Serwis Lala zostanie zamknięty

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Serwis Lala umożliwiający strumieniowanie muzyki i jej przechowywanie na serwerach zostanie zamknięty 31 maja.

Lala należy obecnie do Apple. Producent Maków kupił go pod koniec zeszłego roku za niewygórowaną kwotę 80 mln dolarów. Apple już po kilku tygodniach włączył technologie opracowane przez Lala do iTunes i nie ulegało wątpliwości, że z czasem zdecyduje się zamknąć sam serwis. Przypuszczenia komentatorów sprawdziły się - dziś administratorzy Lala ogłosili, że wszelkie usługi będą dostępne wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników tylko do końca maja. Serwis Lala jest zamykany. Usługa zostanie zlikwidowana 31 maja 2010 roku. Niestety, nie przyjmujemy już nowych użytkowników. Osoby zarejestrowane mogą nadal korzystać z Lala do 31 maja 2010 - zaloguj się by poznać szczegóły - czytamy na stronie głównej serwisu.

Zniknięcie Lala zmniejszy i tak już skromną konkurencję na rynku strumieniowego dostarczania muzyki.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie