Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Aktualizacja Xperia Arc S do Android 4 ICS - poradnik i pułapki jakie się z tym wiążą

W życiu chyba każdego użytkownika sprzętu elektronicznego pozwalającego na mniejszą lub większą personalizację systemu operacyjnego, przychodzi taki dzień, że postanawia zainstalować coś nowszego. Dzieje się tak głównie w segmencie szeroko rozumianej elektroniki użytkowej. Zaliczamy do niej komputery (inny/nowszy Windows, Linux), smartfony (nowa wersja Androida, Windows Phone, Symbiana czy już niedługo SalfishOS). Najnowsze TV też nie są osamotnione w tym aspekcie i co rusz pojawia się możliwość aktualizacji ich oprogramowania.

Dlaczego aktualizacja?

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że do podjęcia próby aktualizacji oprogramowania potrzebny jest impuls. Możemy wyróżnić 3 rodzaje impulsów:

 • 1. Nastąpił crash systemu, trzeba przywrócić urządzenie do działania.
 • 2. Jesteśmy pasjonatami nowych technologii i lubimy testować to co najnowsze, nawet w wersji beta.
 • 3. Potrzebujemy aktualizacji, żeby spełnić minimalne wymagania aplikacji.

Pracuję w branży IT i wiem, że jeśli coś działa to nie ruszam póki nie nastąpi jeden z wyżej wymienionych impulsów. Na szczęście telefon w moim przypadku działał wzorowo i miał miejsce impuls numer 3. W sieci i na DP również pojawił się news o rozłamie w projekcie CyanogenMod i wydzieleniu aplikacji do obsługi aparatów pod nazwą Focal oraz w Google Play pojawiła się za darmo gra FIFA 14. Te dwa powody były wystarczające do podjęcia decyzji o aktualizacji Androida w Sony Ericsson Xperia Arc S z wersji 2.3.4 do nowszej. Niestety nie udało mi się uruchomić wspomnianych aplikacji z powodu braku Androida w stockowej wersji 4.1+ oraz braku wsparcia ze strony gry dla mojego, bądź co bądź, starego już telefonu, bo pochodzi z serii z 2011 roku.

Koniec końców jestem zadowolony z przeprowadzonej operacji, ale o tym później.

SE Xperia Arc S

Sprzęt, na którym postanowiłem wgrać nowszego Androida to Sony Ericsson Xperia Arc S zwany też jako model LT18i. To 4,2 calowy smartfon wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon MSM8255 o taktowaniu 1.4 GHz, 512 MB pamięci RAM, 1GB pamięci wewnętrznej i aparat 8,1 Mpx. Został zaprezentowany w sierpniu 2011r., a wypuszczony na rynek pod koniec 2011r. Dostępny był z preinstalowanym Androidem Gingerbread 2.3.4.

Brandowanie Orange, a stockowy system

Od ponad roku dostępna jest oficjalna wersja Androida 4 Ice Cream Sandwich (ICS 4.0.4) dla Arc S wydana przez Sony. Niestety firma Orange, której jestem abonentem, branduje (obarcza marką) i blokuje bootloader w sprzedawanych przez siebie telefonach i smartfonach. Oczywiście do tej pory nie została wydana przez nich wersja dla klientów z Arc S co powoduje, że wciąż nie ma możliwości aktualizacji systemu za pomocą oficjalnego oprogramowania do telefonów jakim jest PC Companion. Z mojej strony, czyli konsumenta, sytuacja ta pokazuje jak operatorzy i twórcy sprzętu wyciągają pieniądze od klientów. Chcesz mieć nowszy system? - kup nowy telefon, bo nie ma oficjalnego wsparcia dla Twojego dotychczasowego modelu. W związku z tym trzeba sięgnąć po inne środki - nie byłbym informatykiem i elektronicznym maniakiem gdybym nie spróbował ;-)

Aktualizacja, flashowanie i rootowanie

Z powodu nieprzyjaznych konsumentowi praktyk Orange, pozostaje skorzystanie z mniej oficjalnych metod w celu aktualizacji systemu na swoim smartfonie. Wiedząc, że istnieje oficjalny i nie obarczony marką (nie brandowany) system dla mojego telefonu skierowałem swoje kroki m.in. w kierunku, znanego wszystkim użytkownikom Androida, forum XDA Developers.

UWAGA! Wszystkie operacje wykonujesz na własną odpowiedzialność i mimo, że wydają się one bezpieczne to może się zdarzyć, że uszkodzisz swój telefon.

W wyniku poszukiwań, wielu prób i związanych z tym błędów powstała ta instrukcja oraz nie udało mi się zrobić z telefonu cegły - co wydaje się najważniejsze w tym wypadku ;-)

Przygotowania, czyli pobieranie niezbędnego oprogramowania

Proces wgrywania nowego oprogramowania jest bardzo prosty dzięki szerokiej społeczności Androida, która tworzy i udostępnia swoje aplikacje służące temu celowi. Jednak bez wcześniejszych przygotowań może on zająć więcej czasu niż przewidywaliśmy.

Poniższe instrukcje dotyczą systemu Windows, ponieważ wszystkie niezbędne aplikacje działają pod tym właśnie systemem.

Pobieramy:

 • Stockowy (bez brandowania) i przeznaczony dla SE Xperia Arc S (LT18i) system Android ICS 4.04, którego najnowsza kompilacja nosi oznaczenie 4.1.B.0.587 i skierowana jest dla regionu Europy Centralnej (1254-2716), w tym dla Polski -> Android_4.0.4_LT18i_4.1.B.0.587_(1254-2716)_PL.ftf
 • Jądro (kernel) tej samej wersji 4.1.B.0.587 -> Android_4.0.4_LT18i_4.1.B.0.587_kernel.ftf - będzie potrzebne w procesie rootowania.
 • Jądro (kernel) wcześniejszej kompilacji 4.1.A.0.562 -> Android_4.0.4_LT18i_4.1.A.0.562_Kernel.ftf, dla której istnieje sztuczka pozwalająca na zrootowanie systemu.
 • Najnowszą wersję programu Flashtool, który pozwala na flashowanie telefonu i wgrywanie systemu na telefony marki Sony (dawniej Sony Ericsson). Instalujemy wraz ze sterownikami, które znajdują się w katalogu zainstalowania: Flashtool\drivers. W pakiecie jest wiele sterowników, osobiście używałem Flashtool 0.9.11, gdzie jeden ze sterowników dotyczył kilku modeli: arc, neo, play itd. Nie zapomnij o Flashmode drivers i Fastboot Drivers (są na końcu listy sterowników). Zawsze można też zainstalować wszystkie pozostałe - dla pewności.

Przed zrobieniem czegokolwiek konfigurujemy telefon z Androidem Gingerbread (w moim przypadku była to wersja 2.3.4 i z niej pochodzą zrzuty ekranu):

 • Zezwalamy na Nieznane Źródła aplikacji:
 • Włączamy debugowanie po USB:
 • Włączamy pamięć masową jako domyślny tryb połączenia USB (MSC): Ustawienia > Sony Ericsson > Łączność > Tryb połączenia USB > Tryb pamięci masowej (MSC)

Flashowanie

Czas opisać sedno całej operacji, czyli jak przy użyciu aplikacji Flashtool wgrać nowy system Android do naszego telefonu. Zakładając, że mamy już wszystko ściągnięte i przygotowane:

 • 1. Wejdź w tryb flashowania (charakterystyczny piorun).
 • 2. Wybierz Flashmode.
 • 3. Wybierz katalog, gdzie został pobrany obraz systemu, ROM Android_4.0.4_LT18i_4.1.B.0.587_(1254-2716)_PL.ftf oraz zaznacz wszystkie opcje w sekcji WIPE - oznacza to, że przy zmianie wersji wszystkie dane i konfiguracje będą wymazane, żeby nie tworzyć konfliktów między wersjami. Znikną kontakty, SMSy i wszystko co jest przechowywane w pamięci wewnętrznej telefonu. Karta pamięci pozostaje nietknięta.
 • 4. Kliknij Flash. Wyłącz telefon. Przytrzymaj strzałkę Wstecz i trzymając ją podłącz kabel do telefonu. Czekaj aż operacja dobiegnie końca.
 • W tym momencie możesz już włączyć telefon i cieszyć się Androidem Ice Cream Sandwich na sowim telefonie.

Czym jest rootowanie?

Root, w odniesieniu do Androida, w najprostszym tego słowa znaczeniu to dostęp do wszystkich plików systemowych Androida i możliwość ich dowolnej modyfikacji.

Zalety:

 • dowolne modyfikacje systemu;
 • możemy korzystać z aplikacji wymagających dostęp do ROOTA, które zwykle usprawniają działanie systemu, a w sklepie Google Play jest ich całkiem sporo;
 • w połączeniu z odblokowanym bootloaderem pozwala na wgrywanie zmodyfikowanych wersji systemu (tzw. custom ROM);
 • robienie pełnej kopii aplikacji jak i całego systemu;
 • instalowanie aplikacji w całości na karcie pamięci, nie tylko ich dane;
 • odinstalowanie „niechcianych” aplikacji, np. dostarczonych przez producenta czy operatora telekomunikacyjnego, jak Orange.

Wady

 • daje nieograniczony dostęp do systemu i sprzętu, co przy niewłaściwym użytkowaniu może doprowadzić do niestabilności systemu;
 • wykonując rootowanie, tym samym wgrywamy nieoficjalne oprogramowanie, co wiąże się z utratą gwarancji;
 • podwyższa pole do popisu wszelakim wirusom

Dlaczego zrootowałem swój telefon?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Zrootowałem swojego SE Arc S z powodu braku pamięci wewnętrznej na instalowane aplikacje. Wcześniej wypisałem specyfikację telefonu i była tam mowa o 1GB pamięci. Owszem jest ona dostępna, ale po wgraniu systemu i kilku niezbędnych aplikacji do dyspozycji pozostaje nam max 100MB i w bardzo szybkim tempie maleje. Częściowo pomaga opcja przenoszenia ustawień i danych aplikacji na kartę pamięci, która dostępna jest od Androida 2.3 Gingerbread, ale zwalnia to max 50MB, czyli wciąż mamy tylko 150MB.

Idealnym rozwiązaniem staje się tutaj zapis całych aplikacji na specjalnie spreparowanej karcie pamięci, a konkretnie na jednej z dwóch partycji, które utworzyłem na karcie pamięci. Jedna z nich to partycja typu EXT3, a druga to FAT32, które i tak już była obecne na karcie.
Sztuczka polega na tym, że mając dostęp Roota (a ja takowy na Androidzie 2.3.4 miałem) możemy spreparować skrypt, który zamontuje partycję EXT3 z karty pamięci w systemie i podlinkuje ją gdzieś w systemie. W tle może on też przenosić aplikacje na kartę pamięci, a na telefonie pozostawiać tylko link/skrót. Tym samym zwolni miejsce, a o to nam przecież chodziło :)

Nie będę tutaj opisywał szczegółów samego skryptu, a zaprezentuję świetną aplikację Link2sd, która wykonuje to wszystko co opisałem, a w dodatku pozwala zarządzać całym procesem, wybierać konkretne aplikacje i ubiera to w przyjazny interfejs użytkownika. Korzystałem z niej przed jak i korzystam teraz po aktualizacji systemu. W tym celu jednak musiałem zrootować swojego nowo wgranego Androida 4.0.4 ICS - 4.1.B.0.587.

Rootowanie

W poprzednim akapicie opisałem dlaczego, a teraz opisze jak to zrobić.

Najszybszy znany mi sposób to wgrać starsze jądro (kernel), na które dostępny jest trik czy nawet exploit pozwalający uzyskać uprawnienia Roota. Trik działa na zasadzie emulacji androida i wysłaniu kilku poleceń przez ADB (sterowniki) do telefonu.

 • 1. Pobierz zestaw o nazwie DooMLoRD_v1_Xperia-2011-ICS-ROOT-emu-busybox-su, który rootuje telefon, wgrywa busybox (zestaw skryptów i poleceń znanych z linuxa) oraz instaluje aplikację Superuser pozwalającą na zarządzanie dostępem do praw Roota.
 • 2. Wgraj kernel dla wersji 4.1.A.0.562 w podobny sposób jak wcześniej wgrywany był cały system. Postępuj według instrukcji z sekcji Flashowanie, a w pkt. 3 wybierz obraz jądra dla wersji 4.1.A.0.562
 • 3. Wyłącz wszelkie aplikacje mogące zakłócić proces rootowania, w szczególności Flashtool, PC Companion - zdarza się, że antywirus też blokuje wykonywane operacje dlatego jego też warto wyłączyć/wstrzymać na chwilę.
 • 4. Rozpakuj paczkę DooMLoRD_v1_Xperia-2011-ICS-ROOT-emu-busybox-su i uruchom skrypt runme.bat. Postępuj według instrukcji pojawiających się na ekranie. W tym czasie nie rób nic z telefonem, będzie on kilkakrotnie włączał i wyłączał się.
 • 5. Po ujrzeniu napisu "ALL DONE" możemy wgrać jądro do najnowszej wersji, czyli tej którą posiadamy 4.1.B.0.587.
 • W tym celu znowu postępujemy według instrukcji z sekcji Flashowanie i w pkt. 3 wybieramy kernel dla wersji 4.1.B.0.587.

Jeśli wszystko poszło dobrze to dzięki Rootowi możemy zainstalować i skonfigurować aplikację Link2sd i cieszyć się z większej ilości pamięci, którą możemy przeznaczyć na aplikacje i gry.

Musimy jednak pamiętać, że nie jest to pamięć nieograniczona. Nadal potrzebne jest miejsce w pamięci wewnętrznej telefonu, ponieważ najpierw aplikacja jest instalowana tam i musi się zmieścić, a dopiero później automatycznie lub na życzenie użytkownika przenoszona na kartę pamięci przez Link2sd

Podsumowanie - czy chcę wrócić do GB 2.3.4? NIE

A co jeśli Android 4.0.4 nam się nie podoba i chcemy wrócić do starszej wersji? W tym celu podaje link do stockowego ROMu dla wersji Android 2.3.4 Android_2.3.4_LT18i_4.0.2.A.0.62_(1254-2716)_PL.ftf. Jest on pozbawiony brandu o czym świadczy numerek 2716 oraz dla Europy Centralnej i w tym Polski (numerek 1254). Wystarczy wgrać go jak we wcześniejszych punktach tego wpisu.

Jak już napisałem w nagłówku tego akapitu, nie zamierzam wracać do starszej wersji Androida. Mimo braku możliwości zainstalowania Fify 2014 czy Focal, o czym wspominałem na początku, jestem zachwycony zmianami jakie przyniósł dla mojego telefonu Android Ice Cream Sandwich 4.0.4.

Podane linki do obrazów systemu kierują do mojego dysku SkyDrive. Mam nadzieję, że nie znikną z powodu cenzury, a jeśli tak się stanie proszę o info - postaram się wgrać gdzieś indziej.

 

sprzęt porady urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
Merode   4 #1 27.09.2013 16:09

Orange jest jak rak z ich polityką sim-lockową, brandowaniem itd. Sympatycznie by było gdyby użytkownicy byli świadomi i ukarali ich wyborem innego operatora.

  #2 27.09.2013 16:23

Ja na mojej xperii neo v mam andka 4.2.2 i rom lovins pac[Pa+Aokp+Cm = PACman] Ten rom jest najlepszy z wszystkich co testowałem, bo andek 4.0 na neonówke jest strasznie wolny

SebaZ   18 #3 27.09.2013 16:53

@Pablito24 (niezalogowany)
Wiedziałem, że o czymś zapomniałem i Twój komentarz mi to uświadomił. Napisze tutaj. Powodem instalacji stockowego ROMu jest fakt nie do końca według mnie dopracowanych modyfikacji wyższych wersji. Nie działajace HDMI, brak panoramy w aparacie, problemy z video w 720p. Poszukam i może kiedyś znajdę coś co się nadaje i spełnia moje wymagania - dodam, że są to czysto subiektywne odczucia, inp. brak wsparcia dla HDMI czy inne braki eliminują ROM w moich oczach, mimo, że bez tych opcji można się obyć.

  #4 27.09.2013 17:18

błąd preinstalowanym

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #5 27.09.2013 19:17

Sebaz - kawał dobrej roboty i jaka satysfakcja jest :)

Over   9 #6 27.09.2013 20:15

Niecierpię brandowanego softu bo rożnica na SGS ADV jest taka że na brandzie z playa tel działa w spoczynku pół dnia a na oryginalnym od samsunga do 3 dni najczęściej 1.5 - 2 dni ;)
Brand to zło :)

4lpha   10 #7 28.09.2013 00:15

Mówisz Arc S?
JB 4.2.2:
http://forum.android.com.pl/f308/jb-4-2-2-arc-arc-s-dev-cm10-1-android-4-2-2-leg.../

Nie działa:
-FM Radio

Nic nie piszą o HDMI, więc nie wiem.

SebaZ   18 #8 28.09.2013 01:29

@4lpha
Radio FM w moim przypadku to podstawa - zwariowałbym jeżdżąc codziennie komunikacją miejską 1h do i z pracy :P
Są niuanse, które mają dla mnie znaczenie - dlatego stock to mój wybór :P

4lpha   10 #9 28.09.2013 09:41

@SebaZ
Ale obserwuj zmiany, bo już ten:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2018822
wydaje się być w pełni funkcjonalny.

Severus   4 #10 28.09.2013 09:43

Ja bez custom romu nie wyobrazam sobie uzytkowania smartfonu (ace 2). ile to szybciej chodzi, znacznie bardziej funkcjonalny jest i niczym nie ograniczony..

neXt___   12 #11 28.09.2013 13:33

@Merod, ale co zwykłego Kowalskiego obchodzi simlock czy blokowanie bootloadera? Te dwie sprawy dotyczą bardzo wąskiej grupy ludzi, która prawdopodobnie zamyka się w maks kilku procentach. Ilu jest telefonów działających pod Androidem, 500 mln? 1 mld? Orange nic nie musi zmieniać, ludzie nie mają się o co buntować, nieświadomi ułomności swoich telefonów.

Same romy sugeruję pobierać z XDA-dev, a nie z jakichś marnych polskich for, na których przerzucone jest to samo, lecz często bez istotnych rzeczy w opisie. Stronę oficjalną CM również radzę sugerować z przymrużeniem oka, romy z XDA, choć bazujące na tych oficjalnych CMowych, zazwyczaj są bardziej dopieszczone i są na nich rozwiązane bugi, którymi nie zajęli się twórcy.

Autorze, nie jestem pewien czy wspomniałeś o tym, ale mógłbyś jeszcze pokazać drogę powrotną do oficjanlego softu, aby móc w ten sposób odzyskać gwarancje, jeśli coś pójdzie nie tak. Za moich czasów, wystatrczyło wgrać stockowy kernel, a następnie przeczyścić telefon za pomocą programów producenta i wszystko działało.

wajdzik   6 #12 28.09.2013 16:23

Proponowałbym zmienić tytuł, bo nie wiadomo o jaki telefon chodzi, a temat związany co najwyżej z Xperiami, na innych modelach ten proces wygląda zupełnie innaczej.

SebaZ   18 #13 28.09.2013 16:48

@wajdzik
Trafna sugestia.

  #14 04.10.2013 23:29

Jestem laikiem jeśli chodzi o takie sprawy. Dzięki Tobie Sebaz, ja kompletny żółtodziób ogarnąłem co trzeba. Problem niezgodności urządzenia z aplikacjami minął, wielkie dzięki!

  #15 09.10.2013 11:25

Dzięki ,dzięki ,dzięki pozbyłem się gó... orengu i zaktualizowałem do najnowszej wersji.

  #16 19.10.2013 00:27

Nie wiem dlaczego, ale jak chce pobrać "Stockowy (bez brandowania) i przeznaczony dla SE Xperi" to zeby pobrac to wyskakuje mi okienko zeby sie zalogowac. Te dwie kolejne rzeczy które trzeba pobrac to bez problemu pobrałem natomiast tylko przy tym wyskakuje okienko zeby sie zalogowac. Prosze o zmianę tego !

SebaZ   18 #17 19.10.2013 22:33

Wygląda to na jakiś filtr ze strony Microsoftu. Postaram się rozpoznać przyczynę i podać rozwiązanie.

  #18 20.10.2013 21:34

Mam problem, postępował wg. twojego sposobu i pod koniec
20/017/2013 21:17:57 - INFO - Flashing userdata.sin
20/017/2013 21:17:57 - ERROR - Error flashing. Aborted
takie coś mi wyskoczyło. Co mam dalej robić ?

SebaZ   18 #19 22.10.2013 19:30

@krycha69
Wygląda na to, że mimo udostępnienia pliku publicznie jest wymagane zalogowanie do konta Microsoftu. Nie mogę z tym nic zrobić.

@Dawidmr (niezalogowany)
Powodów błędu może być setki. Ciężko jest określić co jest przyczyną. Może to być zła wersja softu, coś przerwało flashowanie?

SebaZ   18 #20 22.10.2013 19:32

@Dawidmr (niezalogowany)
Czy na pewno pozwoliłeś na Nieznane źródła aplikacji oraz włączyłeś tryb debuggowania USB?

  #21 22.10.2013 22:48

Witam,
u mnie pojawia się identyczny problem jak u @Dawidmr,
22/044/2013 22:44:08 - ERROR -
22/044/2013 22:44:08 - ERROR - Error flashing. Aborted
22/044/2013 22:44:09 - ERROR - Drivers need to be installed for connected device.
22/044/2013 22:44:09 - ERROR - You can find them in the drivers folder of Flashtool.
Wszystko robione wg instrukcji, źródła aplikacji oraz tryb debugowania.
Co może być przyczyną?
Pozdro

  #22 26.10.2013 14:33

U mnie dokładnie taki sam problem jak u kolegi wyżej ... jakaś podopowiedź co do jego rozwiązania ?

SebaZ   18 #23 27.10.2013 00:29

Błąd wyraźnie mówi co jest problemem. Nie zainstalowaliście sterowników do waszych telefonów.

Pobieramy "Najnowszą wersję programu Flashtool, który pozwala na flashowanie telefonu i wgrywanie systemu na telefony marki Sony (dawniej Sony Ericsson). Instalujemy wraz ze sterownikami, które znajdują się w katalogu zainstalowania: Flashtool\drivers"

  #24 01.11.2013 20:29

siema sluvchaj zrobilem wszytsko jak trzeba po koleji ale w momencie rootowania programem RUNME wyskakuja same bledy:( macie jakis pomysl??bo flashtoolem wszytsko idzie glasdko nie wiem co jest

SebaZ   18 #25 02.11.2013 23:04

Jakie błędy masz na myśli? Czy możesz je zacytować?

  #26 03.11.2013 22:15

Sterowniki od flashtoola nie działają na Win 8

SebaZ   18 #27 04.11.2013 14:56

I pewnie nie będą nigdy, ale kto wie.

  #28 06.11.2013 19:01

a mi podczas rotowania wyskakuje 06/000/2013 19:00:16 - ERROR -
06/000/2013 19:00:16 - ERROR - Error flashing. Aborted
06/000/2013 19:00:16 - ERROR - Drivers need to be installed for connected device.
06/000/2013 19:00:16 - ERROR - You can find them in the drivers folder of Flashtool.

SebaZ   18 #29 09.11.2013 23:55

Nie lubię się powtarzać, ale już pytał ktoś o to. Zainstaluj sterowniki. Komunikaty są po to, zeby je czytać, a ty najwyraźniej tego nie zrobiłeś. "Drivers need to be installed for connected device. "

  #30 11.11.2013 18:59

Witam mam pytanko w kwestii telefonu. Telefon mam od 2 dni wszystko jest ko . za wyjątkiem braku jednej funkcji którą miały starsze SE i nie tyko Chodzi o podpowiedź przy wprowadzaniu numeru tel. Np. jeżeli wstukuje numer 601 a w kontaktach jest numer ktory np. zaczyna się na 601 to mam zaraz podpowiedź jakie numery zawierają taką kombinacje cyfr. Nie wiem nawet jak nazwa się ta bardzo przydatna funkcja . Czy po zmianie na nowszego Andka będzie ona dostępna?

SebaZ   18 #31 12.11.2013 07:32

Nie dość, ze będzie dostępna to w nowszym Andku jest bardziej rozbudowana.

  #32 19.11.2013 18:52

Od kilku dni mam SE Arc s.Kupiłem go na Allegro.Jak wylicytowałem,okazało się,że sprzedającym jest kolega Ukrainiec z Kijowa,który ma jakiś kontakt z Singapurem..Przesyłkę dostałem po miesiącu,ale dostałem.Wszystko oryginalne,zapakowane w oryginalne pudełeczko,z wszystkimi dodatkami.
Po ustawieniu na język polski,pozostało sporo aplikacji,pisanych w języku chyba chińskim.Co mi po takich aplikacjach.Nie mam Playa,skąd mógłbym pobrać to co chcę.
Mnie wystarczył by Android 2.3.4,ale bez tej chińszczyzny.
Poradź mi SebaZ jak to się robi w najprostszy sposób.Z góry Ci dziękuję Pościągałem wszystkie zalecane przez Ciebie pliki,łącznie z Androidem 2.3.4 na Europę.
Radziłem się w tej sprawie z działem technicznym Sony Polska.Warszawa skierowała mnie do Wrocławia Wrocław podał mi numer na infolinię (okazało się,że do Budapesztu) a oni skierowali mnie znów do Warszawy
i tam jakaś cizia ostatecznie mnie spławiła.
Ja tu nie rejestrowałem się,więc na wszelki wypadek podam swój mail: jerzmic6@gmail.com
Pozdr.Jerzy

  #33 20.11.2013 15:55

Witam,
mam dokładnie ten sam problem co Mjerzy45 tez kupiłem ten telefon przyjechał z Singapuru.
Proszę o pomoc siejaa@poczta.onet.pl

pozdrawiam Artur

SebaZ   18 #34 20.11.2013 16:41

Jeśli nie ma Google Play to raczej wątpliwa jest oryginalność telefonu i że jest Arc S. Ja bym wgrał od zera wszystko, grom jeden wie co tam jest zainstalowane.

  #35 20.11.2013 22:07

SebaZ,dzięki,że zaiteresowałeś się moim problemem.Tam jest aplikacja w rodzaju Playa ale proponują pobrać samą chińszczyznę.Ja bym wgrał od zera wszystko,ale nie wiem jak to zrobić.Gdybyś był tak uprzejmy i podał przepis (krok po kroku) to chętnie to zrobię i gwarantuję pamięć dożywotnią.
Pozdrawiam.Jerzy.

SebaZ   18 #36 21.11.2013 21:17

Wszystko jest opisane w tym artykule. Włącznie z rootowaniem.

  #37 22.11.2013 14:00

Artykuł jest o aktualizacji Androida 2.3.4 do 4.Ja chcę wywalić program który mam i zainstalować dobrego Androida 2.3.4 i tu nie wiem od czego zacząć.
Dla Ciebie to jest proste a dla mnie....?
Chciej podpowiedzieć
Pozdrawiam.Jerzy.

  #38 24.11.2013 23:02

Podczas tej instalacji trzeba uruchamiać aplikacje pod Windows w trybie administratora!!

  #39 25.11.2013 13:06

Wybacz,ale jaką aplikacje mam uruchomić w trybie administratora?
Nie dziw się,że pytam,ale nie jestem mocny w tych sprawach a nie chciałbym zrobić z komórki cegłę.

  #40 25.11.2013 22:35

człowieku, jesteś geniuszem xD próbuję znaleźć androida, odkąd pojawił się na XPERIE Arc S i dzięki TOBIE (!) jeszcze dziś będę mógł śmigać na ICS, który miałem na SE LWW, dzięki wielkie !!!

  #41 25.11.2013 23:38

nie róbcie tego na windows 8 bo nie rozpoznaje urządzenia, jak naciskam przycisk wstecz i podłączam kabel

SebaZ   18 #42 26.11.2013 23:14

@Mjerzy45 (niezalogowany)
Wersja Androida nie ma tutaj znaczenia. Proces wgrywania ROMu jest taki sam w każdym przypadku, a w artykule jest opisany dokładnie cały proces, włącznie z aplikacjami, których trzeba użyć. Dodatkowo w ostatnim akapicie podałem link do ROMu ze stockowym Androidem 2.3.4. Wgraj go i ciesz się czystą instalacją. Dodatkowo możesz go zrootować (w tym celu przeszukaj XDA Developers - jest tam aplikacja all-in-one, która zrobi root).

@grzesiek1211 (niezalogowany)
Dzięki, geniuszem to nie jestem, po prostu zebrałem wszystkie informacje w jednym miejscu.

Co do WIndows 8 to już ktoś pisał tu w komentarzach, że nie ma sterowników dla FlashTool pod ten system - dlatego nie wykrywa telefonu.

  #43 27.11.2013 10:39

SebaZ dziękuhę ! Dziś się biorę do roboty i jestem przekonany,że pozbędę się tej chińszczyzny.

  #44 28.11.2013 00:30

Witam rowniez jestem posiadaczem fatalnego oprogramowania orange,walczylem z nimi rok o wgranie na gwarancji softu lecz to walka z wiatrakami.Mam pytanie bo jeszcze nie wgrywalem nigdy oprogramowania, czy jest juz pelny funkcjonalny rom z hdmi i fm? Ogolnie zeby dzialaly wszystkie funkcje? Pozdrawiam i dziekuje za pomoc

SebaZ   18 #45 28.11.2013 19:02

Wszystko jest napisane we wpisie. To czysty ROM bez brandowania, czyli bez dodatków operatora takiego jak Orange. Jest to też oryginalny ROM od Sony, przeznaczony na ten telefon i działa wszystko.

  #46 28.11.2013 21:46

SebaZ,Zrobiłem tak jak napisałeś.Coś mi nie wyszło.Zainstalowałem z podanej strony Flashtool.Na pasku flashoowanie poszło bardzo szybko.Jak nie było już zielonego paska,odczekałem chwilę,a następnie odłączyłem telefon.Po odłączeniu telefonu,na programie wyskoczył napis na czerwono,że telefon jest nie sprawny..
Gdy włączyłem telefon,pojawił się napis Sony Ericsson,a po chwili pokazał się trójkącik z czerwoną obwódką,
w środku mały wykrzyknik,po chwili to zginęło i ekran pozostał czarny.Telefonu w żaden sposób nie mogę uruchomić.Powtórzyłem całą akcję flashoowania 2 razy,bez efektu.
Cała nadzieja w Tobie.Co teraz mogę zrobić?
Jerzy M

SebaZ   18 #47 29.11.2013 19:30

Przeczytaj instrukcję i postępuj według niej. Więcej tego nie powtórzę i zostawię Cię samemu sobie. Nigdzie nie ma napisane o odłączaniu kabelka bez potwierdzenia zakończenia procesu.

  #48 30.11.2013 01:04

a co jeśli będę chciał przywrócić ustawienia fabryczne?? cofnie mi ręczną aktualizację?? czy to nie ma znaczenia??

SebaZ   18 #49 30.11.2013 08:34

Ustawienia fabryczne = WIPE DATA = czyszczenie danych, które masz: książka tel, smsy, połaczenia itp. Nic co jest na karcie SD nie zostanie usunięte.

  #50 01.12.2013 00:15

SebaZ,Ja nie odłączam kabelka przed zakończeniem procesu..Ostatnie napisy są następujące:
Urządzenie dołączone do komputera nie działa..
Error flashing aborted
Info-Device disconnected
Mimo tych napisów czekałem jeszcze ok.10 min,myślałem,że coś się zmieni.

Przed chwilą zrobiłem jeszcze jedną próbę i pokazały się napisy:
This lewel issuccessfulyy initialized
Flashtool Version 0.9.13.0 bulit on 2013-06-04 22:50:00
Device disconnected
selected LT!*i/4.0.2.A0.62/(1254-27160
Preparing files for flashing
Please connect your device info flashmode
Device connected in flash mode
Opening device for R/W
Reading device information
phone ready for flashmode operations
Current device : LT18i-CB5A1FRKQM-1255-4469_R10D-1253-8238_4.0.2.A.o.62-CHINA_4.0.2.A.0.62
Start Flashing
Procesing loader.sin
Checking header
Flashing data
Ending flash session
ERROR-31 : Urządzenie dołączone do komputera nie działa
ERROR-Error flashing Aborted
Device disconnected
To są napisy z ostatniej próby.
Pozdrawiam

SebaZ   18 #51 01.12.2013 22:47

Nie jestem pewien, ale czy zainstalowałeś sterowniki? Na Windows 8 nie działają. Musisz użyć starszego systemu.

  #52 02.12.2013 01:16

witam serdecznie jeszcze raz dziekuje za te dokladna stronke. wlasnie zainstalowalem sobie nowego antka, dodam jedynie co może miec znaczenie gdyż w moim przypadku rowniez był problem przy pierwszej próbie, nalezy po instalacji programu jak i sterownikow uruchomic na nowo komputer, pozniej wszystko przebieglo zgodnie z opisem pozdrawiam

  #53 02.12.2013 01:22

i niestety jesli karta pamieci zostaje w telefonie cześc danych może ulec utracie np foty z poprzedniego folderu android, jak równiez filmy i inne tego typu rzeczy w moim przypadku tak wlasnie sie stalo

  #54 02.12.2013 01:29

czy jest opcja jakos to odzyskac teraz?

  #55 04.12.2013 17:29

u mnie wszystko pięknie się wgrało nowy android jest rewelacyjny ale mam pytanie po wgraniu go niestety ale bardzo wolno smiga mi internet w telefonie , jak u was z tym jest

  #56 06.12.2013 23:23

WIELKI DZIĘKUJE za wzorcowy poradnik, dzięki takim ludziom życie staje się prostsze, chyba każdy kto dłubał choć raz w telefonie poradzi sobie na lajcie :)

  #57 07.12.2013 17:17

Nie mogę ściągnąć pliku z Androidem ze SkyDrive'a. O co kaman? Wyskakuje mi okienko zaloguj się. Muszę mieć swoje konto na Sky Drive?

SebaZ   18 #58 08.12.2013 01:29

SebaZ | 19.10.2013 22:33
#17
Wygląda to na jakiś filtr ze strony Microsoftu. Postaram się rozpoznać przyczynę i podać rozwiązanie.
# 19
Wygląda na to, że mimo udostępnienia pliku publicznie jest wymagane zalogowanie do konta Microsoftu. Nie mogę z tym nic zrobić.

  #59 10.12.2013 13:16

Witam spoko że sa tacy ludzie jak ty i chce się im zebrać wszystko i opisać w sposób przystępny dla wszystkich jestem posiadaczem androida 4.0 od momentu jak tylko sie pojawił zastanawiam się nad 4.2 na mojego starego arc s- a co sądzisz o tym i jeśli chciałoby ci się pobawić w stworzenie takiego poradnika to byłoby super POZDRAWIAM

  #60 11.12.2013 22:11

Witam, mialem taki sam problem jak koledzy wyzej... po zainstalowaniu sterownikow dalej wyskakuje blad i wymaga ode mnie sterownika.. co moge zrobic ???

SebaZ   18 #61 11.12.2013 22:48

Czy na pewno wybraliście właściwy sterownik? Tam jest kilkanaście. Trzeba wybrać do Arca i ADB. Spróbujcie wybrać wszystkie możliwe.

  #62 17.12.2013 16:19

Mjerzy45 masz chińską podróbę ARC S możesz to w łatwy sposób sprawdzić podając w servisie sony swój IMEI to pierwsze i teraz pytanie czy da się do niego cokolwiek od sony wgrać .Sprawdź czy komputer widzi sterowniki jak nie do trzeba je w flashtoolu dograć ,są one w folderze drivers a dokładnie instalka uruchamiasz ją i zaznaczasz sonyericsson xperia arc,neo i na samym dole flashmode Drivers ,Fastboot Drivers i instaluj bedzie krzyczeć ,ze moze być grozne dla kompa ale instalum mimo to dalej .Po tym juz komp bedzie miał wgrane sterowniki i dalej już jak wgrywanie roomu i musi się wgrać .Jedynie jak pisałem na wstępie wtedy bedzie problem

  #63 17.12.2013 17:00

Mjerzy45 masz chińską podróbę ARC S możesz to w łatwy sposób sprawdzić podając w servisie sony swój IMEI to pierwsze i teraz pytanie czy da się do niego cokolwiek od sony wgrać .Sprawdź czy komputer widzi sterowniki jak nie do trzeba je w flashtoolu dograć ,są one w folderze drivers a dokładnie instalka uruchamiasz ją i zaznaczasz sonyericsson xperia arc,neo i na samym dole flashmode Drivers ,Fastboot Drivers i instaluj bedzie krzyczeć ,ze moze być grozne dla kompa ale instaluJ mimo to dalej .Po tym juz komp bedzie miał wgrane sterowniki i dalej już jak wgrywanie roomu i musi się wgrać .Jedynie jak pisałem na wstępie wtedy bedzie problem

  #64 22.12.2013 09:12

Super artykuł, działa w 100% ale ten android dla SE Xperia Arc S to śmietnik a nie system! Bateria po 18 godzinach spada o 30% to jakaś kpina! Na 2.3.4 trzymała mi przy NORMALNYM używaniu (rozmowy i smsy, czasem net do poczty) 5 DNI! Tutaj po 2 muszę znowu go podłączać! Wracam do poprzedniej wersji !

  #65 22.12.2013 13:56

Witam mogę liczyć na jakaś odpowiedź na mój wcześniejszy post

  #66 22.12.2013 17:58

Zainstalowałem sterowniki, jednak flashtool nie wykrywa telefonu. Gdy podpinam moją xperię pojawia się komunikat "nie rozpoznano urządzenia usb". Świeci się zielona dioda w telefonie, więc jest we flashu... POMOCY, bardzo proszę.

  #67 27.12.2013 10:46

Witam jestem świeży w te kolocki ale starałem się zrootować telefon zgodnie z twoją instrukcją i w trakcie flashowania wyskakuje mi kilka komunikatów
Loader : S1_Loader_Root_773f - Version : R4A066 / Boot version : r9A029 / Bootloader status : ROOTED
27/031/2013 10:31:28 - INFO - Disabling final data verification check
27/031/2013 10:31:28 - INFO - Processing kernel.sin
27/031/2013 10:31:28 - INFO - Checking header
27/031/2013 10:31:28 - INFO - Flashing data
27/031/2013 10:31:29 - INFO - Ending flash session
27/031/2013 10:31:29 - INFO - Flashing finished.
27/031/2013 10:31:29 - INFO - Please unplug and start your phone
27/031/2013 10:31:29 - INFO - For flashtool, Unknown Sources and Debugging must be checked in phone settings
27/031/2013 10:31:30 - INFO - Device connected in flash mode
27/031/2013 10:31:56 - INFO - Device disconnected

wem że chodzi coś o fona ale nie ogarniam tematu

  #68 27.12.2013 10:56

Witam jestem świeży w te kolocki ale starałem się zrootować telefon zgodnie z twoją instrukcją i w trakcie flashowania wyskakuje mi kilka komunikatów
Loader : S1_Loader_Root_773f - Version : R4A066 / Boot version : r9A029 / Bootloader status : ROOTED
27/031/2013 10:31:28 - INFO - Disabling final data verification check
27/031/2013 10:31:28 - INFO - Processing kernel.sin
27/031/2013 10:31:28 - INFO - Checking header
27/031/2013 10:31:28 - INFO - Flashing data
27/031/2013 10:31:29 - INFO - Ending flash session
27/031/2013 10:31:29 - INFO - Flashing finished.
27/031/2013 10:31:29 - INFO - Please unplug and start your phone
27/031/2013 10:31:29 - INFO - For flashtool, Unknown Sources and Debugging must be checked in phone settings
27/031/2013 10:31:30 - INFO - Device connected in flash mode
27/031/2013 10:31:56 - INFO - Device disconnected

wiem że chodzi coś o fona ale nie ogarniam tematu

  #69 27.12.2013 16:17

@SebaZ
Świetny artykuł, dziękuję. Z tak dokładną instrukcją rozważam upgrade. Mam tylko jedno pytanie: czy mając wcześniejszy soft oryginalny (bez roota) od Plusa jestem w stanie zachować dane aplikacji? Chodzi mi generalnie o gry, które w części są przeniesione za kartę SD, ale jakaś ich część jest zainstalowana w systemie. Gram już ponad rok, więc bardzo nie chcę ich stracić. Kontaktowałam się providerem aplikacji, ale oni mi nie pomogą, bo gram za free. Jakiś pomysł Maestro?

SebaZ   18 #70 30.12.2013 00:16

@Rebeka
Titanium Backup lub podobne powinny pomóc.

  #71 30.12.2013 13:26

Witam,
świetny DZIAŁAJĄCY poradnik! Dziękuję za niego. Pierwszy raz "bawiłem" się w ingerencję w oprogramowanie smartfona. Co prawda praw do roota nie udało mi się do tej pory dostać a to przez to że mam Arc'a S od Oranżady a jak ktoś ma taki telefon to wie w czym problem. Moje pytanie do SebaZ jest następujące: czy masz albo znasz tak świetnie działający poradnik jak Twój który pomoże zdjąć blokadę na bootloader'a? A może ktoś z tutaj zainteresowanych też miał taki problem a znalazł poradnik i chciałby się podzielić? Serdecznie pozdrawiam jeszcze w Starym Roku i już chciałbym życzyć wszystkiego dobrego w Nowym Roku oraz mniej problemów z telefonami ;) Albo więcej takich poradników jak Sebastiana!

  #72 30.12.2013 14:02

jak zainstalowac sterowniki ?

