europie Lumię 929.

  #5 20.12.2013 20:07

Mnie również Windows 8, a potem Windows 8.1 przekonał do wielu rzeczy.
Najważniejsze to SkyDrive który spowodował, że teraz o wiele rzadziej testuję jakieś inne systemy... to co jest mi pasuje, więc po szukać alternatywy? Ok, jest przywiązanie do MS, bo jednak np. Dropbox jest multiplatformowy, no ale nie mam na to większego wpływu.

rgabrysiak   14 #6 20.12.2013 20:13

Nie taki diabeł straszny jak go malują ;)

Sam na codzień z systemu Windows 8 nie korzystam, i to nie kwestia gustu, ale laptopa, który nie chce z nim współpracować.

Natomiast z IE, Skype i Skydriva korzystam od dawna, choć na Skydrive nie trzymam wszystkich dokumentów, tylko te mnie poufne, rzecz jasna.

Ze smartfona z systemem Windows Phone korzystam od kilku miesięcy i mimo braku paru funkcji i niektórych denerwujących na początku opcji w tym systemie, nie wyobrażam sobie jego zmiany na jakikolwiek inny.

Ale żeby nie było tak różowo, nadal uważam, że przed Microsoftem sporo pracy nad całym ekosystemem. Brak synchronizacji zakładek pomiędzy urządzeniami, brak współdziałania Skype pomiędzy platformami, znikające wydarzenia z kalendarza WP8 po upływie dwóch tygodni, jeśli nie są to wydarzenia cykliczne, eh długo by jeszcze wymieniać.

Dodatkowo traktowanie polskiego konsumenta jak osoby z krajów trzeciego świata czyt. brak niektórych usług dostępnych w innych regionach świata, bądź oferowanie wykastrowanych rozwiązań (porównajmy sobie Bing dla naszego rynku a Bing dla rynku amerykańskiego, to dwia zupełnie inne rozwiązania).

Mam nadzieję, że kiedyś będzie to działało tak jak powinno i że doczekamy się równego traktowania.
Cóż idą święta, jakieś marzenia trzeba mieć :P

rgabrysiak   14 #7 20.12.2013 20:14

Miało być dwa a nie dwia, eh literówka. Oddajcie wreszcie edycję komentarzy.

Vanshei   16 #8 20.12.2013 20:29

Jeden spójny ekosystem to fajna sprawa, jedyny poważny minus to uzależnienie się od usług jednej firmy z którego później trudno się uwolnić :)

krisp   5 #9 20.12.2013 20:31

Od samego początku używam win 8.1 (wersji 8.0 też używałem) jednak dopiero 8.1 i połączenie ze skydrive okazało się bardzo dobre. Mam Office 365 czyli mam 27 GB miejsca na dane. Dla mnie to aż nadto. Jednak to co jest świetne to na służbowym kompie zapisuję pliki na dysku skydrive, zamykam kompa i idę do domu by pracę zakończyć na macu odpalając albo posiadanego Worda z pakietu 2011 lub przez www za pomocą webowej wersji Worda.

PokerFace   10 #10 20.12.2013 20:46

Czy to aby nie kolejny wpis, żebyśmy my niewierni zobaczyli jaki Windows 8 jest wspaniały? (¬_¬)

xomo_pl   24 #11 20.12.2013 20:50

O ile Windows8 mnie wręcz od siebie odpychał i w sumie tablet z tym systemem wybrałem przede wszystkim dlatego, że połączenie tablet samsunga i android to najgorsze co może być (updaty wychodzą bardzo późno) a innej firmy sprzęt z racji rysika nie wchodził w grę tak Windows 8.1 wreszcie stał się w miarę wygodny. Na pewno na tablet jest to najlepszy OS jaki istnieje :) Choć nadal nie jest jak być powinno (ale o tym więcej na dniach we wpisie)

A czy Win8.1 przekonał mnie do jakiś usług? raczej nie bo z usług MS korzystałem już od dawna- doceniałem przede wszystkim office wbudowany w SkyDrive.

Na pewno wiem do czego Windows8/8.1 mnie nie przekonał a wręcz odrzucił....od WindowsPhone- raz, że wszędzie te kafle- co za dużo to niezdrowo a dwa nie podoba mi się to czym jest WP- jego zamknięcie i to uproszczenie- jednak wolność androida jest ciekawsza :P

xomo_pl   24 #12 20.12.2013 20:52

co do IE- nowe wersje są już całkiem dobre to fakt ale brak jakiejkolwiek opcji migracji z innych przeglądarek- jeśli miałbym wszystkie hasła i zakładki przyklejać to by mnie coś trafiło...

