reklama

Serial Street Fighter: Assassin's Fist już do obejrzenia w sieci

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Fani filmików przygotowanych na podstawie popularnych gier doskonale znają serwis Machinima, bo to pod jego marką mogliśmy obejrzeć między innymi pierwszy oraz drugi sezon internetowej serii Mortal Kombat: Legacy. Capcom pozazdrościł sukcesu temu przedsięwzięciu i w 2012 roku zapowiedział serial na motywach Street Fightera. Po wielu miesiącach zdjęć SF: Assassin's Fist wreszcie jest do obejrzenia, od razu też w całości.

12 trwających niespełna kwadrans odcinków (13 jeśli liczyć krótkie wprowadzenie w formie pilota) opowiada dawne dzieje Ryo i Kena, dwóch najbardziej rozpoznawalnych bohaterów z legendarnej bijatyki. Wojowników poznajemy w czasach, kiedy pod okiem skrywającego wiele sekretów Goukena ćwiczyli się w tytułowym zabójczym stylu walki. Oczywiście miłośnicy marki znają tę historię od podszewki, ale tym bardziej pewnie zechcą zobaczyć, jak serial spełnia ich wyobrażenia. Mniej obeznanym w fabule Street Fightera graczom wystarczy wspomnieć, że pojawia się tutaj niesamowity Akuma.

Co ciekawe, w tę rolę wcielił się Joey Ansah, odpowiedzialny za scenariusz oraz reżyserię. Przed 4 laty wraz z m.in. Christianem Howardem, czyli z kolei Kenem, przygotował z myślą o YouTube krótkometrażówkę Street Fighter: Legacy, którą zdołał przyciągnąć uwagę japońskich ojców marki. Za produkcję Assassin's Fist ponownie też odpowiada Jacqueline Quella. W planach jest kolejny sezon, oparty na Street Fighterze II.

Po uzyskaniu praw do ekranizacji bijatyki odpowiedzialna za projekt grupa przyjaciół wystartowała w serwisie Kickstarter ze zbiórką na jego realizację, ale z uwagi na pozyskanie finansowania z innych źródeł, bardzo szybko jej zaniechano. Serialem zainteresowała się firma Honda, której logo widocznej jest na początku każdego z odcinków, co w sumie dosyć radośnie i z przymrużeniem oka przyjęli miłośnicy serii Capcomu. W końcu jeden z niezapomnianych zawodników to wojownik sumo E. Honda...

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało