Service Pack 2 dla polskiej wersji Windows XP już jest!

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft udostępnił publicznie dodatek oczekiwany Service Pack 2 (SP2) do systemu Windows XP w polskiej wersji językowej. SP2 w formie sieciowego pakietu instalacyjnego dla deweloperów i profesjonalistów branży IT, o wielkości 266 MB można pobrać z Microsoft Download Center.

Jak już pisaliśmy przy okazji premiery wersji angielskiej, na ten moment czekało wiele osób. Ukierunkowanie w ostatnim czasie polityki Microsoftu przede wszystkim na kwestie bezpieczeństwa miało mieć właśnie odzwierciedlenie w nowym Service Pack 2 dla Windows XP. Najnowszy pakiet poprawek dla Windows XP posiada bowiem domyśnie włączoną, usprawnioną zaporę firewall, która ma za zadanie zabezpieczyć komputer przed atakami z zewnątrz, m.in. przez robaki typu Blaster, a także szereg innych poprawek podnoszących bezpieczeństwo systemu. Microsoft wiąże z nowym Service Pack duże nadzieje, a analitycy branży podkreślają, że to swoisty przełom w polityce Microsoftu.

Przy tej okazji, posiadaczy nie tylko systemu Windows XP, zachęcamy do zapoznania się też ze specjalną podstroną informacyjną na polskich stronach Microsoftu poświęconą 3 krokom do zabezpieczania komputera.

Instalator Service Pack 2 dla polskiej wersji Windows XP, nie jest jeszcze dostępny poprzez witrynę z automatycznymi aktualizacjami Microsoftu - Windows Update. Na razie, można go pobrać ze wspomnianego Microsoft Download Center. Osoby, które nie chcą pobierać, zajmującego aż 266 MB instalatora przez Internet, będą mogły od 21 września, bezpłatnie zamówić Service Pack 2 na CD - zamówienia można dokonać na specjalnej stronie Microsoftu.

Service Pack 2 dla Windows XP PL dostępny jest także wvortalu, w kategorii:
PROGRAMY -> Dodatki -> Poprawki i aktualizacje zabezpieczeń

© dobreprogramy
s