Serwer reklam gazeta.pl został przejęty? Są doniesienia o złośliwych przekierowaniach

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Jak donosi Niebezpiecznik.pl, wydawca portalu gazeta.pl nie zadbał o bezpieczeństwo mobilnej wersji serwisu. Od wczoraj pojawiają się informacje, że wchodzący na tę stronę użytkownicy smartfonów i tabletów są automatycznie przekierowywani na strony podejrzanej treści, zawierające fałszywe konkursy i ankiety, kiepską pornografię czy przekierowania do sklepu z aplikacjami.

Można sądzić, że albo doszło do przejęcia serwera reklamowego Gazeta.pl, albo wydawca przyjął kampanię reklamową, w której co pewien czas podrzucane są złośliwe skrypty. Dość skutecznie zabezpieczają przez tym zagrożeniem blokery reklam (np. AdAway); sam Niebezpiecznik radzi jednak w ogóle powstrzymać się od odwiedzin mobilnej Gazety.pl – i sądząc po komentarzach użytkowników, porada ta przyjęta została dość ciepło.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza