reklama

Service Pack 2 dla Office 2007 28 kwietnia

Strona główna Aktualności

O autorze

Potwierdziły się wcześniejsze informacje o wydaniu drugiego Service Packa dla Office 2007 jeszcze w tym miesiącu. Dokładna data to 28 kwietnia.

SP2 nie będzie zwykłym zbiorem poprawek, pod niektórymi względami będzie nawet rewolucyjny. Stanie się tak dzięki dodaniu obsługi standardu ODF 1.1, używanego przez konkurencyjny, otwarty pakiet OpenOffice.org. Z poziomu Office 2007 będzie można otwierać, edytować i zapisywać pliki ODT, ODS i ODP. Niepotrzebne będą więc wtyczki dla ODF. Nie trzeba będzie też pobierać wtyczki dla formatu PDF, jego obsługa będzie już zintegrowana z Office.

Po raz pierwszy będzie można odinstalowywać aktualizacje z poziomu narzędzia Microsoft Service Pack Uninstall Tool for the 2007 Microsoft Office Suite oraz linii komend aplikacji Windows Installer. Poprawiono jakość i szybkość wyświetlania elementów graficznych. Nowe wykresy z Excela stały się dostępne także dla Worda i PowerPointa.

W Accessie dodano możliwość eksportu raportów do Excela. Poprawiono importowanie danych, drukowanie i podgląd raportów, makra, integrację z Excelem oraz filtry danych. Dodano aktualizacje dla Access Developer Extensions. W Excelu poprawiono drukowanie grafiki, szczególnie na drukarkach PCL. W Groove ulepszono narzędzia formularza oraz synchronizację. Zwiększono kompatybilność InfoPath z Groove i Outlookiem. Poprawiono synchronizację OneNote z SharePointem. W Outlooku zwiększono szybkość uruchamiania, zamykania, podglądu oraz przełączania między folderami. Wprowadzono poprawki do kalendarza oraz modelu obiektów.

W PowerPoincie ponowne zapisywanie plików jest szybsze, rozwiązano niektóre problemy z drukowaniem. W aplikacji Project wprowadzono poprawki do wykresów Gantta, mechanizmu Active Cache oraz silnika planistycznego. Poprawiono kompatybilność ze starymi wersjami formatu MPP. Publisher doczekał się poprawek w zakresie podglądu wydruku, kompatybilności z Internet Explorerem 8, obsługi poczty pod Vistą oraz zapisywania biblioteki. W Visio poprawiono kompatybilność z innymi produktami z pakietu Office.

Wprowadzono także poprawki do serwerowych produktów wchodzących w skład Office 2007.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić