Service Pack 2 dla Office 2007 dostępny!

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft udostępnił do pobrania kolejny pakiet aktualizacji dla Office 2007 - Service Pack 2 (także w wersji polskiej). Plik waży około 292 MB i zawiera 588 różnych poprawek. Ponadto SP2 wprowadza szereg drobnych zmian w funkcjonowaniu poszczególnych aplikacji pakietu. Szczegółowy opis znajduje się w artykule Bazy Wiedzy KB953195.

Jedną z chyba najbardziej oczekiwanych nowości jest wsparcie dla formatu Open Document Format (ODF). Z poziomu Office 2007 można teraz dodawać, edytować i zapisywać pliki ODT, ODS i ODP. Pojawiła się także obsługa XML Paper Specification (XPS), który dotychczas był obsługiwany przez wtyczkę. Nie trzeba będzie też pobierać wtyczki dla formatu PDF, jego obsługa jest już zintegrowana w Office 2007 SP2. W Wordzie i Excelu pojawiła się obsługa Object Model w wykresach. Także w Excelu wprowadzono poprawki w zakresie rysowania wykresów. Nowe wykresy z Excela stały się dostępne dla Worda i PowerPointa. Pakiet również może korzystać ze wszystkich algorytmów kryptograficznych dostępnych w systemie.

W Accessie dodano możliwość eksportu raportów do Excela. Poprawiono importowanie danych, drukowanie i podgląd raportów, makra, integrację z Excelem oraz filtry danych. Dodano aktualizację dla Access Developer Extensions. W Excelu poprawiono drukowanie grafiki, szczególnie na drukarkach PCL. W Groove ulepszono narzędzia formularza i synchronizację. Zwiększono kompatybilność InfoPath z Groove oraz Outlookiem. Poprawiono synchronizację OneNote z SharePointem. W Outlooku zwiększono szybkość uruchamiania, zamykania, podglądu oraz przełączania między folderami. Wprowadzono poprawki do kalendarza i modelu obiektów.

W PowerPoincie ponownie zapisywanie plików jest szybsze, rozwiązano niektóre problemy z drukowaniem. W aplikacji Project wprowadzono poprawki do wykresów Gantta, mechanizmu Active Cache i silnika planistycznego. Poprawiono kompatybilność ze starymi wersjami formatu MPP. Publisher doczekał się poprawek w zakresie podglądu wydruku, kompatybilności z IE8, obsługi poczty pod Vistą oraz zapisywania biblioteki. W Visio poprawiono kompatybilność z pozostałymi aplikacjami pakietu Office. Dodano też możliwość eksportu modeli UML do pliku XML.

Wprowadzono także poprawki do serwerowych produktów wchodzących w skład Office 2007. Ulepszono zarządzanie treścią w Enterprise Content Management (ECM), włączając w to komendy STSADM, naprawiające łącza pomiędzy stronami docelowymi i źródłowymi. Poprawiono przetwarzanie zatwierdzeń statusów w Office Project Web Access do Office Project Professional 2007. W Windows SharePoint Services 3.0 pojawiły się usprawnienia dotyczące baz danych dostępnych tylko do odczytu, a także zadań odbudowujących indeksy.

Główny dodatek Service Pack 2 dla Office 2007 w polskiej wersji językowej można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Dodatki -> Poprawki i aktualizacje zabezpieczeń

© dobreprogramy
s