Sculptris Sculptris Alpha 6

Strona główna Mac Grafika Modelowanie 3D
​Pobierz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Sculptris to darmowy program, rozwijany w firmie Pixologic, znanej jako wydawca cenionego przez artystów programu ZBrush. Sculptris, w przeciwieństwie do ZBrush. Sculptris kierowany jest do początkujących użytkowników.

Sculptris pozwala z modelem zrobić to samo, co można zrobić z garścią gliny. Na starcie użytkownik dostaje do rąk kulkę wirtualnego materiału, z której za pomocą takich narzędzi, jak wybrzuszanie, wygładzanie, szczelina, spłaszczanie i szczypanie, może wyrzeźbić swój model. Możliwe jest dodawanie kolejnych kul i płaszczyzn oraz zmiana wyglądu materiału. Sculptris pozwala na rzeźbienie w trybie symetrycznym, w którym po obu stronach wykonywane są te same operacje.

Siatkę modelu można zredukować lub dokonać kolejnego podpodziału, by model był gładszy. Tworzonej figurce można nadać teksturę z dołączonej biblioteki lub własnoręcznie ją pomalować.

Gotowy model można zapisać do dalszej edycji lub renderowania w formacie OBJ lub wysłać do programu ZBrush.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!