Screencast-O-Matic 2.0

Strona główna Windows Multimedia Przechwytywanie wideo
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Screencast-O-Matic to program, który służy do zgrywania obrazu z pulpitu komputera z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows. Narzędzie sprawdza się podczas tworzenia rozmaitych szkoleń bądź prezentacji.

Interfejs jest bardzo czytelny i intuicyjny. Główne okno programu Screencast-O-Matic zajmuje nagrywany obraz, natomiast pod nim umieszczono szereg przydatnych opcji. Najważniejszy jest oczywiście charakterystyczny, czerwony przycisk – po wciśnięciu go rozpoczynamy nagrywanie. Przedtem jednak możemy określić między innymi rozdzielczość ekranu oraz stopień głośności. Jeśli chcemy szybko przełączyć się między nagrywaniem, a pauzą, możemy skorzystać z prostego skrótu klawiaturowego ALT+P.

Screencast-O-Matic jest dostępny w wersji darmowej oraz płatnej. Pobierając bezpłatne edycję programu otrzymamy możliwość nagrywania maksymalnie 15-minutowych filmów z pulpitu i kamery internetowej w formacie MP4, AVI lub FLV, które następnie opublikujemy na YouTube w rozdzielczości HD. Na każdym wideo pojawi się jednak znak wodny.

Wspomniane ograniczenia będą zniesione, jeśli zdecydujemy się zakupić pełną wersję Screencast-O-Matic. Dodatkowo będziemy mogli umieszczać swoje dzieła na Google Drive, Vimeo i w wielu innych miejscach, publikować zrzuty ekranowe oraz zabezpieczać swoje prace hasłem. Otrzymamy również dostęp do rozmaitych narzędzi, w tym funkcję nagrywania obrazu jedynie z kamery internetowej oraz dźwięków z systemu Windows.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!