r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Scribd uruchamia nową wersję iPaper

Strona główna Aktualności

O autorze

Scribd, popularny internetowy magazyn dokumentów wprowadził właśnie nową, poprawioną wersję swego flagowego produktu o nazwie iPaper umożliwiającego przeglądanie dokumentów bezpośrednio na stronie internetowej.

Pierwsza wersja iPaper została uruchomiona w lutym 2008 roku. Była ulepszoną wersją Flash Paper od Adobe, jednak nadal pozostawała tylko elementem Flash i posiadała nieporęczny pasek nawigacji. Nowy iPaper, mimo że nadal jest we Flashu, wydaje się być bardziej natywny poprzez wbudowanie własnych widgetów w przeglądarkę. Zdaniem twórców jest to pierwsze tego typu rozwiązanie wśród aplikacji Flash. W iPaper 2 poprawiono także wyszukiwanie. Teraz szukane frazy ujęte są w kontekście całego dokumentu. Poza tym zoptymalizowano wygląd, ułatwiono użycie trybów wyświetlania dokumentów oraz dzielenie się dokumentami przez Twittera, czy Facebooka.

iPaper 2 już funkcjonuje w serwisie Scribd. Obsługa starszych dokumentów ma zostać wprowadzona w przeciągu około miesiąca. Scribd niedawno przeniósł się również na rynek ebooków. Jest liderem na obszarze magazynów dokumentów, pozostawiając w tyle takie serwisy jak DocStoc, Issuu, Edocr, SlideShare, czy Google Docs.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.