Service Pack 2 dla Office 2010 już jest, zwiększa kompatybilność z nowymi produktami Microsoftu

Strona główna Aktualności

O autorze

Dwa lata po wydaniu pierwszego Service Packa dla pakietu biurowego Office 2010 (i SharePointa 2010), Microsoft Service Pack 2 dla tych produktów, i to w czasach, gdy ten sposób aktualizacji oprogramowania w ekosystemie oprogramowania Windows staje się powoli czymś passé. Co jednak robić? Mimo że wraz z debiutem Office 2013 i Office 365 starsza wersja pakietu biurowego zniknęła z oferty firmy, to jednak wsparcie techniczne do niego świadczyć musi jeszcze do listopada 2015 roku (a wsparcie rozszerzone do końca 2020 roku).

SP2 przynosi przede wszystkim poprawki zwiększające stabilność i bezpieczeństwo pakietów, wszystkie aktualizacje jakie zostały wydane do kwietnia tego roku. Jednym z głównych powodów, dla których użytkownicy powinni się jednak zainteresować tymi Service Packami jest zapewnienie kompatybilności z aktualnymi wersjami systemów i aplikacji Microsoftu – pozwalają one na uruchomienie Office 2010 i SharePointa 2010 na Windows Serverze 2012, a także ulepszają współpracę z Windows 8, Internet Explorerem 10, Office 2013 i SharePointem 2013.

Z informacji towarzyszących wydaniu wynika też jednak, że zintegrowano w wydaniu poprawki nigdy wcześniej nie wydane. Wśród nich są m.in. lepsza ochrona przed popsutymi dokumentami Excela, które w trakcie pracy potrafiły zawiesić arkusz, zachowanie stylizacji w dokumentach wprowadzonych za pomocą PowerPointa 2007, czy automatyczne poprawianie adresów e-mailowych w Wordzie. Pełną listę wprowadzonych zmian możecie obejrzeć tutaj (dokument .xlsx).

Service Pack 2 dla Office 2010 wydano w wersjach 32- i 64-bitowych, o rozmiarach odpowiednio 659 MB i 754 MB. Działa on na wydaniach Standard i Proffesional Plus. Pobrać go możecie w dziale : Programy -> Dodatki-> Poprawki i aktualizacje zabezpieczeń. Kompletna lista pakietów wydanych w ramach SP2 dostępna jest na stronach Microsoftu. W ciągu trzech najbliższych miesięcy poprawki te staną się dostępne przez usługę automatycznych aktualizacji Microsoft Update.

Z kolei SP2 dla SharePointa 2010 to 437 MB do pobrania. Równocześnie wydano też SP 2 dla Microsoft Office Web Apps (270 MB do pobrania). Pakiety mają zwiększyć bezpieczeństwo, wydajność i stabilność oprogramowania i przeznaczone są dla administratorów Windows Servera 2008.

Uwaga: instalacja Office 2010 SP2 na Windows Serverze 2003 może wymagać wcześniejszego zapoznania się z przedstawioną tutaj poradą.

© dobreprogramy

Komentarze