Sennheiser AMBEO dostępny w Polsce. To soundbar dla zamożnych klientów

Strona główna Aktualności
Sennheiser wprowadził do Polski nowy model soundbara, fot. materiały prasowe
Sennheiser wprowadził do Polski nowy model soundbara, fot. materiały prasowe

O autorze

Sennheiser AMBEO to nowy soundbar wprowadzony na polski rynek. To sprzęt dla entuzjastów najlepszego dźwięku, co potwierdzają zastosowane technologie, ale i cena.

Firma Sennheiser, specjalizująca się w rozwiązaniach audio najwyższej jakości, wprowadziła do sprzedaży na polskim rynku soundbar AMBEO. Wciągający dźwięk 5.1.4 i głęboki bas pozwalają zanurzyć się w niewiarygodnie realistycznym świecie trójwymiarowego brzmienia, które zaciera granicę pomiędzy odtwarzaniem a rzeczywistością. Wszystko za sprawą eleganckiego urządzenia typu „all-in-one”, od dziś dostępnego także dla polskich konsumentów.

Technologia AMBEO 3D dostarcza niezwykłe rozwiązania audio, które zapewniają najwyższą jakość przechwytywania i odtwarzania dźwięku – teraz do odsłuchania także z poziomu kanapy w salonie.

– Największą zaletą soundbara AMBEO są jego możliwości zamknięte w jednej obudowie. Oferuje dźwięki 5.1.4 i głęboki bas w urządzeniu typu all-in-one. Oznacza to, że po odpowiednim skalibrowaniu osiągniemy efekt kina domowego bez konieczności instalacji skomplikowanego i wieloczęściowego systemu – mówi Grzegorz Fotek, prezes firmy Aplauz, dystrybutora i oficjalnego przedstawiciela firmy Sennheiser w Polsce. Soundbar AMBEO jest wyposażony w 13 głośników klasy high-end i najnowszą technologię wirtualizacji, opracowaną wspólnie z niemieckim instytutem Fraunhofer IIS, specjalizującym się w badaniach nad dźwiękiem.

Ekscytująca rozrywka w domu

Soundbar AMBEO jest kompatybilny z Dolby Atmos, MPEG-H i DTS: X. Dzięki technologii Upmix może również odtwarzać stereo i 5.1 z oszałamiającym efektem 3D. Sprzęt oferuje pięć różnych ustawień wstępnych – film, muzyka, sport, aktualności i neutralny – dostosowanych do różnych typów odtwarzanej treści, które precyzyjnie dopasowują zarówno częstotliwości, jak i właściwości dźwięku 3D.

Idealnie dopasowany do każdego pomieszczenia

Niezależnie od wybranego rodzaju rozrywki – oglądanie filmu, meczu piłki nożnej czy słuchanie muzyki – aby umieścić użytkownika w samym centrum, soundbar AMBEO optymalizuje dźwięk dla poszczególnych pomieszczeń oraz preferowanego miejsca odsłuchu. Kalibracja jest całkowicie intuicyjna, ponieważ automatycznie dostosowuje i optymalizuje akustykę za pomocą dołączonego mikrofonu zewnętrznego.

„Oprócz efektu dźwięku 3D AMBEO, który można wyłączyć lub dostosować jego natężenie, soundbar oferuje bardziej realistyczne górne i dolne pasmo, większą scenę oraz bardziej szczegółowe brzmienie niż można oczekiwać” – dodaje Grzegorz Fotek.

Inteligentny i intuicyjny

Z systemem AMBEO można połączyć się za pośrednictwem Google Chromecast, Bluetooth i HDMI eARC / CEC. Sprzęt posiada także trzy dodatkowe wejścia HDMI, wejście optyczne i wejście AUX (RCA).

Sennheiser przemyślał każdą interakcję z soundbarem tak, aby była prosta i intuicyjna. Dzięki aplikacji Smart Control dla systemów iOS i Android, użytkownik może dostosować ustawienia akustyczne do indywidualnych preferencji. Słuchacz ma do dyspozycji personalizację dźwięku za pomocą korektora oraz trzy różne tryby AMBEO – light, standard i boost. Nowe funkcje będą dodawane do soundbaru za pośrednictwem WiFi i aktualizacji aplikacji.

Soundbar AMBEO dostępny jest w sprzedaży w katalogowej cenie detalicznej 10499 zł.

© dobreprogramy
s