ScreenToGif ScreenToGif 2.27.3

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja animacji
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ScreenToGif to proste w obsłudze i przydatne narzędzie do rejestrowania aktywności użytkownika na komputerze i zapisywania jej w formacie GIF.

Aplikacja umożliwia nagrywanie wybranego obszaru (np. pulpitu), którego wielkość określamy, wprowadzając odpowiednie informacje w oknie programu. Musimy określić nie tylko szerokość i wysokość okna (w formie pikseli), ale także prędkość klatek na sekundę. Dostępne są dwa skróty klawiaturowe, dzięki którym bez problemu rozpoczniemy, zatrzymamy i wznowimy proces rejestrowania.

ScreenToGif pozwala na wprowadzanie tekstu, napisów, tytułu, ramek, znaków wodnych, rysunków i wielu innych obiektów, dzięki czemu narzędzie z powodzeniem można wykorzystać do tworzenia nieskomplikowanych prezentacji. W razie, gdy wybierzemy zbyt duży obszar nagrywania, w mgnieniu oka będziemy mogli go wykadrować, korzystając z dostępnej funkcji przycinania obrazu.

W przeciwieństwie do innych narzędzi, które oferują podobne możliwości, ale zapisują pliki do formatu wideo (np. AVI), ScreenToGif pozwala na utworzenie GIF-a, który możemy odtworzyć bez konieczności posiadania kodeków czy też jakichkolwiek wtyczek. Nagranie we wspomnianym formacie łatwo i szybko umieścimy w wiadomości elektronicznej czy popularnych serwisach społecznościowych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!