r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Secret Space Encryptor 1.7.3

Strona główna Android Bezpieczeństwo Szyfrowanie i usuwanie danych

Secret Space Encryptor (SSE) to niewielka i nieco spartańska, acz bardzo rozbudowana aplikacja służąca do zabezpieczania najróżniejszych danych przez dostępem niepowołanych osób. Dzięki niej zaszyfrujemy w bezpiecznym sejfie np. dane logowania i notatki, prześlemy innym użytkownikom zaszyfrowany tekst, a także zabezpieczymy pliki znajdujące się w pamięci urządzenia.

Galeria programu

Program jest doskonałym przykładem na to, w jak szeroki sposób można wykorzystać szyfrowanie danych. Znajdziemy w nim kilka modułów odpowiedzialnych za zabezpieczanie różnych informacji. Pierwszy to sejf, który jest chroniony ustalonym przez nas hasłem. W nim znajdują się skonfigurowane przez użytkownika foldery, w nich natomiast zapisane cenne dane. Mogą to być zestawy loginów i haseł, numery PIN, a także ważne notatki. W dowolnym momencie możemy utworzyć nowe foldery, zmieniać ich nazwę, a także ikonę. Aplikacja pozwala także na eksportowanie i importowanie, zarówno w formie zabezpieczonej (zaszyfrowane pliki PWV) jak i niezabezpieczonej (pliki XML).

Drugim składnikiem jest szyfrator tekstu. Dzięki niemu możemy zaszyfrować bezpiecznym hasłem wiadomość, a następnie przesłać ją do innej osoby. Jej ewentualne przechwycenie przez niepowołaną osobę nic nie da, dopóki nie uzyska ona klucza stosowanego przy szyfrowaniu. Oprócz tego szyfrator pozwala na zapisywanie i odczytywanie wiadomości z plików i bazy danych znajdujących się w pamięci urządzenia. Trzecim modułem jest prosta przeglądarka plików zapisanych na urządzeniu i na karcie. Dzięki niej możliwe jest zaszyfrowanie i odszyfrowanie dowolnych plików, a także całych katalogów. Po zabezpieczeniu dane możemy oczywiście przesyłać do innych osób w dowolny sposób.

W aplikacji znajdziemy kilka dodatkowych narzędzi. Jest to generator haseł, który pozwala na wybranie zbioru znaków z jakich będzie generowane hasło, wykluczeń, a także jego długości. Znajdziemy tu również moduł odpowiedzialny za czyszczenie schowka systemowego i test syntetyczny sprawdzający wydajność z zastosowaniem określonych algorytmów. Aplikacja posiada nieco spartański interfejs, który zdecydowanie nie przypomina nowoczesnych aplikacji i założeń projektowych Material Design. Nie stanowi to jednak wady, ten program ma zabezpieczać dane, a nie ładnie wyglądać.

W ustawieniach programu możemy wybrać algorytm dla każdego z modułów z osobna. Aplikacja wspiera AES, RC6, Serpent, Blowfish, Twofish, a także GOST28147. Nie wymaga żadnych zwiększonych uprawnień i nie wyświetla reklam. Dostępna do odblokowania wersja Pro posiada dodatkowe wsparcie dla algorytmu Threefish. Kod źródłowy aplikacji jest dostępny na stronie producenta.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Secret Space Encryptor zabezpieczy Twoje dane na Androidzie

10
OPROGRAMOWANIE 11.06.2015 | Łukasz Tkacz

Urządzenia mobilne są powszechne, gromadzimy na nich natomiast coraz więcej ważnych danych. Lepiej, aby nie wpadły w niepowołane ręce, warto więc je należycie zabezpieczyć. Posłużyć nam może do tego darmowy i otwartoźródłowy Secret Space Encryptor (SSE). Dzięki niemu zaszyfrujemy na Androidzie najróżniejsze informacje, od danych logowania po całe foldery. Program jest doskonałym przykładem na to, w jak szeroki sposób można wykorzystać szyfrowanie danych. Znajdziemy w nim kilka modułów odpowiedzialnych za zabezpieczanie różnych informacji. Pierwszy to sejf, który jest chroniony ustalonym…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 18.09.2015 11:56

Szyfruje foldery ?..hm... Raczej tworzy zaszyfrowaną kopię folderu, pozostawiając folder wyjściowy niezaszyfrowany, który trzeba skasować. Potem przy deszyfracji tworzy ponownie właściwy folder. Upierdliwe to. Działa to podobnie do spakowania i rozpakowania pliku, katalogu, z tym że jest dodana opcja szyfrowania. Nie można podejrzeć zawartości folderu zaszyfrowanego bez całkowitej jego deszyfracji, czyli rozpakowania. Potem znowu trzeba skasować folder, gdy nie chce się czynić go widocznym.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.