Scorpions.B REDAKCJA  23 #13 20.12.2013 20:59

@msnet
Właśnie przymierzam się do kupna czegoś z WP 8, ale jako student ciężko niestety mam odłożyć więcej kasy ;/
@rgabrysiak
Zgadzam się z tymi zakładkami. Ogólnie wcześniej byłem przekonany, że nie ma żadnych problemów z synchronizacją zakładek, uważałem to za oczywistość. Zdziwiłem się, gdy dowiedziałem się, ze taka opcja nie jest dostępna.

Też mnie irytuje traktowanie naszego kraju przez Microsoft. Sądziłem, że spore udziały WP 8 na naszym rynku dadzą im coś do zrozumienia, jak się okazało niewiele.

@Vanshei
Mam takie samo zdanie jak Ty, dlatego też staram się nie uzależniać całkowicie od jednego ekosystemu. Nadal jestem gdzieś pomiędzy usługami Google, a Microsoftu.

dzikiwiepsz   13 #14 20.12.2013 22:17

Ja też nawet lubię ten system, dobrze że nie korzystam z opcji odświeżania i resetu bo i tak nie działają, nawet po instalacji z czystego obrazu Windows 8.1 który pobrałem na lewo :) (chyba że mam wyjątkowego pecha lub ten obraz też był trefny) ale tak jak pisałem nie przeszkadza mi to i system jest ok.

dendrytus   5 #15 20.12.2013 23:50

Scorpions.B "Też mnie irytuje traktowanie naszego kraju przez Microsoft. Sądziłem, że spore udziały WP 8 na naszym rynku dadzą im coś do zrozumienia, jak się okazało niewiele. "

Udziały w rynku są bez znaczenia, jeśli to rynek trzeciego świata nie generujący zysków ze sklepu.

video   10 #16 21.12.2013 00:43

Zauważyliście że uruchamianie, zamykanie systemu jest wolniejsze na blaszakach z I7, sporo RAM, SSD niż na pierwszych Atomowych tabletach?
Nawet ostatnio instaluję Windows To Go(wygodne w przypadku awarii sprzętu, przekładamy dysk i działa na innym) dysk podpięty do sata i to samo...
Ktoś odkrył zależność, spowalniacz?

jacko1998   4 #17 21.12.2013 14:07

Nie taki diabeł straszny jak go malują. Ja też korzystam z 8.1 i dzięki Tobie zacznę także korzystać z SkyDrive. Do IE raczej się nie przekonam ;) Fajny wpis.

arlid   16 #18 21.12.2013 14:12

Właśnie świetny kalendarz ciężko znaleźć :( Niestety. Z jakieś przypomnienia w nim są (popup) czy podobne? :P Może da się również na maila? Jak zwykle ciekawy wpis. :D

  #19 21.12.2013 14:14

Ja nie wyobrażam sobie kupić tableta z systemem Windows, chociaż mam 8.1 na moim PC. System ten, nawet w wersji Pro, nie jest przystosowany do jakiejkolwiek pracy na tabletowym ekranie (no może poza pakietem Office, ale to kwestia subiektywna). Kompletny brak aplikacji i system niezoptymalizowany do tabletów to jakaś pomyłka. Zaraz ktoś napisze, że Windowsy 8.x zostały stworzone do ekranów dotykowych… i będzie to prawdą - ekranów dotykowych owszem, ale nie urządzeń mobilnych.

patryk9200   8 #20 21.12.2013 16:57

@arlid jest zarówno pop-up (a na pewno na Windows Phone 7/8, Windows8+, windows live mail, outlook etc). Powiadomienia na e-mail również przychodzą, jeśli je włączysz.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #21 21.12.2013 18:21

@jacko1998
Ostatnio Microsoft często powiększa dodatkowe miejsce na SkyDrive jeśli korzystam w innych usług, jak chociażby Office 365, a teraz użytkownicy Windows Phone 8 dostali 20 GB, szkoda, że tylko na rok.

@dzikiwiepsz
Z poziomy systemu nie ma z tym żadnego problemu, a raczej nie powinno być. Pamiętam jak po instalacji sterowników od AMD Windows 8.1 nie chciał się uruchomić i wtedy musiałem skorzystać z uruchamiania zaawansowanego. Wtedy zobaczyłem komunikat, że dysk został zablokowany i nie mam do niego dostępu, dlatego warto mieć obraz systemu na innym nośniku.

patryk9200   8 #22 21.12.2013 18:58

@Scorpions.B nie tylko WP8, WP7 również ;-)

Scorpions.B REDAKCJA  23 #23 21.12.2013 19:01

@patryk9200
O.. nie wiedziałem. Czyli jednak M$ użytkowników poprzedniej wersji nie zostawił jeszcze do końca w ciemnej dup** ;D

arlid   16 #24 22.12.2013 08:35

@patryk9200
Dzięki za info. Kalendarz wygląda ekstra. Ciekawe czy jest jakaś aplikacja (nie licząc Outlooka) potrafiąca synchronizować się z nim z poziomu np. Windowsa 7 :)

rgabrysiak   14 #25 22.12.2013 12:09

@arlid kiedyś było coś takiego, i chyba jeszcze jest, jak Windows Live Essential, zawierający m.in. klient poczty.

edelmann   12 #26 22.12.2013 22:58

Spodobał Ci się Outlook w W8/8.1 no to spróbuj wysłać plik o rozmiarze 10 MB albo większym nawet jeśli to będzie zwykły jpg, masakra, musiałem zmienić pocztę z Klienta poczty W8/1 na Windows Live Mail, tam wszystko chodzi gładko i nawet służbowe załączniki powyżej 20 MB wysyłają się bez problemu, czego nie można powiedzieć o Outlooku, jakby tego było mało w momencie jak zgłosiłem to do obsługi technicznej pan konsultant powiedział mi że najlepiej duże załączniki dawać na SkyDrive wtedy się na pewno wyśle - szczyt wszystkiego, a skype w Wersji Modern, używałem do dziś, ponieważ brak w nim udostępniania ekranu a ja mam Skype w wersji premium po niedawnej promocji Microsoftu, śmiech na sali, poza tym jestem bardzo zadowolony z systemu.

devil666reject   4 #27 23.12.2013 09:47

Ja także jestem Fanem WIN 8 oraz 8.1, bardzo dobra wydajność, można teraz wykorzystać usługi , które kiedyś nie koniecznie ładnie grały z systemem, aczkolwiek powiem że postawiłem obok mojego win 8.1 Lina elementary OS, przebił on prędkością startu, a także odpalania firefoxa, Libre Offica, oraz kilku innych aplikacji, ładnie integruje się z pocztą, dropboxem, i wieloma innymi, konfiguracja już nie jest bolesną nauką dla nie mających nic wspólnego z linuksami, więc wychwalanie w niebiosa MS nie jest tak do końca na miejscu, są rozwiązania wygodne, tylko mało rozpowszechnione, kilka osób (potencjalnych klientow MS) odwiedziło mnie, po czym mieli mozliwosc, porowniania dwóch odrebnych systemów, i tu była niespodzianka, moim zdaniem MS walczy o klienta coraz lepiej , szykuje się na gorsze czasy :)))

devil666reject   4 #28 23.12.2013 09:47

Ja także jestem Fanem WIN 8 oraz 8.1, bardzo dobra wydajność, można teraz wykorzystać usługi , które kiedyś nie koniecznie ładnie grały z systemem, aczkolwiek powiem że postawiłem obok mojego win 8.1 Lina elementary OS, przebił on prędkością startu, a także odpalania firefoxa, Libre Offica, oraz kilku innych aplikacji, ładnie integruje się z pocztą, dropboxem, i wieloma innymi, konfiguracja już nie jest bolesną nauką dla nie mających nic wspólnego z linuksami, więc wychwalanie w niebiosa MS nie jest tak do końca na miejscu, są rozwiązania wygodne, tylko mało rozpowszechnione, kilka osób (potencjalnych klientow MS) odwiedziło mnie, po czym mieli mozliwosc, porowniania dwóch odrebnych systemów, i tu była niespodzianka, moim zdaniem MS walczy o klienta coraz lepiej, szykuje się na gorsze czasy :)))

devil666reject   4 #29 23.12.2013 09:47

Ja także jestem Fanem WIN 8 oraz 8.1, bardzo dobra wydajność, można teraz wykorzystać usługi , które kiedyś nie koniecznie ładnie grały z systemem, aczkolwiek powiem że postawiłem obok mojego win 8.1 Lina elementary OS, przebił on prędkością startu, a także odpalania firefoxa, Libre Offica, oraz kilku innych aplikacji, ładnie integruje się z pocztą, dropboxem, i wieloma innymi, konfiguracja już nie jest bolesną nauką dla nie mających nic wspólnego z linuksami, więc wychwalanie w niebiosa MS nie jest tak do końca na miejscu, są rozwiązania wygodne, tylko mało rozpowszechnione, kilka osób (potencjalnych klientow MS) odwiedziło mnie, po czym mieli mozliwosc, porowniania dwóch odrebnych systemów, i tu była niespodzianka, moim zdaniem MS walczy o klienta coraz lepiej , szykuje się na gorsze czasy :)))

Scorpions.B REDAKCJA  23 #30 23.12.2013 12:59

@devil666reject
Jeszcze nie miałem przyjemności sprawdzać wspomnianej przez Cb dystrybucji Linuxa, może jak znajdę trochę wolnego czasu to się pobawię.

Też zauważyłem, że Microsoft ostatnio coraz bardziej stara się przy produkcji nowych systemów operacyjnych. Sądzę, że wpływ na to miała też Vista, która przed wydaniem SP2 sprawiała naprawdę sporo problemów. Ogólnie zauważyłem poprawę chyba wszystkich produktów M$ ;)

  #31 23.12.2013 14:04

Ja powiem tak. Do win8 nie jestem przekonany bo go po prostu nie używałem, no może z wyjątkiem wersji RTM do której miałem krótki dostęp jako student. Szczerze to nie zbyt przypadł mi do gustu ModernUI. Niestety teraz nie mam dostępu do 8 a kupować ją do testu i mieć nadzieję że mi się spodoba i nie zmarnuję pieniążków to krucha sprawa. Co innego z odmianą phone. Mam od kilku miesięcy lumię 820 i nie wyobrażam sobie zmiany systemu na jakiś inny. Mimo kilku mankamentów (jak regulacja głośności) to jestem w stu procentach zadowolony. Teraz już chyba inaczej patrzę na nowy GUI od Microsoftu.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #32 23.12.2013 23:00

@mleczyk88
Zawsze możesz skorzystać z "testowej" wersji RTM. Sądzę, że 3 miesiące to dość długi okres czasu, by wyrobić sobie jakieś zdanie ;)

arlid   16 #33 24.12.2013 14:18

@rgabrysiak
Tak, nie wiem jednak na ile jest to teraz rozwijane i "świeże". Swoją drogą. jeżeli zainstaluję aplikację na Androidzie to mam tez tam kalendarz? :P To tak z ciekawości.

rgabrysiak   14 #34 24.12.2013 14:47

@arlid
Ostatnie wydanie Windows Live Essentials pochodzi z maja br., czy pakiet będzie dalej rozwijany, nie mam pojęcia.
Na ten aplikacji na Androida niech wypowiedzą się osoby korzystające z tego systemu, ja korzystam z Windows Phone i z synchronizacją kalendarza nie mam problemów, z jednym małym wyjątkiem ;)

  #35 06.02.2014 01:26

Znajomy kupił asusa z win 8.1
Byłem w szoku uruchamiał się bardzo szybko na dysku HDD jakbym miał do czynienia z SSD.
Dla pewności sprawdziłem czy nie miałem do czynienia z wybudzaniem się systemu.
Obecnie lawiruje pomiędzy ubuntu i myślę o mac.
Adobe ma sporo ciekawego oprogramowania do frontów stron i dość niedrogiego.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #36 06.02.2014 19:36

@anonimowo Krystian
Windows 8.1 chyba uruchamia się jeszcze szybciej, niż Ósemka, ale może to być tylko złudzenie. Od jakiegoś czasu niestety nie miałem kontaktu z Ubuntu, ale korzystanie z tego systemu wspominam dobrze, może jak znajdę więcej czasu na znów zainstaluje tą dystrybucję ;)

  #37 20.06.2014 03:59

a kiedy mam telefon/tablet lub inne urządzenie na androidzie to system jest ślepy! biała laska dl systemu czy dla twórców?

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.