Serwis My Opera, wraz z pocztą, zostanie zamknięty 1 marca 2014

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Dziś na blogu Opery pojawiło się ogłoszenie o planowanym zamknięciu platformy My Opera. Serwis powstał w 2001 roku jako forum wsparcia dla użytkowników Opery i z czasem rozwinął się do postaci pełnoprawnej platformy społecznościowej z możliwością prowadzenia bloga, udostępniania zdjęć i obsługą poczty. W ogłoszeniu można znaleźć informacje o tym, jak można pobrać swoje dane i jakie alternatywne platformy warto wziąć pod uwagę. Platforma zostanie zamknięta 1 marca przyszłego roku. Wraz z nią przestanie funkcjonować poczta Opery.

Powodem zamknięcia My Opera jest duża popularność innych serwisów społecznościowych, platform blogowych i usług, które z powodzeniem mogą platformę Opery zastąpić. W treści ogłoszenia zostało wyraźnie zaznaczone, że My Opera była projektem pobocznym o niższym priorytecie, a jednak pochłaniał sporo zasobów i utrzymywanie go stało się nieopłacalne. Inne usługi, jak Opera Link czy addons.opera.com będą działać bez zmian, forum wsparcia zostanie przeniesione do domeny www.opera.com, ale nie w całości — zachowane zostaną tylko najbardziej wartościowe wątki. Logowanie nadal odbywać się będzie z wykorzystaniem danych używanych przez My Opera.

Opera zapewniła wygodną metodę eksportu wpisów blogowych. Archiwum można zaimportować do WordPressa, Squarespace'a, Typepeada, Moveable Type, Drupala czy którejś z popularnych platform i (teoretycznie) bezproblemowo odtworzyć swojego bloga, wraz z komentarzami. Na stronach pomocy można znaleźć także inne instrukcje, jak pobranie wszystkich swoich plików, ustawienie przekierowania poczty oraz ustawienie automatycznej odpowiedzi, która poinformuje o zmianie adresu e-mail.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji