reklama

SemantiFind - semantyczne wyszukiwanie dla Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Uruchomiono właśnie zaprezentowany podczas konferencji DEMO zestaw narzędzi do semantycznego wyszukiwania informacji. Nosi on nazwę SemantiFind i z założenia poprawić ma skuteczność wyszukiwarki Google.

Chcąc skorzystać z dobrodziejstw jakie niesie ze sobą SemantiFind należy po uprzedniej rejestracji pobrać i zainstalować specjalny pasek narzędzi dla swojej przeglądarki internetowej. Aktualnie projekt kompatybilny jest wyłącznie z Firefoksem i Internet Explorerem.

Pracę z aplikacją rozpoczynamy po uruchomieniu strony Google i wpisaniu w pasku pożądanej frazy (obecnie obsługiwany jest wyłącznie język angielski). Narzędzie wyszuka wszystkie dostępne dla podanego przez użytkownika słowa powiązania znaczeniowe. Po wybraniu jednego z nich otwierana jest w przeglądarce strona z wynikami wyszukiwania, różniąca się od standardowej tym, że rezultaty zawężone są tylko dla wybranego znaczenia.

Narzędzie oprócz samego wyszukiwania umożliwia zapisanie każdego adresu do własnej, lokalnej bazy URL, przez co użytkownik po wpisaniu danego słowa kluczowego będzie zawsze łączony z ustaloną stroną. Wtyczka wyśle także zapisane wyniki pracy do bazy SemantiFind, gdzie będą one wspomagały proces wyszukiwania dla innych internautów.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama