r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Sejm uchwalił zmiany — będą krótsze umowy i przenoszenie numeru w jeden dzień

Strona główna Aktualności

Opracowana przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji nowelizacja Prawa Telekomunikacyjnego, o której informowaliśmy we wrześniu, została przyjęta przez Sejm. Oznacza to, że teraz możemy liczyć na krótsze umowy z operatorami, ochronę przed wysokimi rachunkami (obowiązek informowania abonenta, że zbliża się do wyczerpania limitu transmisji danych), przenoszenie numeru do innego operatora w ciągu 24 godzin, krótszy czas przechowywania danych telekomunikacyjnych (12 zamiast 24 miesięcy), umowy zawierane przez Internet i tak dalej.

Nowelizacji wprowadza do polskiego prawa przepisy dyrektywy unijnej nr 136 z 2009 r. dotyczącej praw obywateli o prywatności i łączności elektronicznej, dyrektywy nr 140 z 2009 r. w sprawie lepszych uregulowań prawnych o sieci i usługach łączności elektronicznej i uwzględnia postanowienia wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE dotyczącego zakazu tzw. sprzedaży wiązanej, a także zawiera zmiany mające na celu zapewnienie lepszej ochrony korzystającym z usług telekomunikacyjnych i ułatwiających prowadzenie działalności telekomunikacyjnej. Zmiany mają ułatwić nam życie i zwiększyć konkurencję na rynku (więc też obniżyć ceny).

Więcej o zmianach można przeczytać na stronie Ministerstwa.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.