ScreenSnag ScreenSnag 1.4.0.1

Strona główna Windows Grafika Przechwytywanie obrazu
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ScreenSnag to darmowe i bardzo proste narzędzie do przechwytywania obrazu pulpitu komputera. Z jego pomocą sprawnie wykonamy zrzut ekranu, zawierający cały obszar ekranu lub wybraną jego część.

Program oferuje użytkownikowi niemal ascetyczny interfejs graficzny, w którym wszystkie dostępne opcje ulokowane zostały w głównym oknie programu. Pozwalają one tworzyć tzw. screeny, mogące obejmować całą zawartość ekranu, wskazany obszar lub dowolne okno aplikacji. ScreenSnag dysponuje sporym jak na tego typu narzędzie zbiorem opcji konfiguracyjnych, dzięki którym zdefiniujemy czy zrzut ekranu ma być skopiowany do schowka lub zapisany na dysku, dodamy do niego obramowanie, tekst z informacją o użytkowniku, który wykonał screena i czasie jego stworzenia.

Ponadto narzędzie wyposażone zostało w funkcje do skalowania wyjściowego obrazu, timer, pozwalający automatycznie wykonać zrzut po upływie zadeklarowanego czasu, a także definiowania czy na screenie widoczny ma być kursor myszki. Użytkownik może również wskazać czy po wykonaniu zrzutu ma być wyświetlany jego podgląd czy też będziemy go modyfikować w domyślnym edytorze graficznym. ScreenSnag umożliwia zapis każdej kombinacji ustawień w postaci profili, możliwych do wykorzystania w przyszłości podczas pracy z programem.

Gotowe obrazy możemy zapisać do plików w formacie BMP, PNG oraz JPG. W przypadku tego ostatniego możliwa jest także konfiguracja wyjściowej jakości obrazu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!