Service Pack 1 dla SQL Server 2008

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft wydał dodatek Service Pack 1 dla serwera baz danych SQL Server 2008.

Wraz z SP1 wprowadzone zostały trzy interesujące usprawnienia. Po pierwsze Service Packa można teraz zintegrować z instalatorem podstawowej wersji SQL Server 2008. Po instalacji natomiast możliwe jest odinstalowanie dodatku bez konieczności deinstalacji całej instancji. Trzecia nowość dotyczy Report Builder 2.0, który wyposażony został w obsługę ClickOnce. Więcej szczegółów oraz listę wchodzących w skład SP1 poprawek można znaleźć w artykule Bazy Wiedzy KB968369.

Tym, którzy nie wiedzą przypominamy, że Microsoft udostępnia SQL Server także w bezpłatnej wersji Express i to z możliwością wykorzystania serwera do zastosowań komercyjnych. W związku z tym udostępniono trzy pliki instalacyjne Service Packa dla pełnych wersji SQL Server 2008 oraz kolejne trzy dla wersji Express. Warto wspomnieć także, że równolegle wydany został kwietniowy Feature Pack dla SQL Server 2008.

Instalatora podstawowej wersji SQL Server 2008 Express można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Programowanie -> Serwery baz danych w dwóch edycjach - standardowej oraz rozszerzonej o zaawansowane funkcje.

© dobreprogramy