  #73 30.12.2013 18:06

wszystko poszlo gladko dzieki za tak wyczerpujace informacje:)

SebaZ   18 #74 01.01.2014 11:33

@Kfazir
Są sposoby na odblokowanie bootloadera w Arc S. Ja jednak tego nie opisywałem, bo moim celem nnie był Custom ROM, a stockowy ROM. Może kiedy zdecyduję się na jakiś Custom ROM wtedy opiszę cały proces.

@justeyekid
Sterowniki zainstalujesz tak jak jest opisane w tekście i w kilkunastu komentarzach, w których już to tutaj powtarzałem. W katalogu z Flashtoolem są sterowniki.

mariuszes   1 #75 03.01.2014 20:24

Wszystko pięknie działa, za to duży szacun dla Autora. Dzięki Zbawco ;)

  #76 11.01.2014 11:58

SebaZ :) Jesteś wielki Wszystko poszło jak po Maśle :):) od dawna szukałem nowszego Andka a tu znalazł się taki WIELKI CZŁOWIEK jak TY..... Wielki DZIĘKI

  #77 13.01.2014 14:45

Witam
Zrobiłem roota na swoim arc s i chyba za dużo programów usunąłem. Komputer nie wykrywa mi telefonu przez USB :(
Co robić???

  #78 14.01.2014 10:42

Czy może ktoś wie, która wersja stockowego ROMu obsługuje przesyłanie metadanych po bluetooth.
Zrobiłem aktualizację jak w temacie, ale dalej nie mam tej funkcji.
Może ktoś ma inny ROM niż 4.1.B.0.587_(1254-2716)_Polska i ta funkcja mu działa?

  #79 18.01.2014 10:43

Cześć Seba, może mnie też coś poradzisz. Mam problem ze swoim arc s. Mam wersję androida 4.0.4, po uaktualnieniu z 2.3.4 oczywiście. Na początku bateria słabo działała, po aktualizacji jednak starczała nawet na blisko tydzień. Minęły 4 miesiące, po czym zacząłem mieć z nią znowu problem. Starcza na 1 dzień, i to jak się mało używa telefonu. Kupiłem nową baterię i to 1800mAh, nic się nie zmieniło, więc to nie wina baterii. Może już się z tym spotkałeś. Pozdrawiam.

  #80 18.01.2014 10:43

Cześć Seba, może mnie też coś poradzisz. Mam problem ze swoim arc s. Mam wersję androida 4.0.4, po uaktualnieniu z 2.3.4 oczywiście. Na początku bateria słabo działała, po aktualizacji jednak starczała nawet na blisko tydzień. Minęły 4 miesiące, po czym zacząłem mieć z nią znowu problem. Starcza na 1 dzień, i to jak się mało używa telefonu. Kupiłem nową baterię i to 1800mAh, nic się nie zmieniło, więc to nie wina baterii. Może już się z tym spotkałeś. Pozdrawiam.

  #81 18.01.2014 15:47

Witam. Czy ma ktoś link jak wykonać unroot ? albo jakiś tut podrzucić w komentarzu

  #82 22.01.2014 00:49

omijajcie flashtool ja zrootowałem a potem z marketu zainstalowałem cwm i po wszystkim moge flashować z samej sd z recovery mode bez podpinania do pc wrzucam romik na karte robie recovery oryginału a potem wrzucam modyfikowany rom , jak mi niepasi to przywracam z recovery i po sprawie i wszystko gra testowałem na xperia arc i ray oraz htc dream i wildfire x działa gicior

  #83 22.01.2014 16:56

Ten sam problem z ARC S:

ERROR - Error flashing.
Aborted ERROR - Drivers need to be installed for connected device.
ERROR - You can find them in the drivers folder of Flashtool.

oczywiście wszystkie sterowniki są zainstalowane, czyżby flashtool miał sterowniki do lt15, a nie miał sterowników do wersji lt18i? Wygląda na to, jakby ich nie miał, bo na liście wymieniony jest tylko ARC (bez S).

Co zrobić w tym przypadku? Próbowałem z flashtoolem 0.9.13 i 0.9.8

  #84 22.01.2014 17:01

dodam, że jest to arc s z brandowanym softem orange

SebaZ   18 #85 24.01.2014 16:19

@borrrs (niezalogowany)
Tym samym skryptem co rootowałeś możesz wykonać unroot.

@ktoś tam (niezalogowany)
Ta operacja jest możliwa przy odblokowanym bootloaderze.

@andrzejunio arc s (niezalogowany)
W pakiecie jest wiele sterowników, osobiście używałem Flashtool 0.9.11, gdzie jako jeden ze sterowników dotyczył: arc, neo, play itd. Te właśnie zainstaluj. Nie zapomnij o Flashmode drivers i Fastboot Drivers (są na końcu listy sterowników). Zawsze możesz też zainstalować wszystkie pozostałe dla pewności.

  #86 26.01.2014 23:50

Witam! Zrobiłem całą aktualizację wszystko przebiegło dobrze oprócz jednej rzeczy. Aplikacje, które wcześniej przeniosłem na kartę pamięci nie mogę teraz odtworzyć w telefonie nie wiem dlaczego. Konkretnie nie mogę przywrócić zapisanych danych na karcie do danej aplikacji. Np. znana gra "POU".
Proszę o pomoc

  #87 31.01.2014 14:29

Jest jakaś inna strona z której można pobrać te same pliki bez logowania do microsoftu?

  #88 01.02.2014 13:06

Witam. Ściągnąłem wszystko co potrzebne do aktualizacji. Gdy chcę zainstalować Flashmode drivers i Fastboot Drivers. Wtedy wyskakuje mi co zostało zainstalowane, a co nie. Problem w tym że Flashmode drivers się zainstalował pomyślnie ale Fastboot Drivers nie. Nie wiem co robić. Prosił bym o jakieś porady. Może da się jakoś inaczej zainstalować Fastboot Drivers?
Z góry dzięki.


Windows XP

SebaZ   18 #89 01.02.2014 14:06

XDA Developers albo zapytaj po prostu wujka google

  #90 09.02.2014 18:51

SebaZ ponawiam pytanie powyżej.Czy mozna cos zrobic aby telefon spowrotem "widzial" zainstalowane pliki?Karta pam zajeta przez nie ,ale programow nie czyta.Niby są a ich nie ma.

SebaZ   18 #91 10.02.2014 10:54

Zainstaluj na nowo te programy, powinno wykryć zapisane konfiguracje.

  #92 19.02.2014 19:17

Witaj SebaZ, mój problem polega na tym iż nie mogę zainstalować sterownikow od flashtool na windows 7, a bez tego nie mogę wgrać nowego androida, jak temu zaradzić?

SebaZ   18 #93 20.02.2014 06:05

@pablto99 (niezalogowany)
A ja jestem wróżbita Maciej i wiem dlaczego tak się dzieje, nawet jeśli nie podałeś błędu, komunikatu czy czegokolwiek.

  #94 01.03.2014 18:37

DZIEKI!! POSZŁO SZYBKO I SPRAWNIE SUPER OPRACOWANIE PZDR.

  #95 01.03.2014 18:38

DZIEKI!! POSZŁO SZYBKO I SPRAWNIE SUPER OPRACOWANIE PZDR.

  #96 01.03.2014 19:26

Mam jedn problem, otóż na 8 gigowej karcie mam okolo 3gb plików, natomiast Android pokazuje mi że wolne jest tylko 500 mega, to samo pokazuje windows gdy podlacze kablem komórke, co może byc tego przyczyna ?

  #97 01.03.2014 19:26

Mam jedn problem, otóż na 8 gigowej karcie mam okolo 3gb plików, natomiast Android pokazuje mi że wolne jest tylko 500 mega, to samo pokazuje windows gdy podlacze kablem komórke, co może byc tego przyczyna ?

SebaZ   18 #98 01.03.2014 21:38

1. Zobacz ile i jakie masz tam partycje.
2. Sprawdź czy aby na pewno jest to karta 8GB, bo może to jakaś chińszczyzna z oszukaną pojemnością.

  #99 02.03.2014 00:55

Karta napewno 8gb ,przed wgraniem system pokazywał pełną pojemnosc, teraz pokazuje że karta ma niby te 8gb ( oczywiście zaokraglam ) ale że wolnych jest 500 mb a samych plików jest realnie 3 gb na karcie

  #100 02.03.2014 20:20

w nawiązaniu do problemu o którym pisałem wyżej to wszystko jest już ok, faktycznie były pliki które ważyły więcej nie wiem czemu wczoraj tego nie zauważyłem heh syndrom soboty;)
w sumie pojemność się zgadza. pzdr. i jeszcze raz dzięki za poradnik

SebaZ   18 #101 02.03.2014 20:37

No to nie wiem, sprawdź czytnikiem kart w kompie, a nie przez kabel do komórki?

  #102 02.03.2014 22:51

czemu przy wgrywaniu to stoi w miejscu i nic nie idzie ? jakieś pomysły ?

  #103 03.03.2014 10:37

HELP!
SebaZ
Mam mały problem system poszedł bez problemu, Kernel 4.1.A.0.562 też poszedł ale gdy uruchomiłem runme w DooMLoRd to stanęło na: daemon not running.starting it now
daemon started successfully .Czekałem 30 min i nic. Debug USB i nieznane źródła zaznaczone. Co robię nie tak?

  #104 04.03.2014 15:29

Witam cytuje Robox ,ale u mnie dokładnie to samo
system poszedł bez problemu, Kernel 4.1.A.0.562 też poszedł ale gdy uruchomiłem runme w DooMLoRd to stanęło na: daemon not running.starting it now
daemon started successfully .Czekałem 30 min i nic. Debug USB i nieznane źródła zaznaczone. Co robię nie tak?

SebaZ   18 #105 04.03.2014 20:30

Nie wiem co robicie nie tak. Wszystko co wiem opisałem w instrukcji. Może coś blokuje proces rootowania - antywirus, czy PC Companion albo Flashtool włączony - pisałem o tym.

  #106 04.03.2014 20:55

Telefon SE ARC S.
Ponieważ posiadałem już wcześniej androida 4.0.4 i wersję jądra 4.1.B.0.587 to aby rootować telefon musiałem wgrać wersję jądra 4.1.A.0.562. Tak też zrobiłem. Proces dobiegł do końca nie wyskoczył błąd jednak jak sprawdzam w telefonie to wersja kompilacji dalej pisze 4.1.B.0.587. I teraz nie wiem czy mogę rootować telefon czy nie ponieważ wgranie jądra 4.1.A.0.562 się nie udało.

  #107 06.03.2014 17:39

Witam już jest dobrze Po uruchomieniu runme w DooMLoRd stanęło na: daemon not running.starting it now daemon started successfully, WYJĄŁEM KABEL Z TELEFONU WCISNĄŁEM PRZYCISK URUCHOM I WSADZIŁEM KABEL Z POWROTEM proces ruszył dalej. Teraz mam inny problem ,a mianowicie nie działa mi transmisja danych np. nie otwiera sie google sklep ; mój orange ; skrót do onet.pl itp,a uruchamia się bez problemu YOU TUBE . Na WiFI wszystko jest OK. Pomocy o co tu chodzi?

  #108 11.03.2014 19:52

Witam.
Dzieki bardzo za konkretną instrukcje. Mam jednak mały problem z odczytem danych z karty pamięci. Karta 8GB. Wolne 1.1 GB, a do zdjęć itp dostać się nie mogę. Niby sterowniki wszystkie zainstalowałem a przy Check Devices pokazuje komunikat;
11/038/2014 19:38:56 - INFO - List of connected devices (Device Id) :
11/038/2014 19:38:56 - INFO - List of ADB devices :
11/038/2014 19:38:56 - INFO - - none
11/038/2014 19:38:56 - INFO - List of fastboot devices :
11/038/2014 19:38:56 - INFO - - none

  #109 11.03.2014 20:26

Witam.
Dzieki bardzo za konkretną instrukcje. Mam jednak mały problem z odczytem danych z karty pamięci. Karta 8GB. Wolne 1.1 GB, a do zdjęć itp dostać się nie mogę. Niby sterowniki wszystkie zainstalowałem a przy Check Devices pokazuje komunikat;
11/038/2014 19:38:56 - INFO - List of connected devices (Device Id) :
11/038/2014 19:38:56 - INFO - List of ADB devices :
11/038/2014 19:38:56 - INFO - - none
11/038/2014 19:38:56 - INFO - List of fastboot devices :
11/038/2014 19:38:56 - INFO - - none

  #110 29.03.2014 21:54

Przy zawieszce daemon started... trzeba jeszcze raz w tel w ustawieniach-->programisty-->włączyć debugowanie!!!

  #111 09.04.2014 19:25

jest to aktualizacja do xperii arc s lt18i na androidzie 2.3.4 czy w moim modelu xperii arc s lt15i nie bedzie ona dzialac?

SebaZ   18 #112 10.04.2014 23:01

Nie jestem pewien, ale chyba musisz znaleźć sobie stockowy Android 4 dla lt15i. Niby oba modele opisywane są jako anzu (nazwa kodowa), ale lepiej sprawdzić.

  #113 16.04.2014 14:05

Witam mam problem ponieważ chce pobrać z Pana konta programy do zrutowania telefonu lecz się nie da bo wyskakuje info że Pan już tych plików nie udostępnia. O co chodzi ??

SebaZ   18 #114 16.04.2014 23:36

Pliki znajdują się na serwerze i są udostępnione. Istnieje możliwość, że trzeba mieć konto i być zalogowanym. Na to niestety nie mam wpływu - MS założył takie ograniczenie na te pliki.

  #115 18.04.2014 15:11

dajcie jakies inne linki bo mi te nie dzilaja ;//

  #116 23.04.2014 21:00

Niestety, linki nie działają, jestem zalogowany ale dalej wczytuje i nic:/

  #117 24.04.2014 09:00

U mnie jest ten sam problem jedynie mogłem ściagnać DooMLoRD_v1_Xperia-2011-ICS-ROOT-emu-busybox-su - rootuje kelner 4.1.A.0.562 i bez zalogowania. Pozostałych nie mogę nawet po zalogowaniu cały czas coś ładuje. Proszę o pomoc. Potrzebuje jeszcze tylko dwóch plików mianowicie
Android_4.0.4_LT18i_4.1.B.0.587_(1254-2716)_Polska.ftf
Android_4.0.4_LT18i_4.1.A.0.562_Kernel.ftf,
PROSZĘ O POMOC podam e-mail chudymax@outlook.com może ktoś mi przesle te pliki PROSZĘ Panie SebaZ

  #118 24.04.2014 11:58

Popieram nic nie można pobrać nawet jak jest się zalogowanym prucz DooMLoRD_v1_Xperia-2011-ICS-ROOT-emu-busybox-su - rootuje kelner 4.1.A.0.562

SebaZ   18 #119 24.04.2014 22:44

Wszystko jest udostępnione: https://onedrive.live.com/redir?resid=4C817C049C36E894!128&authkey=!AP3cAsvc... Na zrzucie wyraźnie widać. Pytania i prośby słać proszę do Microsoftu, a nie do mnie. Nie mam ochoty wgrywać plików gdzie indziej. To już stary wpis.

Udało mi się jednak zmusić OneDrive do współpracy, ale musiałem zrobić folder, przenieść pliki do niego i na nowo wygenerować linki. Samo wygenerowanie na nowo linków nie pomagało.

Poprawiłem odnośniki w tekście.

  #120 26.04.2014 16:30

Witam,

Zaktualizowałem sobie xperia arc s Twoim sposobem ale nie jestem zadowolony z szybkości swojego telefonu. Czy można zrobić coś by to zmienić? Mam simlock z orange i zablokowany bootloader a nie chciałbym uceglić telefonu na amen. Jest jakiś sposób ?

  #121 26.04.2014 17:57

Dziękuje bardzo jesteś w porządku
Pozdrawiam

SebaZ   18 #122 27.04.2014 21:14

@mat0920 (niezalogowany)
Nie da się nic zrobić jeśli masz telefon nowszy niż 12W11. Jeśli starszy to istnieje szansa na odblokowanie za pomocą Testpointa, ale tutaj też istnieje ryzyko uceglenia lub nie zrobienia nic.

Ogólnie to można wyróżnić 3 okresy produkcji modelu Arc S.
- 1 - można odblokować bez problemu;
- 2 - szansa na uceglenie lub sukces wynosi 50%. Różnica wynika z miejsca gdzie wyprodukowano Twój egzemplarz. Jeśli w fabryce jeszcze nie wprowadzono nowej wersji sprzętu to odblokujesz jak w 1. okresie.
- 3 - nie da się odblokować, a można uceglić.

  #123 29.04.2014 19:49

Dzięki za odpowiedź. Następnym razem będę wiedział aby nigdy nie kupować telefonu od Orange.

Pozdrawiam,
Mateusz

  #124 16.05.2014 15:59

Dziękuję za wyczerpujące instrukcje. Poradziłam sobie z wgraniem wszystkich kernelów i innych takich, chociaż czasami napotykalam małe trudności, ale to dlatego, że nie doczytałam do końca:) Mam tylko pytanie apki Link2SD. Kiedy chcę przerzucić aplikację na kartę pamięci, wyskakuje mi komunikat: "Link2SD nie może uzyskać dostępu do katalogów Root. Jeżeli posiadasz program superuser upewnij się, że udzieliłeś Link2 SD koniecznych zezwoleń." Co powinnam kliknąć żeby przenosiło aplikacje na karte?

Pozdrawiam,

Marcelina.

SebaZ   18 #125 17.05.2014 21:40

To co Ci się wyświetliło.

  #126 20.05.2014 00:33

wszystko poszło ok, gdy nie chcialo mi znalezc sterow do x perii arc s zainstalowalem Gordon's Gate Flash Driver 3.0.0.1. Pozdrawiam

  #127 20.05.2014 23:06

Witam przy próbie flashowanie wyskakuje mi na tablicy powiadomień taki komunikat:
20/001/2014 23:01:42 - ERROR - Error flashing. Aborted
Może ktoś wie co zrobić w takiej sytuacji?

  #128 27.05.2014 16:16

Jeżeli komuś nie podoba się działanie ICS 4.04 na swoim ARC S to polecam Ultimate HD 5.01. Telefon genialnie mi przyśpieszył w połączeniu z aplikacją RAM Epander.

Pozdrawiam

  #129 28.05.2014 13:07

Witam wszysto zrobiłem wszystko działa jest super , tel śmiga jak nowy. Mam pytanko mam oryginalną kartę ADATA 16GB (zrobiłem rotowanie itp) zainstalowałem link2sd i gdy chcę przenieść aplikację na kartę to pojawia się komunikat "upewnij się że posiadasz dwie partycje na karcie SD obie powinny być zaznaczone jako primary" czy ktoś podpowie mi jak mam to zrobić i gdzie dokładnie takie foldery zrobić na karcie :) ?

  #130 28.05.2014 13:07

Witam wszysto zrobiłem wszystko działa jest super , tel śmiga jak nowy. Mam pytanko mam oryginalną kartę ADATA 16GB (zrobiłem rotowanie itp) zainstalowałem link2sd i gdy chcę przenieść aplikację na kartę to pojawia się komunikat "upewnij się że posiadasz dwie partycje na karcie SD obie powinny być zaznaczone jako primary" czy ktoś podpowie mi jak mam to zrobić i gdzie dokładnie takie foldery zrobić na karcie :) ?

SebaZ   18 #131 28.05.2014 14:26

To już jest opisane w samym link2sd, albo w internecie. ja pisac juz nie będę.

  #132 29.05.2014 19:10

20/001/2014 23:01:42 - ERROR - Error flashing. Aborted
Miałem ten problem ale wystarczyło najpierw odpalić wersję 32 bity, potem 64, wyłączyć, odpalić manualnie na prawach admina i śmiga ;)
Telefon super się spisuje. ;)

slay89   1 #133 02.06.2014 23:56

witam koledzy:) mam pytanko czy wymiana androida 2.3.4 pomoże mi rozwiązać mój problem a mianowicie--> sony ericsson xperia arc s który ma zbyt słaby zasięg wifi (za ścianą router a zasięgu nie ma) Mój znajomy posiada również sony ericsson xperia arc s tylko na androidzie 4 i takiego problemu nie ma, zasięg jest o niebo lepszy. Jeszcze jedno czy ta aktualizacja zmieni mi również język klawiatury bo mam do dyspozycji japońską chińską i międzynarodową po angielsku. (przestawiałem na język polski ale bez rezultatów)

  #134 09.06.2014 17:03

Witam,
Z tego co widzę, przypadkiem trafiłam na forum, na którym wypowiadają się "wymiatacze":) Może umielibyście pomóc zdiagnozowac mój problem? Otóż od kilku dni mój SE ARC S nie potrafi połączyć się z internetem (chodzi o transmisję komórkową, WiFi działa bez problemu). Wyeliminowałam już problemy związane z siecią - przekładając SIM do innego telefomu wszystko jest ok. Mam Adroida 4.0.4., do tej pory internet działał dobrze, nie instalowałam żadnych wzmacniaczy sygnału ani innych dziwnych aplikacji.. Macie może jakiś pomysł, co może powodowac problem? :(

  #135 09.06.2014 17:08

Witam,
Z tego co widzę, przypadkiem trafiłam na forum, na którym wypowiadają się "wymiatacze":) Może umielibyście pomóc zdiagnozowac mój problem? Otóż od kilku dni mój SE ARC S nie potrafi połączyć się z internetem (chodzi o transmisję komórkową, WiFi działa bez problemu). Wyeliminowałam już problemy związane z siecią - przekładając SIM do innego telefomu wszystko jest ok. Mam Adroida 4.0.4., do tej pory internet działał dobrze, nie instalowałam żadnych wzmacniaczy sygnału ani innych dziwnych aplikacji.. Macie może jakiś pomysł, co może powodowac problem?

slay89   1 #136 09.06.2014 22:22

cześć chciałbym się podzielić z moimi problemami jakie miałem przy aktualizacji ,a mianowicie 22/044/2013 22:44:08 - ERROR -
22/044/2013 22:44:08 - ERROR - Error flashing. Aborted
22/044/2013 22:44:09 - ERROR - Drivers need to be installed for connected device.
22/044/2013 22:44:09 - ERROR - You can find them in the drivers folder of Flashtool.
--> trzeba ściągnąć flash tool 0.9.11 (miałem 0.9.13 na tym nie chodziło) dodatkowo zainstalować Flashtool\drivers (gdzie jeden ze sterowników dotyczył kilku modeli: arc, neo, play itd. Nie zapomnij o Flashmode drivers i Fastboot Drivers )który znajduje sie w flashtool 0.9.11 po zainstalowaniu.
---->potem miałem problem jak kolega gdzie potem telefon po próbie zainstalowania nie umiał się już w ogóle załączyć (tak jakby baterii nie było) telefon był nie wykrywany przez komputer

"SebaZ,Ja nie odłączam kabelka przed zakończeniem procesu..Ostatnie napisy są następujące:
Urządzenie dołączone do komputera nie działa..
Error flashing aborted
Info-Device disconnected
Mimo tych napisów czekałem jeszcze ok.10 min,myślałem,że coś się zmieni.

Przed chwilą zrobiłem jeszcze jedną próbę i pokazały się napisy:
This lewel issuccessfulyy initialized
Flashtool Version 0.9.13.0 bulit on 2013-06-04 22:50:00
Device disconnected
selected LT!*i/4.0.2.A0.62/(1254-27160
Preparing files for flashing
Please connect your device info flashmode
Device connected in flash mode
Opening device for R/W
Reading device information
phone ready for flashmode operations
Current device : LT18i-CB5A1FRKQM-1255-4469_R10D-1253-8238_4.0.2.A.o.62-CHINA_4.0.2.A.0.62
Start Flashing
Procesing loader.sin
Checking header
Flashing data
Ending flash session
ERROR-31 : Urządzenie dołączone do komputera nie działa
ERROR-Error flashing Aborted
Device disconnected
To są napisy z ostatniej próby.
Pozdrawiam"
---->uruchomiłem na nowo komputer , wyciągnąłem baterię z tel i włożyłem z powrotem (nie wykrywanytel przez komp )później kolejny problem jak kolejny kolega
"Matys4290 (niezalogowany)
| 02.03.2014 22:51 #102
czemu przy wgrywaniu to stoi w miejscu i nic nie idzie ? jakieś pomysły ?"
pasek flashowania zatrzymał sie na 1/5 postępu i nic ja czekałem 1h i dalej stał w miejscu. Te próby flashowania były robione przezemnie na win xp (bez rezultatów) potem spróbowałem na win 7 i wszystko poszło jak z bicza strzelił udało się. o win 8 zapomnijcie tez sie nie da. Oczywiście trzeba się ściśle trzymać wskazówek kolegi Sebastiana autora flashowania

slay89   1 #137 09.06.2014 22:30

Seba kurcze zauważyłem że gniazdo mi nie działa (nie jest to problem z natury mechanicznej) co proponujesz zrobić może to być problem spowodowany z wymianą androida(nie próbowałem na androidzie 234)? Wi-fi dalej takie słabe nie wim co moge jeszcze zrobić...(kupiłem telefon jak inni koledzy od kolesie prawdopodobnie z ukrainy a otrzymałem go z singapura telefonu nie mogłem oddać(oszust na allegro))

SebaZ   18 #138 10.06.2014 14:31

Trafiony model albo marna podróbka. Nic nie poradzisz.

  #139 10.06.2014 17:41

witam. podczas aktualizacji wyskakuje komunikat :
10/033/2014 17:33:43 - ERROR - Read error :31 : Urządzenie dołączone do komputera nie działa.
10/033/2014 17:33:43 - ERROR - Error flashing. Aborted

lub :

10/026/2014 17:26:33 - ERROR - Processing of loader.sin finished with errors.
10/026/2014 17:26:33 - INFO - Ending flash session
10/026/2014 17:26:33 - ERROR - Error in processHeader : 2 : Nie można odnaleźć określonego pliku.
10/026/2014 17:26:33 - ERROR - Error flashing. Aborted

czy to brak sterowników w programie flashtool? (mam wersje 0.9.16) telefon po tym jak wyskoczył błąd nie włącza sie (tylko wibracja) . odrazu dodam, że wszystkie polecenia robiłem jak w instrukcji (czy w telefonie czy w programie) telefon tez na 100% jest sprawny, prosze o szybka odpowiedź, z gory dzieki

slay89   1 #140 10.06.2014 17:50

Wygiąłem styki w jacku igłą masa była nie widoczna problem z jackiem rozwiązany... Dziwne nowy tel a takie cyrki... ciekawe co mnie jeszcze zaskoczy... jak mi się uda coś zrobić z wi-fi dam znać.

slay89   1 #141 11.06.2014 16:14

spróbuj zrobić to na win 7 i ściągnij sobie 0.9.11 jest na chomiku. Jeśli go zainstalujesz to będzie tam folder drivers, otwórz go i zainstaluj flashtool drivers (odinstaluj flasha tego co masz) Przy instalacji pamiętaj zaznaczyć---> ''arc, neo, play itd. Nie zapomnij o Flashmode drivers i Fastboot Drivers (są na końcu listy sterowników). Zawsze można też zainstalować wszystkie pozostałe - dla pewności."

pliki Androida najlepij umieścić w jednym folderze.

Kolego miałem ten sam problem załączałem telefon wibrator dał znać a ekran bez życia. wyciągnij i włóż baterie z tela przed instalacją i w ogule nie naciskaj przycisku urachamiającego telefon potem wedle instrukcji. Poczytaj co pisałem wcześniej.

  #142 19.06.2014 18:09

SebaZ Czy wykonanie tych wszystkich operacji uwolni mnie od simlocka? a jeśli nie to co mozna zrobić samemu żeby pozbyć się tego dziadostwa? Dzięki

SebaZ   18 #143 20.06.2014 10:43

Iść do operatora, zabulić 77zł (w Orange) i zdejmiesz simlocka. W tej chwili jedyny sposób na tel. z zablokowanym booloaderem.

  #144 29.06.2014 09:25

Po kliknięciu na link: Android_4.0.4_LT18i_4.1.B.0.587_(1254-2716)_PL.ftf ściągnąłem plik Android_4.rar.
Po rozpakowaniu rar-a pojawiło się kilkanaście plików *.sin i jeden folder META-INF ale żadnego pliku *.ftf a tylko takie pliki czyta Flashtool 0.9.16.1 który wcześniej zainstalowałem. Czy robię coś nie tak ??

  #145 14.07.2014 00:45

Dzięki, skorzystałam z poradnika :)

  #146 01.08.2014 15:34

Czy przez system Win 8 można wgrać do SE Xperia Arc S tego androida, czy lepszy jest Win 7?

SebaZ   18 #147 01.08.2014 16:42

@An123 (niezalogowany): Nie ma lepszy czy gorszy. Chodzi o sterowniki, a takowych na windows 8 nie ma (a przynajmniej w chwili pisania tekstu nie było, a minęło już ponad pół roku...)

  #148 01.08.2014 16:45

Rozumiem, dziękuję bardzo za informację. :)

  #149 14.08.2014 23:13

Korzystałem z poradnika ze względu na Link2SD, jednakże nie działa. Możesz powiedzieć jakie masz ustawienia karty i w którym programie robiłeś format ? U mnie w kółko pokazuje się komunikat abym uruchomił ponownie telefon aby aktywować drugą partycję na Twojej karcie SD.

dzimi123   1 #150 17.08.2014 13:44

Witam a ja mam takie pytanko mogę pozostać tylko na etapie wgrania androida 4.0.4 bez rootowania? I jeszcze jedno po aktualizacji do 4.0.4 często rozłącza mi sieć wi-fi można to poprawić? Dzięki wielkie

  #151 25.08.2014 18:37

@dzimi123: Coś kiedyś czytałem, że na to rozłączanie wifi pomaga zmiana w ustawieniach routera na samo N, można jeszcze podmienić plik tiwlan.ini znajdujący się w /system/etc na ten z systemu GB.

  #152 12.09.2014 14:41

dziękuję kolego :) właśnie wgrałem nowego Androida :)

  #153 22.09.2014 13:07

Witam, mam krótkie pytanie. Wgrałam, wszystko pięknie chodzi. Wcześniej jednak wgrałam plik ftf na kartę pamięci (myślałam, że o to chodzi we flashowaniu i uruchamia się je bezpośrednio z telefonu :D ) i nie pamiętam czy go usuwałam. Clean Master wykrywa mi duży plik 'Android....' ważący 374 MB. Czy jest to android który wgrałam, czy mogę to śmiało usunąć, bo jest to ten niepotrzebny plik, który zajmuje tylko miejsce?

SebaZ   18 #154 22.09.2014 14:02

Ty wiesz co masz na karcie pamięci, nie ja.

  #155 24.09.2014 12:26

@SebaZ: dfajnie sie docina osobom, ktore mniej sie na tym znaja prawda? ;] dobrze o tym wiem, jednak chodzilo mi o to czy android jest jakos ukrytym plikiem , czy moze wwykrywaja go programy takie jak np clean master ...

SebaZ   18 #156 24.09.2014 14:15

@Anonim (niezalogowany): A niby skąd mam to wiedzieć? Opisałem co masz zrobić, żeby wgrać nowszy soft. Jeśli coś kombinujesz i zmieniasz to musisz liczyć się z tym, że coś pójdzie nie tak.

  #157 28.09.2014 14:46

Napiszę komentarz może ktoś szybko odpiszę. :D
Otóż próbuje wgrać system do Arc i zatrzymuje się podczas flashowania. Za pierwszym razem gdy to się stało odłączyłem telefon i ponowiłem operacje lecz to nie pomogło. Gdy uruchamiam telefon pokazuje się miniaturka telefonu i wykrzyknik w trójkącie. Teraz jestem przy 3 próbie lecz nadal stoi w miejscu wie ktoś co zrobić w tej sytuacji?

SebaZ   18 #158 28.09.2014 15:41

@MrGazik (niezalogowany): Użyj PC Companion i spróbuj zaktualizować oryginalnym oprogramowaniem z softu od Sony. Potem możesz próbować powtórzyć operację.

  #159 01.10.2014 19:05

Zainstalowalem wczoraj wszytko jak w instrukcji. Wszystko poszlo szybko i bez problemow. Telefon wrocil do zywych :), choc pojawil sie problem z transferem danych. Teoretycznie internet dziala, do FB moge sie zalogowac, YT dziala, ale stron juz nie otwiera a przy probie logowania do google play jest komunikat, "nie mozna nawiazac stabilnego polaczenia z serwerem, Android moze nie byc przystosowany do transferu danych" . Co moze byc przyczyna ?

  #160 10.10.2014 10:08

Witam mam pytanko zrobilem fasha i telefon nie chce sie uruchomic caly czas do chodzi do obrazka orange a potem od nowa sony co zrobic?

SebaZ   18 #161 10.10.2014 17:57

Zaznaczyć wipe data przy wgrywaniu softu...

kzyhu   1 #162 23.10.2014 22:21

Bardzo dobry poradnik wszystko ładnie pięknie wyjaśnione :)
ale po flashowaniu i rootowaniu.... nie moge odbierać MMSów
szukałem jak to zrobic ale niestety nie znalazłem :(
pomocy

SebaZ   18 #163 24.10.2014 07:56

@kzyhu: to kwestia ściągnięcia ustawień do MMS od operatora.

  #164 13.11.2014 21:02

Bujda, nic nie działa

SebaZ   18 #165 14.11.2014 10:26

@Anonim (niezalogowany): Jakiś konkret może?

  #166 26.11.2014 17:38

Witam, na początku dzieki za poradnik, mam pytanie. Minęło już trochę czasu, więc mam pytanie, jest może jaki nowszy rom godny polecenia dla ARC S?

SebaZ   18 #167 26.11.2014 23:08

@Anonim (niezalogowany): Od kilku miesięcy mam Sony Xperia Z2, a co za tym idzie nie interesuję się już Arc S. Jednak ze 100% pewnością mogę stwierdzić, że nie będzie już oryginalnego, stockowego Andka na ten model. Jak masz odblokowany bootloader to wgrywaj co chcesz, chyba nawet KitKata przeportowali :P

  #168 06.12.2014 16:58

06/051/2014 16:51:21 - INFO - Selected Bundle for SonyEricson Xperia Arc S (LT18i). FW release : 4.1.B.0.587. Customization : (1254-2716)
06/051/2014 16:51:21 - INFO - Preparing files for flashing
06/051/2014 16:51:22 - INFO - Please connect your device into flashmode.
06/051/2014 16:51:36 - INFO - Device connected in fastboot mode

czemu jak reconnectuje urządzenie, to connectuje mi się w fastboot mode zamiast flashmode?

adamserce   7 #169 26.12.2014 18:42

Wszystko poszło . OK.
Czy za pomocą Link2SD mogę przenosić aplikacje systemowe na kartę SD.
W aplikacjach tych nie można zaznaczyć opcji przenoszenia i pokazuje się info o konieczności zainstalowania wersji Link2SD PLUS.

  #170 07.01.2015 20:56

U mnie tez z systemem poszlo ok, ale np facebook który zajmuje chyba najwięcej nie moze przeniesc na sd gdyż wyskakuje komunikat "Segmentation fault" i nie przenosi.. i jak wchodze w facebook poprzez aplikacje link2sd widnieje żółty napis "nie odnaleziono drugiej partycji" ktoś coś wie ??

  #171 28.02.2015 16:52

Może tak Autor wrzuci screen jak to się wgrywa i co wyskakuje na końcu?

SebaZ   18 #172 01.03.2015 19:49

@Anonim (niezalogowany): Co wgrywa? Widzisz, że artykuł jest stary? Sam telefonu Arc S nie używam już od roku - przestarzały już, ale postaram się pomóc.

  #173 10.03.2015 14:08

Dotarłem do momentu: 4. Rozpakuj paczkę DooMLoRD_v1_Xperia-2011-ICS-ROOT-emu-busybox-su i uruchom skrypt runme.bat.
Pijawia się napis:
deamon started succesfuylly
i nic się nie dzieje
ktoś podpowie?

Dariow12   1 #174 12.03.2015 12:43

Dotarłem do momentu: 4. Rozpakuj paczkę DooMLoRD_v1_Xperia-2011-ICS-ROOT-emu-busybox-su i uruchom skrypt runme.bat.
Pijawia się napis:
deamon started succesfuylly
i nic się nie dzieje
ktoś podpowie?

jest rada czy telefon do kosza?

  #175 10.05.2015 22:21

U mnie to samo co w koment powyrzej.
Obecnie nie dochodzą sms i nie można wykonywac połączeń.
Otóż po wybraniu numeru połączenie rozpoczyna się po ok 15 minutach. O co chodzi?
Reszta działa ok

  #176 10.05.2015 22:38

OK, wgrałem jeszcze raz : Android_4.0.4_LT18i_4.1.B.0.587_(1254-2716)_PL.ftf
i chyba wróciło do normy.

  #177 28.05.2015 15:17

Jak rozwiązać problem zrywania połączenia Wifi na tym systemie?

  #178 31.05.2015 15:48

Dzięki ! Bardzo mi pomogłeś!

  #179 08.07.2015 23:04

załapałem się w spadku na LT18i z orange. telefon może już nie za szczególny, ale chyba lepszy jak na symbianie i z całkiem dobrym aparatem. lepszy pod warunkiem, że się zrobi to co w instrukcji napisane. udało się!!!!jestem zadowolony, ale jest małe ale. pod XP trzeba koniecznie ściągnąć nowe sterowniki flash, ggsetup-3.0.0.1. kosztowało mnie trochę pracy aż do tego doszedłem a i tak flashtool 0.9.18.4 pluje błędami o sterach, jednak zrobił co chciałem. jeszcze jedna uwaga, nie da się praktycznie sprawdzić czy rzeczywiście kernel został zmieniony do root-owania na 4.1.A.0.562. użycie programu s1tool.exe wyjaśnia wszelkie wątpliowości. może być też użyty do wgrywania firmaware. więlkie dzięki dla autora za inspirację i tutorial oczywiście też.

  #180 29.07.2015 22:55

Mam pytanie, od 3 dni moim SE ARCS nie da się nic zrobić, cały czas się włącza i wyłączaj jakby resetował się. PO podłączeniu kabla do gniazdka chodzi normalnie a skoro go wyjmuje, to jeszcze działa i znowu się włącza do zielonej kropki napisu SE, kolory tęczy i jest wyłączenie i tak cały czas.Co może być tego przyczyną, jak mam sobie z nim dać rady? Bez karty sim działa bez problemu ale po co mi taki tel , jak nie mogę zadzwonić ani odebrać? Proszę o pomoc????

  #181 08.08.2015 14:22

Co bym nie zrobil zawsze pojawia się to i nic sie nie dzieje stare oprogramowanie zostaje wszystko robione wg instrukcji lacznie z ustawieniami w tel
08/017/2015 14:17:44 - INFO - Start Flashing
08/017/2015 14:17:44 - INFO - Processing loader.sin
08/017/2015 14:17:44 - INFO - Checking header
08/017/2015 14:17:44 - INFO - Flashing data
08/017/2015 14:17:49 - INFO - Loader : S1_Loader_Root_773f - Version : R4A066 / Boot version : R9B031 / Bootloader status : NOT_ROOTABLE
08/017/2015 14:17:49 - INFO - Transfer buffer size : 32768
08/017/2015 14:17:49 - INFO - You must have the according fsc script to flash this device.
08/017/2015 14:17:49 - INFO - Flashing finished.
08/017/2015 14:17:49 - INFO - Please unplug and start your phone
08/017/2015 14:17:49 - INFO - For flashtool, Unknown Sources and Debugging must be checked in phone settings

SebaZ   18 #182 08.08.2015 17:01

@axxi87 (niezalogowany): Bootloader status : NOT_ROOTABLE

  #183 08.08.2015 18:46

I jak zaradzić na to NOT_ROOTABLE? tel byl z oprogramowaniem z Orange

SebaZ   18 #184 09.08.2015 13:14

@axxi87 (niezalogowany): Nie pamiętam już szczegółów, bo kilka lat nie mam Arc S, ale chyba chodzi o niezgodność wersji telefonu. Jaką masz konkretnie wersję? Podany przeze mnie firmware jest do LT18i, ale był też chyba inny, zwłaszcza nie na rynek polski. Nie pomogę. Komunikat oznacza niezgodność FW z telefonem, więc musisz poszukać rozwiązania na XDA najlepiej :P

Autor edytował komentarz.
  #185 10.08.2015 11:43

Witam zrobiłem wszystko tak jak podawałeś w poradniku lecz jest pewien problem w tym momencie otóż FB działa YT działa na Google mogę się zalogować ale jezeli chodzi o apke sklep play wyświetla mi komunikat: "nie mozna nawiazac stabilnego polaczenia z serwerem, Android moze nie byc przystosowany do transferu danych". Paru użytkowników juz pisało o tym problemie lecz nie widziałem by ktoś go próbował rozwiązać tak więc proszę o pomoc.

iron890   1 #186 10.08.2015 12:09

OK działa już znalazłem rozwiązanie dzięki ORANGE.
http://www.orange.pl/kid,4004239007,id,4004235661,title,jak-skonfigurowac-polacz...

Autor edytował komentarz.
  #187 22.08.2015 14:51

Witam. Wszystko przebiegło bezbłędnie jednak żadnych zmian w telefonie nadal widnieje:
wersja systemu android: 2.3.4
wersja jądra: 2.6.32.9-perf SEMCUser@SEMCHost #1
Numer kompilacji: 4.0.2.A.0.62
Kiedyś aktualizowałem androida, chciałem do nowszej wersji i ani rusz :/

  #188 24.08.2015 00:26

@SebaZ: najnowszy flashtool nie daje rady . najlepsza wersja to 0.9.11 , wszystko pieknie działa

  #189 13.12.2015 15:49

Mi również z najnowszy flashtoolem nie chciało ruszyć, znalazłem w sieci flashtool-0.9.8.0 i wszystko zadziałało tak jak trzeba.