r   e   k   l   a   m   a
reklama

Secret Space Encryptor 1.7.3

Strona główna Android Bezpieczeństwo Szyfrowanie i usuwanie danych
Pobierz program
lub zeskanuj:

Secret Space Encryptor (SSE) to niewielka i nieco spartańska, acz bardzo rozbudowana aplikacja służąca do zabezpieczania najróżniejszych danych przez dostępem niepowołanych osób. Dzięki niej zaszyfrujemy w bezpiecznym sejfie np. dane logowania i notatki, prześlemy innym użytkownikom zaszyfrowany tekst, a także zabezpieczymy pliki znajdujące się w pamięci urządzenia.

Program jest doskonałym przykładem na to, w jak szeroki sposób można wykorzystać szyfrowanie danych. Znajdziemy w nim kilka modułów odpowiedzialnych za zabezpieczanie różnych informacji. Pierwszy to sejf, który jest chroniony ustalonym przez nas hasłem. W nim znajdują się skonfigurowane przez użytkownika foldery, w nich natomiast zapisane cenne dane. Mogą to być zestawy loginów i haseł, numery PIN, a także ważne notatki. W dowolnym momencie możemy utworzyć nowe foldery, zmieniać ich nazwę, a także ikonę. Aplikacja pozwala także na eksportowanie i importowanie, zarówno w formie zabezpieczonej (zaszyfrowane pliki PWV) jak i niezabezpieczonej (pliki XML).

Drugim składnikiem jest szyfrator tekstu. Dzięki niemu możemy zaszyfrować bezpiecznym hasłem wiadomość, a następnie przesłać ją do innej osoby. Jej ewentualne przechwycenie przez niepowołaną osobę nic nie da, dopóki nie uzyska ona klucza stosowanego przy szyfrowaniu. Oprócz tego szyfrator pozwala na zapisywanie i odczytywanie wiadomości z plików i bazy danych znajdujących się w pamięci urządzenia. Trzecim modułem jest prosta przeglądarka plików zapisanych na urządzeniu i na karcie. Dzięki niej możliwe jest zaszyfrowanie i odszyfrowanie dowolnych plików, a także całych katalogów. Po zabezpieczeniu dane możemy oczywiście przesyłać do innych osób w dowolny sposób.

W aplikacji znajdziemy kilka dodatkowych narzędzi. Jest to generator haseł, który pozwala na wybranie zbioru znaków z jakich będzie generowane hasło, wykluczeń, a także jego długości. Znajdziemy tu również moduł odpowiedzialny za czyszczenie schowka systemowego i test syntetyczny sprawdzający wydajność z zastosowaniem określonych algorytmów. Aplikacja posiada nieco spartański interfejs, który zdecydowanie nie przypomina nowoczesnych aplikacji i założeń projektowych Material Design. Nie stanowi to jednak wady, ten program ma zabezpieczać dane, a nie ładnie wyglądać.

W ustawieniach programu możemy wybrać algorytm dla każdego z modułów z osobna. Aplikacja wspiera AES, RC6, Serpent, Blowfish, Twofish, a także GOST28147. Nie wymaga żadnych zwiększonych uprawnień i nie wyświetla reklam. Dostępna do odblokowania wersja Pro posiada dodatkowe wsparcie dla algorytmu Threefish. Kod źródłowy aplikacji jest dostępny na stronie producenta.

© dobreprogramy
reklama

Publikacje powiązane

Secret Space Encryptor zabezpieczy Twoje dane na Androidzie

10
11.06.2015  •  Łukasz Tkacz

Urządzenia mobilne są powszechne, gromadzimy na nich natomiast coraz więcej ważnych danych. Lepiej, aby nie wpadły w niepowołane ręce, warto więc je należycie zabezpieczyć. Posłużyć nam może do tego darmowy i otwartoźródłowy Secret Space Encryptor (SSE). Dzięki niemu zaszyfrujemy na Androidzie najróżniejsze informacje, od danych logowania po całe foldery. Program jest doskonałym przykładem na to, w jak szeroki sposób można wykorzystać szyfrowanie danych. Znajdziemy w nim kilka modułów odpowiedzialnych za zabezpieczanie różnych informacji. Pierwszy to sejf, który jest chroniony ustalonym…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 18.09.2015 11:56

Szyfruje foldery ?..hm... Raczej tworzy zaszyfrowaną kopię folderu, pozostawiając folder wyjściowy niezaszyfrowany, który trzeba skasować. Potem przy deszyfracji tworzy ponownie właściwy folder. Upierdliwe to. Działa to podobnie do spakowania i rozpakowania pliku, katalogu, z tym że jest dodana opcja szyfrowania. Nie można podejrzeć zawartości folderu zaszyfrowanego bez całkowitej jego deszyfracji, czyli rozpakowania. Potem znowu trzeba skasować folder, gdy nie chce się czynić go widocznym.

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSą powody, dla których świat fascynuje się grą, o której nie wie absolutnie nic