SeaMonkey 2.0 wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Fundacja Mozilla wydała pierwszą finalną wersję programu ze zintegrowanymi narzędziami internetowymi SeaMonkey 2.0.

Sercem programu jest przeglądarka internetowa, która w tej wersji opiera się o tę samą platformę co Firefox 3.5.4. Pojawił się także nowy Add-on Manager, który pozwala łatwo zarządzać rozszerzeniami, kompozycjami i pluginami. W przeglądarce dodano także opcję odzyskiwania sesji po awarii i ponownego otwierania zamkniętych okien. W pełni dostosowywać można również paski narzędzi. Do dyspozycji mamy też nowy menedżer haseł i całkowicie przeprojektowany menedżer pobierania.

Jeśli chodzi o moduł pocztowy, to przede wszystkim pojawiła się obsługa czytników RSS/Atom i poprawono szybkość działania kont IMAP. Teraz wszystkie elementy zapisywane są domyślnie tak, by były dostępne w trybie offline. Nowy interfejs umożliwia natomiast wyświelanie kont, folderów czy pojedynczych wiadomości w kartach. Użytkowników Mac OS X Leopard i Snow Leopard ucieszy fakt, że skórki SeaMonkey zostały dopasowane do wyglądu tych systemów.

Pełną listę zmian można znaleźć na podstronie projektu. Seamonkey 2.0 w polskiej wersji językowej można pobrać z naszego vortalu w dziale PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW. Dostępne są wersje dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi