Screen To Gif Screen To Gif 2.26.1

Strona główna Windows Multimedia Przechwytywanie wideo
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Screen To Gif to niewielka, dostępna za darmo aplikacja, za pomocą której stworzymy animowane GIF-y poprzez rejestrowanie wykonywanych przez nas czynności na ekranie komputera. Jak na naprawdę niewielki program cechuje się on całkiem sporą liczbą opcji i możliwości.

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta, aczkolwiek pierwsze spotkanie z nią może być nieco mało intuicyjne - okno aplikacji pełni nie tylko zwyczajową rolę, dając dostęp do przycisków rozpoczęcia i zakończenia nagrywania oraz opcji programu, ale stanowi wizualizację rejonu, który będzie nagrywany. Dopasowując wielkość i położenie tego okna decydujemy, jaki fragment ekranu będzie ujęty podczas nagrywania. Sam ten proces jest szybki i łatwy m.in. dzięki skrótom klawiszowym, które możemy spersonalizować.

Nagraną sekwencję poddajemy małej edycji przez stworzeniem animacji GIF. Opcji na tym etapie jest zaskakująco wiele jak na tak małą aplikację, a wśród nich warto wymienić chociażby dodawanie tekstu, osobnych klatek animacji (grafiki lub tekst), możliwość eksportu poszczególnych klatek, a nawet filtry rozmywające, pikselizujące lub dodające efekt sepii. Artyści mogą nawet chwycić za "kursor" i w trybie Free Drawing własnoręcznie narysować stosowne elementy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!