Sen Roberta Scoble o Microsoft

Strona główna Aktualności

O autorze

Robert Scoble to pracownik Microsoft, autor popularnego bloga Scobleizer - uznawanego za jedno z obowiązkowych dla miłośnika technologii Microsoft miejsc w sieci. Tym razem Robert opublikował notkę (a właściwe cały esej), w którym opisuje swój sen o korporacji Microsoft i tym, w jaki sposób firma ta mogłaby stać się lepsza.

Robert przy okazji argumentacji swojej idei powołuje się na blog Mini-Microsoft - witrynę, która nie tyle opisuje Microsoft z negatywnej strony, co raczej wskazuje błędy i problemy wewnątrz i na zewnątrz firmy. Scoble sformułował w ten sposób pięć kroków, które mogłyby poprawić pracę i wizerunek korporacji. Po pierwsze, gwarantowany terabajt przestrzeni na wszystko i dla wszystkich. Po drugie - zakup wysokiej klasy komputera Dell z dwoma monitorami i systemem Windows Vista dla każdego pracownika. Po trzecie - zmiana podejścia pracowników. Po czwarte - nowelizacja reguł i polityki firmowej. Wreszcie, po piąte, bardzo ważne z punktu widzenia klientów - zmuszenie speców od marketingu, aby ci publicznie tłumaczyli swoje decyzje np. o zmianie nazwy produktu lub loga czy nowej, kosztownej kampanii reklamowej.

Lektura jest interesująca i poparta faktycznymi argumentami, choć oczywiście nie każdy musi się z nią zgodzić. Robert przekonuje jednak, że nawet jeśli ktoś nie lubi Microsoft, to czytając tekst może zastąpić tę nazwę jakąkolwiek inną firmą, gdyż z jego doświadczenia wynika, że każda ma podobne problemy. Zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią wypowiedzi Roberta na jego blogu. Materiał w języku angielskim.

© dobreprogramy
s