Service Pack nieprędko dla wielojęzycznych systemów

Strona główna Aktualności

O autorze

Na oficjalnym blogu Windows Vista pojawiły się informacje na temat planów wydania dodatku Service Pack 1 do usługi Windows Update. W szczególności powinni się nimi zainteresować administratorzy i użytkownicy systemów, gdzie zainstalowano dodatkowe pakiety językowe.

W pierwszej kolejności dodatek SP1 otrzymają systemy Windows Vista Ultimate w wersjach angielskiej, francuskiej, niemieckiej, hiszpańskiej oraz japońskiej. Paczka dla pozostałych z 36 języków pojawi się, według zapewnień Microsoftu, "wkrótce później". Co jednak ważne, jeśli na przykład na angielskim systemie zainstalowany jest polski pakiet językowy, takiemu systemowi nie zostanie zaoferowana w Windows Update instalacja Service Packa 1. Również próba samodzielnej instalacji z pięciojęzykowego pliku instalacyjnego skończy się błędem.

SP1 na systemach wielojęzycznych będzie można zainstalować dopiero wtedy, gdy pojawią się pozostałe języki. Zasada ta działa też w drugą stronę - po instalacji SP1 z pliku pięciojęzykowego, do momentu wydania nowych pakietów językowych nie będzie można zainstalować żadnych dodatkowych języków. Warto o tym pamiętać planując wdrożenie zarówno samego SP1, jak i nowych instalacji Windows Vista.

© dobreprogramy