Serwis .Mac ulegnie przebudowie

Strona główna Aktualności

O autorze

Serwis .Mac (nazywany dotmac), to komplet przydatnych dla każdego użytkownika internetu usług, doskonale zintegrowanych z oprogramowaniem pakietu iLife i bardzo łatwych w obsłudze. Pakiet zawiera konto AOL oraz e-mail oparte o IMAP (nazwa@mac.com) oraz przestrzeń przeznaczoną do publikowania stron www, zdjęć i filmów, tworzenia kopii zapasowych plików, ustawień systemowych, zakładek, kontaktów, kalendarzy etc.

Od dłuższego czasu z różnych źródeł docierają plotki o planowanych zmianach w serwisie. Synchronizacja over-the-air (przez sieć komórkową) oraz push/fetch e-mail (z pominięciem transmisji pakietowej), o które ma być wzbogacony, są skierowane głównie do użytkowników telefonu iPhone. Wiadomo również, że Apple wraz z wydaniem iPhone 2.0 (początek czerwca br.) planuje rabat na subskrypcję .Mac dla kupujących nowy telefon. W ogólności konto .Mac ma dawać użytkownikowi podobne możliwości do Microsoft Exchange, w tym synchronizację danych z systemu Windows. Niestety jeszcze nie wiadomo dokładnie jak, ale to dobra wiadomość dla osób używających jednocześnie komputerów PC i tych spod znaku jabłka. Bezsprzecznie dobrą wiadomością byłaby również obniżka ceny serwisu (obecna cena to $99 za rok), ale na ten temat nie ma żadnych pewnych informacji.

Wiadomo za to, że zmieni się nazwa serwisu. Mac OS X 10.5.3 nie ma nigdzie zakodowanej na stałe nazwy .Mac ani dotmac. W miejscu nazwy znajduje się zmienna, której wartością jest obecna nazwa serwisu. Czym zostanie zastąpiona, dowiemy się na pewno za niecałe 2 tygodnie. Nieoficjalne źródła mówią, że pierwszym kandydatem jest "Mobile Me", znak firmowy zarejestrowany przez Apple w styczniu 2006 roku.

© dobreprogramy