Serial Street Fighter: Assassin's Fist już do obejrzenia w sieci

Strona główna Aktualności

O autorze

Fani filmików przygotowanych na podstawie popularnych gier doskonale znają serwis Machinima, bo to pod jego marką mogliśmy obejrzeć między innymi pierwszy oraz drugi sezon internetowej serii Mortal Kombat: Legacy. Capcom pozazdrościł sukcesu temu przedsięwzięciu i w 2012 roku zapowiedział serial na motywach Street Fightera. Po wielu miesiącach zdjęć SF: Assassin's Fist wreszcie jest do obejrzenia, od razu też w całości.

12 trwających niespełna kwadrans odcinków (13 jeśli liczyć krótkie wprowadzenie w formie pilota) opowiada dawne dzieje Ryo i Kena, dwóch najbardziej rozpoznawalnych bohaterów z legendarnej bijatyki. Wojowników poznajemy w czasach, kiedy pod okiem skrywającego wiele sekretów Goukena ćwiczyli się w tytułowym zabójczym stylu walki. Oczywiście miłośnicy marki znają tę historię od podszewki, ale tym bardziej pewnie zechcą zobaczyć, jak serial spełnia ich wyobrażenia. Mniej obeznanym w fabule Street Fightera graczom wystarczy wspomnieć, że pojawia się tutaj niesamowity Akuma.

Co ciekawe, w tę rolę wcielił się Joey Ansah, odpowiedzialny za scenariusz oraz reżyserię. Przed 4 laty wraz z m.in. Christianem Howardem, czyli z kolei Kenem, przygotował z myślą o YouTube krótkometrażówkę Street Fighter: Legacy, którą zdołał przyciągnąć uwagę japońskich ojców marki. Za produkcję Assassin's Fist ponownie też odpowiada Jacqueline Quella. W planach jest kolejny sezon, oparty na Street Fighterze II.

Po uzyskaniu praw do ekranizacji bijatyki odpowiedzialna za projekt grupa przyjaciół wystartowała w serwisie Kickstarter ze zbiórką na jego realizację, ale z uwagi na pozyskanie finansowania z innych źródeł, bardzo szybko jej zaniechano. Serialem zainteresowała się firma Honda, której logo widocznej jest na początku każdego z odcinków, co w sumie dosyć radośnie i z przymrużeniem oka przyjęli miłośnicy serii Capcomu. W końcu jeden z niezapomnianych zawodników to wojownik sumo E. Honda...

© dobreprogramy

Komentarze