r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

ScummVM 2.0.0

Strona główna Mac Programowanie Emulatory
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ScummVM to bezpłatny program pozwalający uruchamiać stare gry przygodowe typu wskaż i kliknij (pont-and-click). Dzięki niemu możemy przenieść się w czasie i pograć w klasyki gier na nowych komputerach bez większych problemów.

Galeria programu

Program nie posiada żadnych wbudowanych w siebie tytułów. Jedynie interpretuje on kod, w jakim zapisane są gry znajdujące się na naszym komputerze. Dzięki termu, że ScummVM zastępuje pliki binarne pierwotnie zapisane w grach, możemy uruchomić je na innych systemach. Warto zaznaczyć, że proces ten nie jest emulacją, a reimplementacją oprogramowania, jakie pierwotnie służyło do uruchamiania gier. To sprawia też, że każdą grę, w którą zamierzamy pograć za pomocą ScummVM należy pobrać osobno.

r   e   k   l   a   m   a

Jako że program początkowo miał być przeznaczony dla gier studia LucasArts opartych na silniku SCUMM (stąd pochodzi nazwa programu), możemy pograć w wiele tytułów, np. Monkey Island 1-3, Day of the Tentacle czy Maniac Mansion. Obecnie obsługuje także produkty innych firm. Gry, w które będziemy mogli grać za pomocą programu to m.in. Beneath A Steel Sky, Lure of the Temptress, Broken Sword 1-2, King's Quest 1-6 oraz Space Quest 1-5. Pełna lista gier obsługiwanych przez ScummVM znajduje się na stronie producenta.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.