Service Pack 3 dla Windows XP dopiero w 2008

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft uaktualnił mapę drogową poprawek zbiorczych Service Pack do systemów Windows. Największym zainteresowaniem w tym kontekście cieszy się oczywiście Windows XP, którego ostatni - drugi - Service Pack zadebiutował w 2004 roku.

Wygląda jednak na to, że na trzecie wydanie przyjdzie poczekać nieco dłużej. Microsoft informuje, że Service Pack 3 dla systemu Windows XP spodziewany jest w pierwszym kwartale 2008 roku. Wcześniej SP3 planowany był na drugą połowę 2007 roku. Oznacza to prawie cztery lata przerwy pomiędzy wydaniami pakietów serwisowych. Nieco opóźniony został także Service Pack 2 dla Windows Server 2003, aktualnie w fazie beta - z ostatniego kwartału 2006 do pierwszego kwartału 2007. Daty te mogą jeszcze ulec zmianie.

Service Pack 3 dla Windows XP w przeciwieństwie do poprzednika nie wniesie wielu nowości funkcjonalnych do systemu, co z całą pewnością ucieszy duże firmy, które swego czasu borykały się z problemami (głównie ze zgodnoścą aplikacji) przy wdrażaniu poprawki. SP3 w większości będą tworzyły łatki wydane od czasu premiery Windows XP.

© dobreprogramy
s