Service Pack 2 dla Visty opóźniony

Strona główna Aktualności

O autorze

Wygląda na to, że finalna wersja Service Packa 2 do Windows Vista pojawi się później, niż pierwotnie przewidywano. Z informacji, do których dotarł serwis TechARP wynika, że wersja Release Candidate, która miała pojawić się w lutym, będzie wynalazkiem określonym jako Release Candidate Escrow Build - definicje tego "zjawiska" są różne i nie będziemy starać się wnikać w niejasności, które prawdopodobnie są tylko próbą ubrania w eleganckie określenia zwykłego opóźnienia, z którym mieliśmy do czynienia tak z premierą samej Visty, jak i z pierwszego Service Packa do niej.

Co ważne, Service Pack 2 w wersji określanej jako RC pojawi się prawdopodobnie dopiero w marcu, a wersja finalna RTM w drugim kwartale tego roku. Należy przy tym pamiętać, że osiągnięcie przez kod Service Packa 2 statusu RTM nie musi być i prawdopodobnie nie będzie jednoznaczne z publicznym umieszczeniem aktualizacji w sieci lub w kanale Windows Update. W przypadku SP1 opóźnienie w upublicznieniu aktualizacji względem wydania RTM było dość znaczne - o czym opublikowaliśmy nawet swojego czasu felieton.

Co z kolei interesujące, SP2 będzie aktualizacją opcjonalną i już wiadomo, że integratorzy OEM nie będą nawet mieli obowiązku instalowania go na nowych komputerach. Microsoft wyraźnie nie chce robić wokół tego dodatku dużego zamieszania i zdecydowanie bardziej niż na rozwoju i ulepszaniu Visty skupić się na nowej wersji 7 - której nową kompilację otrzymamy w tej sytuacji prawdopodobnie szybciej, niż Service Packa 2 do Visty.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję