Serwery Canonical najbardziej zawodne, Microsoftu najmniej?

Strona główna Aktualności

O autorze

Jednym z kluczowych atrybutów każdego systemu operacyjnego jest możliwość aktualizacji przez Internet. Opracowywane przez producentów poprawki powinny jak najszybciej docierać do użytkowników, trudno zatem znaleźć producenta nieoferującego mechanizmu zarządzania łatkami - Microsoft ma Windows Update, Apple - Apple Software Update, zaś Ubuntu - repozytoria.

Serwis Pingdom postanowił przeprowadzić badanie dostępności serwerów aktualizacyjnych w drugim kwartale 2008 roku. Cały test zwyciężył Microsoft ze stu procentowym czasem dostępności. Tuż za nim uplasował się Apple z wynikiem 99,9%, co oznacza, że serwery firmy były nieosiągalne w sumie przez 2 godziny i 34 minuty. Najgorzej wydał natomiast Ubuntu zdobywając 98,64%, którego serwery były w stanie spoczynku aż 1 dzień, 5 godzin, 45 minut. Badania zostały przeprowadzane przy pomocy usługi Pingdom's uptime monitoring, sprawdzającej serwery systematycznie co pięć minut, dodatkowo przypadki niedyspozycyjności były za każdym razem potwierdzane z dwóch różnych lokalizacji.

W przypadku każdej z usług, monitorowany był inny serwis. Dla Apple był to swscan.apple.com/content/catalogs/index-1.sucatalog, dla Microsoftu www.update.microsoft.com, a dla Ubuntu - archive.ubuntu.com.

© dobreprogramy

Komentarze