Serwis Lumii już nie w rękach Microsoftu. Życie po życiu zapewni niemiecka firma

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Koniec Lumii zbliża się wielkimi krokami, Microsoft całkowicie odwraca się od tych wciąż popularnych u nas smartfonów. Co jednak z tymi, którzy kupili ostatnio którąś z Lumii w okazyjnej cenie, z normalną, dwuletnią gwarancją? No cóż, od nich Microsoft też się odwraca. Za wsparcie dla tych Lumii, którym wsparcie się należy, będzie teraz odpowiadała zewnętrzna firma.

Potwierdzają się doniesienia Windows Blog Italia, który kilka dni temu informował, że za obsługę techniczną całej linii Lumia ma być odpowiedzialna niemiecka firma B2X, ciesząca się certyfikatem Microsoft Authorized Customer Service Provider. Teraz szef B2X Rainer Koppitz ogłosił, że to wielki zaszczyt pracować z Microsoftem w ramach tak ekscytującego programu wsparcia dla klientów. Podkreślił zarazem, że jego firma ma duże doświadczenie we współpracy z wiodącymi markami z branży mobilnej, w tym Apple, Samsungiem i Lenovo – a teraz wykorzysta to we współpracy z Microsoftem.

Co jednak może być ekscytującego w pomocy technicznej? B2X ogłosiło uruchomienie nowej usługi o nazwie SMARTPROTECT. Adresowana jest ona do tych klientów, którzy kupili swoje smartfony mniej niż pół roku temu i polega na rozszerzeniu gwarancji producenckiej o 12 do 24 miesięcy, w połączeniu z ubezpieczeniem urządzenia mobilnego. Dodatkowo już w połowie października w sklepie Windows Store pojawić ma się aplikacja SMARTAPP, która pozwoli użytkownikom Lumii zdiagnozować swoje urządzenia i zgłosić problem do pomocy technicznej, uzyskując pomoc w czasie rzeczywistym.

B2X będzie też zarządzał całą globalną siecią serwisów partnerskich i rezerwuarem części zamiennych, niezbędnych do zapewnienia ciągłości procesów napraw zepsutych Lumii. Należy do niej ponad 400 partnerów działających w 2000 lokalizacjach. W Polsce działa ich przynajmniej pięć, w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Rzeszowie i Gdańsku.

Więcej informacji o wsparciu technicznym Lumii znajdziecie na stronie support.b2x.com.

© dobreprogramy