Service Pack 2 dla Windows XP - na polską wersję jeszcze czekamy

Strona główna Aktualności

O autorze

Kilka dni temu Microsoft udostępnił publicznie dodatek Service Pack 2 do systemu Windows XP w formie sieciowego pakietu instalacyjnego dla deweloperów i profesjonalistów branży IT. Pakiet o wielkości 266 MB można pobrać z Microsoft Download Center. W chwili obecnej jest on dostępny tylko w angielskiej, niemieckiej i koreańskiej wersji językowej. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy zostatnie przetłumaczony na 25 języków, w tym na język polski.

To był moment na który czekało wiele osób. Ukierunkowanie w ostatnim czasie polityki Microsoftu przede wszystkim na kwestie bezpieczeństwa miało mieć właśnie odzwierciedlenie w nowym Service Pack 2 dla Windows XP. Najnowszy pakiet poprawek dla Windows XP posiada bowiem domyśnie włączoną, usprawnioną zaporę firewall, która ma za zadanie zabezpieczyć komputer przed atakami z zewnątrz, m.in. przez robaki typu Blaster, a także szereg innych poprawek podnoszących bezpieczeństwo systemu. Microsoft wiąże z nowym Service Pack duże nadzieje, a analitycy branży podkreślają, że to swoisty przełom w polityce Microsoftu.

Użytkownicy polskich wersji systemu Windows XP muszą jednak jeszcze poczekać - angielska wersja Service Pack 2 nie może być na nim instalowana. Użytkowników angielskich i niemieckich wersji systemu przestrzegamy też przed instalacją tego dodatku ze źródeł niewiadomego pochodzenia - nie dawno pojawił się on np. w jednej z sieci p2p. Instalując tak ważne aktualizacje z niepewnych źródeł nigdy nie możemy być pewni czy nie jest to przypadkiem zmodyfikowana przez hackerów wersja, która nie zapewni nam pełnej ochrony. Najlepiej pobrać go ze stron Microsoftu lub poprzez Windows Update, gdzie powinien się pojawić lada moment.

Informacje o nowym Service Pack 2 dla Windows XP można przeczytać na specjalnej podstronie informacyjnej (na razie tylko w języku angielskim). Na polskiej stronie Microsoftu pojawiła się z kolei informacjajak przygotować komputer do automatycznego pobrania Service Pack 2 w wersji polskiej, od razu gdy zostanie on udostępniony.

© dobreprogramy
s