SeaMonkey 1.1

Strona główna Aktualności

O autorze

Wydano wersję 1.1 pakietu internetowego SeaMonkey.

SeaMonkey zawiera przeglądarkę internetową, klienta poczty elektronicznej i grup dyskusyjnych, klienta IRC oraz program do tworzenia stron internetowych. Wywodzi się z projektu Mozilla Application Suite, który dwa lata temu przestał być rozwijany przez Mozilla Foundation. Obecnie korzysta z silnika Firefoksa 2 i nadchodzącego Thunderbirda 2. Nazwa pochodzi od rodzaju skorupiaka zwanego solowcem.

W nowej wersji dodano sprawdzanie pisowni w polach tekstowych, nowy sposób oznaczania poczty w celu jej klasyfikowania i lepsze ostrzeganie przed phishingiem. Zaktualizowano ChatZillę do nowej wersji. Etykietki stron internetowych mogą być teraz wieloliniowe, ponadto zatrzymanie kursora nad zakładką wyświetla podgląd strony w etykietce. Pojawiły się też inne zmiany, wiele z nich pochodzi z gałęzi Firefoksa 2 i Thunderbirda 2.

SeaMonkey jest dostępny na platformy Windows, Linux i Mac OS X. Wersję dla Windows można pobrać także w vortalu, w dziale PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki WWW i klienty poczty e-mail

© dobreprogramy
s