ScummVM ScummVM 2.2.0

Strona główna Mac Programowanie Emulatory
Pobierz program

ScummVM to bezpłatny program pozwalający uruchamiać stare gry przygodowe typu wskaż i kliknij (pont-and-click). Dzięki niemu możemy przenieść się w czasie i pograć w klasyki gier na nowych komputerach bez większych problemów.

Program nie posiada żadnych wbudowanych w siebie tytułów. Jedynie interpretuje on kod, w jakim zapisane są gry znajdujące się na naszym komputerze. Dzięki termu, że ScummVM zastępuje pliki binarne pierwotnie zapisane w grach, możemy uruchomić je na innych systemach. Warto zaznaczyć, że proces ten nie jest emulacją, a reimplementacją oprogramowania, jakie pierwotnie służyło do uruchamiania gier. To sprawia też, że każdą grę, w którą zamierzamy pograć za pomocą ScummVM należy pobrać osobno.

Jako że program początkowo miał być przeznaczony dla gier studia LucasArts opartych na silniku SCUMM (stąd pochodzi nazwa programu), możemy pograć w wiele tytułów, np. Monkey Island 1-3, Day of the Tentacle czy Maniac Mansion. Obecnie obsługuje także produkty innych firm. Gry, w które będziemy mogli grać za pomocą programu to m.in. Beneath A Steel Sky, Lure of the Temptress, Broken Sword 1-2, King's Quest 1-6 oraz Space Quest 1-5. Pełna lista gier obsługiwanych przez ScummVM znajduje się na stronie producenta.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!