r   e   k   l   a   m   a
reklama

Seagate Innov8 – pierwszy zewnętrzny dysk 3,5", który nie potrzebuje zasilacza

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Zewnętrzny dysk jest dobrym nośnikiem do przenoszenia dużych plików czy wykonywania kopii bezpieczeństwa danych znajdujących się na komputerze. Często w posiadaniu mamy modele oferujące 500 GB lub 1 TB. Nie zawsze tyle wolnej przestrzeni wystarcza, dla tych bardziej wymagających firma Seagate przygotowała zewnętrzy dysk o pojemności 8 TB.

Dyski przenośne, te stacjonarne (3,5 cala) względem mniejszych 2,5-calowych modeli oferują więcej wolnej przestrzeni. Niestety, wiąże się to z wadami – obudowa ma większe wymiary, a dodatkowo potrzebujemy kabla zasilającego. Chcąc kupić coś bardziej mobilnego, co nie będzie wymagało dodatkowego źródła zasilania zmuszeni jesteśmy do wyboru dysków 2,5-calowcyh.

Rozwiązaniem powyższego problemu, a także tego dotyczącego braku wolnej przestrzeni na kolejne pliki jest najnowszy produkt Seagate. Firma przedstawiła zewnętrzy dysk twardy Innov8. Zapewnia on bowiem aż 8 TB na dane, a dzięki wykorzystaniu złącza USB 3.1 Type-C nie potrzebujemy dodatkowego zasilania. Idealnie jednak nie jest, warto zauważyć, że nadal znaczna większość komputerów nie posiada tego złącza.

Nie tylko brak USB 3.1 Type-C w komputerze może zniechęcić do kupna Innov8. Ten zewnętrzny dysk twardy będzie drogi, cena detaliczna wynosi w USA 349 dolarów. Jeśli jednak już zdecydujecie się na zakup Seagate Innov8, to otrzymacie całkiem zgrabną, aluminiową obudowę. W sprzedaży będzie dostępny już w kwietniu.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane