r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

ScrLock 1.0

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Niewielki, bezpłatny programik, którego zadaniem jest blokowanie uruchamiania wygaszacza ekranu podczas pracy jednej z wcześniej zdefiniowanych aplikacji. Przydaje się szczególnie podczas oglądania filmów czy telewizji na komputerze. Nie ma wtedy konieczności wyłączania na ten czas wygaszacza ekranu czy ruszania co chwilę myszką. Oczywiście po zamknięciu wybranych aplikacji sytuacja wraca do normalnego stanu tj. wygaszacz ekranu jest włączany po zdefiniowanym w Panelu Sterowania czasie. Program dostępny jest z poziomu ikonki w zasobniku systemowym (tzw. tray), udostępniając wszystkie potrzebne opcje konfiguracyjne.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #7 04.09.2010 01:36

Jeżeli wygaszacz obniża zużycie energii, to gratuluję fantazji :D
Jak wygaszacz może obniżać zużycie energii, skoro podczas jego pracy system jest dodatkowo (i to dość znacznie) obciążony?
Wygaszacze wymyślono nie po to żeby oszczędzać energię, ale żeby zmniejszyć fizyczne zużycie luminoforu w monitorach CRT, które bardzo nie lubią statycznych obrazów typu np. pulpit windows. Technika idzie naprzód i monitory CRT odeszły do lamusa, a wygaszacze dalej są, chociaż zupełnie niepotrzebne (chyba tylko jako rozrywka dla znudzonego użytkownika). Spowalniają pracę aplikacji pracujących w tle pożerając masę pamięci i nie dając w zamian żadnej oszczędności energii, a wręcz przeciwnie. A przy tym skutecznie zakłócają prace narzędzi np. porządkujących dysk, że już nie wspomnę o wywalaniu w kosmos aplikacji pracujących w trybie dos...
Microsoft już dawno powinien w swoich najnowszych systemach jako domyślną opcję ustawić brak wygaszacza, a np. dla winXP stworzyć aktualizację wyłączającą ten zamulacz systemu.
Co do oszczędzania energii poprzez szybkie wyłączanie monitora, to absolutnie się zgadzam.
Program ScrLock jest więc zbędnym bublem, zamiast którego wystarczy we właściwościach ekranu wyłączyć sobie raz na zawsze wygaszacz i odpowiednio do potrzeb skrócić czas bezczynności dla wyłączenia monitora.

  #6 13.02.2007 17:58

Fakt, monitory już nie siadają tak szybko jak kiedyś. Ale nadal, jak dawniej (choć w mniejszym stopniu), zużywają energię elektryczną kiedy są obciążone. Ot tak, pracują na globalne ocieplenie.
Wygaszacz ekranu - ale maksymalnie prosty - obniża zużycie energii. Najlepiej jednak ustawić szybkie wyłączanie monitora w czasie jego nieobecności.

  #5 11.10.2006 18:15

Super programik ! - zajmuje niewiele miejsca / 211 kB / i nie tylko blokuje wygaszacz ale również potrafi go uruchomić po podwójnym kliknięciu myszką...Polecam !

  #4 06.07.2006 18:04

Otóż to, każdy program do odtwarzania filmów wyłacza wygaszacz więc istnienie tego programiku jest jakby ........ niczym nie uzasadnione, a po co zaśmiecać sobie pamięć takimi gadżetami skoro są bezużyteczne.
Pozdrówka

  #3 03.12.2005 12:15

Obecnie lampy kineskopowe też się wypalają ale nieco wolniej. Zwłaszcza jeśli ktoś ma wysoko ustawioną jasność i kontrast. Moniek wtedy "cierpi" strasznie. Nasze oczy zresztą też ;) Ja w swoim mam kontrast na 56% i jasność na 70%... W zupełności mi wystarcza i nie daje tak po gałkach :)

  #2 02.12.2005 12:47

Z tego co wiem to kazdy program do filmow ma opcje blokowania wygaszacza ekranu. Ktos mi moze powiedziec tez czy w czasach dzisiejszych monitorow wygaszzacz jest potrzebny ? Teraz kineskopy sie juz chyba nie wypalaja ?

  #1 01.12.2005 19:33

Fajny mały programik. Przyda mi sie. :-)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.