Sensory Fiction – książka, która pozwoli odczuć emocje bohaterów

Strona główna Aktualności

O autorze

Na temat tego dlaczego ludzie nie lubią czytać książek, można pisać całe elaboraty. Niezależnie od powodu, teraz jest okazja, by zmienić swoje nastawienie, bowiem jest szansa, że niedługo książki pozwolą nam odczuć dokładnie to, co bohaterzy czytanych dzieł.

Sensory Fiction może się okazać nowym sposobem na czytanie książek. Czytelnik nie będzie już musiał wyobrażać sobie odczuć bohaterów, jak chociażby ich strachu czy miłości. Wszystkie te wrażenia zapewnią sensory wbudowane w okładkę książki oraz zakładaną uprząż.

Prototypowy zestaw z książką Dziewczyna, która była podłączona wyposażony jest w 150 LED-owych lampek, dźwięk, aparat zmieniający ciepło skóry, wibrację do zmiany rytmu serca oraz system kompresji. Główna bohaterka doświadcza zarówno głębokiej miłości jak i rozpaczy, obserwuje rozświetloną słońcem Barcelonę oraz mroczną piwnicę.

Więcej zdjęć prototypu można obejrzeć na Flickrze. Sprawą dyskusyjną pozostaje, czy jest to projekt, który może się przyjąć, czy też kolejna ślepa uliczka, której nie będzie można sensownie rozwinąć w przyszłości.

© dobreprogramy

Komentarze