reklama

Service Pack 3 dla Office 2003 dostępny!

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft udostępnił do pobrania kolejny pakiet aktualizacji dla Office 2003 - Service Pack 3 (także w wersji polskiej). Plik waży około 120 MB i zawiera w sumie ponad 20 różnych aktualizacji. Ponadto SP3 wprowadza szereg niewielkich zmian w funkcjonowaniu poszczególnych aplikacji pakietu. Szczegółowy opis znajduje się w artkule Bazy Wiedzy KB923618.

Zmiany obejmują między innymi odczytywane przez Office 2003 formaty plików, obsługę formularzy MAPI i komponenty COM. Poprawiona została także aplikacja Office Document Imaging. Outlook nie otwiera już załączników z rozszerzeniem .gadget, a dodatków do Accessa nie można skonfigurować tak, aby były dostępne dla wszystkich użytkowników. Wreszcie w pewnych formatach dokumentów nie jest zapisywana razem z plikiem wersja Office, w której zostały stworzone. Zwiększono także zabezpieczenia niektórych makr w programie Excel.

Ostatnią zmianą w zachowaniu Office 2003, a konkretniej aplikacji Word 2003 jest wyłączenie funkcji szybkiego zapisywania. Oznacza to, że teraz plik podczas zapisu będzie każdorazowo nadpisywany nową wersją - dotychczas dopisywano tylko zmiany, co mogło powodować pozostawanie w pliku rozmaitych "śmieci", w tym na przykład metadanych. Wydłuży to co prawda minimalnie czas zapisu dokumentu.

Oprócz głównego pakietu Microsoft wypuścił także poprawki SP3 dla poszczególnych aplikacji wchodzących w skład rodziny Office. Dostępne są paczki dla Visio 2003, Project 2003, OneNote 2003, Outlook Live 2003 oraz Outlook 2003 with Business Contact Manager. Ponadto można pobrać SP3 dla Office 2003 Multilingual User Interface Pack, jak również Office 2003 Proofing Tools.

Główny dodatek Service Pack 3 dla Office 2003 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Dodatki -> Poprawki i aktualizacje zabezpieczeń.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić